Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34947 odpowiedzi na ten temat

#22221 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 11:37

Dziewczyna na gospodarkę

koleżanko @banan mój przed nie wiedział co dostanę w posagu,a że poszłam z domu to i taki zachowek dostałam,

Kochana to tylko pozazdroscic takiego zachowku. Ja tez poszlam z domu to dostalam 2tys zl na bilet w jedna strone :D
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 12:33
  •  

#22222 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 30 marzec 2014 - 11:45

Dziewczyna na gospodarkę Teoretycznie w Polsce można się kochać od 15 lat :blink: a oglądać od 18 :o , widać musza robić to z zasłoniętymi oczami :lol: . Jak tylko dziewczyna weźmie z sobą patelnię to już będzie dobrze, żeby było na czym jajecznicę skrobnąć z cebulką ;) , a i poduszkę też musi wziąć bo ja śpie na 2 na jednej mi źle B) . Banan podaj mi klasę twojej ziemi ilosć, czy są jakieś skłony czy równo, do tego poziom wód gruntowych, pH gleby, spróbuję ci jakiś biznes wychaczyć ;)

#22223 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 11:50

Dziewczyna na gospodarkę Kochana koleżanko @banan wszystko zależy od tego co rodzice mają,gdyby mieli to i na pewno Tobie dali większą kwotę

#22224 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:01

Dziewczyna na gospodarkę Wiadomo jedni są bogatsi drudzy nie, a dzisiaj ilość ziemi się nie liczy, no chyba ze liczycie na dopłaty, :D dzisiaj liczy się głowa i co z nia można zrobić, nieraz na 1 ha zrobisz wiecej niz na 10 i nie mówcie mi że na dziadoskiej ziemi nic nie będzie sam ma 0,5 ha IV klasy jak wyorzę z 30cm to wychodzą płaty kamienia wapiennego, nic nie chce tam rosnąć, ale dla picu zasadziłem 20 krzaków winorośli, i widzę że zasuwa jak głupia, wiec chyba się poświecę i obsadzę całość, zobaczymy co z tego bedzie, może jakąś winnice się otworzy, tego u nas jeszcze nie było była by nowość. B)

#22225 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:20

Dziewczyna na gospodarkę

Banan podaj mi klasę twojej ziemi ilosć, czy są jakieś skłony czy równo, do tego poziom wód gruntowych, pH gleby, spróbuję ci jakiś biznes wychaczyć ;)

Powiem tak. Na pewnej ilosci hektarow (kilkadziesiat) madre glowy zrobili melioracje zeby wody ktore splywaja z gor byly odprowadzane. Stare kanaly odprowadzajace wode pozasypywali bo twierdzili ze melioracja jest i wszystko zrobi

I tak na ziemi kilkudziesieciu malych gospodarstw z ich ziemi zostalo zrobione wielkie bagno. Bo melioracje pozatykalo porobilo wybicia woda nie ma jak odplywac i powstalo bagno

Wiekszosc gospodarzy popierdzielila te bagna i zostawila te ziemie na pastwe losu i teraz samosieki sie rozpylaja i rosna drzewa i chaszcze na tych polach.

A odpowiedzialnych za melioracje i zasypane kanaly juz niema

http://www.agrofoto....c-360-3p-brony/

Na tym zdjeciu na bagnach nie robi sie zabiegu pielegnacyjnego tylko osusza ziemie zeby ziemniaki posadzic.

Edytowany przez banan575, 30 marzec 2014 - 12:21.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#22226 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:31

Dziewczyna na gospodarkę Dobra teraz sie nie śmieję ile tego jest, czy da się tam traktorem w ogóle wjechać czy nie, czy tam jest cały czas mokro czy jak jest sucho to też jest czy nie.

#22227 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:46

Dziewczyna na gospodarkę Sa charpagany co wjezdzaja i uprawiaja pole tylko jak sie utopia to chodza po wsi i szukaja ciagnikow zeby ich wyciagneli.

