Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37398 odpowiedzi na ten temat

#9241 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 kwiecień 2013 - 15:59

Dziewczyna na gospodarkę Pytanie autora jest jakieś niejasne, utożsamia wykształconą dziewczynę z miastem a całą resztę ze wsią ?
To nie jakiś Ciemnogród, gdzie "chłopki" nie musiały ani czytać ani pisać, bo po co im to, a te przywileje czy też umiejętności były tylko dla panien " z dworów".
Wiedza jest czymś koniecznym dosłownie wszędzie, bez jakichkolwiek podziałów.

Jak kojarzysz wieś z samymi gospodarstwami to jesteś w wielkim błędzie, na wsiach nie brak podmiotów gospodarczych a wiele wsi od miast różni tylko brak nadanych praw miejskich!
Zatem nie ma różnicy czy praca w firmie na wsi czy w mieście, różnica polega tylko na czerpaniu dochodów z innego źródła jak rolnictwo. Głównym bodźcem do migracji jest dostępność miejsc pracy.
W kwestii zatrzymywania dziewczyn z wykształceniem wyższym to niby jak można tego dokonać, siłą? Mamy wolność, idzie gdzie chce i pracuje gdzie chce, nikt nikogo nie zmusza do wyboru.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 09:45
  •  

#9242 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 16:50

Dziewczyna na gospodarkę Racja jak można zatrzymać dziewczyne na wsi teraz to już nie altuale ;) Mamy równouprawnienie :lol: :D :lol:

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#9243 Share ggoosiaczek1212

ggoosiaczek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 18:58

Dziewczyna na gospodarkę Jak dziewczyna zechce wyjechać do miasta to żadną siłą jej nie zatrzymasz, a wykształcenie nie ma tak dużego wpływu na to gdzie dziewczyna chce mieszkać. Sama mam licencjat, niedługo będę miała magistra i nie chcę się wyprowadzać do miasta.

#9244 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4476 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:22

Dziewczyna na gospodarkę Trzy siostry wszystkie z mgr przed nazwiskiem, żadna nie wiązała przyszłości z gospodarstwem tzn aby wyjść za mąż na wieś (gospodarstwo), dziś wszystkie są na wsi, mają nie małe gospodarstwa.

Moja żona też twierdzi że "nigdy" nie myślała wyjść za mąż za rolnika ale stało się i twierdzi że jest lżej jak w mieście (nikt nad głową nie stoi, a pracować to wszędzie trzeba).

Wiadomo wszyscy na wsi nie zostaniemy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9245 Share Kapsel_TS

Kapsel_TS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:54

Dziewczyna na gospodarkę Moja żona jest mgr, ale jak już go robiła chciała zostać na wsi. Tak też się stało. Jesteśmy już trzy lata po ślubie, razem wojujemy i jest zadowolona. Myślę, że każdy powinien znaleźć swoje miejsce gdzie jest mu dobrze.

#9246 Share Vinnie

Vinnie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Posiadacz małych włości, uwielbiający prace na wsi :D

Napisany 19 kwiecień 2013 - 21:25

Dziewczyna na gospodarkę

Bardzo chętnie tylko nie mam gdzie. Od zawsze mam takie plany ale nie sposób jest sobie kupić jakieś gospodarstwo w normalnej ludzkiej cenie.
Żeby jeszcze bardziej Ciebie zaskoczyć to powiem Tobie że jestem również inseminatorem. To chyba ewenement na skalę kraju

Na to akurat jest sposób, znaleźć odpowiednią kobietę z gospodarstwem :D
Miałbyś kochającą żone i pracę na wsi zarazem :D

#9247 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 19 kwiecień 2013 - 21:29

Dziewczyna na gospodarkę I nie byłoby sporów gdzie mieszkać skoro byłoby jedno gospodarstwo:)

#9248 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 19 kwiecień 2013 - 23:43

Dziewczyna na gospodarkę Oj chciałbym żeby to było tak pięknie kolorowo jak piszecie. A z takimi dziewczynami to ciężka sprawa, ale jak to mówią wszystko się może zdarzyć...

#9249 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2013 - 06:52

Dziewczyna na gospodarkę

Wykształcona kobieta na wsi... to zależy czy znajdzie na niej prace :)
To jest tak samo jak z wykształconym chłopem na wsi ( czy też niewykształconym).. :)
Powiedzmy niedługi będę wykształcona (jak tytuł lic, mgr czy jakikolwiek można uznać wykształceniem/ :D) i chociaż chciałabym nie zostanę na wsi bo niby co ja mam tutaj robić??? Gospodarstwo moje nie będzie więc musze szukać pracy w miescie.. Jak znajdę ją blisko może i na wsi zostanę, ale jak daleko pewnie nie..

