Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#22601 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 11 kwiecień 2014 - 18:46

Dziewczyna na gospodarkę nie mam nikogo do pomocy, a w workach 25 kg nie kazdy nawóz jest a jeśli jest to droższy. do big-bagów to trzeba miec już duży rozsiewacz niestety. narazie nie narzekam. jak człowiek chce, to wszystko może.

Edytowany przez RolniczkazZawad, 11 kwiecień 2014 - 18:59.

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 09:50
  •  

#22602 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:03

Dziewczyna na gospodarkę @Rolniczka masz sad? bo z twoich okolic zawsze mi konkurencja na bronisze dojeżdza ;)

#22603 Share sulos

sulos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanika,majsterkowanie ,muzyka, dziewczyny;)
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100007267219336

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:12

Dziewczyna na gospodarkę Hej rolniczka silna dziewczyna z ciebie :blink: :D było by bliżej to pożyczył bym tobie mój duży rozsiewacz. ;) Ja też już się nie bawię w małe worki. Ojciec też kiedyś szarpał dźwigał ,a teraz problemy z kręgosłupem. Na starość wszystko wychodzi -_-

#22604 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:15

Dziewczyna na gospodarkę Niestety Rolniczka skutki dzisiejszej pracy możesz odczuć po latach. Jeśli ktos robi to sporadycznie to moze sobie i dźwigać takie ciężary ale na dłuższą metę nie jest to dobre.
Jesli mogę Ci cos podpowiedzieć to " Znajdź chłopa" :D i nie będziesz musiała sama dźwigać a i pogadać w pracy bedziesz miała z kim ;)

#22605 Share qatro44

qatro44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:hodowla zwierząt,muzyka
    piłka nożna,psychologia

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:20

Dziewczyna na gospodarkę Pewna nieżyjąca już aktorka powiedziała tak: najpierw tracimy zdrowie,aby zdobyć pieniądze a potem wydajemy te pieniądze aby odzyskać zdrowie... jakże często
tak jest.-ja tam "byk" nie jestem i mi pasują worki 25kg,a ktoś jak chce to może i po dwie 50 ładować. umiar i rozsądek-bo nie dożyjemy emerytury...

#22606 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:36

Dziewczyna na gospodarkę

@Rolniczka masz sad? bo z twoich okolic zawsze mi konkurencja na bronisze dojeżdza ;)

u nas za słabe ziemie na sady, ale z dugiej strony łowicza sadowników jest sporo, nawet moja chrzestna jezdzi z jabłkami na bronisze właśnie

Niestety Rolniczka skutki dzisiejszej pracy możesz odczuć po latach. Jeśli ktos robi to sporadycznie to moze sobie i dźwigać takie ciężary ale na dłuższą metę nie jest to dobre.
Jesli mogę Ci cos podpowiedzieć to " Znajdź chłopa" :D i nie będziesz musiała sama dźwigać a i pogadać w pracy bedziesz miała z kim ;)

dobre rady, jednak trudne do realizacji.wiem, że wychodzi na starośc. moja babcia tez w młodości rwałą robotę, wstawała o 4 i szła w pole jeszcze przed chłopami, to kobieta, o której krążą legendy, silna i pracowita bardzo. a teraz ruszyć się nie może
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#22607 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:51

Dziewczyna na gospodarkę Wiesz co troszkę przesadzasz, 50 kg worek to już jest poważne obciażenie, jeżeli nie masz możliwosci inaczej tego zorganizować to przynajmniej sobie usypuj połowę i dopiero bo zmarnujesz zdrowie

#22608 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:57

Dziewczyna na gospodarkę zdrowia szkoda, to fakt, no ale jak się czasami nie da inaczej lub też na upartego człowieka nie ma rady :)

#22609 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:09

Dziewczyna na gospodarkę co jak co ale w rolnictwie się nie poleży :)

#22610 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:12

Dziewczyna na gospodarkę Rolniczka jestes twarda Babka :rolleyes: u nas juz takich nie ma.... ja w tym roku juz 20 ton nawozu i 5 ton wapna przerzucilem w workach 50, 25 i 30 ale tylko dlatego ze nie kupilem jeszcze wiekszego rozsiewacza i tez sie mecze :unsure: moze jak da rade wskoczyc z mlodym to na jesien juz bedzie kupiony :) tylko roznica taka ze ja 186 na 97kg to nie problem workami rzucac ale jako kobiecie nie radze sie forsowac,, szkoda kregoslupa, jeszcze bedziesz go wyginac B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22611 Share mietek86

mietek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja i majsterkowanie

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:21

Dziewczyna na gospodarkę Na ciężary szkoda zdrowia jesteśmy młodzi jeszcze nadzwigamy się w życiu.

