Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

38014 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 321 postów

Napisany 08 luty 2011 - 12:36

Dziewczyna na gospodarkę Jak czytałem niektóre wypowiedzi to mnie normalnie tknęło ze rozmawiam nie powiem z kim... Tak faktycznie szukałem darmowego pracownika wiecie?! Normalnie sz.. mnie trafi jak czytam to. Co jak co jej tego nikt nie kazał. Były inne miały lewe rece do tego że chodziło mi że nie uznawały rolnika zawsze mnie za to poniżały! A jak by również ta też miała to bym to uszanował A że robi to bo chce bo lubi to interesuje ją to bo ją to pasjonuje? tzn w takim sensie ze zauważyła ze to jest ciekawe, i interesuje się tym to znaczy że ją wykorzystuje? Boże jak takie można mieć myśli?!
Opowiem wam tak ze tu się liczy miłość wzajemne wspieranie się! Ja ją kocham a ona MNIE! widziała słyszała na początku naszego związku że ciężko SAM pracuje na gosp i powiedziała ze będzie mi pomagać czyli to jest jej świadomy wybór! Po za tym by nie wybierała szkoły rolniczej po to być moim "parobkiem" :D:D:D dziękuje tym którzy pisali że ją to pasjonuje. A co to innych nie chwalcie się że u was żona nie robi albo nie będzie robić. Póki co jak u mnie gosp nie jest w pełni zmechanizowane i nie stać mnie na najęcie pracowników to jeśli ma taką wole to może mi pomagać. Przecież jej nikt nie karze? Gdy ja bywałem na polu do późna to gdy miałem jechać do domu by "obrządzić" zwierzęta to dzwoniła i mówiła ze mi pomoże i zrobi to za mnie. Jak na żniwa miałem wozić słomę to mówiła to ja przyjadę i Ci pomogę. Czyli widać że to jest jej wola jest to że jej zależy na mnie i na wspólnej przyszłości! Więc tu jak pisałem to opierałem się na tym że jest dziewczyną która Sama wybrała to i ją to pasjonuje Wiec tu uważam powinny być ukłony dla niej!!!

Dziewczynę to się szuka dla siebie a nie na gospodarkę. Ale gratuluję darmowego pracownika bo chyba po to tylko bierzesz z nią ślub. Nieważne że głupia, brzydka ale ważne że potrafi jeździć traktorem i wydoić krowy.
I już się nie dziwię dlaczego cały czas utrzymują się takie stereotypy o rolnikach.

Śmiesz twierdzić że jest brzydka albo głupia? Synku licz się ze słowami! Czy głupia jest? głupi to ja jestem bo oceny mam mierne w szkole a ona potrafi zająć się mną szkołą i jak potrzeba gospodarką. a oceny ma na poziomie 4, 5 więc nie wiem czy jest głupia. A brzydka to jak byś spotkał ją na ulicy byś się za nią obejrzał. Nie jeden próbował mi ją odbić ale została przy mnie! czyli to świadczy również ze głupia nie jest i jej uczucia są prawdziwe. Dałbym tu link do nk naszego wspólnego ale wielu jest takich których (widziałem komentarze) że się pienią jak psy na widok... więc zachowam to dla siebie. Chodź wielu z Agrofoto z którymi koresponduje na gadu-gadu widziało i mogą sami się wypowiedzieć na ten temat! Ale nie liczę się z twoim zdaniem StasiekS czy jest ładna czy nie ! bo jak byś mi to powiedział w realu to bym z Ciebie zrobił brzydkiego rolnika ;) Bez odbioru
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 15:02
  •  

#1242 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1493 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 luty 2011 - 13:04

