Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37298 odpowiedzi na ten temat

#14721 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1652 postów

Napisany 10 październik 2013 - 19:20

Dziewczyna na gospodarkę To zobaczymy czy ta mechanizacja sama zrobi ,jak Tobie się urlop zamarzy ...Powodzenia ... ;)

Edytowany przez Meg5, 10 październik 2013 - 19:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 19:05
  •  

#14722 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 10 październik 2013 - 19:27

Dziewczyna na gospodarkę Ma dobre maszyny to sobie poradza

#14723 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1652 postów

Napisany 10 październik 2013 - 19:29

Dziewczyna na gospodarkę I dobre, a nawet najlepsze maszyny same nie zrobią ,ponieważ ktoś je musi obsłużyć .

#14724 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 październik 2013 - 20:13

Dziewczyna na gospodarkę Eee tam-mój odkurzacz potrafi sam chałupę sprzątnąć...czasami o 11 w nocy :D

#14725 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1652 postów

Napisany 10 październik 2013 - 20:29

Dziewczyna na gospodarkę To coś mu się w zwojach porypało ,skoro o tej porze Wam cisze zakłóca .. :D Ot mechanizacja hehe

Edytowany przez Meg5, 11 październik 2013 - 07:01.

#14726 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 październik 2013 - 20:43

Dziewczyna na gospodarkę Ale jakie to słodkie :D jak tam coś tam coś tam ze ślubną a tu nagle ryk i coś przejeżdża koło łózka :D

#14727 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4357 postów

Napisany 10 październik 2013 - 20:53

Dziewczyna na gospodarkę

Dokładnie !!! Prawdę napisałaś. Nie bez powodu 99% ludzi nie chce słyszeć o pracy na gospodarce. Rolnik to jeden z najcięższych i najniżej ocenianych zawodów w naszym kraju.

Jak nie zaczniemy siebie sami szanować to nie liczmy że ktoś nas doceni.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#14728 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1652 postów

Napisany 10 październik 2013 - 20:58

Dziewczyna na gospodarkę

Ale jakie to słodkie :D jak tam coś tam coś tam ze ślubną a tu nagle ryk i coś przejeżdża koło łózka :D

Szczerze wątpię byś miał taką uradowaną minę ,jakby Ci ''w tym ''momencie przeszkadzał . :D Chyba że go tak zaprogramowałeś (albo żona), że ma przeszkadzać ,bo co powiesz żonie czy ona Tobie ,że Ciebie czy ją głowa dziś boli? :lol: :lol: :lol: Wiem ,wiem ta moja wyobraźnia się zagalopowała ,albo i nie ,kto to wie .... ;) :D

nagle ryk i coś przejeżdża koło łózka

Ryk ? A ja myślałam ,że to cudo techniki nie dość że posprząta , nie spadnie ze schodów, to jeszcze pracuje prawie bezszelestnie . ;)

Edytowany przez Meg5, 11 październik 2013 - 07:07.

#14729 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 11 październik 2013 - 09:15

Dziewczyna na gospodarkę

Wiem, że to ogólnie zabrzmiało ,ale jaki profil produkcji ma Twój wujek ? Krowy mleczne i sam tak wszystko elegancko ogarnia ? Jak tak ,to jest, to przypadek jeden na milion... ;)

Co wy tak wszyscy narzekacie na te krowy mleczne? Co was w tym przeraża? Dojenie? Obsługa dojarki się kłania. A może koszenie łąk i zbiory siana? Kiedyś to był problem, jak się o 5 rano z kosami szło na łąkę, później ręcznie suszyło, w snopki stawiało na noc, by w razie deszczu nie zmokło wszystko, a teraz? 3 dni i masz z 6 hektarów siana w domu, bo rano wyjedziesz z rotacyjną i wszystko skosisz, jak wrócisz do domu, to tylko zamienisz rotacyjną na karuzelówkę i rozkopiesz te pokosy, które w ładną słoneczną i wietrzną pogodę przeschły. Jak rozkopiesz, to znowu zamienisz przetrząsacz na pająk i w jelita. Na drugi dzień, jak rosa zejdzie to w te jelita przetrząsaczem, a wieczorem znowu pająk. W drugi dzień też tam, gdzie masz drobną trawę - po południu pająkiem w jelito i z prasą możesz wjeżdżać. Tam, gdzie jest tzw. końskie siano - na 3 dzień pozbierasz i masz po sianokosach.
No, chyba, że z was tacy pasjonaci, że sobie przy krowach ścielicie i całą noc też nie odstępujecie... Ja mając 8 lat wujkowi gospodarstwo nawet na okres 6 dni prowadziłem, bo wyjeżdżał na wycieczki i na zielone też jeździłem, bo było lato. I wciąż nie rozumiem, co wy przy tych krowach tyle roboty widzicie? Oświećcie mnie, bo może czegoś nie wiem...
Acha! i jeszcze jedno - wujek miał ciągle przynajmniej 3 cielne...

