Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34962 odpowiedzi na ten temat

#24061 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:14

Dziewczyna na gospodarkę oj tam oj tam ;)
Nogi we Wiśle czasem zanurzę jak jestem np w Kazimierzu nad Wisła ;)
A to pole podmokłe o malutkie jest bo tylko nie całe 30 arów i mam tam malinki bo nic innego sie nie opylało tam sadzić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 01:54
  •  

#24062 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 19 maj 2014 - 21:17

Dziewczyna na gospodarkę a tym kazimierzu od góry trzech krzyży, jak tak to też tam kiedyś byłem i tylko to pamiętam :) a 30 arów malin to już i nie tak mało, zawsze mogłaś tam borówkę posadzić

#24063 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:28

Dziewczyna na gospodarkę nie no mam wiecej malin, a jak na borówke to za daleko od domu :) trzeba by spac w polu i pilnowac ;)

#24064 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 19 maj 2014 - 22:04

Dziewczyna na gospodarkę nogi we wisle -chyba tylko w gumowcach, do wisly mam ze 200m[w sobote bylo niecale 100 B) ] ale tylko raz sie w niej kapalem-ze 30 lat temu. co prawda to juz nie taki syf jak przed laty ale serdzecznie odradzam.
nie wiecie ze na goracym chlebie maselko pieknie sie topi i wtedy swojski chleb ma cudowny smak-moze i lepiej ze nie wiecie cieply chleb jest szkodliwy dla zoladka.
tak mysle ze gdyby w czasach mojej mlodosci byly komputery lub wiecej niz 2 programy tvp to do dzisiaj bylbym [starym] kawalerem, a tak ze nie bylo za bardzo co robic w sobotnie i niedzielne wieczory wypelnilem wiec wobec ojczyzny swoj swiety obowiazek przekazania sztafety pokolen. jesli kazda rodzina nie bedzie miala przynajmniej 3 dzieci to za kilka pokolen polska samoistnie zginie, obecnie polska jest na 202 miejscu [na 210 panstw] pod wzgledem dzietnosci. srednio 1,2 dziecka to prawdziwa katastrofa...

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#24065 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 19 maj 2014 - 22:16

Dziewczyna na gospodarkę katastrofa ale i będzie coraz gorzej chociaż na razie ciężko to sobie wyobrazić

#24066 Share Kasia22

Kasia22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Rolnictwo
    Muzyka:D

Napisany 19 maj 2014 - 22:35

Dziewczyna na gospodarkę Wszyscy tak reklamują mleczarnie, to ja zareklamuję swoją
SM.''Demii'' Góra Śl: B)
Tam są najlepsze jogurty :P :P :P

#24067 Share AleksandraJulia

AleksandraJulia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Włóczęga po Polsce. Wypady rowerowe. Fotografia. Architektura. Konie. Las.

Napisany 19 maj 2014 - 22:41

Dziewczyna na gospodarkę Przepraszam, że się wtrącę. Przy okazji pozdrawiam wszystkich baardzo ciepło :).
Jak znam wieś, to panie pracują i za siebie i za panów. I w domu i w polu i jeszcze do miasta jeżdżą sprzątać. Panowie miewają zrywy w okresach typu żniwa, a ponieważ w wielu wsiach zaprzestano upraw to i tego zabrakło. A tak to piją. Piszę o większości i być może o jakiejś części wsi na wschodzie. Panowie nie myślą jak dorobić na dom, czego się chwycić.
A skoro matki nie są w takich układach za szczęśliwe, to co się dziwić córkom, że uciekają. Nikt nie ucieka od tego co mu się podoba i w czym jest mu dobrze.
Cieszę się, że jest takie forum i mogę poznać inne oblicze rolnictwa. :)

