Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34848 odpowiedzi na ten temat

#21581 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 05 marzec 2014 - 23:31

Dziewczyna na gospodarkę @ szaman1
to i ja jakoś unikam zabaw , dyskotek , klubów ; jakoś nie mogę się odnaleźć w takich miejscach
ale alkoholu też unikam bo prędzej po paru % sobie jeszcze jakąś krzywdę zrobię choć nie wukluczone że było by trochę cieplej się grzebać w warsztacie zimową porą
to u mnie też ojciec jeszcze ma zdrowie (najwięcej do % czyli pić prawie do zgona, hafty a później się zarzeka że to był ostatni raz) niby inwestuje, pojawiają się nowsze traktory którymi i tak może u nas jeździć tylko on ale dalej robota lżejszą nie jest bo roboty ręcznie wykonywane nie są w dalszej mierze mechanizowane (widełki , taczkowozy do obornika , ręczne dojenie , wysypywanie ziarna z przyczep , przebieranie kartofli i cała robota przy kostkach podczas sianokosów i żniw) i radzi bym znalazł sobie jakąś dziewczynę tak jak on tzn że teraz jest komu podoić krowy , ogarnąć dom zająć się całą papierkową robotą w gospodarstwie i oporządzić przy zwierzętach kiedy on pije lub coś robi traktorem w polu a mi takie podejście jak jego do instytucji małżonki trochę nie odpowiada bo to trochę wychodzi na poniżenie kobiety w związku z nierównym podziałem prac i cierpieniem u boku alkoholika

Edytowany przez konteno, 05 marzec 2014 - 23:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 01:27
  •  

#21582 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2014 - 09:15

Dziewczyna na gospodarkę

Powiem wam tak pomimo ze nie mam wariackich ciągników mam dwa ciapka i 10 letniego zetora, przechowalnie postawione, sa tunele ogólnie na mój gust nie jest źle a razem z ojcem obrabiamy tylko 13ha z dzierżawami na pieniądze nie narzekam może nie stać mnie na mf za 300tyś ale na bieżące sprawy jest a i na wesele też już sporo odłożone, powiem wolę żeby mnie pokochała biednego gołod*pca żeby zobaczyła we mnie to coś tą iskrę a nie ze względu na pieniądze bo miłość za pieniądze to obłuda. Co do optymizmu mam potężny tak wielki ze aż mnie czasem zaskakuje lubię marzyć a uważam że jak się wierzy w to coś mocno to to się spełni. Tata ma 54lata i nie widzę u niego żadnego kryzysu wieku średniego zawsze pogodny i zadowolony z życia. Jeszcze jak dziadek żył powtarzał mi wnuku ciesz się z tego co masz a nie smuć się na widok tego czego nie masz. Mali gospodarze łączcie się nie dajmy się. W końcu małe jest piękne nie panie

Twój tata ma 54 lata a mój gdy miał 50 to mówiąc potocznie wpadł z mamą i tak pojawiłam się na świecie :D teraz mając 75 lat i co wszystko jest dla ludzi wszystko jest przed wami a życie jedna wielka niewiadoma :D

Róznie jest w zyciu ale nie powiecie mi, że normalna dziewczyna znająca pracę na wsi poleci na ciągniki i sprzęt?? W zyciu takiego błedu ja bym nie popełniła bo dopuki mam dwie sprawne ręce, nogi i myslącą głowę to sama moge się dorobić. Będąc dzieckiem wielokrotnie słyszałam teksty mojej ŚP babci w kierunku mojej mamy: " przyszłaś na gotowe i jeszcze Ci źle", " "co ty wiesz o robocie jak w u twoich rodziców była chałupinka w porównaniu z tą w jaką weszłaś", " twój ojciec to nie był gospodarz bo u nas był ciągnik a u was w konia..." Dlatego nie wszystko wyglada tak kolorowo jak piszecie... jasne są takie co lecą na luksus ale z reguły potem nie wyrabiają psychicznie w nowym domu i potem często małżeństwo sie rozpada.

