Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37399 odpowiedzi na ten temat

#12781 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 16 lipiec 2013 - 19:50

Dziewczyna na gospodarkę iwusia czy to byl toj swiadomy wybor czy poprostu tak sie zyciowo zlozylo\
zetor team
ZIELONA STRZALKA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 11:46
  •  

#12782 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 16 lipiec 2013 - 19:52

Dziewczyna na gospodarkę Pewnie rodzice przeszli na rentę strukturalną. Mam koleżankę która przejęła gosp tylko po to by skasować premię młodego rolnika i dać ojcu na modernizację gosp. Za 5 lat odda ziemię bratu bo ją to wogle nie kręci ;)
Wieczny kawaler ;)

#12783 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 19:54

Dziewczyna na gospodarkę

Ja też jak mi zależało to stawałam na głowie żeby się spotkać..... a dziś myślę.... warto było tak szaleć "kto ma ostać się ostanie"

To otwoz sie kazdy by chciał poczytac jak było i jak daleko mieliscie do siebie.....po jakim czasie spotkanie ...nie zebym był ciekawy ale niektore historie moga byc zabawne zyciowe

#12784 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:16

Dziewczyna na gospodarkę

Pewnie rodzice przeszli na rentę strukturalną. Mam koleżankę która przejęła gosp tylko po to by skasować premię młodego rolnika i dać ojcu na modernizację gosp. Za 5 lat odda ziemię bratu bo ją to wogle nie kręci ;)

Tylko aby jej się nie odwidziało za 5 lt bo stwierdzi że to dośc spory majątek i tak sobie go nie odda :)

Ja niby też dostałam iles tam ha aby tylko MR wziąć.. ale szczerzę - nie mam zamiaru tego oddawać dla braciszka :)
Wiem, wiem - wielu z was źle o mnie pomyśli ale... szkoda że mam brata :P bo z chęcią sama zostałabym na gospodarce a tak to wiadomo - brat przejmie bo jakby nie inaczej...
I niech przejmuje :) i tak dostanie większą część.. a moja część - zobaczymy, sprzedać nie sprzedam, może oddam bratu ale na pewno nie na papierku (jakieś zabezpieczenie na życie muszę mieć), może razem coś kiedyś będziemy kombinować.. czas pokaże..

Co do spotkania kogoś na forum.., gdzies coś słyszałam że ktoś tu się spotkał i są razem.
Ja osobiście też swojego narzeczonego spotkałam w necie na jakimś portalu, kiedyś chyba fotka. pl - nie wiem czy jeszcze istnieje, no ale my do siebie 10km mamy ... a jak tak dalekooo to cięzko - choć nie jest to niemożliwe.

#12785 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:27

Dziewczyna na gospodarkę

Wiem, wiem - wielu z was źle o mnie pomyśli ale... szkoda że mam brata :P bo z chęcią sama zostałabym na gospodarce a tak to wiadomo - brat przejmie bo jakby nie inaczej...

Hmm ,a to jakaś reguła u Ciebie ,że jak jest brat to jego gospodarstwo ? Ja mam dwóch braci ,a ja przejęłam po rodzicach gosp. I wiele jest u mnie takich przypadków ,gdzie córki dziedziczą .

#12786 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:59

Dziewczyna na gospodarkę ale tu cisza :) czemu

#12787 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:16

Dziewczyna na gospodarkę Każdy czymś zajęty ;)

#12788 Share bubki

bubki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:20

Dziewczyna na gospodarkę

ale tu cisza :) czemu

Pewnie poszli coś przekąsić :)

#12789 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:22

Dziewczyna na gospodarkę ciekawe czym :)

#12790 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:22

Dziewczyna na gospodarkę Nuda zawitała tu, czy wszyscy się wystraszyli? :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12791 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:23

Dziewczyna na gospodarkę ale czego wystraszyli ?

#12792 Share bubki

bubki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:28

Dziewczyna na gospodarkę Toć wtorek, męski wieczorek :D

#12793 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:31

Dziewczyna na gospodarkę hehe :)

#12794 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2212 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:33

Dziewczyna na gospodarkę jeśli osoby będą sobie ufać to nie wydaje mi się aby związek nie mógł przetrwać, nawet każdą odległość, z innej beczki będzie ktoś na dniach otwartych Volmary w Gabartowej Woli

#12795 Share eSeczka

eSeczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 22:45

Dziewczyna na gospodarkę Czy koledze chodzi o miejscowość Gawartowa Wola?

#12796 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2212 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 17 lipiec 2013 - 03:53

Dziewczyna na gospodarkę pardą literówkę walnąłem

#12797 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 06:31

Dziewczyna na gospodarkę

Hmm ,a to jakaś reguła u Ciebie ,że jak jest brat to jego gospodarstwo ? Ja mam dwóch braci ,a ja przejęłam po rodzicach gosp. I wiele jest u mnie takich przypadków ,gdzie córki dziedziczą .

W sumie nie reguła ale u nas od zawsze wiadomo, że on - i nie mam mu tego za złe ;)
Ale to też dlatego, że bardzo lubi to robić, chce itd..

