Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

35475 odpowiedzi na ten temat

#12741 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:31

Dziewczyna na gospodarkę Przepis mojej babci ze starego zeszytu... Może wujek będzie wiedział.... Aż się go zapytam jak go spotkam heh :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 02:09
  •  

#12742 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:32

Dziewczyna na gospodarkę Ok :)

#12743 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:42

Dziewczyna na gospodarkę No to Emilka- przez żołądek do serca. A co do tego:

Reklama jak sie patrzy - 2 letnia dziewczynka uprowadzila kombajn :D

Raczej: nawet dziecko potrafi go prowadzić:D

#12744 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:51

Dziewczyna na gospodarkę Albo i tak :) widzisz naucz corke kierowac ;)

#12745 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:00

Dziewczyna na gospodarkę Oby nie tak jak Sąsiad nauczył syna kierować. Syn ma 11 lat. Trzydziestką z przyczepą jeździ po drodze głównej publicznej z prędkością przekraczającą wszelakie normy nie tylko przepisów ale i zdrowego rozsądku. To dziecko na traktorze stanowi realne zagrożenie dla innych dzieci i osób starszych. Ale sąsiad ma to w d.... jak mały zap******la z tą przyczepą to ojciec się tylko śmieje. Takie mają ludzie podejście.

#12746 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:04

Dziewczyna na gospodarkę no wiadomo wszystko z umiarem i z zdrowym rozsadkiem

#12747 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:12

Dziewczyna na gospodarkę nauczę... powoli... W zeszłym roku ją wziąłem do kombajna, jak wjeżdżałem do podwórka po koszeniu kukurydzy. Miała 11 miesięcy, a już za kierownicę się garnęła. Wziłałem ją na kolanka, wbiłem bieg, pojechałem trochę do przodu, wcisnąłem sprzęgło, by lepiej między słupkami od bramy wymanewrować (mam z każdej strony po 5cm. przy zdemontowanej bramie), puszczam na pół sprzęgła - kombajn w miejscu... puszczam sprzęgło do końca - kombajn w miejscu. Patrzę, co Zuzia robi, a ta bawi się drążkiem zmiany biegów... Widzaiła, że tam poruszałem zanim pojechałem i poprostu wrzuciła mi na luz...

widzisz naucz corke kierowac ;)

nauczę... powoli... W zeszłym roku ją wziąłem do kombajna, jak wjeżdżałem do podwórka po koszeniu kukurydzy. Miała 11 miesięcy, a już za kierownicę się garnęła. Wziłałem ją na kolanka, wbiłem bieg, pojechałem trochę do przodu, wcisnąłem sprzęgło, by lepiej między słupkami od bramy wymanewrować (mam z każdej strony po 5cm. przy zdemontowanej bramie), puszczam na pół sprzęgła - kombajn w miejscu... puszczam sprzęgło do końca - kombajn w miejscu. Patrzę, co Zuzia robi, a ta bawi się drążkiem zmiany biegów... Widzaiła, że tam poruszałem zanim pojechałem i poprostu wrzuciła mi na luz...

Oby nie tak jak Sąsiad nauczył syna kierować. Syn ma 11 lat. Trzydziestką z przyczepą jeździ po drodze głównej publicznej z prędkością przekraczającą wszelakie normy nie tylko przepisów ale i zdrowego rozsądku.

To co on sobie z capka rakietę zrobił? Przecież 30-tka jedzie zaledwie 20-23/h. Ja jeździłem traktorem od najmłodszych lat. Mając 5 lat przyjechałem z pola do domu, bo niadek na furze pijany lezał. Dwoma nogami na sprzęgło, bieg i wskakiwało się na siedzenie gazując ręcznym. Sąsiad przyszedł wiechac do podwórka, bo to już było ponad moje siły. Sąsiad też był zdziwiony, jak babcia mu powiedziała, kto przyjechał, z tym, że na 4-ce to szybkość była zawrotna... ok 7km/h.

#12748 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:22

Dziewczyna na gospodarkę to niezla masz corke :) oj chyba wiadomo kto przejmnie interes rodzinny :D

#12749 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:27

Dziewczyna na gospodarkę hehehe dobrze by było jakby to była rakieta. Stanowiłby zagrożenie jedynie dla gołębi :)

#12750 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:42

Dziewczyna na gospodarkę u nas sąsiad księdza kupił nowego NewHollanda T7.235. Kucharka księdza zaczęła lamentować, bo powiedziała, że sąsiad powiedział synowi (13lat), że jemu ten traktor kupił. Młodzik teraz nim szaleje, a jak coś mu się stanie... Ja jej mówię: a co ma mu się stać? do rowu wiedzie? - to tak jak by ona do dziury w asfalcie wiechała. W plot, albo słup? - to tak, jak by ona w w żywopłot albo w krzak pomidora... Stać ojca na taką zabawkę dla syna, to będzie go stać na ewentualne naprawy, a jak nie, to pójdzie z ubezpieczenia... Młody do momentu, kiedy nie wpadnie na pomysł wyskoczenia z traktora jest bezpieczny, bo wszystko weźmie pod koła... Tylko szkoda trochę innych użytkowników drogi, jak o kogoś zahaczy, bo rozpruje jak konserwę.
Z drugiej storny - jesteśmy na forum rolniczym. Który rolnik nie wpuścił ani razu dziecka za sprzęt?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12751 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:46

Dziewczyna na gospodarkę Jako kierowcę czy gapia? Za kierowcę nie wpuszczałem i nie wpuszczę,
Pod tym względem nie mam skrupułów.

