Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37400 odpowiedzi na ten temat

#17781 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 773 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:30

Dziewczyna na gospodarkę a w gospodarstwie wykształcenie zdobyć najważniejsze jest zawodowe rolnika najlepiej technik a studia to indywidualna decyzja, na pewno nie zaszkodzą a jak ktoś się postara to da się ogarnąć gospodarkę i studia :rolleyes:

Niestety trzeba przykro stwierdzić że niestety cała ta edukacja to zdobycie papieru który nam pozwoli zdobyć robote, chyba że ktoś sam będzie pracodawcą to wykształcenia nie potrzebuje, słyszałem o wielu przedsiębiorców którzy pokończyli technika założyli firmy po przemianach i teraz zatrudniają magistrów B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 04:03
  •  

#17782 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:30

Dziewczyna na gospodarkę No niestety nie chodzą, a ja lubię te orkiestry wzdęte ;)

#17783 Share nynka87

nynka87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:47

Dziewczyna na gospodarkę

A ja Wam powiem. Tu nie chodzi o gospodarke czy dziewczyne na gospodarke, tu chodzi o kase oto zeby tylek posadzic na gotowej grzedzie.
Gdzie dobrze prosperujaca gospodarka to i dziewczyna sie znajdzie.

tak by było najprościej przyjść na gotowe i niczym się nie martwić, ale ja wychodziłam za męża a nie za gospodarstwo i wizja tego że trzeba je będzie rozkręcić jakoś mnie nie przerażała :)

Do nyka 87
Czasy mieszkania z teściami już dawno mineły, ja nawet z rodzicami nie mieszkam, postawiłem dom w pobliżu bo żona się wychodzi za męża a nie za teściów dziadków albo jeszcze rodzeństwo. na wsi często tak jest ze w jednym domu mieszka kilka pokoleń. a jak opisali gospodarstwo to nie powinni się do niczego wtrącać

no to macie fajnie, bo niestety nie każdy może sobie na to pozwolić... mój mąż miał na siebie gospodarstwo i 240m dom 10 lat przed ślubem, gdyby gospodarstwo było duże i dobrze prosperowało to chętnie jeszcze przed ślubem kazałabym postawić nam oddzielny dom, a co, pewnie że chciałabym mieszkać oddzielnie, ale jestem realistką, niestety nie zadłużę się na budowę domu na nie wiadomo ile lat mając 12 krów i 20ha ziemi kiedy nie bardzo jest czym w polu robić bo maszyny stare albo ich nie ma i inne potrzeby są na pierwszym miejscu.... ja uważam dokładnie tak jak Ty, że skoro oddali gospodarstwo to powinni się już nie wtrącać a i tak rządziła się przez cały ten czas kiedy gospodarstwo było już na syna, po ślubie chcieliśmy z tym skończyć i dlatego dla mnie chore było to co ona robiła i nie mogłam tego zrozumieć, ale wiesz, nie znasz mojej teściowej i nie wiesz jakim jest człowiekiem, jest we wszystkim najmądrzejsza, uważa że skoro dała synowi gospodarstwo to należy ją do śmierci po rękach za to całować i zawsze będzie miała tam najważniejsze zdanie... powinniśmy jej dziękować za to co jest i broń boże nie rozkręcać gospodarstwa no bo po co... nikomu takiej nie życzę, ale wychodziłam za męża a nie teściową, ona niestety była gratis :D jedyne co mnie pociesza to to, że nie będzie żyła wiecznie :D

#17784 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 773 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:59

Dziewczyna na gospodarkę Super podejście masz nynka87 :huh: najlepiej starać się mimo wszystko dogadać i szukać rozwiązania bo jak wiadomo nie od dzisiaj zgoda buduje, a starym ludziom do końca życia będzie się ciężko pogodzić z tym ze ich życie się kończy i teraz już młodzi decydują, moja babcia ma 80 lat i nie pracuje 15 lat w gospodarstwie a jeszcze interesuje się co tam w obejściu, i próbuje za wszelką cenę rządzić, a takie coś trzeba przemilczeć i robić swoje B)

#17785 Share mateo169

mateo169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:25

Dziewczyna na gospodarkę daj mi na nią namiary to ją kopne w sranie aż uklęknie a twojego faceta w torbę że jest ciota i tak murem za Tobą stoi ;)

#17786 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:27

Dziewczyna na gospodarkę hehe, to forum jest nie zawodne na poprawe nastroju :)

#17787 Share mateo169

mateo169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:58

Dziewczyna na gospodarkę tia IZOLDA + NUMERY niezawodne

bo wiecie co LUBIE GNÓJ ALE W KUPKACH .....

