Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37682 odpowiedzi na ten temat

#11481 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 19:57

Dziewczyna na gospodarkę Tommy a dlaczego chcesz wzbudzić w dziewczynie chęć pracy w gospodarstwie? Przecież jak nie będzie chciała w nim robić to nic nie poradzisz.... Po drugie to że dziewczyna wyjdzie za rolnika to nie znaczy, że musi pracować w gospodarstwie. Może przecież wybrać inny zawód.
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 11:49
  •  

#11482 Share Krisma

Krisma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 20:14

Dziewczyna na gospodarkę

Dodany obrazek

Można i pracować i tak wyglądać :P

Ta Pani powinna być ostrożna i patrzeć do wiaderka, bo żeby krówka nie włożyła tam swojej nogi

#11483 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 20:16

Dziewczyna na gospodarkę A poza tym ta pani rozlewa mleko

#11484 Share Krisma

Krisma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 20:20

Dziewczyna na gospodarkę Mało błyskotliwa do tego. Z boku stoi konwia od dojarki a ona ręcznie zasuwa...

#11485 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 20:21

Dziewczyna na gospodarkę Może prąd wyłączyli? :P
:)

#11486 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1686 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 20:21

Dziewczyna na gospodarkę I to jeszcze w kanę :D

#11487 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 20:49

Dziewczyna na gospodarkę Hmm dziewczyna na gospodarkę ;) ciekawe... ale ja za bardzo jej tak sobie nie wyobrażam,
Kobieta wie chyba co robi, ale jak dla mnie to może pracować gdzie chce i kiedy chce, poza wyjątkiem niemoralnych prac :P

#11488 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:03

Dziewczyna na gospodarkę

Ta Pani powinna być ostrożna i patrzeć do wiaderka, bo żeby krówka nie włożyła tam swojej nogi

Ale jak by mąż ją zobaczył w takim stroju to gumofilce by pogubił ale by ja złapał :D i nie trzeba by było zamykać szkół na wsi a wręcz przeciwnie :D

#11489 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:10

Dziewczyna na gospodarkę Czytając wasze posty to nie wiadomo co ta kobieta może robić. Jak jest zadbana itp. to zaraz nierób i lalunia która tylko pieniądze męża wydaje. A jak już coś w gospodarstwie pomaga to babochłop. Nic pomiędzy.
@Niebieskooka okolice Płońska to nie tak daleko ode mnie. A może to bardziej rejon Wyszogrodu, bo tam widziałem ze ludzie sporo truskawek mają.

#11490 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:13

Dziewczyna na gospodarkę

Ale jak by mąż ją zobaczył w takim stroju to gumofilce by pogubił ale by ja złapał :D i nie trzeba by było zamykać szkół na wsi a wręcz przeciwnie :D

Nie wiadomo czy by w ogóle uciekała....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11491 Share Krisma

Krisma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:36

Dziewczyna na gospodarkę

Mąż jakby zobaczył to pół biedy, ale pan co przyjeżdża mleczarką po mleko, miałby lekkie zdziwionko.

#11492 Share rolnik1009

rolnik1009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:39

Dziewczyna na gospodarkę a gdy kobieta zobaczy męża w brudnych ubraniach, podartych spodniach i koszuli z dziurą na łokciu. nie wspomnę już o braku golenia.... to nie ucieknie ??? skoro wszyscy "martwimy" sie o kobiety, zeby to one się zaniedbywały, a co z meżczyznami?? chyba oni też powinni o siebie dbać a nie chodzić w ciągu dnia jak brudasy, a nie prawdziwi gospodarze.

#11493 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1485 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:43

Dziewczyna na gospodarkę Koledzy i koleżanki, widzę że popadamy ze skrajności w skrajność... Nie mylmy pomocy w gospodarstwie a pracą kobiety w gospodarstwie... bo to całkiem dwie kolosalnie różniące się sprawy... tak jak piszą koleżanki, że po pracy, lub w wolnych chwilach pomagacie rodzicom / mężowi/ chłopakowi , ok to sie chwali... ale jak pracuje i staje się "babochłopem" to juz jest cos nie tak... i trzeba najlepiej od razu stalić między sobą pewne granice..
A wg mnie największa pomoca dla rolnika , nie jest dojenie krów , czy wywalanie obornika... ale własnie to co opisał jeden z kolegów, że że przywiezienie tego obiadku, jak cały dzień jest się w polu, jak przychodzisz do domu wieczorem i wiesz , że ktoś na ciebie czeka.... jak dla mnie największa pomocą w gospodarstwie ze strony kobiety jest jej wsparcie psychiczne , a nie fizyczne przy widłach...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#11494 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:04

