Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37418 odpowiedzi na ten temat

#12281 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1669 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:11

Dziewczyna na gospodarkę ECH konto to kazdy swoje powinien miec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 02:03
  •  

#12282 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:18

Dziewczyna na gospodarkę

Dla mnie wspólna kasa ,konto to zupełnie inaczej wygląda ...Nie występuje słowo ''daj''. Oboje mamy taki sam dostęp do konta w postaci kart kredytowych itp..
Jakoś nie widzę się w roli ,by do męża mówić daj mi na to, czy tamto . Oboje na to pracujemy ,więc takie same prawa ...

chyba, że jest tylko jedna karta ;)

moje zdanie jest takie że mężczyzna ma zajmować sie gospodarstwem i ustawiać co i gdzie ma być a kobieta ma ustawiać domem i tak będzie najlepiej ,

no to powodzenia, jak żony nie będzie, bo będzie np. w szpitalu, a dziecko przyjdzie "tato jeść...". A zanim znajdziesz dziecku ubranko, by pojechać do rodziców na obiad, to też dziecku już się odechce jedzenia... :D Dlatego jestem zdania, jak Meg:

W gospodarstwie nie można wprowadzić sztywnego podziału to twoje ,to moje ,bo czasem trzeba umieć zastąpić męża i odwrotnie .

Edytowany przez wdaniel, 12 lipiec 2013 - 14:33.

#12283 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:35

Dziewczyna na gospodarkę Wy mnie zle rozumiecie , bo to nie jest tak że ja nie wiem gdzie co jest w domu i tak jak tu kolega gada ze bym zagłodził dzieci czy coś jak by żona była w szpitalu.. wiesz nie ośmieszaj się lepiej bo bzdury takie piszesz ze szkoda czytać...Wręcz przeciwnie znam w kuchni każdy zakamarek l jeżeli bym miał żonę to ona też by znała w gospodarstwie każdą maszynę a nawet podzespoły. I taka ciemna by nie była żeby nie wiedziała gdzie leży łopata czy coś w tym stylu tak jak piszesz...Domem i dziećmi rządzi żona ,mąż ma ją utrzymać i dbać o całą rodzinę oraz o gospodarstwo.

#12284 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:49

Dziewczyna na gospodarkę Bzdur, to ja nie wypisuję. W końcu napisałeś

,moje zdanie jest takie że mężczyzna ma zajmować sie gospodarstwem i ustawiać co i gdzie ma być a kobieta ma ustawiać domem i tak będzie najlepiej

Zdanie to zabrzmiało tak samo wieloznacznie, jak rozporządzenia naszych ministrów, czyli, że można to różnie interpretować, a itak do końca nie będziesz wiedział o co autorowi chodzi. Moim zdaniem sam sobie powoli przeczysz, bo piszesz o tym, że każdy ma mieć swoje miejsce: mężczyzna praca, kobieta dom, a za chwilę, że każdy ma znać każdy zakamarek gospodarstwa... Co do tego, że teraz znasz kuchnię, to poczekaj, aż będziesz miał żonę i urządzi ją po swojemu :D Czy to są bzdury - ożeń się, miej prócz żony i dziecko na utrzymaniu, a następnie ucz moralności...

#12285 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 12:55

Dziewczyna na gospodarkę Mężczyzna musi mieć swoje zdanie i musi wspierać kobietę. ( Na odwrót również) W przeciwnym razie klapa.

Obowiązki można podzielić tak "z grubsza", wiadomo, kobieta w większości zajmuje się domem ( ale w gospodarstwie też może czasem pomóc), mężczyzna w większości praca i gospodarstwo ale w kuchni też może w czymś pomóc np. ugotować ziemniaki czy zrobić sobie te kanapki.

