Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37398 odpowiedzi na ten temat

#12721 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:08

Dziewczyna na gospodarkę Nie dziwie sie :) ja w tamtym roku moglam sama kosic zboze :D tylko ze balam sie ze cos rozwale

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 08:31
  •  

#12722 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:09

Dziewczyna na gospodarkę ale córka miała 19miesięcy

#12723 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:11

Dziewczyna na gospodarkę To co juz :) ja mam malych sasiadow co nie chca wyksc z ciagnikow u mnie ;) jeden z domu uciekl i biegl do nas ;D

Corka zasygnalizowala co masz jej kupic :D

#12724 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:11

Dziewczyna na gospodarkę Niech zgadnę kombajnista mówił nie bój się , a Ty nie słuchałaś i nie zaufałaś mu :P

#12725 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:14

Dziewczyna na gospodarkę Wlasnie ;) moze w tym roku suie uda

#12726 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:16

Dziewczyna na gospodarkę

Corka zasygnalizowala co masz jej kupic :D

nie stać mnie na nowego lexiona. Muszę ją nauczyć prowadzić kombajn, to mi go na drugi rok przywiezie. Jak bym ja uprowadził kombajn, to by nie zamknęli, ale jak 2 letnia dziewczynka uprowadzi, to może claas zrobi sobie przez to reklamę :D Moja żona też się boi, ale szwagierka, która ma 12 lat po polu z włączoną sieczkarnią śmigała mercatorem na 2 z lekkim przyspieszaczem.

Edytowany przez wdaniel, 16 lipiec 2013 - 10:18.

#12727 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:19

Dziewczyna na gospodarkę Masz racje :) moze sie uda.. Reklama jak sie patrzy - 2 letnia dziewczynka uprowadzila kombajn :D

#12728 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:23

Dziewczyna na gospodarkę

a czemu nie dach chłopakom szansy? Nie miał dziewczyny, to się trzyma kumpli. Jak będzie miał, to zamiast pod sklepem stać przyjedzie lub przyjdzie na kawę...

Tia.... na pewno w bajkach tak jest, nie w życiu.

Podaję przepis na piernika z marchewki:) Może jeszcze komuś się przyda :)

4 jajka, 1 szklanka oliwy, 2 szklanki utartej marchewki, 3 szklanki mąki, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1 łyżeczka sody oczyszczonej, 1 1/2 szklanki cukru, 2 łyżeczki cynamonu.

Jajka, cukier, oliwę ucierać, dodając wszystkie składniki po kolei. Piec w piekarniku na wolnym ogniu.

Jeszcze mam pod spodem napisaną masę, chyba do przełożenia piernika? :blink: z masłem, margaryną i śmietaną? to możliwe? :huh:

#12729 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:26

Dziewczyna na gospodarkę Ee nie wism :) jak bede w domu to spisze przepis

#12730 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:31

Dziewczyna na gospodarkę Przepis mojej babci ze starego zeszytu... Może wujek będzie wiedział.... Aż się go zapytam jak go spotkam heh :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12731 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:32

Dziewczyna na gospodarkę Ok :)

#12732 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:42

Dziewczyna na gospodarkę No to Emilka- przez żołądek do serca. A co do tego:

Reklama jak sie patrzy - 2 letnia dziewczynka uprowadzila kombajn :D

Raczej: nawet dziecko potrafi go prowadzić:D

#12733 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:51

Dziewczyna na gospodarkę Albo i tak :) widzisz naucz corke kierowac ;)

#12734 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:00

Dziewczyna na gospodarkę Oby nie tak jak Sąsiad nauczył syna kierować. Syn ma 11 lat. Trzydziestką z przyczepą jeździ po drodze głównej publicznej z prędkością przekraczającą wszelakie normy nie tylko przepisów ale i zdrowego rozsądku. To dziecko na traktorze stanowi realne zagrożenie dla innych dzieci i osób starszych. Ale sąsiad ma to w d.... jak mały zap******la z tą przyczepą to ojciec się tylko śmieje. Takie mają ludzie podejście.