#22612 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:30

Dziewczyna na gospodarkę 50kg to sporo, ale 25kg to w sam raz pod pachę dla mnie.
@Rolniczka szanuj kręgosłup, bo to część niestety niewymienna, dziś to doceniam, jakiś czas temu dorwałam się rano bez rozgrzewki do dojenia, u mnie trzeba wysoko konwie podnosić żeby wlać mleko do chlodni. Nic by nie było gdyby nie trzeba było podnosić tych konwi wysoko i trzymać długo żeby mleko zleciało. Wieczorkiem musiałam się w krzyżu nasmarować Caipanem do wymion bo piekło jak cholera i sen nie przychodzil.

ale mimo wszystko Koleżanko @Rolniczka wielki szacunek z mojej strony :D

#22613 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:37

Dziewczyna na gospodarkę Moi mili:
Rolniczko i rolnicy , już czterdzieści lat, a jakby pięćdziesiat dwa lata przywiązany jestem do ziemi. Prosta arytmetyka.
Może ktoś z Was rozwiąże to równanie 40=52
Ci zwłaszcza, którzy zazdroszczą rolnikowi jeżeli są gdzieś tacy.

#22614 Share qatro44

qatro44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:hodowla zwierząt,muzyka
    piłka nożna,psychologia

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:02

Dziewczyna na gospodarkę Agroastrolog-też jestem rolnikiem i nikomu nie zazdroszczę takiego "chleba"...myślałem nad Twoim równaniem-a że z matmy nigdy orłem nie byłem -to nic nie
wymyśliłem,jak 40lat może się równać 52lata? no chyba,że Twoja doba ma 31.2godziny :) a może to jakaś przenośnia? no weż nas oświeć-please... :rolleyes:

#22615 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:04

Dziewczyna na gospodarkę Kiedyś cement był w workach 50 kg a teraz to też przeskoczyli na 25 kg , ja też muszę czasem się męczyć z pół metrowymi workami , jak są w nich kartofle to dobrze się bierze (2-3 warstwy wzdłuż fury idzie ułożyć , wyżej już tylko we dwie osoby a z opon robią się placki) ,ze zbożem to bywa różnie ale jeśli już mówimy o pół metrowych workach to wolę te wyższe a węższe (np. po dodatkach paszowych Agrolok) bo wygodniej takimi się posługiwać i są mocniejsze , przy kartoflach jest raczej odwrotnie (te niskie a grube wiodą prym bo łatwiej się wysypuje kosze), najgorzej to z nawozami było w tym roku ,nawóz zbrylony i worki pękaja a na dodatek nie da się otworzyć bocznych burt w rozrzutniku i trzeba było we dwie osoby aby przerzucić przez burtę i ułożyć w garażu a tak to by jedna uradziła w tej robocie

Ja tez dziewczyna i ładuję worki 50 kg nawozu sama na przyczepe i do rozsiewacza i daję radę, w tym roku 6 ton nawozu poszło, w tamtym było ciężej,a le z roku na rok siły więcej. niekiedy to czuję taką siłę, ze diabłu bym łeb urwała, ale niekiedy też czuję zmęczenie.

jaka to przyczepa i na jakiej wysokości jest podłoga ? pewnie wygodniej byłoby usypywać trochę w jakieś 20litrowe wiadro lub o ile to możliwe i nawóz leży na przyczepie to podjeżdżać rozsiewaczem bezpośrednio pod przyczepę
tak pół żartem pół serio to wszyscy na tym forum narzekają na brak dziewczyn chętnych na współpracę na gospodarstwie ,
a jak już takie się pojawiają to co ciekawe biją na głowę w wielu dziedzinach sporą część męskiej części użytkowników forum i nie tylko ,
a o dziwo i co gorsza są niestety samotne w tym co robią :(
Czyżby coś było nie tak ???

Edytowany przez konteno, 11 kwiecień 2014 - 21:19.

#22616 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:18

Dziewczyna na gospodarkę Tak sobie obserwuje ten temat założony jak by nie było przez faceta i chyba w jakimś konkretnym celu. Osobiście sama nazwa tematu mi nie odpowiada ale niech tam.....
Natomiast mam pytanie do kobiet bo skoro tutaj piszą to maja powód . A mianowicie czy któraś z was została zaproszona przez któregoś z piszących tutaj rolników przynajmniej na kawę ?
Pojawia sie tutaj coraz wiecej dziewczyn i wydaje mi sie że takich o które chodzi piszącym tutaj chłopakom a czy z tego cos wiecej wynika po za nabijaniem postów?
Chłopaki weźcie d*py w troki żeby nie było takich przypadków ze dziewczyna sama rzuca 50 kg worki do rozsiewacza . :D .

#22617 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:19

Dziewczyna na gospodarkę bez kitu ;) gdzie te chłopy??? ;)

#22618 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:27

Dziewczyna na gospodarkę Jakbym miał bliżej to bym wpadł do pomocy bo osobiście u siebie nie mam za wiele do roboty . Ojciec zamiast kupić za grosze parę gratów do roboty abym mógł lżej i więcej obrabiać oraz pomagać w obejściu to woli nająć paru pijaczków z którymi może wypić po robocie :(
Ech ciężkie jest to życie
dużo cięższe w biedzie niźli w dobrobycie
a propos pytanko nie na temat do admina . czyżby forum i serwer pracowało jeszcze w czasie zimowym ? WAKE UP AF !

Edytowany przez konteno, 11 kwiecień 2014 - 21:30.

#22619 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:28

Dziewczyna na gospodarkę Paradoks.
Sa dziewczyny chętne na gospodarke a nie ma chętnych chłopaków :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22620 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:39

Dziewczyna na gospodarkę Wspólnymi siłami , krętymi i rozbieżnymi drogami , powoli dochodzimy do sedna sprawy .