#12286 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 13:07

Dziewczyna na gospodarkę

Bzdur, to ja nie wypisuję. W końcu napisałeś Zdanie to zabrzmiało tak samo wieloznacznie, jak rozporządzenia naszych ministrów, czyli, że można to różnie interpretować, a itak do końca nie będziesz wiedział o co autorowi chodzi. Moim zdaniem sam sobie powoli przeczysz, bo piszesz o tym, że każdy ma mieć swoje miejsce: mężczyzna praca, kobieta dom, a za chwilę, że każdy ma znać każdy zakamarek gospodarstwa... Co do tego, że teraz znasz kuchnię, to poczekaj, aż będziesz miał żonę i urządzi ją po swojemu :D Czy to są bzdury - ożeń się, miej prócz żony i dziecko na utrzymaniu, a następnie ucz moralności...

No właśnie w tym jest sęk że każdy ma mieć swoje zajęcia i obowiązki ale tez powinien znać obowiązki i zajęcia współmałżonka i tak prawda w trudnych chwilach umieć zastąpić się nawzajem w wykonywaniu zajęć ale w codzienności nie wtrącać się nikomu w wykonywane zajęcia. Trudno zrozumieć ale tak jest , Spotykam dziecko na ulicy i pytam kto ci kupił takie piękne buciki odpowiada Mama. a kto ci kupił taki piękny rowerek gada że tata i to mi się podoba. i przy tym zostaje..

Mężczyzna musi mieć swoje zdanie i musi wspierać kobietę. ( Na odwrót również) W przeciwnym razie klapa.

Obowiązki można podzielić tak "z grubsza", wiadomo, kobieta w większości zajmuje się domem ( ale w gospodarstwie też może czasem pomóc), mężczyzna w większości praca i gospodarstwo ale w kuchni też może w czymś pomóc np. ugotować ziemniaki czy zrobić sobie te kanapki.

Tak i z tobą się zgodzę ,bo piszesz to prostym językiem :) ale jak mężczyzna jest zapracowany bardzo to też kobieta nie może od niego oczekiwać że przyjdzie utyrany do domu i będzie ziemniaki czy coś gotował.i to też świadczy że ona jest nie samodzielna więc też by była klapa ;)

#12287 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 13:31

Dziewczyna na gospodarkę z tą niesamodzielnością kobiety, bo nie zdążyła ugotować ziemniaków, to bym się powstrzymał. Wolę od rana do wieczora w polu siedzieć, bo przynajmniej widać robotę. W domu co chwila coś wyskoczy, a jak jeszcze jest małe dziecko, to już w ogóle. Spróbuj wziąć dziecko na pole i pracować - gwarantowane, że nie zrobisz nawet połowy. Wiem coś o tym, bo często zabieram córkę, jak coś robię, gdzie może mi biegać między nogami. W pewnym momencie ci powie "choć bawić", złapie ciebie za rączkę i sprowadzi na ziemię. Zabawa polega na tym, że ona się bawi grzebiąc rękami w ziemi lub przekładając kamyczki, a ty masz siedzieć i patrzeć. A spróbuj wstać...
PS: oczywiście opisuję zabawę z dzieckiem 19 miesięcznym, bo starszego nie mam...

#12288 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 13:39

Dziewczyna na gospodarkę Słuchaj nie muszę się w niczym powstrzymywać bo dokładnie wiem jak to jest mieć dziecko i jakie nieraz stroi figle.Ale z reguły dzieci nie powinny przebywać na dworze gdy jest zbyt gorąco. lub też zbyt zimno. 19 miesięcy to sporo ale to jednak dziecko i jeżeli ja bym miał żonę i dzieci to wolałbym coś robić tydzień niż robić to dzień ale z wielkim narażaniem dzieci na chorobę czy inne dolegliwości bo dokładnie wiesz że z tym nie ma żartów, chwila nie uwagi i tragedia..np jeśli grzebie rękami w ziemi a jak natrafi na szkło? też pomyśl trochę.