#21583 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 06 marzec 2014 - 09:26

Dziewczyna na gospodarkę Mój kolega jest podobnym "przypadkiem" w jego rodzinie. Ma dużo starsze rodzeństwo, jego siostrzenica jest tylko rok młodsza od niego. :lol:
Niezłą teściową była ta Twoja babcia. :mellow: Mam nadzieję, że moja mama taka nie będzie jak się kiedyś ożenię, bo w domu będzie wojna.
W takich przypadkach małżeństwo jest wystawiane na wielką próbę. Czy mąż stanie po stronie żony, czy po stronie matki. :wacko:

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#21584 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 06 marzec 2014 - 10:13

Dziewczyna na gospodarkę Ja mam kolege którego najstarsy brat jest od niego o 21 lat starszy. Ojciec mojego drugiego kumpla był młodszy od jego brata ;) Z resztą jak ja się urodziłem to mój ŚP tata miał 42 lata, więc tez już młodzieniaszkiem nie był ;)

Co do rodziców, to chyba nie ma nic gorszego jak, takie traktowanie wybranków swoich dzieci. Takie uśiwadamianie ich, że tak naprawde nic tutaj nie jest Twoje, a Ty masz robić, cicho siedzieć i być wdzięcznym/ wdzięczną, że możesz należeć do takiej rodziny. Traktowanie ich za jakiś gorszy gatunek. Inaczej taka sytuacja wygląda, gdy ktoś pracuje i ma swoje pieniądze, a inaczej własnie na gospodarstwie. Sam z resztą nie posiadam dużego gosp. więc nie mam jakoś ciśnienia, że tu zostanę, ale w sumie niechaiłbym trafić do takiej rodziny gdzie byłbym traktowany jako siła robocza ;) I wydaje mi się, że niektóre dziewczyny też tego mogą się obawiac, jeśli chodzi o przyjście na gospodarstwo.

#21585 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2014 - 17:19

Dziewczyna na gospodarkę @Tworkowiak i to chyba najgorsze po której stronie facet ma stanąć :) najwazniejsze aby z rozumem i obiektywizmem bo często się zdarza że dobra dziewczyna trafia do zrzędliwych teściów aż żal jak na nią wszyscy siadają... ale też dobrzy i ugodowi tesciowie dostaną córeczkę której wiecznie trudno dogodzić która nie rozumie, że ci ludzie całe życie poświęcili cięzkiej pracy... Najwazniejsze to docenić w co się wchodzi i docenić osobę co przychodzi.... ale temat tesciów już istnieje na AF więc na tym odwieczny problem trzeba zakończyć :)

#21586 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 17:42

Dziewczyna na gospodarkę @Lina 100 % racji masz ! ! ! a nawet 1000 :) w tym co piszesz.

#21587 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 17:54

Dziewczyna na gospodarkę Dobrze gada,
dać jej wódki! :)
W zasadzie to, na kogo trafimy jest przypadkiem. Ważne żeby kobieta wiedziała, że mężczyzna pierdzi i śmierdzi. :)
Nie pochwalam przy tym tygrysów, które ranią partnerkę pazurami u stóp, a pazurami u rąk mogłyby kopać doły.

Edytowany przez a1fe26c2, 06 marzec 2014 - 17:55.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#21588 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:00

Dziewczyna na gospodarkę Ale @Lina wódki nie pije :( nie pije ; nie pali; cud dziewczyna :rolleyes: z rzeczy na ;;P'' tylko pomidorówka... :blink:

#21589 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:03

Dziewczyna na gospodarkę Nie ona jedna. :)
I nie ma co żałować, że się nie truje na różne sposoby.
Ja też się tak nie truję.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#21590 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:10

