Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34910 odpowiedzi na ten temat

#22581 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 19:46

Dziewczyna na gospodarkę ;)

Edytowany przez Meg5, 10 kwiecień 2014 - 19:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 11:01
  •  

#22582 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 10 kwiecień 2014 - 19:47

Dziewczyna na gospodarkę On o butach mówił. Meg czytaj dokładnie bo później jakieś niesnaski wychodzą, i mogą być jakieś problemy. :D

#22583 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 19:53

Dziewczyna na gospodarkę Faktycznie ...przepraszam ...Uciekam stąd ....postu nie było ... :D

#22584 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 10 kwiecień 2014 - 22:27

Dziewczyna na gospodarkę

Też uważam że dziecko trzeba nauczyć wszystkiego ale w swoim czasie , jakoś nie wyobrażam sobie 5 latka z kosą ! a 12 latek to nie że miał pokazać że umie ciąć tylko stanąć z chłopami..... @Daremw jako 13 latek targałeś worki 50 kg ! ciekawe co na to twój kręgosłóp jak nie już to za parę lat.....

nie było wyjścia, nie było komu więc musiałem, na razie kręgosłup trzyma się dobrze, jeszcze z 5 lat temu chciałem troszkę kasy zarobić więcej na swoje zachcianki to z pół roku pracowałem na wagonach przy nawozach. krótko mówiąc wynosić worki z wagonów na przyczepę i układać na paletach, rekord mój to 32,5 tony w niecałe 7 godzin :)

#22585 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 11 kwiecień 2014 - 07:57

Dziewczyna na gospodarkę ja pamiętam kiedys to wszystko sie robiło, i w polu przy sianokosach, ojciec już wicherkiem grabił, miał takiego T25, to kazał zawsze mi grabiami podgrabic rogi na łąkach, stogów zbytnio nie pamiętam, ale kosę dobrze znam, najlepiej to mi się lucernik kosiło tym ustrojstwem. Leży dziś w garazu na zasłuzonym miejscu. Ale odkąd pamiętam to ojciec wszędzie jak chłopaka mnie brał do roboty, bo brat mój starszy na ksiedza poszedł, i ja zostałam, a reszta sióstr też z domu do miasta poszła. W sumie nie miałam wyboru bo lat nie miałam.

a najlepsze to było jak zarzekałam się będąc podlotkiem że w życiu na gospodarce nie zostanę tylko do miasta chce iść. I co? życie samo mi pokazało gdzie moje miejsce, i wcale nie mam do niego żalu :D
teraz jak do miasta po coś pojade to myśle tylko zeby szybciej do domu wrócić, dzis perspektywa życia w mieście mnie przeraża.

ps. jeszcze tak cos dla zartu :) wczoraj byłam w Lublinie, poszłam kupić świnke morską moim dzieciakom. Wchodzę do sklepu a tam tak te papużki świergoliły i jakieś kanarki że aż przystanęłam żeby posłuchać. Śmieje sie do sprzedawcy że u mnie to co dzień tak mam jak słoneczko przyświeci i ptaki mi tak pieknie świergolą jak kawe rano w ogrodzie piję. I czasami żurawie sie też odezwą, a facet tylko "ehhhhhhh...."

#22586 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 11 kwiecień 2014 - 07:59

Dziewczyna na gospodarkę Trening czyni mistrzem , dobry jesteś na zawody strongmanów startuj :)
Jak pracowałem w młynie to workami z mąką (50kg) rzucałem jak koszykarz do kosza .
A jak pracowałem jako spawacz to nosiłem butle tlenowe (60kg ) , z taką butlą szłem 100 metrów i wchodziłem na trzecie piętro bez zatrzymania :D nic trudnego .
Dziś kobieta więcej potrafi podnieść niż facet .

