Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#24581 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2014 - 16:32

Dziewczyna na gospodarkę

Tak, gleby musiałem umieć rozpoznawać, frakcje też ale kamieni na egzaminie nie miałem, wiem że na ćwiczeniach trzeba było umieć rozpoznawać kamienie ale było ich ok 20 także nie było tak źle ;) My na ogólnej uprawie mamy rozpoznawania chwastów ale już dojrzałych na szczegółowej będziemy mieli rozpoznawania z siewek ;)
Ja studiuje na UTP (Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy) Kiedyś to się nazywało ATR (Akademia Techniczno Rolnicza) w Bydgoszczy :)

A to może znasz takie wykładowce jak Dydała? Tylka nie pamiętam czego dokładnie uczył....bo mnie anatomii w technikum...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 15:45
  •  

#24582 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 25 maj 2014 - 16:35

Dziewczyna na gospodarkę dokladnie ale na studiach przez te pare lat przerabia sie jakies 40 moze i kilka wiecej przedmiotow z czego z polowy nic sie nie przydaje pozniej bo sa tylko po to ze sa w programie z kolejnej czesci sie zapomina po zdanym egzaminie a tylko z kilku tak naprawde przydaje w zyciu ... no i jest jeszcze tak ze okrajaja godziny z takich potrzebnych przedmiotow jak hodowla , szczegolowa uprawa, czy paszoznawastwo nawet a daja glupoty nieziemskie jak etyka,socjologia , mikro czy informatyka... technika rolnicza jest zabojcza z tymi wzorami,, fizyka tez nie wiem po co na rolniczych studiach jesli matmy nie ma to po co fizyka?? mase niepotrzebnych rzeczy walkuja a potem tylko na 3Z sie czlowiek nastawia z takiego przedmiotu...

#24583 Share pastereczka

pastereczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 maj 2014 - 16:40

Dziewczyna na gospodarkę tomeklodzkie uważaj sobie... ;[ etyka, socjologia i podobne to moje koniki

#24584 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 maj 2014 - 16:43

Dziewczyna na gospodarkę dobra ale tu mialo byc o dziewczynach na gospodarke B) a nie studiowaniu :rolleyes:

#24585 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 25 maj 2014 - 17:10

Dziewczyna na gospodarkę Studia - nie moje klimaty więc siedzę cichutko - ja po zawodówce.... :ph34r:

#24586 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 25 maj 2014 - 17:14

Dziewczyna na gospodarkę szymi nie przejmuj się, czasami po studiach dużo gorsze matoły są niż inni po podstawówce :D

dokladnie ale na studiach przez te pare lat przerabia sie jakies 40 moze i kilka wiecej przedmiotow...

u mnie około 50 było przez 3,5 roku :) też mnóstwo zbędnych

Edytowany przez daremw, 25 maj 2014 - 17:16.

#24587 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 25 maj 2014 - 17:21

Dziewczyna na gospodarkę A czym się tu przejmować - życia tam nie uczą <> patrz i ucz się na błędach innych ;)

#24588 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2014 - 17:41

Dziewczyna na gospodarkę

dobra ale tu mialo byc o dziewczynach na gospodarke B) a nie studiowaniu :rolleyes:

a czy studia nie mają nic wspólnego z rolnictwem??? c teraz nawet żeby dostać dofinansowanie młodego rolnika trzeba mieć wykształcenie rolnicze, albo ja uzupełnić, więc jakby nie patrząc nadal wszystko w temacie...;p

#24589 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 25 maj 2014 - 18:06

Dziewczyna na gospodarkę U nas była fajna pani od ziołolecznictwa przynosiła dużo roślin, można było próbować raz miała ze sobą konopie indyjskie ale popalić nie wolno było :D

#24590 Share MalaMalwi

MalaMalwi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 maj 2014 - 18:21

Dziewczyna na gospodarkę Też mam fajne wspomnienie ze studiów związane z konopią :) Mieszaliśmy włókna konopii z polilaktydem w wytłaczarce :) Też nie pozwolili zapalić :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24591 Share kombajnjohndeere

kombajnjohndeere

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, majsterkowanie

Napisany 25 maj 2014 - 18:24

Dziewczyna na gospodarkę

Który rok ? :)

Teraz kończę drugi rok czyli 4 semestr :)

A to może znasz takie wykładowce jak Dydała? Tylka nie pamiętam czego dokładnie uczył....bo mnie anatomii w technikum...

