Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34941 odpowiedzi na ten temat

#21501 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 03 marzec 2014 - 18:05

Dziewczyna na gospodarkę ale czasami 2- 3 tlaszki i ze 30 tysi w kieszeni zostaje, ja niedawno byłem w kielcach na wyjezdzie, ile alkocholu potrafia wypic ludzie to glowa mała, ja osobiscie tez sobie siorbnełem, a im wiekszy sprecjalista tym chyba wiecej pił, ja niewiem skad Ci ludzie maja takie tegie głowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 09:28
  •  

#21502 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 19:14

Dziewczyna na gospodarkę Z tymi fachowcami to jest różnie, ale jak już jest alkoholikiem to wiadomo że jak wypiję flaszką robota będzie mu lepiej szła bo z braku alkoholu taki fachura nie myśli. Ale jak fachowiec nie pije na co dzień, a raz sobie machnie szklankę to też może robotę zj...ać.
Co do weterynarza to u nas był taki co wypił 0,5 i i robił cesarkę u loszki, uratował jakieś 5 prosiąt i lochę, po operacji wstała i od razu do koryta.
rolstudent trening czyni mistrza, ale są specjaliści o których się fizjologom nie śniło

#21503 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 03 marzec 2014 - 19:19

Dziewczyna na gospodarkę ja jadę w sobotę lub w niedzielę z bratem (20l.) ojcem i sąsiadem :D

#21504 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 03 marzec 2014 - 19:19

Dziewczyna na gospodarkę ja jadę w sobotę lub w niedzielę z bratem (20l.) ojcem i sąsiadem :D

#21505 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 19:22

Dziewczyna na gospodarkę

Wiedzę ,że koleżanki i koledzy nie zdają sobie sprawy ,że ten cudowny bimber nie jest taki zdrowy ,a wręcz jest to trucizna .
Też przyznam szczerz,że do niedawna nie zdawałam sobie sprawy ,że ta ''woda ognista'' ,która kojarzy się raczej ze zdrowym trunkiem ,ponieważ jest z prostych produktów,mimo wszystko szkodzi zdrowiu . Otóż w pewnej luźniej rozmowie z moim weterynarzem ( ;) ) zahaczyliśmy wątek alkoholu własnej produkcji . Zainteresowana ,postanowiłam zgłębić temat. Zacytuję kawałek pewnej wypowiedzi ,która dokładnie potwierdza słowa weterynarza .
Klasyczny bimber jest technicznie biorąc mocno zanieczyszczonym spirytusem o niskiej jakości, zawierającym od 60 do 96% alkoholu etylowego. Ze względu na brak możliwości dokładnej kontroli przebiegu procesu fermentacji w warunkach domowych i prymitywnych zazwyczaj warunków oczyszczania bimber, nawet pozornie smaczny i bezwonny zawiera zazwyczaj spory udział fuzli, czyli rozgałęzionych alkoholi alifatycznych, które posiadają własności rakotwórcze i są znacznie dłużej metabolizowane przez organizm niż alkohol etylowy. Fuzli nie można się łatwo pozbyć przez prostą destylację."
Edit:

Widze kochana ze na wszystko chuhasz dmuchasz zeby sie nie sparzyc.

Apropos bimbru Ktos jak dobrze bimber robi to nigdy nie poda swojej receptury.

apropos weterynarza, Jak bedziesz kolejnym razem u niego to wejdz w luzna rozmowe i zapytaj sie tak. cytuje.

SKAD SIE BIERZE TA PADLINA W MARKETACH CO NIE NADAJE SIE DO JEDZENIA? KTO TO KONTROLUJE ZE TAKIE SWINSTWO JEST NA POLKACH;

Jak uda ze nic nie wie to zapytaj ponownie.

Dlaczego szynke jak kupie i zamroze i rozmroze ponownie to pelno wody jest w niej.

Ostatnio u rzeznika kupilam swieze zmielone mieso, podczas robienia golabkow to mieso bylo o dziwo slone, po zrobieniu golabkow z miesa sie zrobila istna guma, i wszystki golabki do kosza poszly

Edytowany przez banan575, 03 marzec 2014 - 19:24.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#21506 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 03 marzec 2014 - 19:26

Dziewczyna na gospodarkę Banan a co ma piernik do wiatraka?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#21507 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 03 marzec 2014 - 19:30

Dziewczyna na gospodarkę Morał jej wypowiedzi prosty - weterynarz się wymądrza na temat bimbru, a pewnie w ubojni syf przepuszcza do przerobienia na żywność. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem.

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#21508 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 19:35

Dziewczyna na gospodarkę Nie wymądrza tylko podaje naukowo udowodnione fakty.
W ubojni weterynarz bada mięso bezpośrednio po uboju , Nie klasyfikuje tego , nie nasącza itp , bada tylko czy zwierzak był zdrowy , co dalej z tym mięsem zrobią to już nie dział weterynarza

Edytowany przez mariuszd93, 03 marzec 2014 - 19:35.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#21509 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Cięcie, gięcie i spawanie
    u Drimelka jest najtaniej

Napisany 03 marzec 2014 - 19:35

Dziewczyna na gospodarkę @meg5 zapytaj się lepiej swego weterynarza co jadł na praktykach? A później znajdź jakiegoś magistra chemii i się zapytaj czy kupił jakiś alkohol na studiach i jak się produkuje "bimber" :P

#21510 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 03 marzec 2014 - 19:53

Dziewczyna na gospodarkę Ja będę w niedziele szukajcie wysokiego ciemnego blondyna z brudką. Mielone kotlety robię tylko z swojego mięsa nigdy kupnego swoje jest kruchutkie super a tamto jak guma nawet przeciąć nie idzie. Proponuję obejrzeć filmik na youtubie kocham gotować tatar a sądołowa, nazwa specjalnie zmieniona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21511 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:01

Dziewczyna na gospodarkę

Meg który to weterynarz taki znawca bimbru??