#24068 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 20 maj 2014 - 03:46

Dziewczyna na gospodarkę Aleksazndrajulia co ty piep***sz? chyba za dużo rancza się naoglądałaś i tej "ławeczki", oderwana od rzeczywistości jesteś...
tak się składa że w mieście problem z alkoholizmem jest dużo większy (jeśli wierzyć statystykom) lub programom temu poświęconym (reportaże w telewizji), może powiążesz ten problem z migracjami ludzi ze wsi do miast skoro ci ze wsi napatrzyli się i uciekają od tego? nie wiem jak u ciebie ale u mnie to właśnie ci alkoholicy jeszcze prędzej sobie kogoś znajdą (oczywiście później w większości przypadków płacz) niż ci porządni, pracujący i starający się.
co do utrzymywania domu przez kobiety, u mnie wieś prawie 60 domów, w żadnym przypadku tylko kobieta nie zarabia na dom, wprost nawet jak i facet sobie lubi wypić to jeszcze postara się iść gdzieś dorobić żeby było za co wypić i jeszcze do domu przynieść, a kobiety... cóż nie mam żadnej informacji żeby któraś gdziekolwiek nawet na dzień poszła żeby coś zarobić (nawet dług odrobić ciężko bo czekam już 2 lata, ponad rok i teraz 3 miesiące), nie wiem skąd jesteś w stanie powiedzieć (skąd informacja że wioski na wschodzie) o ogóle bo ja widzę że chyba bardziej z własnych doświadczeń niż z objektywnego punktu widzenia...
i jeszcze raz powtarzam: w mieście ten problem jest bardziej powszechny i o dziwo to właśnie ten problem dotyka coraz częściej właśnie kobiet więc mi nie opowiadaj bajek że faceci i jeszcze na wsi są najgorsi.

Wszyscy tak reklamują mleczarnie, to ja zareklamuję swoją
SM.''Demii'' Góra Śl: B)
Tam są najlepsze jogurty :P :P :P

ejj nie no ja nie reklamowałem swojej tylko dobrą, na swoją dobrego słowa nie powiedziałem :)

Edytowany przez daremw, 20 maj 2014 - 05:31.

#24069 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 20 maj 2014 - 06:23

Dziewczyna na gospodarkę AleksandraJuliia skąd pochodzisz? Na mojej wsi takich mężczyzn o jakich piszesz nie ma. Sklep kiedyś był ale nie przetrwał bo nikt pod nim nie siedział ;) wszyscy zap****ają i większość już zrobiła spore majątki. Ja mam taki też swój własny stereotyp o mieszczuchach, że to w większości pustaki i darmozjady :) ale jesteśmy tu po to żeby walczyć ze stereotypami :)

#24070 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 20 maj 2014 - 06:43

Dziewczyna na gospodarkę Wszędzie są ci co pracują i ci co się obijają a na gospodarce nie ma czasu na obijanie. Chyba że się chce tylko nażekać i płakać że na nic nie ma bo i takich znam :) a do roboty jakiejkolwiek ostatni :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24071 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 20 maj 2014 - 06:45

Dziewczyna na gospodarkę U mnie po okolicznych wsiach też likwidują, przez ostatni rok 3, poza tym konkurencja bo sklepy obwoźne (bez alkoholu)

#24072 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 20 maj 2014 - 06:52

Dziewczyna na gospodarkę Daremw może cie nie pociesze ale ja na oddanie długu czekam już ponad 5 lat i się nie doczekam i jeszcze tego gościa ludzie na radnego wybrali (dobrze że chociaż nie z mojego okręgu bo wogole bylaby masakra). Chociaż tyle że jeszcze kilka osób po nas oszukal i nikt już mu nie chce siana robić.
Ale tak to jest że ci co mają to szerokim lukiem omijają czlowieka a ci co biedniejsi to ratalnie oddają albo chcą odrobić.

wszystko z umiarem alkohol też i chociaż sama nalewki robie to głównie na półkach stoja :) czasami jak czuję że cos mnie kręci to kieliszek miodówki albo jakiejś owocowej nalewki się napiję a mój mąż wcale nie pije nawet piwa

#24073 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 20 maj 2014 - 06:58

Dziewczyna na gospodarkę A widzisz u mnie ten co ma to płaci od ręki i do tej pory nie miałem najmniejszego problemu, a z tymi pozornie biedniejszymy to często jakieś kwiatki wynikają, ale i na takich są sposoby, tylko że człowiek nie chce sie kłócić za kilkadziesiąt złotych a przynajmniej nie będą mnie prosili więcej :)
A i napisałem pozornie biedniejsi bo niby na wszystko jakoś wystarcza a na dług nie

#24074 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 20 maj 2014 - 07:08

Dziewczyna na gospodarkę no ten też wcześniejszych lat płacil a teraz nikt już mu robić nie chce bo oszukał kilku ludzi a że u nas sprzęt taki mają tylko ci co mają zwierzęta to nie ma mu już kto robić :) i sam się zemścil na sobie :) bo tak jak mówisz na wszystko jest a na zapłatę nie
Dziwni ci ludzie teraz bo jak mi sąsiad uwrocie na moim polu sobie zrobil i pryskając rzepak zjeżdzil ponad 10arow żyta na zielonkę to jeszcze z gębą do mnie jak mu uwagę zwrociłam żeby mi po uprawach nie jeżdzil i mi drogę kamieniami zatarasowal bo po jego myśli musi być. A ja go zawsze mialam za normalnego czlowieka nie za debila.

