Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34898 odpowiedzi na ten temat

#24561 Share kombajnjohndeere

kombajnjohndeere

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, majsterkowanie

Napisany 25 maj 2014 - 11:22

Dziewczyna na gospodarkę No ja mikrobiologie też miałem i to jedyny przedmiot puki co który zdałem w drugim terminie, resztę zawsze udało mi się zdać w pierwszym :) U nas na mikrobiologi był test 60 pytań ale pytania były z kosmosu xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 23:45
  •  

#24562 Share MalaMalwi

MalaMalwi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 maj 2014 - 11:26

Dziewczyna na gospodarkę Jestem w stanie uwierzyć na słowo, że mikrobiologia to ciężka sprawa. Ja co prawda mam trochę inne przedmioty ale też nie jest łatwo wszystko pozaliczać :)

#24563 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2014 - 11:28

Dziewczyna na gospodarkę Ja też mikro zdałam za pierwszym podejściem i to na 4 wiec sie cieszę bardzo....i szczerze mówiąc na praktyce teraz jak jestem to nic mi sie nie przydaje praktycznie, ani ta mikro, ani biochemia, a patologia..hmm..niestety miałam do czynienia z zgonami i na sekcji zwłok też była ale nie polecam....

ale genetyka i anatomia i fizjologia są potrzebne....

#24564 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 25 maj 2014 - 11:39

Dziewczyna na gospodarkę to chyle czoła Izoldo;) bo ja tez ale sam nie wiem jak :)

dokładnie genetyka , fizjologia sa ok... kurde to juz dwa lata po studiach jak to leci... i nie ma jak sie spotkac z kumplami bo wszyscy po calej polsce rozsiani... zycie...

Edytowany przez tomeklodzkie, 25 maj 2014 - 11:42.

#24565 Share kombajnjohndeere

kombajnjohndeere

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 maj 2014 - 11:40

Dziewczyna na gospodarkę No ja też mam teraz praktyki w każdy czwartek i piątek ale w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa i tam też żadna wiedze którą pojołem na studiach nie jest mi przydatna :P

#24566 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2014 - 11:44

Dziewczyna na gospodarkę Ja jestem w szpitalu i nie powiem bo coś tam nas nauczyli na tych zajeciach ale w rzeczywistość wygląda całkiem inaczej...

#24567 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 25 maj 2014 - 11:45

Dziewczyna na gospodarkę ja mialem w Arimr staz chyba 10 miesiecy i nic ciekawego tam sie nie dowiesz kolego proch robienia kawy, wyreczania stalych pracownikow i chodzenia po zakupy, no i cala czarna robota na stazyste :)
pamietam nawet podlogi w archiwach malowalem , regaly skladalem a w biurze robilismy dwa razy wiecej papierow niz etatowi pracownicy...

#24568 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 25 maj 2014 - 12:03

Dziewczyna na gospodarkę Ech studia było mineło dobrze sie wspomina, sporo pamięta i w robocie się przydaje nie powiem. Biała za niedługo będzie musiała jakiś kasting zrobić, bo się tyli naleci że dziewczyna sie pogubi co i jak. :lol:

#24569 Share kombajnjohndeere

kombajnjohndeere

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 maj 2014 - 12:14

Dziewczyna na gospodarkę A powiem Ci, że nie jest tak źle na tych praktykach, pracuje się bez stresowo tak jak mówisz, pogaduchy filmach o pogodzie nawet o polityce, robię to ca mam robić czyli głównie w Archiwizacją się zajmuje, ile danego dnia wycieleń było, ile zamówień d*plikatów itd, dużo kserowania i bindowania różnych rzeczy :) choć nie powiem by gdybym miał wybierać między pracą fizyczną tak jak sezonowo pracuje na kombajnie czy też na ciągniku a pracą w biurze to wybrał był tą pracą fizyczną, do pola bardziej mnie ciągnie niż do biurowego trybu życia :P

#24570 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2014 - 12:34

Dziewczyna na gospodarkę

Ech studia było mineło dobrze sie wspomina, sporo pamięta i w robocie się przydaje nie powiem. Biała za niedługo będzie musiała jakiś kasting zrobić, bo się tyli naleci że dziewczyna sie pogubi co i jak. :lol:

za casting to ja jestem odpowiedzialna..hheheh :P tylko ciągle czekam, bo nie wiem jakie kryteria muszą być spełnione...