#12752 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:58

Dziewczyna na gospodarkę Mój brat jeździł od małego ( z trudem utrzymywał kierownicę haha) , ale tylko wtedy jak tata siedział obok. Sam miał prawo jeździć później .

#12753 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:06

Dziewczyna na gospodarkę To tak jak u mnie z bratem hehe :)

#12754 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:06

Dziewczyna na gospodarkę samej na pewno nie puszczę chociażby przez wzgląd na zniszczony sprzęt. Chyba, że po polu u mnie na kolanach, a jak już będzie większa, to ewentualnie też najpierw po polu przy mnie. Mam jeden taki kawałek 4,5ha, z dala od budynków, drzew i ludzi, to może się uczyć. Na drogę jak już, to polną - by się uczyć jazdy na wprost, też w mojej obecności.
A co do tego, co Kristoforn napisałeś - chociaż może to nie jest zgodne z przepisami, które powinienem jako bhp-owiec przestrzegać - jestem zdania, że bezpieczniejsze dziecko jest w traktorze, niż jak by miałem go nie zabrać i by mi podleciało pod koła drugiej przyczepy... Każdy mający dzieci chyba się ze mna zgodzi, że nawet, jak jesteś pewien, że dziecka w pobliżu nie ma, to lepiej wyjść z traktora i się jeszcze raz upewnić...

EDIT:
widać, że dotychczasowi forumowicze się wypowiadaja na TAK. Otóż jakoś trzeba w dziecku zaszczepić miłość do pola, a takowej na pewno nie zaszczepimy dając mu telewizor, laptop i zabraniając usiąść za kierownicą chociaż na wyłączonym silniku i wyjętych kluczykach ze stacyjki

Edytowany przez wdaniel, 16 lipiec 2013 - 13:09.

#12755 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:11

Dziewczyna na gospodarkę Choc dzieci nie mam ale zgadzam sie z Toba ;)

#12756 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:19

Dziewczyna na gospodarkę Jakby nie patrzeć za bezpieczeństwo dzieci ZAWSZE odpowiada opiekun. Jak taka nieodpowiedziala osoba wsadzi rękę tam gdzie nie trzeba, albo przez swoją nieostrożność coś sobie zrobi to sumienie moje obciąży, prokuratora może ściągnąć i gniew rodzica na dodatek.

Poza tym każdy zakazany owoc będzie lepiej smakował z czasem ;)

#12757 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:32

Dziewczyna na gospodarkę Tylko ze odpowiedzialny rodzic bedzie pilnowal swoje dziecko.. Ja akurat jestem niania takze musze jeszcze bardziej patrzec na mloda nic ne wiem na co bo to nie moje dziecko.. Nie zrozumcie ze na swoje w przyszlosci mniej bym byla ostrozna ale tu nie o to chodzi... :)

#12758 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:32

Dziewczyna na gospodarkę dlatego ja mam sprzęt nie najnowszy, bo nowy mam tylko rozsiewacz nawozów - 2 lata i opryskiwacz - z kwietnia tego roku. Reszta sprzętu pamięta komunę, ale osłony i zabezpieczenia to podstawa i musi być sprawne. Mam żywe dziecko i jak na furtce wisi portret kubusia (owczarka niemieckiego) z napisem "ja dobiegam do furtki w 7 sekund, a ty?" teraz mógłbym dać portret córki i napis "ja dobiegam do furtki w 3 sekundy, pies na mój widok ucieka do klatki, a ty?"

Edytowany przez wdaniel, 16 lipiec 2013 - 13:33.

#12759 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:35

Dziewczyna na gospodarkę Haha dobre :) to przed mloda kot tak ucieka jak by mogl to przez sciane by przeszedl ;)

Edytowany przez Emilia91, 16 lipiec 2013 - 13:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12760 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2013 - 13:43

Dziewczyna na gospodarkę Każdy rodzić uważał się będzie za odpowiedzialnego do czasu... no właśnie :(
Wystarczy, że ja przysporzyłem rodzicom kłopotów będąc częstym gościem na chirurgii.
Wszystkich dzieci nie sposób dopilnować na raz, zwłaszcza jak z czasem robi się krucho bo np. zbliża się deszcz.

Za często się słyszy o tych przykrych zdarzeniach.