#12735 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:04

Dziewczyna na gospodarkę no wiadomo wszystko z umiarem i z zdrowym rozsadkiem

#12736 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:12

Dziewczyna na gospodarkę nauczę... powoli... W zeszłym roku ją wziąłem do kombajna, jak wjeżdżałem do podwórka po koszeniu kukurydzy. Miała 11 miesięcy, a już za kierownicę się garnęła. Wziłałem ją na kolanka, wbiłem bieg, pojechałem trochę do przodu, wcisnąłem sprzęgło, by lepiej między słupkami od bramy wymanewrować (mam z każdej strony po 5cm. przy zdemontowanej bramie), puszczam na pół sprzęgła - kombajn w miejscu... puszczam sprzęgło do końca - kombajn w miejscu. Patrzę, co Zuzia robi, a ta bawi się drążkiem zmiany biegów... Widzaiła, że tam poruszałem zanim pojechałem i poprostu wrzuciła mi na luz...

widzisz naucz corke kierowac ;)

nauczę... powoli... W zeszłym roku ją wziąłem do kombajna, jak wjeżdżałem do podwórka po koszeniu kukurydzy. Miała 11 miesięcy, a już za kierownicę się garnęła. Wziłałem ją na kolanka, wbiłem bieg, pojechałem trochę do przodu, wcisnąłem sprzęgło, by lepiej między słupkami od bramy wymanewrować (mam z każdej strony po 5cm. przy zdemontowanej bramie), puszczam na pół sprzęgła - kombajn w miejscu... puszczam sprzęgło do końca - kombajn w miejscu. Patrzę, co Zuzia robi, a ta bawi się drążkiem zmiany biegów... Widzaiła, że tam poruszałem zanim pojechałem i poprostu wrzuciła mi na luz...

Oby nie tak jak Sąsiad nauczył syna kierować. Syn ma 11 lat. Trzydziestką z przyczepą jeździ po drodze głównej publicznej z prędkością przekraczającą wszelakie normy nie tylko przepisów ale i zdrowego rozsądku.

To co on sobie z capka rakietę zrobił? Przecież 30-tka jedzie zaledwie 20-23/h. Ja jeździłem traktorem od najmłodszych lat. Mając 5 lat przyjechałem z pola do domu, bo niadek na furze pijany lezał. Dwoma nogami na sprzęgło, bieg i wskakiwało się na siedzenie gazując ręcznym. Sąsiad przyszedł wiechac do podwórka, bo to już było ponad moje siły. Sąsiad też był zdziwiony, jak babcia mu powiedziała, kto przyjechał, z tym, że na 4-ce to szybkość była zawrotna... ok 7km/h.

#12737 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:22

Dziewczyna na gospodarkę to niezla masz corke :) oj chyba wiadomo kto przejmnie interes rodzinny :D

#12738 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:27

Dziewczyna na gospodarkę hehehe dobrze by było jakby to była rakieta. Stanowiłby zagrożenie jedynie dla gołębi :)

#12739 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:42

Dziewczyna na gospodarkę u nas sąsiad księdza kupił nowego NewHollanda T7.235. Kucharka księdza zaczęła lamentować, bo powiedziała, że sąsiad powiedział synowi (13lat), że jemu ten traktor kupił. Młodzik teraz nim szaleje, a jak coś mu się stanie... Ja jej mówię: a co ma mu się stać? do rowu wiedzie? - to tak jak by ona do dziury w asfalcie wiechała. W plot, albo słup? - to tak, jak by ona w w żywopłot albo w krzak pomidora... Stać ojca na taką zabawkę dla syna, to będzie go stać na ewentualne naprawy, a jak nie, to pójdzie z ubezpieczenia... Młody do momentu, kiedy nie wpadnie na pomysł wyskoczenia z traktora jest bezpieczny, bo wszystko weźmie pod koła... Tylko szkoda trochę innych użytkowników drogi, jak o kogoś zahaczy, bo rozpruje jak konserwę.
Z drugiej storny - jesteśmy na forum rolniczym. Który rolnik nie wpuścił ani razu dziecka za sprzęt?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12740 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:46

Dziewczyna na gospodarkę Jako kierowcę czy gapia? Za kierowcę nie wpuszczałem i nie wpuszczę,
Pod tym względem nie mam skrupułów.