Dziewczyna na gospodarkę patryk, tylko pozazdrościć Tobie takiej wspaniałej dziewczyny i zyczyc dużo szczęścia... :)
Każdy z nas (mam na mysli tych którzy mądrze wypowiadaja się w tym temacie)chciałby miec taka dziewczynę...Gdzyby mi ttrafiła się taka dziewczyna, to nosiłbym ja na rekach, i dziękował za każda , nawet najmniejszą pomoc z jej strony..:)
Ja osobiscie nie szukam dziewczyny (jak to koledzy z piaskownicy mówią że ma być z ha i jeszcze umieć na nich robic) Mi wystarczy aby była ze mna pomimo ze jestem i będę rolnikiem...
A co do poprzednich wypowiedzi..
Ja nie oczekuje że bedzię pracowała razem ze mną... moi rodzice, ojciec zajmuję sie tylko gospodarstwem , a ja razem z nim... i dajemy sobie radę.. mamy jednego pracownika, który przychodzi codziennie i pomaga w gospodarstwie, za wyjątkiem pracą maszynami(bo to tylko i wyłącznie moja działka)a mama pracuje poza gospodarstwem, i woglę nie pomaga w gospodarstwie... a nam to nie przeszkadza.. a ona doskonale spełnia sie w tym co robi..
I ja też nie oczekuję że bedzie ze mną pracować na gospodarstwie... a nawet powiem szczerze,że nie chciałbym... jesli chciał by pomagać w wolnym czasie to czemu nie, jej wybór.. ale nie chciałbym jej pod zadnym wzgledem jej w niczym ograniczać... :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#1243 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 321 postów

Napisany 08 luty 2011 - 13:07

Dziewczyna na gospodarkę @FINN dziękuję Ci serdecznie tobie również tego życzę:) i takie same mam zdanie jak ty że ważne aby mnie szanowała i kochała. Dziękuję za poparcie mnie.
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#1244 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 08 luty 2011 - 13:30

Dziewczyna na gospodarkę Jesli twoja dziewczyna pomaga ci w gospodarstwie to wedlug niektorych jest twoim darmowym pracownikiem i tylko po to ja wybrales bo ci pomaga a oni to co szukaja kobiety tylko po to zeby zajela sie domem.A wiec wy jestescie lepsi bo nie szukacie dziewczyny ktora bedzie wam pomagac w prowadzeniu gospodarstwa ,tylko ze wam tez mozna zazucic ze szukacie darmowej kucharki i sprzataczki ktora zajmnie sie domem i przeciez nie poniszczy sobie dloni stojac przy garach i jezdzac na szmacie.I kto teraz utrwala stereotyp ze kobieta na wsi ma byc kura domowa a nie nowoczesna kobieta co potrafi ciagnikiem jezdzic i zadnej pracy sie nie boi.Panowie wy macie racje i my mamy racje a prawda jak zwykle lezy posrodku tylko trzeba ja odnalezc.

#1245 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1493 postów

Napisany 08 luty 2011 - 13:53

Dziewczyna na gospodarkę no kazdy szuka czegoś innego.. i kazdy ma swoje spojżenie na to co szuka...
ajak wiecie o gustach sie nie dyskutuje... ;)
a co doprawdy... to górale rozróżniają 3 rodzaje prawdy ;)
Prawda, nie prawda, o g..no prawda... :P

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#1246 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 08 luty 2011 - 14:25

Dziewczyna na gospodarkę FINN trochę inaczej
Swięto prawda, tyż prawda i g..o prawda ;)

#1247 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1493 postów

Napisany 08 luty 2011 - 14:44

Dziewczyna na gospodarkę a dzieki Lowrider.. wiedziałem ,że cos przekręciłem... ;)

#1248 Share Kipek1

Kipek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,mechanika,motoryzacja,sport.

Napisany 08 luty 2011 - 19:43

Dziewczyna na gospodarkę

ja do racka mam ok 30tki :) rodzinke mam w okolicach polskiej cerekwi :) Sam z kk jestem, więc do polskiej mam 25 km, 13-15 min :)

Witom ziomala,z KK do Krapkowic masz rzut beretym :lol: ,widzę że u ciebie też standardowo latem zsgraniczna pomoc,tak to chyba już na naszym śląsku jest my jezdziimy do nich do pracy a oni do nas w odwiedziny B) Masz rację jeśli dziewczyna chce być z rolnikiem to wszystkiego się nauczy.

#1249 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 08 luty 2011 - 21:17

Dziewczyna na gospodarkę no czyli panowie tworzymy trójce bo ja do was mam tez kawałek ;D a po częci do kietrza (do krone lemken itp)

#1250 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:33

Dziewczyna na gospodarkę

Twój post jest...bez komentarza :blink: kobietę traktujesz jako pomoc ,,na nędznych hektarach'' :( :(Ręce opadają...całe g...do roboty i jeszcze nie potrafisz wziąć d...w troki i zrobić sam??? Koleś nie masz JAJ :PSpokojniej proszę bo % dostaniesz.