#17788 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2014 - 18:25

Dziewczyna na gospodarkę nynka87 20-30 lat (mooże dłużej) szybko minie, a z czasem może się przyzwyczaisz, tylko im będzie starsza teściowa tym będzie gorzej. A jak się zestarzeje i się położy do łóżka to zgadnij kto będzie musiał przy niej chodzić

#17789 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 18:50

Dziewczyna na gospodarkę Po głębszych przemyśleniach doszłam do wniosku, że te nasze problemy wynikają z tego że zawód rolnika jest specyficzny. Wiąże się niestety z mniejszą lub większą izolacją od otoczenia. Bo np przez urzędy czy sklepy przewija się codziennie setki osób, a rolnik zazwyczaj widuje domowników i sąsiadów. Co nie oszukujmy się ale zmniejsza szansę poznawania nowych ludzi. Masa ludzi w miastach poznaje swoje drugie połówki w pracy, a tu na codzień albo widzi tylko zwierzęta albo się tkwi cały dzień w polu, a jak już sie gdzieś człowiek wyrwie to nie zawsze wie co zrobić z ta wolnością i czasem się zdarza stworzyć wrażenie dziwaka :P podobny problem mają nauczycielki i informatycy. Także chyba nie ma co generalizować że ludzie się boją wiązać z rolnikami choć tak tez sie zdarza tylko trzeba jak najwięcej czasu spędzać gdzieś w terenie :)

#17790 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:12

Dziewczyna na gospodarkę Po ciężkim dniu to się chce położć a nie latać nie wiadomo gdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17791 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3063 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:14

Dziewczyna na gospodarkę A moje zdanie jest takie ZE ZA MLODZIENCZYCH LAT TRACICIE CZAS NA BZDETY, NIKT WAS DO GOSPODARKI NIE PRZYWIAZAL i wtedy poznawac ludzi i kontakty sobie robic, one nigdy nie zanikna.

Co do izolacji od otoczenia to czlowiek sie izoluje jak sie ozeni albo ma dziecko. Wtedy trzeba pracowac zeby bylo co do gara wlozyc i dzieci wychowac.

Wtedy nie ma czasu na wypady po knajpach koleszkach czy kolezankach, wtedy jest to inne zycie tzw odizolowane

Ale jak ktos potrafi to wszystko ogarnac to i jeszcze czas znajdzie na cos romantycznego :rolleyes:
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#17792 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:14

Dziewczyna na gospodarkę Nie jest jak w mieście że odwalił 8 godzin i wolność, nie ma urlopów czy świąt

#17793 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:16

Dziewczyna na gospodarkę oj jak już tu kiedyś mówiłam jak się chce to można, a kolega widocznie nie chce

#17794 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:19

Dziewczyna na gospodarkę ja osobiście mam żonę i dzieci, poprostu piszę jak jest. ożeniłem się jeszcze na studiach

#17795 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3063 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:28

Dziewczyna na gospodarkę

Nie jest jak w mieście że odwalił 8 godzin i wolność, nie ma urlopów czy świąt

Ale zadajcie sobie jedno proste pytanie.Czy ktos Was zmosil zostac na gospodarce

Kazdy sam sobie los pisze gdzie chce byc
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#17796 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:48

Dziewczyna na gospodarkę I właśnie o to chodzi że sam

#17797 Share bartko944

bartko944

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:49

Dziewczyna na gospodarkę ludzie w jakich w czasach w żyjecie,myślicie ze na wsi to jeździ się taczka a w domu jest stary tv?!!! teraz w każdym domu jest net, na placu minimum 2 samochody i nie pieprz... ze nie ma kontaktu z ludźmi bo sie w mieście bywa w sumie codziennie, i na imprezach i najwiekszych miastach w wawie czy łodzi !!! a jak ktoś ma coś do rolnictwa to ciekawe co byscie żarli w tym mieście jak by nie było rolników !!!:P:P

#17798 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:53

Dziewczyna na gospodarkę a potem się wymaga od dziewczyny żeby się dostosowała do ciebie

wstań o 4 podoj krowy, jedz do warszawy, o12 wróć obiad dać krowom, jedź do łodzi i wróć na 5 na dojenie. nie zapomnij w międzyczasie sprawdzić pare razy czy któraś się nie cieli, nakos trawy, zbeluj troche

#17799 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:59

Dziewczyna na gospodarkę

ludzie w jakich w czasach w żyjecie,myślicie ze na wsi to jeździ się taczka a w domu jest stary tv?!!! teraz w każdym domu jest net, na placu minimum 2 samochody i nie pieprz... ze nie ma kontaktu z ludźmi bo sie w mieście bywa w sumie codziennie, i na imprezach i najwiekszych miastach w wawie czy łodzi !!! a jak ktoś ma coś do rolnictwa to ciekawe co byscie żarli w tym mieście jak by nie było rolników !!! :P :P

wyobraź sobie że mieszkam na wsi i mam tv i nawet internet i też czasem bywam w miescie, jednak to nie to samo co w nim mieszkać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17800 Share gladziutki95

gladziutki95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 20:10

Dziewczyna na gospodarkę artur125 tzrmam sie i nie puszczam:) jesli bedzie chciała pracowac w miescie jakims to prosze bardzo sa samochody czemu nie:) a wiem ze mnie kocha i tez łatwo nie odpusci:)