#14730 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 11 październik 2013 - 12:17

Dziewczyna na gospodarkę

@Nikola a moze Ty mi zrobisz bombowy podklad muzyczny. :D

Eeee czy tam starzy?? Nie. Poprostu trzeba sie gdzies wyszumiec :lol:

MEG masz racjie.....banan...ja juz podklad sobie zrobilem na dozynkach sie upilem...po prostu trzeba sie wyszumiec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14731 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 październik 2013 - 14:24

Dziewczyna na gospodarkę @Meg5-wyjdę może na męską szowinistyczną świnię...ale-widziałaś kiedyś faceta którego głowa boli ? :D .
"Ryk ? A ja myślałam ,że to cudo techniki nie dość że posprząta , nie spadnie ze schodów, to jeszcze pracuje prawie bezszelestnie . ;) "-skończ z bezkrytyczną wiarą w reklamy :) .
Całe szczęście że tak jak wszyscy faceci pozbawiony jestem wyobraźni...a "zbłąkinie rykoświstały" napisała kobieta :D .

@wdaniel-nic osobistego ale spróbuj swoich sił w jakże pięknej branży mleczarskiej-jeżeli po paru miesiącach będziesz dalej twierdził to co powyżej to...czapki z głów a ja założę wór pokutny i w te pędy (może nie tak szybko-bo na kolanach) udam się do najbliższego sanktuarium w Ziemi Świętej :D

#14732 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1652 postów

Napisany 11 październik 2013 - 15:26

Dziewczyna na gospodarkę

Co wy tak wszyscy narzekacie na te krowy mleczne? Co was w tym przeraża? Dojenie? Obsługa dojarki się kłania. A może koszenie łąk i zbiory siana? Kiedyś to był problem, jak się o 5 rano z kosami szło na łąkę, później ręcznie suszyło, w snopki stawiało na noc, by w razie deszczu nie zmokło wszystko, a teraz? 3 dni i masz z 6 hektarów siana w domu, bo rano wyjedziesz z rotacyjną i wszystko skosisz, jak wrócisz do domu, to tylko zamienisz rotacyjną na karuzelówkę i rozkopiesz te pokosy, które w ładną słoneczną i wietrzną pogodę przeschły. Jak rozkopiesz, to znowu zamienisz przetrząsacz na pająk i w jelita. Na drugi dzień, jak rosa zejdzie to w te jelita przetrząsaczem, a wieczorem znowu pająk. W drugi dzień też tam, gdzie masz drobną trawę - po południu pająkiem w jelito i z prasą możesz wjeżdżać. Tam, gdzie jest tzw. końskie siano - na 3 dzień pozbierasz i masz po sianokosach.
No, chyba, że z was tacy pasjonaci, że sobie przy krowach ścielicie i całą noc też nie odstępujecie... Ja mając 8 lat wujkowi gospodarstwo nawet na okres 6 dni prowadziłem, bo wyjeżdżał na wycieczki i na zielone też jeździłem, bo było lato. I wciąż nie rozumiem, co wy przy tych krowach tyle roboty widzicie? Oświećcie mnie, bo może czegoś nie wiem...

Oj wdaniel ,nie wiem czy się śmiać z Ciebie ,ale chyba nie będę ,bo nie wypada wykpiwać czyichś przekonań ? :)
Powiem tak ...Ty wiesz tyle o obecnym chowie krów mlecznych ,co ja o medycynie . Wiesz jak wygląda krowa i siano ,a ja wiem jak wygląda lekarz i witamina C . To cała nasza wiedza ,czyli coś tam wiemy ,ale to nadal za mało by się wypowiadać .

ale-widziałaś kiedyś faceta którego głowa boli ? :D

A bo to raz ? Szczególnie po przepiciu na drugi dzień :D

-skończ z bezkrytyczną wiarą w reklamy :)

Ja nawet ich nie oglądam ,a mowa w nie wierzyć .

@wdaniel-nic osobistego ale spróbuj swoich sił w jakże pięknej branży mleczarskiej-jeżeli po paru miesiącach będziesz dalej twierdził to co powyżej to...czapki z głów a ja założę wór pokutny i w te pędy (może nie tak szybko-bo na kolanach) udam się do najbliższego sanktuarium w Ziemi Świętej :D

To ja Ci będę towarzyszyć ,jak wdaniel udowodni nam ,że to takie proste ,miłe ,niezobowiązujące wręcz praca jak marzenie . ;) Po przeczytaniu jego postu prawie w bajki uwierzyłam. :rolleyes: :lol:

#14733 Share adamoadamo1

adamoadamo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Traktory, dobre maszyny rolnicze, hodowla bydła, konie.