OK,przyznaję,że użyłem zbyt ostrych słów(po prostu nie trawię niektórych kolesi i jak przeczytałem post Patryka to...jw.)
@andrzej261082 i @rino dla jasności-mam 26 lat i od ok.10 prowadzę poważne gosp.(szczegółów ,,dlaczego''oszczędzę),więc niejedno przeżyłem i wiem na czym polega ten fach. B) Te wasze tzw.partnerstwo możecie włożyć pomiędzy bajki,bo nie uwierzę,że po dniu pracy we dwoje(z żoneczką w gosp...)wracacie do chaty i równo z kobietą sprzątacie,pierzecie,itd :P
Prawda jest taka,że faceci potrafią brać i oczekiwać nie wiadomo czego,a żeby tak dać coś od siebie bezinteresownie to już są schody( i ta wasza potrzeba wsparcia od płci pięknej...)
Nie twierdzę,że wszyscy tak mają,ale łatwiej nam znaleźć ,,dziewczynę na gospodarkę'' niż kobietkom porządnego faceta na całe życie :(

Co do pracy kobiet na wsi:nie twierdzę,że nie wolno.Owszem jeśli chce pośmigać dobrym ciągnikiem,czy pomóc w pracach koniecznych w sezonie to wiadomo,że we 2 raźniej :rolleyes:
Tylko ile jest warty facet jeśli nie potrafi zorganizować się,żeby jego 2 połówka miała jak najmniej obowiązków poza domem...???
Odnośnie ,,kur domowych na wsi'':wykonują dokładnie te same czynności co kobiety w mieście ;)
Kobiecej natury i ich stosunku do pracy fizycznej nawet nie będę próbował opisać :)

Pozdrawiam wszystkich,którzy poświęcili swój czas na czytanie ze zrozumieniem tych wypocin ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share lenka847

lenka847

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:19

Dziewczyna na gospodarkę A ja jestem dziewczyną z miasta, jednak zakochałam się we wsi. Najpierw pokochałam moją drugą połówkę, a później życie jakie On wiedzie. Zgadzam się z wypowiedzią bobika85, że od kobiet oczekuje się o wiele więcej, niż od mężczyzn. Mamy być i kurami domowymi i pomocnikami na gospodarstwie i jeszcze ślicznymi lalkami, którymi można się pochwalić przed kolegami. Czy nie uważacie, że Wasze oczekiwania są zbyt wygórowane?

Ja od mężczyzny oczekiwałam niewiele. Przede wszystkim chciałam aby miał poukładane w głowie, był zaradny i oddany. A resztę można wspólnie osiągnąć. No i tak się akurat przytrafiło, że znalazłam sobie bardzo sympatycznego rolnika. Jednak to, że On ma gospodarstwo (i ha i hodowle tuczników), nie było to dla mnie problemem (chociaz od rodziny się nasłuchałam). Prawdziwe uczucie może wiele przetrwać.

#1252 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 luty 2011 - 06:10

Dziewczyna na gospodarkę I tu koleżanka ma racje, aczkolwiek Panowie coraz rzadziej mają takie poglądy :)
Ja mam chłopaka ( z agro foto:) ) i lubię mu pomagać w jego gospodarstwie fakt w niektórych dziedzinach teść rządzi i tam nie można nic. Bardzo lubię jeździć sprzętem rolniczym więc pomagam w ten sposób jak tylko umiem. Choć nie powiem czas moja połówka pomaga mi w pracach domowych nie wychodzi mu to zawsze ale liczą się chęci:)

#1253 Share lenka847

lenka847

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 17 luty 2011 - 11:12

Dziewczyna na gospodarkę W moim przypadku jest podobnie. Szczerze mówiąc to z chęcią wykonuję wiele prac na gospodarstwie i jest to dla mnie odskocznia od mojej pracy w mieście (biurowej). Na wsi się relaksuję, nawet jeśli jeżdżę ciągnikiem, taczką, czy zaprawiam zboże ;). Wszystkie wolne chwile spędzam na wsi. Ciągnie wilka do lasu - heheh, mimo, że urodzona ze mnie wrocławianka.

