Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#22141 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2014 - 21:04

Dziewczyna na gospodarkę Ja chcę wsadzić swoje 4 litery na gotowe i się nie będe z tym ukrywać :D I czy to jest przejaw mojego materializmu, zachłanności czy sknerstwa? nie wiem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 20:02
  •  

#22142 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 28 marzec 2014 - 21:06

Dziewczyna na gospodarkę

W tym przypadku to nie trzeba daleko szukac. Wystarczy zobaczyc na swoje rodzenstwo. Jak jest minimum czworka to widac jak kto sobie zaczyna radzic w zyciu.

Ja mam tylko jedną siostrę i już jakieś wnioski wyciągnąłem. Nie trzeba czwórki ;)

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#22143 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 21:14

Dziewczyna na gospodarkę Lina teraz zadaj sobie pytanie czy chcesz pracować an gospodarce dlatego że lubisz i jest to twoja pasją czy tylko myślisz jak tu się nei narobić a zarobić i otrzymasz odpowiedz na swoje pytanie

#22144 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 21:15

Dziewczyna na gospodarkę Jak ma sie rodzenstwo to widac jak to jest. Jeden dostaje cos czylo gospodarke dom itp , a inni musz sobie na to ciezko zapracowac bo nie dostaja nic
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#22145 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 21:22

Dziewczyna na gospodarkę Mój tata ma czwórkę rodzeństwa. Dziadek musiał całej czwórce mieszkania kupić, żeby było sprawiedliwie, i żeby nikt nie miał pretensji, że całe gospodarstwo tata dostał.

#22146 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 21:24

Dziewczyna na gospodarkę nie przesadzaj że się nic nie dostanie ja u nas w oklicach jest zasada np gospodarka ma 30 ha to osoba zostająca na roli musi spłacić siostre czy brata równowartości tych 15 ha po cenie jaka chodzi za ziemię

#22147 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 21:28

Dziewczyna na gospodarkę Co kraj to obyczaj.

To napisze co my rodzenstwo dostalismy.

Brat dostal gospodarke i dom, siostra dostala drugi dom,a ja dostalam 2000zl i wyruszylam w swiat.

To tak u nas podzielili rodzenstwo

Edytowany przez banan575, 28 marzec 2014 - 21:37.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#22148 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2014 - 21:28

Dziewczyna na gospodarkę Ja chcę iść na gotowe bo już natyrałam się we własnej ojcowiźnie i nie mam ochoty od początku zaczynac to samo na czyms nowym jak moge kontynuować czyjeś dzieło tak samo jak pozostawię do kontynuacji dla innej gospodarke z której pochodze a pozostanie mój brat... czy wy zawsze doszukujecie się w dziewczynie, ze leci na majątek czy kasę? ja byłabym przeszczęśliwa gdybym trafiła na niegorszą gospodarke niż moja obecna. Jak trafi mi się taka jaką mam teraz to idę tyrać w ciemno ;)

#22149 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 21:35

Dziewczyna na gospodarkę ja nie patrze na majątek to on nie jest wyznacznikiem ważniejszych rzeczy takich jak charakter i mądrość życiowa a to trzeba cenić

#22150 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 21:38

Dziewczyna na gospodarkę No to Cię Bananku obdarowali. :/ U mnie we wsi siostra z bratem się sądzi o część posesji, bo uważa, że ziemia, którą dostała to za mało.
Lina - tak z ciekawości - opisz jaką masz gospodarkę? :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22151 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 21:39

Dziewczyna na gospodarkę @Cinek madrosc zyciowa wlasnie wyrabia sie nie majac nic.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#22152 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2014 - 21:39

Dziewczyna na gospodarkę a czy jedno przeczy drugiemu? Chyba logiczne że jak ktoś ma zadbaną i persperującą gospodarkę to jest mądry, zaradny i myslący. Jakby był ciapa to nic nigdy się nie bedzie mu opłacało.

#22153 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 21:40

Dziewczyna na gospodarkę A kto chodzi do klubów? :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#22154 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 21:48

Dziewczyna na gospodarkę

a czy jedno przeczy drugiemu? Chyba logiczne że jak ktoś ma zadbaną i persperującą gospodarkę to jest mądry, zaradny i myslący. Jakby był ciapa to nic nigdy się nie bedzie mu opłacało.

Kiedys pisalam o roznicy na gospodarkach 5hektarowych.

Jak masz gospodarke 5ha z ziemia bezklasowa co sa same piaski to za bardzo nie nawojuje sie. Nawet najlepsze traktory i zadbane maszyny nic nie zrobia jak plony nie chca rosnac.

I tu nie chodzi o rolnika, bo rolnik nic nie zrobi jak nie ma podstawy, a podstawa jest urodzajna ziemia.

A sami chyba wiecie jakie warunki glebowe potrzebuje zyto zeby plon byl, ale jak zyto nie chce rosnac to co uprawiac????

