Polecane posty

izolda789    12

dlatego ja nie koszę w niedzielę znająć moje szczęście to w niedzielę z kombajnem zawsze cos musi się stać nie ma opcji aby się nie stało, nawet jeden kombajnista u nas zawsze jak w niedzielę wyjeżdżał to bizonek w tygodniu ok a w niedzielę głupiał na całego w końcu jak zatarł silnik to w niedzielę nie wyrwiesz go z domu w żniwa nie ma opcji. Rolstudent czy tucano czy bizon czy new holland jak ci jest pisane jakieś cyrki to i tak będą marka nie ma żadnego znaczenia, jak się cos ma zesrać prędzej czy później skończy się :huh:

u mnie koszenie w niedziele- miód malina, tak samo u szwagra a dziś od rana pechowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

a u mnie fajrant , (6ha mieszanki i pszenżyta zwojowane)nie wiecie jaki ja szczęśliwy wyszedłem wieczorem spod prysznica B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oliwka dla dzieci momentalna ulga będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

@zetorlublin7341- ktoś musi u nas tym ludziom skosić i sprasować. U nas ogólnie jest mało kombajnów a jak już są to tylko dla siebie i nie wykonują usług a prasy mam tylko ja na wiosce zwijające...

@izolda789- zgadzam się z @Michal225 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

No masaż stópek to to co tygryski lubią najbardziej :D ale doraźnie zakupiłam fenistil i hydrocortizon i wapienko także może jakoś pokonamy ten problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Na żniwa święta nie ma przynajmniej u nas. Nawet takie świętojebliwe kobity tak twierdzą A co maja powiedzieć producenci mleka ?? Wy krowy w siódmy dzień tygodnia mleka nie dawajcie !! O innych czerwonych kartkach nie wspomnę... A co do wypadków to wczoraj niedaleko mnie kombajn sie spalił przy okazji spawania. Piotrze szkoda i Ciebie i maszyny.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

@zetorlublin7341- ktoś musi u nas tym ludziom skosić i sprasować. U nas ogólnie jest mało kombajnów a jak już są to tylko dla siebie i nie wykonują usług a prasy mam tylko ja na wiosce zwijające...

@izolda789- zgadzam się z @Michal225 :P

to u mnie całkiem co innego, we wsi jest kilkanaście gospodarstw (inni oddali ziemię), z 10 kombajnów jest tylko we wsi mojej, belarka to już u każdego jest obowiązkowo. my krowiarze sobie radzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

@Shaun- wypadki się zdarzają nie ma na to siły. Kombajn jutro może po jutrze wyjedzie w pole ( dzisiaj go składam ) 100 ha przed nim jeszcze... ( na szczęście na prasowanie znalazłem kierowce )

@daremw- u mnie 10 kombajnów to w gminie nie ma :lol: prasa zwijająca coraz częściej się pojawia na polach ale ciągle za mało u mnie w wiosce to tylko my mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

U mnie na wsi 4 kombajny, problem jest z obkoszeniem wszystkich "małych" co jeszcze gospodarzą. Mój w dodatku w tym roku nękają drobne awarie. Drobne, ale trzeba na kuriera czekać, bo od ręki do Fortschritta o części ciężko w okolicy. Żniwa już idą ku końcowi. Zwykle przed odpustem na Kajetena (przesuwany na niedzielę po) ludzie starają się zakończyć żniwa.

Ja w wolnych (awaryjnie) chwilach orzę ścierniska.

U mnie widać nawet kobiety na traktorach, bo mężowie koszą kombajnami :D to ktoś musi zwozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

MÓj tata zawsze mówi że na Kajetana to dopiero sie żniwa powinny zaczynać, a w tym roku skończylibyśmy do odpustu, ale kilka łożysk do wymiany się okazało i już drugi dzien stoimy a pogoda aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

@rolnik115- to zapraszam na ładowanie balotów zetorem forterra 11441+ tur na tira oraz rozładunek w gospodarstwie, skąd jesteś ? :)

Jutro ruszam dalej z koszeniem kombajn naprawiony, dodatkowe gaśnice kupione, szpadel na kombajnie...