#1254 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 luty 2011 - 17:16

Dziewczyna na gospodarkę

ja do racka mam ok 30tki :) rodzinke mam w okolicach polskiej cerekwi :) Sam z kk jestem, więc do polskiej mam 25 km, 13-15 min :)

Famer21 ty masz do Raciborza nie 30 km tylko 52km a jeśli nie wierzysz to sobie sprawdź na zumi.pl

Edytowany przez kapi123, 18 luty 2011 - 13:57.

#1255 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 luty 2011 - 22:15

Dziewczyna na gospodarkę Dziewczyny wcale nie macie byc kurami domowymi,pomagac w gospodarstwie i byc lalkami barbi choc jesli ktos taka zna to poprosze o namiary :P ... oczywiscie zart zeby nikt mi nie zazucil ze kieruje sie wymaganiami wobec wyboru kobiet bo zycie i tak to zweryfikuje jak to mowil sp prezydent Kaczynski do Tuska "chciec to ty sobie mozesz"

@bobik85 jesli wedlug ciebie partnerstwo ma polegac na tym ze zona ma na rowno ze mna pracowac w gospodarstwie a potem na odwrot ja w domu to na pewno takie parnerstwo mozna wsadzic w bajki.Ale jesli dziewczyna chce sprobowac czegos czego nie potrafi lub jest jej obce to dlaczego ja mam sie bac sprubowac prac ktore sa typowo kobiece przeciez to moze sie przydac w zyciu ze bede potrafil cos wiecej ugotowac niz tylko wode. :)

#1256 Share lenka847

lenka847

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 18 luty 2011 - 11:17

Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj już trochę odchodzi się od stereotypu, że kobieta powinna być w kuchni i w domu (bo to są dla niej typowe zajęcia), a mężczyzna ma pracować i zarabiać na dom. Znam wiele par gdzie to kobieta więcej zarabia i spełnia się zawodowo, a mężczyzna często pomaga w domowych obowiązkach. Nie widzę w tym nic złego. Wg mnie najlepiej robić to, co daje nam satysfakcje i zadowolenie.

Uważam, że wiele osób nie docenia pracy na roli i mam na myśli i miastowych i samych rolników. Na wsi jest więcej możliwości niż w mieście, a sama praca jest o wiele przyjemniejsza. Pracujecie na świeżym powietrzu, wiaterek we włosach, śpiew ptaków, a mieszczuchy siedzą w zadymionych pomieszczeniach i swoich małych klateczkach biurowych.

#1257 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 luty 2011 - 16:29

Dziewczyna na gospodarkę Mam takie przypuszczenia że nie jedna osoba w mieście nie chciała by się zamienić w rolnictwie masz nie limitowany czas pracy jak trzeba to 24h musisz być dostępny a i żniwa w temp. 30 st, na słońcu bez klimy, czy obornik czy wiele innych pewnie woleli by zostać w swoich biurach z klimatyzacja na 8h nie przemęczyć się siłowo, mieć urlop, niedziele i święta wolne, długie weekendy itp...

#1258 Share lenka847

lenka847

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 19 luty 2011 - 10:00

Dziewczyna na gospodarkę Oczywiście, że masz rację. Wszystko zależy od charakteru i podejścia do życia. Mam wujka, który pochodzi z wioski, ale ożenił się z panną z miasta i tak już pozostał w mieście. Pracę ma siedziącą przez 8h, po powrocie do domu tylko je i ogląda tv (brzuch ma ogromny). Ja znowu po 8 godzinach siedziącej pracy z chęcią coś robię fizycznie nie umiem usiedzieć na miejscu. Ale to jest oczywiście kwestia podejścia do życia.

Każda praca inaczej wygląda i mimo, że to samo niby się robi, ale zależy jak na to spojrzeć. Ja jak na razie widzę więcej pozytywów w pracy na gospodarstwie, gdzie sam sobie jesteś Panem niż z pracy w mieście, gdzie w każdej chwili mogą cię zwolnić.

#1259 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:25

Dziewczyna na gospodarkę Tak do Panow- ostanio w tv w jednym z serwisow informacyjnych oglosili ze na 100 panow przypada 120kilka kobiet wiec nie m sie co mrtwic dla kazdego cos pisane a nawet jakis trojkacik(joke):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team