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 lipiec 2013 - 15:54.
Cytowanie poprzedniego posta

#12289 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 13:48

Dziewczyna na gospodarkę jeżeli masz na polu śmietnik, to twój problem :P A jak byś nie wiedział, to najpierw przeczytaj regulamin i dostosuj się do niego, bo za chwilę będziesz miał bana od moderatora. Co do dzieci, to się grubo mylisz, bo dziecko trzymać pod kloszem to dopiero krzywda i choroby dla niego. A na ciepłe dni jest sposób, by dziecku nic nie było, a więc też jeszcze jesteś niedouczony.
PS: Rozumiem, dla ciebie lepiej iść z dzieckiem, by nago polatało po plaży w upalny dzień, lecz to twój problem. Jeżeli coś źle napisałem, to mnie popraw.

#12290 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 14:06

Dziewczyna na gospodarkę Nie będę już nic wypisywał bo bym tu mógł tak pisać cały czas a i tak byś się niczego nie nauczył..Śmietnik ma każdy w polu kolego skąd wiesz czy 50 lat temu jak jeszcze ciebie nie było ktoś nie rozbił lusterka w ciągniku czy szyby i szkło nie poszło do gleby?albo jakiś kawałek blachy nierdzewki który jest bardzo niebezpieczny i przez 50 lat nie zgnił?.Regulamin znam bardzo dobrze więc pouczać mnie nie musisz moderator też człowiek i też powinien zrozumieć że jak ktoś nie pozwala dziecku się bawić w polu to tym bardziej nie pozwoli iść na plaże jeszcze tym bardziej w upał.Nie wiem jakie u was są obyczaje ale u nas Mama wychodzi z dzieckiem zwłaszcza 19 miesięcznym na polko gdy jest ciepło nie gorąco nie ma wiatru i dba o nie pilnuje aby nie zawiało przyzwyczaja powoli do chłodu ,wiaterku , oraz aby nic nie ugryzło itd..Tata nie pracuje sam na roli bo najmuje pracowników więc jak wpadnie 10 osób w pole to robota ubywa.Tak że dzieci do 4 roku życia nie wiedzą co to gleba i praca w polu.Bo każdy rodzic chce aby wychować swoje dziecko jak najlepiej się tylko da.

Skoro tak dobrze znasz regulamin to dlaczego łamiesz zasady i cytujesz kolejny raz poprzedniego posta !

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 lipiec 2013 - 16:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12291 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 3255 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 lipiec 2013 - 14:12

Dziewczyna na gospodarkę 50 lat temu nie było traktorów z lusterkami.

#12292 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 14:18

Dziewczyna na gospodarkę 50 lat temu mieli lepsze lustra jak teraz., Nie koniecznie musi być lustro ale jakiś odłamek butelki ze szkła.

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 lipiec 2013 - 15:55.
Cytowanie poprzedniego posta

#12293 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 14:26

Dziewczyna na gospodarkę weź wyluzuj... 50 lat temu rozbił lusterko w ciągniku? Chyba, że u was koniom czy krowom zakładano lusterka. Ja wiem, co mam na polu, a jeżeli ty swojego pola nie znasz, to twój problem. Co do dzieci, to trzymaj je daleko od słońca, od deszczu również, bo się przeziębią. Na śnieg też nie wypuszczaj, bo jak że to tak można. Zamknij je w domu i niech się kiszą - żal mi tylko tych twoich dzieci, ale myślę, że do czasu twojego ojcostwa dorośniesz i zasięgniesz rozumu. Pokaż mi tylko, w którym miejscu napisałem, że zabieram dziecko na upał, a przyjadę skosić ci gratis wszystkie pola. Co do tego, że matka w wieku 19miesięcy dopiero przyzwyczaja dziecko do wiatru, ciepła, chłodu, to jak dla mnie, to ta matka jest patologiczna i każda położna ci to powie.

Rolnik, widzisz, że dzieciak urodził się w dobrobycie, na podwórku od zawsze mieli ciągniki z kabinami klimatyzowanymi więc wie lepiej. U mnie 50 lat temu to się na zmianę robiło: raz koniem pożyczonym od sąsiada, raz krową, ale myśmy mieli zawsze rolnictwo zacofane

Edytowany przez wdaniel, 12 lipiec 2013 - 14:27.