Jak jest mokro to sie topisz i cos tam zrobisz. a jak jest sucho to pluga w ziemie nie wbijesz. Ostatnio w gminie byl pomysl z tych bagien zrobic dzialki udowlane dla mieszkancow

Potem Ci napisze hit naszej wioski. Byla droga do tych bagien i znikla i teraz nawet soltys nowiuskim NH nie ma jak do swojego pola dojechac :D bo nie ma drogi
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#22228 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:52

Dziewczyna na gospodarkę Teraz muszę pomyśleć jaka roślina da radę, spoko coś się wykombinuje, wasz rejon ma dobry przebieg wegetacji, i temp, sady nie dadza rady, za mokro, jakaś roślina co lubi takie warunki, myslałem nad wierzbą energetyczną albo nad trzciną kanadyjską ale trzeba by cały czas mokro, kupują to na dachy do szwecji można zarobić a uprawa nie wymagająca.

#22229 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 30 marzec 2014 - 12:57

Dziewczyna na gospodarkę Banan, sołtys to w ogóle coś dopytywał się o te kanały, żeby znowu były? Ktoś wam raczy pomóc, żebyście mogli tam normalnie uprawiać ziemie, czy się urzędnicy na wysokich stołkach wypięli?
U mnie na obrzeżach miasta zrobili działki budowlane na grząskim terenie niedaleko rzeki. Ludzie postawili już ze 2 domy, a teraz zablokowano możliwość budowania, bo w zeszłym roku rzeka wylała i z grząskiego terenu zrobiło się wielkie bagno i nie wiadomo co będzie z tymi działkami.

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#22230 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 12:58

Dziewczyna na gospodarkę No wlasnie wierzba. Tylko ze sa te madre glowy co twierdzili ze wierzby nie wolno sadzic bo jest melioracja. Bo wierzba pozatyka drenacje.

Z drugiej strony wsi co melioracji nie zrobili ludzie sobie normalnie pola uprawiaja.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22231 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 13:02

Dziewczyna na gospodarkę Tomuś powiadasz 0,5 ha 4 klasy i nic tam nie chce urosnąć ! a jak ja mam dokładnie tyle 4 a reszta 5-6

#22232 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 13:16

Dziewczyna na gospodarkę

Banan, sołtys to w ogóle coś dopytywał się o te kanały, żeby znowu były? Ktoś wam raczy pomóc, żebyście mogli tam normalnie uprawiać ziemie, czy się urzędnicy na wysokich stołkach wypięli?

A co ich te kanaly obchodza, jak teraz maja wielki problem droga im znikla :D i nie maja jak dojechac do swoich pol.

Droga byla i znikla.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#22233 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 30 marzec 2014 - 13:19

Dziewczyna na gospodarkę A konkretnie? U mnie jedna droga przez pola powoli znika. Tym co ziemie przy tej drodze mają ciągle mało i mało ;)

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#22234 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 14:21

Dziewczyna na gospodarkę Tomek to może i mi jakiś pomysł podrzucisz ;)

#22235 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Cięcie, gięcie i spawanie
    u Drimelka jest najtaniej

Napisany 30 marzec 2014 - 14:26

Dziewczyna na gospodarkę @zetorlublin7341 Jak taki jesteś mądry to wymyśl mi roślinkę na 3ha V klasy płytkiego torfu, bo jakoś hodowla karpia na wiosnę ani łąki późnym latem mi nie wychodzą :unsure:

#22236 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 14:36

Dziewczyna na gospodarkę Borówka amerykanska !! Albo żurawinka :)

#22237 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Cięcie, gięcie i spawanie
    u Drimelka jest najtaniej

Napisany 30 marzec 2014 - 14:44

Dziewczyna na gospodarkę Borówka utonie w mokry rok, a o żurawinie nie myślałem, muszę się dokształcić w tym temacie.

#22238 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 30 marzec 2014 - 16:54

Dziewczyna na gospodarkę A ja dzis bylem na fendt demo. No gadałem sie ukurzyli mnie. A dziewczyn to tam prawie nie było

#22239 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 17:09

Dziewczyna na gospodarkę Szymi tylko ze tam mam pod spodem wapień jak wyorzę to ph skacze jak głupie. Fragles to jest na wysokim torfie czy na niskim, jak na kwaśnym można spróbować żurawinę ale musisz mieć wodę aby ja zalać zrobić groble wsadzić rośliny i zalać wodą ona musi mieć mokro do tego wymagane pH 3,5 do 4, trochę pracochłonna uprawa ale rentowna, duży popyt na suszone owoce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22240 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2014 - 17:17

Dziewczyna na gospodarkę Na wilgotną glebę to chyba pozostaje tylko ryż sadzić... ale on to zyzną lubi.