Dziewczyna na gospodarkę To wszystko zależy też czy kobieta ma "normalną" pracę zawodową albo czy siedzi w domu. Bo ile czasu można siedzieć i sprzątać albo gotować obiadki czy być wsparciem psychicznym dla męża. Wiadomo i tak się zdarza, ale to raczej nie jest przeciętny gospodarz, bo sory ale na to też trzeba mieć po prostu kasę.
A tak na marginesie to mam koleżankę która wyszła za mąż za gościa który ma krowy i z nim normalnie pracuje, chociaż wcześniej pracowała zawodowo. Powiedziała mi że sto razy bardziej woli doić krowy niż iść do dawnej pracy, bo strasznie ciężko tam miała i grosze zarabiała. I jakoś żadnym babochłopem się nie stała tylko taka laska z niej jest że hoho.

#11495 Share gofiaczek

gofiaczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:05

Dziewczyna na gospodarkę Ja jestem za tym, żeby kobieta trochę pomagała w gospodarstwie. :) Oczywiście mąż nie może jej traktować jak robota do pracy
i nie mogą to być ciężkie prace, bo przecież powinna mieć przecież trochę czasu dla siebie, choćby po to aby zadbać o siebie.
Z czasem taka wyzyskiwana kobieta przestaje o siebie dbać, nie ma na to czasu, a w końcu ochoty, bo przecież po co...
A po kilku laatch mąż skarży się na nią do kolegów albo sobie szuka innej.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że to kobieta zajmuje się domem, ogrodem i dziećmi, a doba ma tylko 24 godziny, a ona dwie ręce.
Jakiś rozdział obwiązków musi być ;)

"Nie porzucaj nadzieje,

Jakoć sie kolwiek dzieje:

Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

A po złej chwili piękny dzień przychodzi." J.K.

#11496 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:07

Dziewczyna na gospodarkę Chociaż mój kumpel znalazł dziewczynę z którą niedawno się ożenił, a ona bardzo pracowita. Z tego co mi opowiada to i obornik wywala, oraz inne prace, obowiązki i nie robi tego bo musi, sama za pracę coś kaski dostawała to i cielaka sobie odkupiła i sobie hoduje :) Nie mogę się nadziwić że istnieje taka :)

ale podpisuję się dwiema rękoma pod słowa kolegi:

jak przychodzisz do domu wieczorem i wiesz , że ktoś na ciebie czeka.... jak dla mnie największa pomocą w gospodarstwie ze strony kobiety jest jej wsparcie psychiczne , a nie fizyczne przy widłach...

#11497 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:09

Dziewczyna na gospodarkę I tu zgadzam się z przedmówczynią popieram i myślę podobnie:-) Ja mojej pozwolił bym na etat w mieście:-) Nawet wolał bym żeby pracowała poza gospodarstwem:-)

#11498 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:13

Dziewczyna na gospodarkę Z tym zajmowaniem się ogrodem to też tak nie do końca. Jeszcze nie widziałem kobiety żeby śmigała np: z kosiarką żyłkową :D Chyba że u mnie w okolicy takie zacofanie.
@apista ale przy tym oborniku to jednak za ciężko. Jakiś wyciąg by się przydał.

Edytowany przez Lukasz007, 28 czerwiec 2013 - 22:16.

#11499 Share gofiaczek

gofiaczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:22

Dziewczyna na gospodarkę Ale dlaczego kosiarką żyłkową? Spalinową jak najbardziej. Np u mnie w domu jedynie czasem brat kosił, a tak to zawsze kobiety. :)

"Nie porzucaj nadzieje,

Jakoć sie kolwiek dzieje:

Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

A po złej chwili piękny dzień przychodzi." J.K.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11500 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:31

Dziewczyna na gospodarkę A koło płota, drzewek, albo innych pierdół to jak? Żeby u mnie siostra chciała trawę kosić :rolleyes: Zawsze sam muszę i od jakiegoś czasu to tylko żyłkową bo szybciej idzie, to mi tylko marudzą że brzydko wygląda, a samemu to się nie chce.

Edytowany przez Lukasz007, 28 czerwiec 2013 - 22:34.