#12294 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 14:38

Dziewczyna na gospodarkę Dobre. będziesz mi kosił pola a dokładnie to co ?hah od czego zaczynasz kalafior a może kapusta?Matka swoich dzieci wie najlepiej co dla nich dobre a co nie więc ten czas co tu się wymądrzasz jaki to ty nie jesteś tata, lepiej byś pobawił się z dzieckiem a nie marnował czasu tutaj na pisanie pierdoł.. owszem tak odkąd tylko powstały ciągniki to kupowano je i zamieniano za konie żeby już gadziny nie mordować bo po co? więc dobrze piszesz ze mieliście zacofane rolnictwo bo jak widać u mnie już 30 lat koni nie ma a ty może jeszcze zaprzęgasz do dziś.. napisz też ze nigdy nie znalazłeś naboju do pistoletu w glebie albo łuski które pozostały po wojnie ..

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 lipiec 2013 - 15:41.

#12295 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 14:48

Dziewczyna na gospodarkę A ja myślałam że tylko kobiety są kłótliwe. :):P

#12296 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 14:51

Dziewczyna na gospodarkę 30 lat, to nie 50 lat :D . Łuski też żadnej nie znalazłem ani naboju, ale co ty możesz wiedzieć o Froncie. Masz z tymi łuskami jednak rację - bo do dziś saperzy jeżdżą, lecz na tereny oddalone o 80km ode mnie. Nie tylko matka, lecz i ojciec wie, co dla dziecka jest najlepsze, no, ale jak jesteś pantoflarzem, to nawet o pomalowanie pokoju, czy jakie spodnie masz ubrać musisz pytać się żony. Wiedz jedno - matka też musi kiedyś odpocząć i to nie tylko wtedy, kiedy dziecko śpi, bo wtedy nadrabia to, czego nie potrafiła zrobić w domu podczas sprawowania opieki nad dzieckiem.
Mogę kalafior i kapustę, tylko nadal mi nie pokazałeś gdzie napisałem, że dziecko zabieram w pole w upalne pogody - czekam z niecierpliwością

baziula - a no widzisz, jak ja widzę takiego, co uważa, że dziecko musi być tylko w domu przy matce, nie wypuszczać na słońce, deszcz, śnieg, a matka cały czas ma być przy dziecku 24/h, to mnie krew zalewa. Prędzej w domu się czymś skaleczy, jak na polu, bo w domu tyko się odwrócisz, a już ma coś w ręku. Jak będzie chciało, to o głupią kartkę papieru się skaleczy, głową o stół zahaczy, o krzesło, szafkę - też z pewnością kolega wszystko powynosi z pokoju, ściany obłoży materacami, lampę z sufitu zdejmie, by przypadkiem nie spadła i drzwi zamknie na klucz.
Żona na początku też się wystraszyła, jak widziała, że córka mając 7 miesięcy poszła do doniczki i skosztowała ziemię. Ja jej powiedziałem, że przecież nic się jej nie stanie, bo to nie trucizna, a co jej nie zabije, to tylko wzmocni. Na chwilę obecną jeszcze nie miała nawet kataru, a zimą z nią na spacery w 15st. mrozie chodziłem - oczywiście odpowiednio ubraną.

Edytowany przez wdaniel, 12 lipiec 2013 - 15:09.

#12297 Share Xawier

Xawier

https://www.facebook.com/Ranczo-Muuu-1377603668939741

• Members
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 15:07

Dziewczyna na gospodarkę Dobrze że weekend się zbliża co poniektórzy dadzą upust testosteronowi...

#12298 Share Emilia91

Emilia91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 16:05

Dziewczyna na gospodarkę Panowie spokojnie bo się zaczniecie bić :D

wdaniel masz sporo racji :)

#12299 Share Katryn

Katryn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, jazda rowerem, spacery

Napisany 12 lipiec 2013 - 16:32

Dziewczyna na gospodarkę Zgadzam się z tobą Emilia91 :) ;)

Nie cytujemy poprzedniego posta.

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 lipiec 2013 - 17:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12300 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 17:13