#12798 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 06:52

Dziewczyna na gospodarkę Pewnie ,rozumiem ...Twoi rodzice się cieszą ,że ich praca nie poszła na marne ,bo dzieci chcą to kontynuować . Ale ile jest przypadków ,gdzie nie ma chętnego przejąć i to bardzo często pięknego gospodarstwa . Mam taki przypadek w rodzinie ,6 dzieci ,gosp 35 ha w pełni zmechanizowane ,z pięknymi zabudowaniami i nie ma następcy . Wujostwu jest smutno,że tyrali by było to co jest ,a dziś to pójdzie pod młotek ,bo oczywiście pieniążki wszyscy chcą i takie ich prawo .

Edytowany przez Meg5, 17 lipiec 2013 - 06:55.

#12799 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 17 lipiec 2013 - 07:31

Dziewczyna na gospodarkę a ja mam gospodarstwo zapisane a rodzice teraz chca dzielic bo sie przypomnialo ze jednemu dali wszystko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12800 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 17 lipiec 2013 - 09:28

Dziewczyna na gospodarkę

ale tu cisza :) czemu

Ja o tej godzinie drewno ciąłem na wiatę, a o 23 jechałem jeszcze pastuchy powyłączać. Teraz postaram się straty nadrobić i wtrącić się trochę do tematów, a więc zaczynamy:

Z tym przyzwyczajaniem to bym nie przesadzał.Bo znam przypadki gdzie rodzice za wszelką cenę chcieli aby ich dzieci wsiadały do ciągników kierowały,itd. aby ich kiedyś zastąpiły i tak się stało ,nie było innych na okolicę takich dzieci jak te. Umiały w wieku 10 lat operować ciągnikiem ,znały maszyny i wsio związane z rolnictwem.,I wszystko by było ok tylko że , po ukończeniu gimnazjum niespodzianka, bo dziecko gada że nie chce być na roli i wybiera naukę kierunek nie związany w ogóle z rolnictwem. potem studia i praca za biurkiem,.

też skończyłem liceum, później studia, podyplomówkę, a teraz pracuję za biurkiem. Ale mi to nic nie przeszkadza w pracy na roli - wręcz przeciwnie, bo praca fizyczna mnie odpręża

Moje zdanie tak jak to w poprzednich postach to pisałem jest takie że dzieci nie powinno się wcale brać w pole a nawet do ciągnika i innych maszyn ponieważ tam występuje duże zagrożenie zdrowia oraz życia.dajmy na to wpadnie do nieuszczelnionej kabiny osa lub szerszeń co wtedy?

W domu też dziecko jest narażone na pszczoły, osy, szerszenie itp., bo też mogą wpaść przez uchylone okno :P Jak dziecko wypuścisz na podwórko i znajdzie gniazdo, to wtedy będziesz miał problem... Po drugie - w domu mnie już nie raz użądliła osa, na podwórku... nawet nie mogę policzyć - tyle razy, natomiast na polu ani razu.
Krisek - chcesz trzymać dzieci w domu, to sobie trzymaj, ale nie używaj glupich argumentów, które niby mają pokazywać niby nieodpowiedzialność rodzica zabierającego dziecko na pole. Przeanalizuj każdy przypadek pod kątem zdarzenia w domu i w polu. Podpowiem ci, co jest nieodpowiedzialne: stawianie dziecka na maszynę, siadanie dziecka na przyczepie, pozwolenie dziecku bawić się przy włączonym ciągniku, kombajnie, innym sprzęcie, zostawianie kluczyków w stacyjce, a już napewno, jak zostawisz sprzęt na biegu i z zaciągniętym gazem, pozostawianie dziecka bez opieki. Ty możesz myśleć, że je pilnujesz, a się nawet nie spostrzeżesz, kiedy wskoczy ci na wom, pod motowidła, pod kółka. Jak weźmiesz dziecko do kabiny i je przypniesz, to będzie zadowolone, że jest z tatusiem, że jedzie i nic mu się nie stanie... Teraz mówisz, że dziecka nie weźmiesz, a jak będziesz miał swoje, to zobaczysz co będzie. Wrócisz na obiad do domu, dziecko rzuci ci się na szyję z krzykiem "tata tata", zjesz obiad i pojedziesz z powrotem, a tu będzie płacz, bo się z dzieckiem nie pobawiłeś. Oby nie wyskoczyło za tobą i nie podeszło ci pod kółka - a wierz mi, że już taki maluch 15-16 miesięcy potrafi sięgnąć do klamki i nie sprawia mu trudności otworzenie drzwi.

I w wakacje i w święta ,tak ta praco rolnika niewdzięczna .

Ja w święta nie pracuję i jakoś ze wszystkim zdążę na czas...

Ja też jak mi zależało to stawałam na głowie żeby się spotkać..... a dziś myślę.... warto było tak szaleć "kto ma ostać się ostanie"

też stawałem na głowie i się spotykałem o 22-23 przed furtką, by zamienić chociaż parę zdań. Później zabierałem na ciągnik, jak jechałem w pole :D

Edytowany przez wdaniel, 17 lipiec 2013 - 09:30.