Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34864 odpowiedzi na ten temat

#21821 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 18 marzec 2014 - 19:38

Dziewczyna na gospodarkę Znam takie co nie od wczoraj zapierniczają na gospodarce między innymi z taczką i póki co wytrzymują. Sam swojej dziewczyny czy żony do taczki bym nie postawił - po prostu szkoda by mi jej było.
Kobiety i tak mają dużo do roboty w domu i wokół domu więc w prace w oborze czy w polu powinny być jak najmniej angażowane.

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 14:27
  •  

#21822 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:54

Dziewczyna na gospodarkę

ehhh bo wychodzi na to, że trzeba być kobietą, zeby miec podzielną uwagę ;) żeby iść na mszę, słuchać kazania i jeszcze rozejrzeć się czy parafia nie wzbogaciła sie o jakichś kawalerów :D

A to dlatego, że :"Kobiety są z Wenus, Mężczyźni są z Marsa" i panów raczej nie interesują kawalerowie, może z bardzo nielicznymi wyjątkami. ;)

A ludzie grający "pod publiczkę" zawsze się znajdą.
Czy ten wątek nie robi się zbyt religijny? ;)

Edytowany przez a1fe26c2, 18 marzec 2014 - 19:56.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#21823 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 18 marzec 2014 - 20:00

Dziewczyna na gospodarkę Mówicie o pracy że nie dalibyście jej tych przysłowiowych taczek a co panowie jakby dziewczyna później wasza żona chciała pracować zawodowo a nie w gospodarstwie nie chciała by się udzielać, nie wszystkie panie lubią obcować z zwierzętami myślę że jakby chciała się realizować inaczej w pracy, to dlaczego by jej tego wzbraniać, jak wy myślicie.

#21824 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:05

Dziewczyna na gospodarkę

czemu tak piszecie ja sama prowadze gospodarstwo 20 ha wstaje o 4 rano bo mam bydło mleczne i daje rade i kocham to co robie i nie mam zadnych szalonych wygód i daje rade i uwielbiam wies

No naprawdę szacun ,takich kobiet jest niewiele to co robisz to ogromne plusy dla Ciebie tylko się nie zapędzaj w robocie i myśl też o sobie żebyś w końcu mogła pracować z kimś a nie ciągle sama

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#21825 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:06

Dziewczyna na gospodarkę Niechaj pracuje, choć jakaś tam pomoc byłaby przydatna od czasu do czasu i nie chodzi mi o przerzucanie worków z nawozem. :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#21826 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 18 marzec 2014 - 20:07

Dziewczyna na gospodarkę Podziwiam ludzi którzy w dzisiejszych czasach usuwają obornik widłami , taczkami <_< i życze im zdrowia .
Pracuje i zarabiam pieniądze , za które kupuje maszyny aby mieć lżej i więcej zarabiać .
A do wiązania byków chartowane łańcuchy montujcie i byk nie zerwie takiego łańcucha .

#21827 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:16

Dziewczyna na gospodarkę

Mówicie o pracy że nie dalibyście jej tych przysłowiowych taczek a co panowie jakby dziewczyna później wasza żona chciała pracować zawodowo a nie w gospodarstwie nie chciała by się udzielać, nie wszystkie panie lubią obcować z zwierzętami myślę że jakby chciała się realizować inaczej w pracy, to dlaczego by jej tego wzbraniać, jak wy myślicie.

Niby tak przecież są takie małżeństwa gdzie jedno pracuje nie na gospodarstwie ale u mnie to było tak , po ślubie jakiś czas żona pracowała wtedy zarabiała 1500 zł a 400zł szło na paliwo , później były dzieci i łatwiej było ogarnąć dom nie pracując w mieście , a teraz to wychodzi na to że u siebie przecież też się zarabia i dużo jest radości pracując razem
Tak jest u mnie ale może być inaczej i też dobrze

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#21828 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 18 marzec 2014 - 20:22

Dziewczyna na gospodarkę

Podziwiam ludzi którzy w dzisiejszych czasach usuwają obornik widłami , taczkami <_< i życze im zdrowia .
Pracuje i zarabiam pieniądze , za które kupuje maszyny aby mieć lżej i więcej zarabiać .
A do wiązania byków chartowane łańcuchy montujcie i byk nie zerwie takiego łańcucha .