@jahooo, @izolda789, ja żniwa zaczynałem kiedyś 15 czerwca ( jęczmień ozimy ) a kończyłem 27 sierpnia :P pamiętam to był mój trzeci sezon na kombajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolnik szuka dziewczyny/ żony :) Posiadam 12 ha i własny sprzęt rolniczy moja specjalizacja to już raczej hobby produkcja bydła mięsnego a bywało także trzody chlewnej . Niestety nie ma możliwości rozwoju bo nie ma już wolnych ha do dzierżawy... Aktualnie pracuje jeszcze bo wyżyć się tego nie da :/ Wykształcenie średnie no i możliwe że za jakiś czas wyższe;)

Jeśli są zainteresowane dziewczyny zapraszam na gg zawsze można pogadać:) Moje gg: 31753678

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Piotr ja jestem z Mazowsza dokładniej kilkanaście km od Płocka. Chętnie bym się pobawił z belami, kiedy ładuje moją c-360 to Kubota sąsiada nie ma żadnych szans :D

Edytowano przez rolnik115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

@rolnik115- zapewniam zakwaterowanie i wyżywienie.

Ma ktoś z was prawko na TIR-a ? Jak to z ceną wygląda bo mi kiedyś powiedziano że pod 7 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am1609    0

piotr3p prawko na C+E (ciężarowy z przyczepą - czyli 2 oddzilne kursy robisz) to mniejszy koszt (chyba że się kilka razy zdaje) ale kurs na przewóz rzeczy (jeżeli chcesz przewozić towar usługowo) swego czasu kosztował 7tys. teraz coś mi się obiło o uszy że ceny tego kursu się zmieniły ale jak jest na prawdę to nie wiem. Najlepiej zadzwon do ośrodka szkolenia kierowców to Ci powiedzą co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Panie i panowie - sprawdziłem jak z tymi dziewczynami jest naprawde i sam byłem zaskoczony , po pierwsze jesli raz nie zaiskrzyło to już nie zaiskrzy i lepiej zostawic obiekt westchnień i poszukać innego . Dwa zawsze lepiej kiedy dziewczyna która Ci sie podoba widzi cie w otoczeniu innych dziewczyn , atrakcyjność wzrasta nawet o 40 % . . Trzy lepiej podbijać do dziewczyn które są gdzie same albo nachwile odeszły od koleżanek . Cztery zagadanie do dziewczyny jest prostsze niż myslisz , nie warto wymyślać nie wiadomo czego , po prostu podchodzisz i zagadujesz o głupote np " siemak słyszałem na mieście ze masz rolexa z barazu , powiesz mi która godzina ? " . Pięć Dziewczyny nie szukają lalusia czy koksa - one potrzebuja emocji każde chociaż najmniejsze wywołanie adrenaliny daje wam plusa , one lepiej to zapamiętują tą sytuacje i czesciej oniej myślą kojarząc was z danym zdarzeniem , a wiadomo czym wiecej myśli tym lepiej . No i sześć nie ograniczajcie sie do jednej dziewczyny bo jeśli trafiliście na tą jedyna to ona też bedzie starać sie o was a nie tylko wy o nią .

 

kilka prawd jak jest z tym przerabiałem to dużo razy i wiem co robić a co nie , jesli ktos ma jakieś pytania albo coś to z chęcią pomogę jak zdobyć serce tej jedynej ;)

 

zawsze bądź sobą , bo nie ma na świecie dwoje takich samych ludzi !

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

miłego popołudnia ludziska :D

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

@am1609- na tą chwilę nie planuję robić prawka ( być może za jakiś czas się pomyśli) :) tak tylko pytałem bo znajomy robił i mówił że około 7 tyś zł i nie wiem czy prawdę mówił :P

@rolnik115- taki problem to nie problem :D dzisiaj widziałem na 13 latka ( wiem ile lat bo z moim bratem do klasy chodzi a brat ma 13 lat ) który ursusem 914 z talerzówką zapierniczał drogą krajową ( głupota rodziców ) <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj