Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#22621 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:52

Dziewczyna na gospodarkę hehehe ;) a 2000 post nadchodzi :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 21:46
  •  

#22622 Share Radek_1995

Radek_1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 22:05

Dziewczyna na gospodarkę Oj ja tam nie wiem jak u was ale u mnie na podkarpacku to takiej kobiety ze świecą szukać niestety ale teraz wiekszość dziewczyn ma na sobie masywną dawke szpachli i innych specyfików a prawdziwych pięknych naturalnych kobiet jak na lekarstwo

#22623 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 11 kwiecień 2014 - 22:05

Dziewczyna na gospodarkę W takim tempie nadejdzie prędzej niż później, ot taka opera mydlana na forum

#22624 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 11 kwiecień 2014 - 22:19

Dziewczyna na gospodarkę Słuchajcie a skąd wiecie czy jakiś pan jakiejś panny z forum nie zarosił na kawę, czy ktoś wam się przyzna albo nie wiem pochwali się bo nie sądzę. . Rolniczka sam mam lejkowy rozsiewacz 450l zawieszany na ciapku, wiekszego nie będę kupował bo mi nie potrzebny, a sypię z 500kg big baga nawozy nie mieści sie cały to mam taką klamrę na nim i jak widzę pełny to zaciągam takim drutem i jadę w pole sypać. Co do cementu to powiem że jest lepiej, nie chodzi mi o cieżar ale są bardziej poręczne, worek nacina się w poprzek na środku z jednej strony opiera o ranty wlotu betoniarki i jedna ręką wpycha i cement się wsypuje do środka wiec stwierdzam ze jest lepiej B) .

#22625 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 22:30

Dziewczyna na gospodarkę Czy mogłabym prosić którąś z Pań o sprawdzony przepis na paschę wielkanocną ponieważ nigdy jej nie robiłam a w tym roku chciałabym spróbować ją przyrządzić ;)

#22626 Share sulos

sulos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanika,majsterkowanie ,muzyka, dziewczyny;)
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100007267219336

Napisany 11 kwiecień 2014 - 23:20

Dziewczyna na gospodarkę Zetor lublin trzeba sobie usprawniać robotę. Ja też dużo nie mam do wysiewania ,a już kupe lat sieję dużym rozsiewaczem. Wsypuje Biga lub 2 na raz i zasuwam na pole .

#22627 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 12 kwiecień 2014 - 05:44

Dziewczyna na gospodarkę

Paradoks.
Sa dziewczyny chętne na gospodarke a nie ma chętnych chłopaków :D

to eksportuj do mnie kobiety na wieś a ja w twoje strony mógłbym podesłać paru facetów którzy na prawdę chętnie by się zajęli gospodarstwem

#22628 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 12 kwiecień 2014 - 06:14

Dziewczyna na gospodarkę

jaka to przyczepa i na jakiej wysokości jest podłoga ? pewnie wygodniej byłoby usypywać trochę w jakieś 20litrowe wiadro lub o ile to możliwe i nawóz leży na przyczepie to podjeżdżać rozsiewaczem bezpośrednio pod przyczepę
tak pół żartem pół serio to wszyscy na tym forum narzekają na brak dziewczyn chętnych na współpracę na gospodarstwie ,
a jak już takie się pojawiają to co ciekawe biją na głowę w wielu dziedzinach sporą część męskiej części użytkowników forum i nie tylko ,
a o dziwo i co gorsza są niestety samotne w tym co robią :(
Czyżby coś było nie tak ???

przyczepa nie wiem, musiałąbym spojrzec do rejestracji, napewno sanok i napewno na kołach 20-tkach. jak się nie mylę to 47A. Przesypując to by mi się zeszło 3 razy dłużej i napewno nie obyłoby się bez strat w postaci rozsypanego nawozu. nie ma co biadolić. lekko może nie jest, szczególnie z samej ziemi podnieść, ale da się i to najważniejsze. najważniejsze, że nie musze się nikogo o pomoc prosić. ten czas, kiedy musiałąm, to był najgorszy czas w moim życiu. nie zycze nikomu, żeby musiał być zdany na czyjąś łaskę czy niełaskę. wiadomo, że takie gospodarzenie w pojedynkę nie jest na dłuższa metę, ale na razie tak być musi.
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#22629 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 06:50

Dziewczyna na gospodarkę

u nas za słabe ziemie na sady, ale z dugiej strony łowicza sadowników jest sporo, nawet moja chrzestna jezdzi z jabłkami na bronisze właśnie

dobre rady, jednak trudne do realizacji.wiem, że wychodzi na starośc. moja babcia tez w młodości rwałą robotę, wstawała o 4 i szła w pole jeszcze przed chłopami, to kobieta, o której krążą legendy, silna i pracowita bardzo. a teraz ruszyć się nie może

Od kiedy weszła mechanizacja to już bym chyba 50 kg nie wrzucił na rozsiewcz. A pomyśleć że jeszcze 7 lat temu wsystkie nawozy miałem w 50kg.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#22630 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 12 kwiecień 2014 - 07:03

Dziewczyna na gospodarkę @Rolniczka podłoga w twojej przyczepie jest na wysokości okło 130cm to faktycznie jesteś silna , większość gości na tym forum nie jest w stanie podnieść 50 kg
na taką wysokość , maślaki preferują worki 25 kg i to są chłopy ze wsi , całkowita kompromitacja :D
Kobieta z takim maślakiem bardzo szybko by sie wykończyła , ona by dzwigała on by stał przyglądał sie i podziwiał jak sprawnie dźwiga worki 50 kg .
W dzisiejszych czasach kobiety które pracują w magazynach (logistyk,kaufland) przerzucają po 10 ton towaru dziennie bez problemu , czy kasierki na kasie w markecie
chcą pracować i dzwigają a tu na wsi wszyscy załamują ręce jak trzeba coś podnieść :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22631 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 07:44

Dziewczyna na gospodarkę

to eksportuj do mnie kobiety na wieś a ja w twoje strony mógłbym podesłać paru facetów którzy na prawdę chętnie by się zajęli gospodarstwem

Nie u mnie ale na tym forum sa dziewczyny :)
I jak widzę to sa z różnych stron kraju tak że nie widze problemu. Wyjeżdżasz rano i wieczorem mozesz już jeść kolacje z dziewczyna z najdalszego zakątka polski ;) No chyba że jedyna słuszna opcja preferowana przez Ciebie to dziewczyna z sąsiedztwa abyś mógł zaorać miedzę .
Mój znajomego ma żonę ze Szczecina i to chyba z 18 lat młodsza , maja dwójkę dzieci i jakoś daja radę.
A na kawke zawsze można sie umówic a taka po przejechaniu 300km będzie lepiej smakować :D

#22632 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 12 kwiecień 2014 - 08:14

Dziewczyna na gospodarkę Dźwiganie 50 mysle ze w mniejszych gospodarstwach jest wszech obecne, ja wole 50 niz 30 bo jak dokladnie nasypac 200kg???jesli masz zamiar tyle wysiac ??? wiem ze nie apteka ale na jednym polu 5kg wiecej i na kilku kolejnych , potem na ostatnim braknie 50czy wiecej kilo??? na 100kg trzeba 3.3albo 4 worki przerzucać to wole 50kg raz dwa i jest spokoj, potem jest tylko masa foli z tych malych woreczkow....

Dokladnie odleglosc w tych czasach nie gra roli... jak wszysko jest ok to sie jedzie i tyle...
Tylko spojrzmy prawdzie w oczy , wiekszosc osob z forum jest nauczone do swojej okolicy i do gospodarstwa, wie ze w miejscu zamieszkania da rade ma warunki do rozwoju itd, sadze ze wiekszym problemem jest strach przed przeprowadzkami jesli juz cos by sie ukladalo w dobra strone... bo kto by chcial miec do rodinnego domu 250-350km???

#22633 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 12 kwiecień 2014 - 09:22

Dziewczyna na gospodarkę

Nie u mnie ale na tym forum sa dziewczyny :)
I jak widzę to sa z różnych stron kraju tak że nie widze problemu. Wyjeżdżasz rano i wieczorem mozesz już jeść kolacje z dziewczyna z najdalszego zakątka polski ;) No chyba że jedyna słuszna opcja preferowana przez Ciebie to dziewczyna z sąsiedztwa abyś mógł zaorać miedzę .
Mój znajomego ma żonę ze Szczecina i to chyba z 18 lat młodsza , maja dwójkę dzieci i jakoś daja radę.
A na kawke zawsze można sie umówic a taka po przejechaniu 300km będzie lepiej smakować :D

rozorywanie miedzy nie konieczne, bez tego by się obeszło, może gospodarstwo nie jest gigantyczne ale i z tego da się wyżyć bez wyliczania i martwienia się że do 10 (wypłata) nie wystarczy :) dużo kilometrów przy produkcji mlecznej właśnie jest małym problemem zwłaszcza przy samotnym prowadzeniu gospodarstwa :unsure: chociaż jak bym wiedział że warto to coś bym wykombinował na pewno :D

tylko i na tym forum większość zajęte kobiety <_<

RolniczkazZawad jak jesteś wolna to kiedy można do ciebie na kawkę wpaść? :D
około 3h w jedną stronę he he

Edytowany przez daremw, 12 kwiecień 2014 - 09:34.