#22587 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 10:49

Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj to już nawet nawozy w worki po 25kg pakuja jak dla dzieci. Jeszcze trochę to każdego ziemniaka osobno będziemy pakować bo ludzie siły nie mają a schorowane coraz bardziej bo z kim nie pogadasz to go kręgosłup boli (a wcale się tak nie napracowali) chyba z lenistwa bardziej.
Przyjedzie taki po ziemniaki (woreczki po 15kg) i kwęka, steka, krzywi się, a ja dziewczyna i bez problemów noszę :)

#22588 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 11:13

Dziewczyna na gospodarkę polidap i polifoski i różnego typu tarnograny, wapmagi dalej po 50 :)
a najlepsze jest to że większość ludzi ma problem z kręgosłupem paradoksalnie przez brak pracy fizycznej :)
ale oczywiście nie u wszystkich

#22589 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 11:23

Dziewczyna na gospodarkę Teraz są BigBagi :) Chrzanić worki :P

Poznam Pannę z Podlasia , Lubelszczyzny , Mazowsza ??
wschodni koniec mazowsza.

#22590 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 11:30

Dziewczyna na gospodarkę też fakt ale trzeba sobie trochę typowej pracy fizycznej zostawić :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22591 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 11:31

Dziewczyna na gospodarkę Na big-bagi to i Pudzian nie da rady .... a co to my wróżbici aby ci odpowiedzieć czy pannę poznasz ! :P

#22592 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 11:47

Dziewczyna na gospodarkę Tak tak ale oszczędzajcie się a nie wariujcie aby na starosć można coś jeszcze zrobić a nie pokrzywionym być na całego. Koleo tu nikt nikomu nie wywróży czy cos będzie czy nie może tak może nie może hmm a kto to wie. :D

#22593 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 12:43

Dziewczyna na gospodarkę Robią worki po 25kg żeby po jednym na każdą rękę było. Pod pachę i jazda :D 2 x50kg raczej nie dasz rady brać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#22594 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 12:58

Dziewczyna na gospodarkę

Dzisiaj to już nawet nawozy w worki po 25kg pakuja jak dla dzieci. Jeszcze trochę to każdego ziemniaka osobno będziemy pakować bo ludzie siły nie mają a schorowane coraz bardziej bo z kim nie pogadasz to go kręgosłup boli (a wcale się tak nie napracowali) chyba z lenistwa bardziej.
Przyjedzie taki po ziemniaki (woreczki po 15kg) i kwęka, steka, krzywi się, a ja dziewczyna i bez problemów noszę :)

Jak się jest młodym ,to się nie zważa ,że czasem coś unieść jest ponad nasze siły . Kręgosłup od razu nie będzie bolał ,dopiero po latach wyjdą wszelkie zwyrodnienie ,na które sobie sami niejednokrotnie zapracujemy udając silnych . Mimo wszystko umiar .
Zwyrodnień kręgosłupa ludzie się też dorabiają pracą za biurkiem czy za kierownicą itp. Dlatego faktycznie niejednokrotnie mają problem udźwignąć, te 15 kg ziemniaków .
Dziele na dwa ,to co w sumie mogłabym wziąć na raz . Nie będę zgrywać Pudziana , a po latach jak mój Tato ,10 minut z fotela się podnosi . :unsure:
Roboty nie przerobisz i podobno lubi mocnych i głupich . Przepraszam za to ostatnie zdanie ,nie chcę nikogo urazić ,ale szanujcie zdrowie puki je macie i nic Was nie boli ;)

#22595 Share mardok15

mardok15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, Rolnictwo

Napisany 11 kwiecień 2014 - 13:04

Dziewczyna na gospodarkę Ja jak kiedyś nawóz brałem i były te worki 25kg to pytałem sie czemu takie małe są a gościu powiedział że z myślą o kobietach są robione, czy to nie głupie z jego strony ??. Oczywiście wiadomo ze mniej waży to podniesie dziewczyna ale dłupio odpowiedział.wg mnie jak sądzicie??

Edytowany przez mardok15, 11 kwiecień 2014 - 13:05.