Omawiamy przypadek koleżanki, która ma jak napisała 20ha. Zastanów się czy naj jej gospodarstwie dałbyś radę rocznie tyle zarobić aby stać cię było wziąć kredyt, postawić sobie oborę za kilkaset tyś zł i nie musieć spłacać go do końca życia. Niestety tak małe gospodarstwa zazwyczaj mają budynki stare gdzie budowano je pod inne panujące wtedy standardy,
Wieczny kawaler ;)

#21829 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2014 - 20:22

Dziewczyna na gospodarkę @samczyk pytałeś czy kobieta poradziłaby sobie z porodem krowy a mnie zastanawia czy mężczyzna poradziłby sobie z porodem kobiety już nie mówąc co by było gdyby panowie mogli rodzić ale na szczęście jak to pozory mylą kobiety nie są takie słabe jak sie wydaje :D

#21830 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:35

Dziewczyna na gospodarkę Poród kobiety jeżeli by tylko rodząca mówiła co ma robić a facet zachował zimną krew to dałby radę dziecko odebrać, o ile by nie zemdlał ^^ . Faceci nie są przyzwyczajeni do tak ogromnego chwilowego bólu, kobiety są wytrzymalsze :huh: . Pamiętam jak szyła mi pielęgniarka opuszek palca, to jak zakładała szwy to myslałem ze posram się z bólu :wacko: Lina zgodzę się że dziewczyny są mocne że nie są tak delikatne, ale szkoda takiej panny do taczek, co innego jak mężczyzna powozi a kobieta nie wiem zadaje paszę z taczkowozu, po prostu te prace co wymagają tężyzny fizycznej powinni wykonywać mężczyźni a kobiety powinny się ładnie uśmiechać B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21831 Share bystra

bystra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:39

Dziewczyna na gospodarkę A mnie to dziwi wasze zdziwienie panowie, bo co w tym dziwnego że kobieta prowadzi gospodarstwo, ja wam powiem że niekiedy takie gospodarstwa prowadzone przez kobiety są w lepszej kondycji finansowej niż prowadzone przez faceta i dlaczego uważacie że kobieta nie poradzi sobie z porodem u krowy czy ujarzmieniem byka chyba nie wiecie na co nas stać, albo nas nie doceniacie :(

#21832 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:52

Dziewczyna na gospodarkę Kobiety słabsze fizycznie, jednak bardziej zdeterminowane i wytrzymalsze od panów. Poza tym mają to coś, że "...Tęgi chłop, co lekko w ręku łamie sztaby, względem baby jest tak, jak dziecko, całkiem słaby."
I jeszcze "Słaba płeć, a jednak najsilniejsza".
PIosenka jest dobra na wszystko. ;)

#21833 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2014 - 20:53

Dziewczyna na gospodarkę A prawda jest taka, ze dla sukcesu potrzeba w gospodarce i męskiej i kobiecej ręki....to zależy od osoby więc podziwiam koleżanki co same prowadzą gospodarkę bo ja bym nie potrafiła.... przynajmniej tak mi sie wydaje. Niby duzo rzeczy wiem z doświadczenia, wielokrotnie szykowałam opryski a dopiero taki "wół roboczy" ( przyjmijcie to z żartem, czyli płeć męska, u mnie mój brat) pryska co mu naszykuję... bo gdybym dysze połamała łomatko a gadania by było :D

#21834 Share pawlo5525

pawlo5525

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, technika Rolnicza, nowosci, bilard , muzyka rockowa

Napisany 18 marzec 2014 - 20:57

Dziewczyna na gospodarkę Witam. Dziwi bo stereotyp jest taki ze gospodarstwo to ciężka praca dla mężczyzn gdzie kobieta jest wielka pomocą i wsparciem ale teraz przy odrobinie organizacji i sprzętu wiele czynności jest łatwiejszych i przyjemniejszych do wykonania a co najważniejsze automatyzacja wkracza do naszego sektora :)

#21835 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:57

Dziewczyna na gospodarkę Przyucz braciszka, by sam sobie szykował oprysk, na później mu się przyda. :) Ja tam większość rzeczy robię sam. Pomocników potrzebuję do przyłączania maszyn do ciągnika i ewentualnie do jakichś napraw.
Zdarza się, że czasem stopuję zbyt krewkie panie i mówię im, że coś można zrobić maszyną zamiast się męczyć.