#22634 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 12 kwiecień 2014 - 10:03

Dziewczyna na gospodarkę Oj tam parę worków przezucic to nie problem. Ja wlasnie przeliczylem sobie ze jakies 300ton zboża przelopatuje 2 razy i pdzewioze to rączka. Przewale jakies 50 ton sruty rzepakowej i 25t sojowej. Jakies 10 ton innych dodatków:-D kurcze nie jest az tak ciężko:-D daje rade:-D

#22635 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 10:26

Dziewczyna na gospodarkę No przelopatowac 50ton lopata a przeniesc 5ton w workach po 50kg to jest wielka roznica.

Niby 50kg w worku , ale to jest jednak ciezar dla kobiety, nawet chlopy wymiekaja przy takim ciezarze.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#22636 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 12 kwiecień 2014 - 12:36

Dziewczyna na gospodarkę kto mowi o wymiekaniu??:) Dziewczyny Twardzielki:):) Troche prawdy ja w zeszlym roku na jesien 65ton wapna wsypalem lopata do kosa... tak kosa i rozsialem po polach, z tym ze nie mam ladowacza wiec wapno wysypalem na najwiekszym kawalku a reszte najpierw lopata na przyczepe a potem z przyczepy do kosa na polu...moze z tym kosem to myslicie ze zacofanie ale w tym roku zrezygnowalem z wyjazdow za granice i troche odsunalem mojego lekko zacofanego tate wiec na jesien bedzie juz konkretny rozsiewacz moze 800-1000l do 360tki, o rcv do wapna tez mysle bo w tym roku mialem zamiar jeszcze kupic kolo85ton wapna... jesli ktos jest ciekawy wiecej piszcie na prywatny... pozdrawiam.....

#22637 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 12 kwiecień 2014 - 12:47

Dziewczyna na gospodarkę Koledzy nie nazywajcie nikogo maślakami to ze nie chcę dzwigać nie wiadomo ile to moja sprawa, i nie mów ze kobieta się przy kims wykończy, w zyciu dziewczynie bym nie pozwolił targać takich cieżarów, mowy nie ma. Jak trzeba to 130kg biorę na klatę i nie narzekam, mam podan 500 skrzyniopalet ważą po 80kg wkładam jedna w drugą i wszystkie tak układam aby było więcej miejsca, ale jako ze mam widłaka to na auto nakładam nim i nie będę rypać się wiecznie ręcznie, trzeba zacząć się szanować aby rozłożyc siły na lata. Rolstudent a nie myslałeś aby mieć jakieś urządzenie do łopatowania kolega ma dwie wyciagarki na końcach garażu garaż 70m, z pługa do konnego dorobił szufle i teraz 300t ton szufluje za 4 godziny, i ma spokój, ja wiem że tężyzna fizyczna ważna rzecz ale zdrowie też, dlaczego Pudzianowski juz zrezygnował z startów bo mieśnie są ale stawy już nie wytrzymują. Rolniczka uszczelnij sobie przyczepę rozsyp nawozy na niej i łopatą zawsze będziesz mieć mniejszy ciężar. :D

#22638 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 12 kwiecień 2014 - 14:18

Dziewczyna na gospodarkę No wiesz ale dla mnie to codzinna gimnastyka:-D ktora komu jak komu ale mi napewno sie przyda:-D upraszczam sobie wszystko jak moge. Mysle o profesjonalnej paszarni o podajnikach ssaco tloczacych mieszalniku i zbiornikach buforujacych. Jest to dosc skomplikowane

#22639 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2014 - 16:09

Dziewczyna na gospodarkę

Natomiast mam pytanie do kobiet bo skoro tutaj piszą to maja powód . A mianowicie czy któraś z was została zaproszona przez któregoś z piszących tutaj rolników przynajmniej na kawę ?

No musze uratować opinię o tym forum :D tak zostałam zaproszona na kawę a w zasadzie to była herbata bo ja kawy nie piję ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22640 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 16:37

Dziewczyna na gospodarkę Rolniczko dla mnie to już jest horror nie gospodarka, mój tato przpracował w gosp ponad 30 lat i owszem wrzuca 50tki na rozsiewacz ale kiedy moge mu pomagam bo to dla każdego niezależnie od płci jest za duży ciężar ( no chyba z wyjatkiem Pudziana ;) ) i jak ja sobie wyobrażam jak ty dźwigasz te wory to ciary po plecach przechodzą. to jest igranie ze zdrowiem.