#22596 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 11 kwiecień 2014 - 15:57

Dziewczyna na gospodarkę dokładnie zdrowie jest jedno i to ze teraz nie raz sie prcuje i nie odczuwa tego zmeczenia i barier przy np50kg jak dla faceta to potem jest roznie... dziewczyny ok ale raczej nie powinny dziwigac moim zdaniem... choc te 25 czy 15 kg to nie za wiele niby ale jak to jest 200 czy 600szt dziennie to robi swoje... ogolnie nie spotkalem juz jakies 10 lat dziewczyny w okolicy ktora zajmuje sie gospodarstwem i nie boi pracy;) nbie wiem jak u was ale w mojej okolicy to juz chyba takich dziewczyn nie ma.... moj wuja kiedys powiedzial mi ze jak facet jest pracowity i twardy to mu sie trafi dziewczyna damula... przerabialem to pare razy i zakonczylem ten temat wole nie szukac bo mam pecha chyba;)

#22597 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 17:57

Dziewczyna na gospodarkę Kobiety są mocniejsze od facetów ---- każda weżnie faceta z workiem na siebie ........tylko się plecami musi podeprzeć ! :rolleyes: :P

#22598 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 17:57

Dziewczyna na gospodarkę skąd ja to znam :) twój wuj prawdę powiedział, też to przerabiałem, ja się pracy nie boję a zawsze mi się trafiały niby dziewczyny ze wsi a nic by najchętniej nie robiły, niby samotne życie trochę nudne by było ale też już zrezygnowałem z szukania, jak ma się znaleść to i tak się znajdzie, dodam że nie siedzę tylko w domu, często jakieś imprezy i wychodzi się między ludzi :)

#22599 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 11 kwiecień 2014 - 18:27

Dziewczyna na gospodarkę

Dzisiaj to już nawet nawozy w worki po 25kg pakuja jak dla dzieci. Jeszcze trochę to każdego ziemniaka osobno będziemy pakować bo ludzie siły nie mają a schorowane coraz bardziej bo z kim nie pogadasz to go kręgosłup boli (a wcale się tak nie napracowali) chyba z lenistwa bardziej.

Ja tez dziewczyna i ładuję worki 50 kg nawozu sama na przyczepe i do rozsiewacza i daję radę, w tym roku 6 ton nawozu poszło, w tamtym było ciężej,a le z roku na rok siły więcej. niekiedy to czuję taką siłę, ze diabłu bym łeb urwała, ale niekiedy też czuję zmęczenie.

Edytowany przez RolniczkazZawad, 11 kwiecień 2014 - 18:32.

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22600 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 18:42

Dziewczyna na gospodarkę Rolniczka nie przesadzasz aby trochę nie żeby mnie to obchodziło bo każdy robi jak mu pasuje ale oszczędzaj się bo ani nie będziesz wiedzieć kiedy ci się coś stanie. Mówicie bierzecie worki po 50kg, ok ale popatrzcie na napisy na workach pisze aby brać go w dwie osoby, osobiście do gustu mi przypadły worki po 25 kg chciałbym aby były wszystkie nawozy w nich, weźmiesz kręgosłupa nie obciążasz a wsypiesz do siewnika bez problemu. Tak samo cebula po 15 kg czy ziemniaki do chandlu weźmiesz sobie jeden worek w ręke i też idzie się elegancko, pamietam jak to wchodziło z worków 30kg, wszyscy narzekali ile tego będzie a teraz nikt juz by się nie wrócił do tamtego rozwiazania. Rolniczka a nie pomyślałaś o nawozach typu big bag są w sprzedaży po 500kg, jeżeli nie masz nikogo do pomocy to zastanów się nad tym, ja w tym roku prawie wszystkie tak mam i mam spokój, zawieszę na widłaku i sypę w siewnik i wio w pole. Dzisiaj ma się po 20 kilka lat to nic nie boli ale przecież ile jeszcze życia przed nami :lol: B). Panowie nic na siłę jeżeli ma sie znaleźć dziewczynę to sie znajdzie do niczego nikogo nie zmusicie B) .