Edytowany przez banan575, 28 marzec 2014 - 21:51.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#22155 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 21:56

Dziewczyna na gospodarkę mądrość życiową mozna się nauczyć an błędach innych np swojej trochę dalszej rodziny czy sąsiadów
na takie ziemie można uprawiać jagodę kamczacka
ja chodzę do clubów

#22156 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 22:05

Dziewczyna na gospodarkę Ja wole zabawy taneczne przy zespole.

Co do jagody to jednak piaski nie moga byc.

Uprawa[edytuj | edytuj kod]
  • Wymagania: roślina wytrzymuje mrozy do –45 stopni Celsjusza, a kwiaty do –8 stopni. Stanowisko powinno być słoneczne, ziemia żyzna, wzbogacona obornikiem.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#22157 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 28 marzec 2014 - 22:12

Dziewczyna na gospodarkę O jej. Jak tu dawno nie zaglądałem. Chciałem wam wszystkim życzyć spokojnej nocy.

#22158 Share Pablo44

Pablo44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:To co związane z rolnictwem...

Napisany 28 marzec 2014 - 22:31

Dziewczyna na gospodarkę No niech wam rośnie... :lol: ZBOŻE <_< :P

#22159 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 28 marzec 2014 - 23:23

Dziewczyna na gospodarkę Banan już ci mówiłem że nawet na gównianej ziemi idzie zrobić pieniądze trzeba mieć trochę kiepeli w głowie a nie narzekać. Ja mam zostać na gosp, nie ukrywam, dla mnie może dziewczyna od swoich rodziców nic nie dostać nie robi mi to różnicy, byle by tylko dalej ciągła to ze mną a pomysły mam różne a powiem że w 90% zawsze mi wypalają. Mam też siostrę i był dylemat czy iść w programy czy coś dla niej. Po zaciągnięciu pasa po 2 latach postawiliśmy dom dla niej, takze dziewczyna zadowolona, dalej z nami pracuje, zyskami się dzielimy, mam też brata na razie mały ale i niego nie zostawię na lodzie, działka juz jest i w miarę czasu zaczynamy budowę, dlaczego ja miałbym wszystko przejąć a ktoś inny kopa w d*pę i do widzenia, wiadomo że ziemi nie dostanie ale coś się chyba w zamian należy. Cinek dzieki ale nie skorzystam, wole się 3 razy poparzyć ale być sobę udawać przed nikim nie będę. Mam mądrość życiową i charakter też posiadam. Co do gosp. to nie dziwcie się że ktoś nie chce iść zaczynać od zera tyrać od nowa, wiadomo jak ktoś zabrany to jest łatwiej bo tylko kontynuujesz a nie znowu od nowa. Mam parę przyjaciółek z gosp, z super ziemią zabrane, a poszły do pracy do miasta bo same powiedziały ze od nowa zaczynać nie będą. Zresztą sam bym sie zastanowił czy miałbym iść do kogoś i zaczynać wszystko od zera, moze nie chciałbym nie wiadomo czego ale na gorszą niż swoją nie chciałbym iść. Do klubów chodzę od czasu do czasu, nie lubię ostrej muzyki, ale zabawy wsiowe to na całego, są normalne dziewczyny i do tańca i do różańca

Edytowany przez zetorlublin7341, 28 marzec 2014 - 23:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22160 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2014 - 15:46

Dziewczyna na gospodarkę W moim regionie też ogólnie rodzeństwo się spłaca z tym, że z uwzględnieniem jak dziewczyna pomaga w domu i pracowita to odpala jej sie kasę w wartości naleznej części bądź ziemię jak woli a jak taki obibok domowy to wysyła się do miasta do szkoły i niech tam zostaje :D Moze to dziwne ale w moim domu już od paru lat robią mi dodatkowo jeszcze wyprawkę (od zastawy stołowej, pościeli, garnki, po zwykły wałek do ciasta czy miskę ale to tylko za sprawą mojej mamy która nie chcę żeby mi moi przyszli teściowie tak jak jej wypomnieli... że "przyszłaś z niczym", "weszłaś na gotowe" Dlatego nie myślcie że dla dziewczyny wejść na wszystko tez jest łatwo... bo czasami lepiej wejść w pustą ziemię i nie słuchac potem jak to wspaniałomyslni wszyscy byli...

@banan ziemia ziemią ale tez trzeba być elastycznym w tym co się robi... gospodarka moich rodziców też ma ok 3,5 ha, w tym 1,5 samych piasków a reszta no w granicach 4 w porywach no może do 3 klasy i uwierz mi, ze już rózne uprawy robiliśmy a najlepiej na piaskach wychodzi nam sad.... co jesień sadzi się zyto w sadzie, nawozi się żeby wypędzić i tak w maju przed tym jak ma chęć kłos iść to się glebogryzarką wchodzi i juz jest co roku próchnica... ostatnio jeszcze obornikiem (kurzakiem) nawoziliśmy. A jaki piach każdy wie że sucho to całe lato to deszczownia praktycznie nie schodzi z pola.... I w taki oto sposób dorabiamy się na piaskach. I jedyną różnicą gdzie mam przewage to to że mieszkam w centrum i mam chyba łatwiejszy zbyt bo na giełdę warszawską chyba więcej zjeżdza niż bym mieszkała pod granicą gdzieś i tyle.