Nie kojarzę, ale kto wie może jeszcze będę z nim mieć zajęcia ;)

#24592 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 25 maj 2014 - 18:38

Dziewczyna na gospodarkę Albo też ekskalacja alkaloidów z roslin z maku i tym podobnych, można by fabryczkę założyć podstawy już są. Raz mielismy fizjologię facet nam mówił o enzymach i innych i raz na ćwiczeniach robiliśmy jakoś się to nazywało oksytacja skrobi czy jakoś, po pół godzinie roboty mnie juz zaczynało świtać co wykładowca robi i ja na głos do niego czemu pan nie mówił że będziemy robić bimber, a on uśmiecha się i mówi tak proszę pana będzie bimberek, to były najlepsze ćwiczenia jakie kiedykolwiek miałem :rolleyes:

#24593 Share MalaMalwi

MalaMalwi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 maj 2014 - 18:47

Dziewczyna na gospodarkę hahahaha Mój wykładowca od chemii cały semestr nam opowiadał o produkcji alkoholu etylowego. i dzielił się doświadczeniami z czego to oni nie robili :) Niestety z jego opowidan zapamiętałam tylko "Kadź zacierna" i "dodajemy drożdże" :) A na egzaminie niespodzianka bo kazał napisać reakcje otrzymywania mydła :)

#24594 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 25 maj 2014 - 19:45

Dziewczyna na gospodarkę Studia to ciekawy czas. Oj dzialo sie wtedy działo:-D dziś w moim zyciu jest znacznie spokojnie :-D

#24595 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 25 maj 2014 - 19:50

Dziewczyna na gospodarkę Oj było, się działo, się piło i inne rzeczy robiło. Ludzie cieszcie się ze studiów, później już będzie gorzej, zobaczycie za parę lat ze dobrze mówiłem. :D

#24596 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:07

Dziewczyna na gospodarkę Zgadzam sie z daremw ,, czasem po studiach sa gorsze matoły niz zwykli ludzie po podstawowce" bo tak naprawde liczy sie to co ma w glowie, czy ma smykalke , zamilowanie i aby wkladal w to co robi serce nie tylko ciezka prace, wszystkiego da sie nauczyc nawet bez szkoly mozna wiele osiagnac... mam znajomych ktorzy na 3cim roku nie rozrozniali herbicydu od fungicydu, nie potrafili obliczyc dawek czystego skladnika nawozu a tego mozna sie prosto nauczyc a sa teraz inż.. dlatego ja skonczylem nie dla tytul tylko dla siebie... dla mnie nie liczy sie kto ma jakie wyksztalcenia a jak postepuje i jaki z niego czlowiek.... zreszta pewnie sami wiecie i znacie sporo przypadkow kiedy to ludzie z mgr czy inż sa matolami gorszymi niz normalni po zawodowej czy nawet podstawowce, nie raz jest tak ze technik rolnik bije na glowe inż wiedzowo i umiejętnosciami bo nie wystarczy zdac egzaminow ,,, potrzeba obycia w temacie praktycznie i lat doswiadczenia B)
Pastereczka wybacz ;) ale tak mysle, na wykladach szlo usnac nawet po duzej czarnej z mcdriva :rolleyes: wolalbym sie dowiedziec ciekawszych i bardziej przydatnych rzeczy z hodowli zwierzat i uprawy niz tracic czas na przedmioty ktore zaliczaja za wszystkie obecnosci....

#24597 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:34

Dziewczyna na gospodarkę

Ja mam anatomie, fizjologię , genetykę, patologie....i inne tego typu i czasem z tego wszystkiego nie wiem jak sie nazywam...;/

A widzisz biała513 już jest chętny, mówiłam że nie będzie problemu...heheh
:P

To koleżanka robi sekcje i wiwisekcje? :)
Uważajcie panowie, bo jak się dorwie do skalpela, to sprawdzi organoleptycznie, co pacjent ma w sercu. ;)

a mieliście herbologię? ja miałam na egz rozpoznawanie nasion chwatsów, ja bym wolała rozpoznawac po siewkach bardziej by się to przydało, nie które jeszcze pamiętam po łacinie

Przyda się to Tobie jak niechlujny kombajnista wprowadzi do twojego zboża nasiona chwastów od innych, niechlujnych gospodarzy... Dobrze znać takie ciekawostki - nie wiadomo do czego i kiedy się przydadzą. ;)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#24598 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 25 maj 2014 - 20:35

Dziewczyna na gospodarkę u nas wycinaliśmy mięsień żaby, podłączany był do urządzenia emitującego impulsy elektryczne i mięsień działał sobie dalej he he

#24599 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:42

Dziewczyna na gospodarkę

dobra ale tu mialo byc o dziewczynach na gospodarke B) a nie studiowaniu :rolleyes:

Na studiach można poznać jakąś sympatyczną dziewczynę. Na przykład Miss SGGW. I już tematy zostały połączone. :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24600 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:45

Dziewczyna na gospodarkę skoro można poznać to czemu piszecie że szukacie?