Pawlo, nie każdy ma nowoczesne budynki i urządzenia i nie każdy ma odwagę pakować się w kredyty, żeby sobie ułatwić pracę.

Edytowany przez a1fe26c2, 18 marzec 2014 - 20:59.

#21836 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:59

Dziewczyna na gospodarkę Jakby moja siostra szykowała środki ochrony to by chyba święto jakieś było, jej nie interesują takie sprawy. Po prostu do życia w gospodarstwie to trzeba ludzi z pasją bo jak coś robisz że musisz to nie jest pasja, robisz bo chcesz bo to ci daje satysfakcje, to jest pasja. Ogólnie kobiety mają lepszy zmysł do pieniędzy dlatego tez najczęściej zarządzają budżetem, a panowie do czarnej roboty :P Ci mający wielkie gosp, idący na maszynową produkcje mają zaplecze techniczne, ale jak masz małe i chcesz przeżyć to musisz to produkować co nie da się maszyna zrobić, dlatego na kilku ha liczą się przede wszystkim ręce, bo weź pozbieraj truskawkę kombajnem.

Edytowany przez zetorlublin7341, 18 marzec 2014 - 21:03.

#21837 Share pawlo5525

pawlo5525

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, technika Rolnicza, nowosci, bilard , muzyka rockowa

Napisany 18 marzec 2014 - 21:05

Dziewczyna na gospodarkę W moim gospodarstwie (czyt) rodziców które nie jest wcale takie nowoczesne nie wyobrażam sobie takiej sytuacji i nie ważne czy to mężczyzna czy kobieta ale zęby jedna osoba to ogarnęła i własnie dla tego wspomniałem o dobrociach które troszkę ułatwiają prace

#21838 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Dziewczyna na gospodarkę

Przyucz braciszka, by sam sobie szykował oprysk, na później mu się przyda. :) Ja tam większość rzeczy robię sam. Pomocników potrzebuję do przyłączania maszyn do ciągnika i ewentualnie do jakichś napraw.
Zdarza się, że czasem stopuję zbyt krewkie panie i mówię im, że coś można zrobić maszyną zamiast się męczyć.

Pawlo, nie każdy ma nowoczesne budynki i urządzenia i nie każdy ma odwagę pakować się w kredyty, żeby sobie ułatwić pracę.

Ale on umie szykować tylko co to ma do tego? dlaczego wy mężczyźni zawsze lepiej wiecie co kobietę kręci? Z gustami się nie dyskutuje jak jakaś kobieta lubi grzebać w ziemii z zamiłowania to niech to robi, jak woli przewalać obornik widłami a nie większym sprzętem to też jej wybór tak. A ja się wcale nie dziwię bo czasami taka praca jest wyciszeniem i odskocznią od całego zaganiania i charmidru w domu ale przecież w domu nie ma roboty, tam się leży no nie :D ;)

#21839 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Dziewczyna na gospodarkę @bystra faceci zysk w gospodarstwie inwestują w %%% i dlatego gospodarstwa prowadzone przez kobiety są w lepszej kondycji finansowej :D

@samczyk1991 mam mniejsze gospodarstwo którym po godzinach sie zajmuje rekreacyjnie dla mnie ważniejsze są usługi ciągnikami i naprawy .
Kredytów nie biore wszystko za gotówke kupuje ( lepsza negocjacja ceny) , buduje dom a nie obore , może kiedyś będe budował jeszcze obore .
Stare budynki też można szybko przebudować , wyremontować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21840 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:16

Dziewczyna na gospodarkę

Ale on umie szykować tylko co to ma do tego? dlaczego wy mężczyźni zawsze lepiej wiecie co kobietę kręci? Z gustami się nie dyskutuje jak jakaś kobieta lubi grzebać w ziemii z zamiłowania to niech to robi, jak woli przewalać obornik widłami a nie większym sprzętem to też jej wybór tak. A ja się wcale nie dziwię bo czasami taka praca jest wyciszeniem i odskocznią od całego zaganiania i charmidru w domu ale przecież w domu nie ma roboty, tam się leży no nie :D ;)

No to mi się dostało za całe zło tego świata. :) Założyłem, że jemu się nie chce i Ciebie wykorzystuje do tej pracy. W domu jest dużo pracy niewątpliwie i jeśli inna praca jest odskocznią to nie ma w tym nic złego.
Przepraszam jeśli Cię uraziłem i już idę się samobiczować. :)