A fajnie że macie takie luźne praktyki, ja nie mogę tak powiedzieć, zdarzało sie tak że nawet przerwy nie miałam która mi przysługuje, no ale cóż...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24571 Share marcinek_164

marcinek_164

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 25 maj 2014 - 12:43

Dziewczyna na gospodarkę Zanim jeszcze zakończyłem studiowanie to miałem praktyki u Osadkowskiego w dziale maszyn w Rawiczu i szczerze mówiąc to czego się przez rok studiowania nauczyłem to kompletnie nic się nie przydało, każdej wykonywanej czynności musiałem się nauczyć od początku lub coś wyniosłem z pracy na gospodarce. Ale przynajmniej miałem trochę styczności z ciągnikami i kombajnami New Holland'a :P

#24572 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 25 maj 2014 - 13:59

Dziewczyna na gospodarkę A miał ktoś gleboznawstwo? To dopiero jest cyrk na kółkach ;) ja też miałem mikrobiologię, biochemię. Najbardziej u nas klęli na szczegółową uprawę roślin. No i oczywiście było mnóstwo bezużytecznych przedmiotów typu: socjotechnika informacji, meteorologia

#24573 Share kombajnjohndeere

kombajnjohndeere

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:33

Dziewczyna na gospodarkę Tak Ja jestem już po gleboznawstwie i nie było tak źle :P No ja teraz mam ogólną uprawę roślin, szczegółowa w przyszłym semestrze mnie czeka, już na tej ogólnej uprawie cyrki są a co będzie na szczegółowej to nie wiem, ale zobaczymy :)

#24574 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:43

Dziewczyna na gospodarkę a mieliście herbologię? ja miałam na egz rozpoznawanie nasion chwatsów, ja bym wolała rozpoznawac po siewkach bardziej by się to przydało, nie które jeszcze pamiętam po łacinie

#24575 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:44

Dziewczyna na gospodarkę też miałeś do rozpoznania (na egzamin) z 50 typów kamieni i jakieś 20 typów gleb? no i oczywiście frakcje glebowe i procentowe składy- to była jazda he he
a ogólna uprawa to jeszcze pół biedy szczegółowa jest dopiero fajna ale nie okłamujmy się, wszystko zależy od wykładowcy a nie od samego przedmiotu. my mieliśmy akurat dość wymagającego (większość kadry mieliśmy z UWM w olsztynie a sam studiowałem w WSA łomża) więc i ciężej było, ale się udało :) mi ogólnie to botanika nie podchodziła z żadnej strony, a fajna też była statystyka- wszystkie te mediany dominanty... normalnie czasami sie nie chciało na zajęcia chodzić

#24576 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 25 maj 2014 - 14:56

Dziewczyna na gospodarkę Maj brat i sis w studiuje w WSA powiem ja studiowslem na SGGW. Powiem szczerze ze różnice widać w poziomie i to nieźle. Ale to i tak nieważne bo studia maja nauczy kombinowania obycia samodzielnego myslenia.
To czas w ktorym wyrabiamy sobie zdanie na różne tematy. A praktyki to coś z czego czyba najwięcej czerpiemy. Ja jezdzilem po cslej Polsce i nie tylko żeby obserwowac i przrz pracę sie uczyć

#24577 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 25 maj 2014 - 15:52

Dziewczyna na gospodarkę no wiesz ja nie mówię że poziom jest tam powalający :D dużo przedmiotów odpuszczają i żeby tylko były, jednak te podstawowe przydatne przedmioty już nie są w ten sposób traktowane czyli np bleboznawstwo, uprawa roślin, hodowla zwierząt i te przedmioty wykładali właśnie z UWM profesorowie także też aż tragicznie nie było i jak ktoś chciał (a często musiał) to się nauczył. w sumie w moim roczniku zaczynało około 210 osób a do końca (inżynier) dotrwało chyba 140 lub coś koło tego także jakiś tam poziom był, nie wiem co prawda jak teraz.
a studia tak jak mówisz nie zawsze mają służyć samej "tępej" nauce a własnie na studiach mamy się nauczyć jak żyć, to one uczą samodzielności, często właśnie kombinowania no i obycia, w szkole średniej nikt tego nie nauczy bo uczniów traktuje się jako gó*niarzy, na studiach już tego nie ma przecież. wtedy najlepiej kreujemy siebie i zaczynamy myśleć

#24578 Share kombajnjohndeere

kombajnjohndeere

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 maj 2014 - 15:55

Dziewczyna na gospodarkę Tak, gleby musiałem umieć rozpoznawać, frakcje też ale kamieni na egzaminie nie miałem, wiem że na ćwiczeniach trzeba było umieć rozpoznawać kamienie ale było ich ok 20 także nie było tak źle ;) My na ogólnej uprawie mamy rozpoznawania chwastów ale już dojrzałych na szczegółowej będziemy mieli rozpoznawania z siewek ;)
Ja studiuje na UTP (Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy) Kiedyś to się nazywało ATR (Akademia Techniczno Rolnicza) w Bydgoszczy :)

#24579 Share MalaMalwi

MalaMalwi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 maj 2014 - 16:10

Dziewczyna na gospodarkę Który rok ? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24580 Share pastereczka

pastereczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 maj 2014 - 16:21

Dziewczyna na gospodarkę Rany o czym wy tutaj piszecie, co za nieziemskie przedmioty

Edytowany przez pastereczka, 25 maj 2014 - 16:23.