Napisany 11 październik 2013 - 18:30

Dziewczyna na gospodarkę

To zobaczymy czy ta mechanizacja sama zrobi ,jak Tobie się urlop zamarzy ...Powodzenia ... ;)

Niestety krowy i tak trzeba doić, jeśli nie poświęcenie to co jest w życiu coś warte, przecież praca sam dla siebie nie ma sensu. A urlop hmm..
np. Niemcy zatrudniają dojarzy z Polski. Mam kolegę który robi sobie urlopy z tym, że rodzice doją mu krowy, wtedy jedzie sobie do Szklarskiej Poręby lub w inne miejsce na 2 tygodnie. Kwestia dogadania się i tego czy się chce ;)

#14734 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 październik 2013 - 18:41

Dziewczyna na gospodarkę @Meg5-"To ja Ci będę towarzyszyć ,jak wdaniel udowodni nam ,że to takie proste ,miłe ,niezobowiązujące wręcz praca jak marzenie . ;) Po przeczytaniu jego postu prawie w bajki uwierzyłam. :rolleyes: :lol: :D

"-no to teraz krótkie PW do @wdaniela...-kiedy ruszamy ? :D

#14735 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1652 postów

Napisany 11 październik 2013 - 18:52

Dziewczyna na gospodarkę Jednak Ty masz wiarę w ludzi ... ;)

Niestety krowy i tak trzeba doić, jeśli nie poświęcenie to co jest w życiu coś warte, przecież praca sam dla siebie nie ma sensu. A urlop hmm..
np. Niemcy zatrudniają dojarzy z Polski. Mam kolegę który robi sobie urlopy z tym, że rodzice doją mu krowy, wtedy jedzie sobie do Szklarskiej Poręby lub w inne miejsce na 2 tygodnie. Kwestia dogadania się i tego czy się chce ;)

Tak Niemcy zatrudniają z Polski pracowników, którzy doją ,zadają paszę , a sami na urlop jadą i pozostawiają w obcych rękach cały swój interes ... :ph34r: Ty chyba nie wiesz jak trudno o dobrego ,zaufanego pracownika ? Chcesz to niech Ci przypadkowi ludzie biegają po oborze ,jak masz takie zaufanie ,a rodzice pewnie że zastąpią jak trzeba ,ale pamiętaj, że wieczni nie będą . Znam takie gosp. gdzie właśnie rodzice zasuwają w gosp. a dzieci no niby wielcy gospodarze ,tylko dzięki komu ?

#14736 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 11 październik 2013 - 19:17

Dziewczyna na gospodarkę Pierwsza podstawowa zasada chcesz mieć zrobione dobrze, to zrób to sam. O zwierzęta trzeba dbać pilnować 24h. Jak komuś tatuś z mamusią pomogą to faktycznie jest wielki farmer. wszystkie większe gospodarstwa jakie znam w okolicy funkcjonują tylko dlatego, że pracują na nich całe rodziny. Jaki obcy przyjdzie do zwierząt obrobić, w czasie kiedy gospodarz na wczasy jedzie?? Sporo teorii tu widzę, mało praktyki z życia. Dajcie spokój z takimi bajkami.

#14737 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 11 październik 2013 - 20:42

Dziewczyna na gospodarkę Te wycieczki to tylko dla psełdo rolników jak niedopilnujesz sam to na chleb nie będzie powodzenia życzę tym co myślą że rolnik leży a mu rośnie jak wczesniej ktoś pisał że maszyny same robią a rolnik tylko na nich siedzi tylko niech wyobrażają sobie ludzie że na dwoże jest 33 stopnie a ty sądzisz pomiędzy szybami bez klimy 12 godz w pełnym słońcu

#14738 Share pedro2

pedro2

Kupię zgrabiarkę 1 karuzelową krone pottinger vicon claas kuhn

• Members
  • PipPipPip
  • 1827 postów

Napisany 11 październik 2013 - 22:40

Dziewczyna na gospodarkę

Ha ha ha skonam :lol: koleś dobry jesteś naprawdę szacun 8 lat i prowadziłeś sam gospodarstwo jakbyś dostał strzała od mućki przy dojeniu to może wybiłoby Ci z głowy takie bajeczki wszystko jest ładnie pięknie kolorowo tak jak w reklamach mleka łaciatego :P a krówkom z wymion leci kasa do portfela rolnika a ten tylko na konto przewozi i po drodze zajeżdża do knajpy na obiad i jeszcze dopłaty obszarowe dają za nic maszyny prawie za darmo nowe :lol: sielanka normalnie
Skąd ja znam takie za przeproszeniem pier***enie aaa już wiem jak jadę do babci na święta i zbiera się cała rodzinka takich przemądrzałych cwaniaków jak Ty!!! Siedzisz w mieście?? Dobrze Ci tam?? (pewnie nie to co na wsi taki luksus tylko możesz pomarzyć) To siedź i nie głoś takich chorych poglądów na ulicy bo Cię ludzie ukamienują... Sorki że się uniosłem ale przez takie gadanie krew mnie zalewa!!!

Ps. @jaro i @Meg5 ja również się do Was dołączam :D

#14739 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 październik 2013 - 07:23

Dziewczyna na gospodarkę @pedro2-psujesz mi imprezę :D -ja tu @Meg zapraszam na romantyczną (no może nie całkiem-bo na kolanach) pieszą wycieczkę z takich intymnych bardziej bo we dwoje-a Ty mi tu masówkę chcesz zrobić :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14740 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1827 postów

Napisany 12 październik 2013 - 10:12

Dziewczyna na gospodarkę

a Ty mi tu masówkę chcesz zrobić :)

Oj tam czepiasz się trzeba iść z duchem czasu teraz takie rzeczy w modzie ha ha ha :P :P :P