#24075 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 20 maj 2014 - 07:35

Dziewczyna na gospodarkę Aż lepiej się poczułem po ostatnich postach bo myślałem że tylko w mojej okolicy takie dziwy ;) :P

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#24076 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 20 maj 2014 - 08:01

Dziewczyna na gospodarkę Ja ze swoim sąsiadem mam lepsze przeboje... mam prywatną drogę między jego polami i próbowal mi ją zlikwidować, przyprowadził do sądu świadków... na wizji lokalnej sędzina się już tylko zastanawiała o co mu chodzi, a jego świadkowie po mojemu zeznali, normalnie myślałem że padne ze śmiechu, nie wspominając już o prawniku moim który myślałem że padnie na kolana i zacznie się modlić o więcej takich spraw (a on jeszcze można powiedzieć że początkujący). Ten sąsiad już w życiu kilkanaście razy sądził się i żadnej sprawy jeszcze nie wygrał he he

#24077 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 20 maj 2014 - 08:02

Dziewczyna na gospodarkę Kilka minut temu był reportaż w Dzień Dobry TVN, o kawalerach na wsi i braku kobiet, które chciałyby na wsi zostać. Pokazywali nawet Agrofoto. :lol:

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#24078 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 20 maj 2014 - 08:09

Dziewczyna na gospodarkę Mnie nawet w domu nie ma to i tak nym nie obejrzał. No a co tam się dowiedziałeś? :)

#24079 Share AleksandraJulia

AleksandraJulia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Włóczęga po Polsce. Wypady rowerowe. Fotografia. Architektura. Konie. Las.

Napisany 20 maj 2014 - 09:00

Dziewczyna na gospodarkę

AleksandraJuliia skąd pochodzisz? Na mojej wsi takich mężczyzn o jakich piszesz nie ma. Sklep kiedyś był ale nie przetrwał bo nikt pod nim nie siedział ;) wszyscy zap****ają i większość już zrobiła spore majątki. Ja mam taki też swój własny stereotyp o mieszczuchach, że to w większości pustaki i darmozjady :) ale jesteśmy tu po to żeby walczyć ze stereotypami :)

Dawne Siedleckie. Dokładnie Iza, zgadzam się stereotypy chronią od myślenia ;) ale nie pomagają. Napisałam, że cieszę się czytając to, co piszecie, bo widzę, że bywa inaczej. Na mojej wsi kwitnie interes alkoholowy, aż miło (4 sklepy), a z pól zostało jedno. Żniw już nie ma.
Ale opis mężczyzny, który jak Syzyf idzie zdobywać pieniądze, by się napić i jeszcze coś do domu przynieść jest niezły :D .

No nic. Mi się podoba, to jak Wam się chce i że tyle robicie. I myślę, że to jest super.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24080 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 20 maj 2014 - 09:27

Dziewczyna na gospodarkę no u mnie w okolicy też jest kilka takich miejsc (glównie byle pgry) co rolników już nie ma albo jakiś rodzynek tylko i same pijusy i nieroby aż czasami strach samochodem przejechać tak po drogach slalomem łażą ale ci to raczej tylko w pgrach pracowali a nie gospodarzyli sami i nauczyli sie że wszystko można wynieśc sprzedać i zakombinować to i ich do pracy nikt nie bieże

Daremw to ja myślalam że tego mojego sąsiada pos... na starość (już na emeryturze jest) ale jak piszesz twój jeszcze bardziej powalony.

dlatego kupiliśmy z mężem dzialkę i będziemy się wynosić na prawdziwe zad*pie jak spłacimy :) i do sąsiada 2km :) cudnie poprostu i ziemia w jednym rozlogu pole, łąka kawałek lasu i stary park (za niemcow tam wioska byla)
I jak by mi ktoś rok temu powiedział że to kupimy to bym się uśmiala. Mąż z tego terenu pracę magisterską pisał i tak nam sie tam spodobalo bardzo. Jedyny mankament to spłacić to i długi u rodziny co na wadium pożyczyliśmy.