Dziewczyna na gospodarkę A ja sobie browarka właśnie popijam tak na zakończenie dzisiejszej roboty :)
Lina ma dobre podejście do życia :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21591 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2014 - 18:14

Dziewczyna na gospodarkę @Szymi40 źle napisałeś bo powinienieś powiedzieć " cud dziewczyny tu są" bo jestem pewna że wszystkie koleżanki tu wypowiadające się mają taki sam tok myslenia co do istniejącej lub przyszłej rodzny :) I będąc na waszym miejscu gdy któraś pisze, ze jest wolna to trzeba ryzykowac i na uszach stawac żeby zapoznać ( i nikt nie mówi że to łatwa sprawa) bo jeżeli kobieta trafia na portal rolniczy i jeszcze w nim zostaje to nie przez przypadek :D widocznie dobrze sie czuje w takich tematach a to już duzo jak na zycie na wsi co nie:)

#21592 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 06 marzec 2014 - 18:19

Dziewczyna na gospodarkę Zero alkocholu post jest było chlać wcześniej do bólu , teraz można sprawdzić siebie swoje postanowienie :unsure:

#21593 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:21

Dziewczyna na gospodarkę "chlać" na zapas to żadna przyjemność. Wole sobie wypić jedno piwko niż pić do upadłego tylko dlatego ze potem jest post.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#21594 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:31

Dziewczyna na gospodarkę Tak @Linka owszem wszystko sie zgadza.

Ale zapytam tak moze to panow zainteresuje . @Linka pracowala bys na gospodarce co nie przynosi dochodow????? ;)

Edytowany przez banan575, 06 marzec 2014 - 18:32.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#21595 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 06 marzec 2014 - 18:33

Dziewczyna na gospodarkę Wolisz jedno piwko wypić do lustra :blink:
Koledzy dlaczego Line chcecie częstować wódką , ona nie pije .
A osoby które piją i nie odmawiają tak chętnie nie częstujecie :D

#21596 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 06 marzec 2014 - 18:37

Dziewczyna na gospodarkę

@Szymi40 źle napisałeś bo powinienieś powiedzieć " cud dziewczyny tu są" bo jestem pewna że wszystkie koleżanki tu wypowiadające się mają taki sam tok myslenia co do istniejącej lub przyszłej rodzny :) I będąc na waszym miejscu gdy któraś pisze, ze jest wolna to trzeba ryzykowac i na uszach stawac żeby zapoznać ( i nikt nie mówi że to łatwa sprawa) bo jeżeli kobieta trafia na portal rolniczy i jeszcze w nim zostaje to nie przez przypadek :D widocznie dobrze sie czuje w takich tematach a to już duzo jak na zycie na wsi co nie:)

Tylko na palcach jednej ręki można policzyć te dziewczyny , które wypowiadają się w tematach typowo rolniczych :D

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#21597 Share Marzen100

Marzen100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:zootechnika, rozród bydła

Napisany 06 marzec 2014 - 18:37

Dziewczyna na gospodarkę banan575
bardzo dobre pytanie :):):)

#21598 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:42

Dziewczyna na gospodarkę Dokładnie tak jak piszesz @Lina no normalnie nadajemy na tych samych falach... i jakbym był wolny [a ja żeniaty i dzieciaty ] :P to już bym pędził na ten Płock aby Cię poznać. ;)

#21599 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 19:25

Dziewczyna na gospodarkę

Tura w ciagniku nie masz że ojca wykorzystujesz mój to by miał w tam gdzie słońce nie dochodzi jakby miał pchac balota, nawet 30 woreczków cebuli musze widłakiem wrzucić na auto bo nie będzie się męczył wiesz robotę trzeba szanować

Mam ładowarkę, ale między byki nią nie wjadę. Ale zobacz u mnie jest odwrotna sytuacja tego typu choć nie ma siły ale musi zawsze coś robić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21600 Share hania1993

hania1993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:24

Dziewczyna na gospodarkę fajna babeczka:)