Mieszka bliżej Ciebie niż mnie ,w stronę Płocka .

Ludzie o co Wam chodzi ? Weterynarz jest bardzo mądrym człowiekiem ,świetnym w swym fachu ,a ze zepsutym mięsem w marketach nie ma nic do czynienia . On zajmuję się tylko i wyłącznie leczeniem zwierząt . A to że jest z Nim o czym porozmawiać ,to chętnie to robię ;)

Morał jej wypowiedzi prosty - weterynarz się wymądrza na temat bimbru, a pewnie w ubojni syf przepuszcza do przerobienia na żywność. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem.

To coś nie bardzo z Twoim rozumowaniem ,ponieważ nic nie napisałam takiego ,by można snuć takie wnioski .

Na koniec tym kpiącym polecam wujka Google ,niech zgłębią temat , dopiero się wypowiadają ,ponieważ na razie ta rozmowa z Wami jest ma miernym poziomie .
Nikt nie zabrania Wam pić bimbru czy innych wynalazków ...Nie było to moim zamiarem pisząc rano post.
Róbta co chceta jak to Owsiak mówi ... ;)

Widze kochana ze na wszystko chuhasz dmuchasz zeby sie nie sparzyc.

Tak wącham konsumpcję przed spożyciem ,ponieważ to może uratować życie ... ^^

#21512 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 03 marzec 2014 - 20:16

Dziewczyna na gospodarkę Chodziło mi o wypowiedź banana tak dla ścisłości ;)

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#21513 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:18

Dziewczyna na gospodarkę Ok to uściśliłeś ...dziękuję .... ;)

#21514 Share klopocik91

klopocik91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:To i tamto ;)

Napisany 03 marzec 2014 - 20:29

Dziewczyna na gospodarkę A ja boję się ze swoim wetem takie tematy poruszać bo podanie jednej kroplówki zajmie 2h :lol:

#21515 Share Karol0

Karol0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika, motoryzacja

Napisany 03 marzec 2014 - 20:31

Dziewczyna na gospodarkę bo dobry bimber się rektyfikuje a nie destyluje :P
spożywanie alkoholi w dużych ilościach nie prowadzi do niczego dobrego,
a do kielc się wybieram w piątek, bo niestety mam zjazd w ten weekend :(

#21516 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 marzec 2014 - 20:43

Dziewczyna na gospodarkę trujące czy nie to jak już to lepiej że pijecie własny wyrób niż nie wiadomo co ze sklepu. A dzisiaj to się tyczy każdego jedzenia i picia, tak jak ktos już wspomniał ja tez nie kupuję mięsa ze sklepu ( w moim domu grzechem by było nie uchować dla siebie świni) a moi znajomi już wiedzą, że wszelkie napoje zastępuję im sokami i kompotami no i własnie ja widocznie tez chucham, dmucham na wszystko ale co zdrowie jest tylko jedno :)

Edytowany przez Lina, 03 marzec 2014 - 20:45.

#21517 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:46

Dziewczyna na gospodarkę

Nie wymądrza tylko podaje naukowo udowodnione fakty.
W ubojni weterynarz bada mięso bezpośrednio po uboju , Nie klasyfikuje tego , nie nasącza itp , bada tylko czy zwierzak był zdrowy , co dalej z tym mięsem zrobią to już nie dział weterynarza

Tylko że w 90% te mięso z tych sklepów nie pochodzi z Polski tylko z zachodnich i Amerykańskich kilkunastoletnich zapasów żywności

#21518 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:51

Dziewczyna na gospodarkę To Twoja teoria .
To pewna koleżanka coś o mięsie w sklepach pisała , nie ja

#21519 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:57

Dziewczyna na gospodarkę

trujące czy nie to jak już to lepiej że pijecie własny wyrób niż nie wiadomo co ze sklepu. A dzisiaj to się tyczy każdego jedzenia i picia, tak jak ktos już wspomniał ja tez nie kupuję mięsa ze sklepu ( w moim domu grzechem by było nie uchować dla siebie świni) a moi znajomi już wiedzą, że wszelkie napoje zastępuję im sokami i kompotami no i własnie ja widocznie tez chucham, dmucham na wszystko ale co zdrowie jest tylko jedno :)

Najlepsza sprawa, kabana wyciągnąć za kitę i pewność że nikt go wodą nie naszprycuje, i w dodatku tani koszt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21520 Share martina

martina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Ratownictwo medyczne, rolnictwo, jazda konna, strzelectwo

Napisany 03 marzec 2014 - 21:03

Dziewczyna na gospodarkę Kurcze macie o czym rozmawiać, jakby nie było lepszych tematów niż alkohol. Moim zdaniem jak ma się coś głupiego powiedzieć to lepiej siedzieć cicho.
Mnie kusi przejechać się do Kielc, ale szkoda że tak wcześnie są i zimno trochę na moto. A samochodem to się mi nie chce:)

Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D