A biorąc pod uwagę że pewnie myślicie o żonie :) To ja nie wiem, nie widzę żadnych problemów aby wykształcona żona na wsi została :)
Czasami mi się wydaje że w tych tematach piszą faceci, którzy nie spotkali jeszcze tej jedynej i wymyślają że nie spotkali bo dziewczyny na wsi nie chcą zostać.
Jak znajdziecie, pokochacie to nie powinno im robic problemu czy to na wsi czy w mieście ;)
Ew. zawsze ona może sobie pracowac w mieście a mieszkać na wsi.
Choć no znam przypadki że dziewczyny kategorycznie nie nadają się na wieś.., ale kto wie co by było gdyby znalazły chłopaka ze wsi i go pokochały, może by się im piorytety pozmieniały.

i tu sie zgodze z madzią...co prawda żone mam ze wsi ale mam starsza siostre ktora ma skoniczone studia bankowosc i finanse a wyszla nie dawno za rolnika z podst,wyksztalceniem.no cóż jej zrobic jak sie zakochała i to nie młoda i naiwna jak to nie ktorzy mowią.bo ma juz te 35lat. i co wy myslicie panowie...brac calować nie żałować

#9250 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 kwiecień 2013 - 07:01

Dziewczyna na gospodarkę

@roliczkaa86, na jaki post jest to odpowiedz, bo jakoś nie mogę sobie nic dopasować z moich ostatnich wypowiedzi.. ;)

Coś mi się pomerdalo :D sorry :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9251 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Kredyty rolnicze, leasing rolniczy

Napisany 20 kwiecień 2013 - 08:00

Dziewczyna na gospodarkę :) Żonę mam, to do tych paru uwag, że piszą tu jacyś zdesperowani, samotni faceci:) Ja zwykle mamy podział na tych, którym się udało znaleźć tą jedyną i tych, którym ta sztuka się nie udała.

Niestety w mojej opinii Ci szcześliwcy atakując tych biedniejszych nie dostrzegają tego, że niektórzy nie mieli nawet szansy się wykazać: bo w niektórych miejscach na bezrybiu, nie ma nawet raków.

#9252 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1476 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2013 - 09:28

Dziewczyna na gospodarkę @rolniczka, ok nie ma sprawy.. ;)

Chłopaki po prostu za dużo marudzą ;) dam wam rade... Nie szukajcie na siłę... bo to na pewno nie zakończy się sukcesem... a mówię wam to z doświadczenia ;) ja przestałem szukać, a i tak się znalazła... dziewczyna może z miasta nie jest, z gospodarstwa też nie ale z mojej wioski... a ja szukał po świecie a ona była pod bokiem. a Dziewczyna bardzo wyrozumiała i bardzo chętna aby jeździć ze mną ciągnikiem w polu... np. wczoraj woziliśmy do 22 gnojowicę.. ;) śmiała się do mnie, że to "bardzo romantyczne" a ja jej odpowiedziałem, nie to nie jest romantyczne... to jest " bardzo oryginalne" :D
To samo moge doradzić Koleżankom , nie szukajcie na siłę chłopaków na gospodarkę, bo powiem wam szczeże , że gdyby mi dziewczyna od razu mówiła że chce chłopaka na gospodarkę to na pewno bym był bardziej ostrożny w zawieraniu znajomości ,a nawet działa odwrotnie od celu zamiezonego... po prostu koledzy i koleżanki , nie zamykajcie się w środowisku "rolników " bo tutaj nie znajdziecie na pewno drugiej połowy do życia... musicie poszerzyć horyzonty i wyjść ze swojego środowiska aby zwierać nowe znajomości z całkiem nowymi ludzmi... i przede wszystkim nie wstydzcie się tego ze jesteście rolnikami i pochodzicie ze wsi... musicie być z tego dumni a wtedy inni , nawet miastowi, będą całkiem inaczej na was patrzeć.. dobrym przykładem tego jest Kolega lemysz1, który nie jest rolnikiem a chciałby się związać z rolnictwem...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#9253 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 11:56

Dziewczyna na gospodarkę do 22 woziliscie gnojowice? zeby tylko gnojowice

robota przyjemna

#9254 Share Jacolino

Jacolino

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Szeroko rozumiana technika rolnicza, systemy wspomagania rolnictwa przez GPS oraz systemy telemetryczne

Napisany 21 kwiecień 2013 - 14:13

Dziewczyna na gospodarkę Dobrze piszecie, wszystko sprowadza się do jednego stwierdzenia: "Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz." Po tych postach, które widnieją powyżej wnioskuję, że skoro ja mam gospodare to moja przyszła żona w ramach szeroko rozumianej Miłości powinna chcieć zamieszkać w gospodarstwie razem ze mną. Celowo piszę w gospodarstwie, nie na wsi, ponieważ osobiście jestem rolnikiem, którego siedlisko jest w mieście-nie wielkim mieście, ale zawsze mieście.
A może należy pójść w inną stronę, skoro miłość opiera się na wzajemnych relacjach, to może "rolnik" powinien zrezygnować ze swojej pasji w imię Miłości?

#9255 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2754 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 21 kwiecień 2013 - 14:24

Dziewczyna na gospodarkę Nie da sie zrezygnować z tego co sie kocha od małego .. na rzecz nawet innej osoby
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#9256 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 16:15

Dziewczyna na gospodarkężczyzna to może na wsi zostać i gospodarstwo przejąc, ale kobieta jak ma wykształcenie inne niż rolnicze to nie widze sensu. Jak ma coś związane z rolnictwem to albo ożenić się z rolnikiem albo połączyć swoje gospodarstwo z męzą albo prowadzić samodzielnie ale kobiety która sama prowadzi gospodarstwo nie widziałem (sama bez pomocy ojca żebyśmy się dobrze zrozumieli).

Edytowany przez MAT912, 21 kwiecień 2013 - 16:36.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#9257 Share Vinnie

Vinnie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Posiadacz małych włości, uwielbiający prace na wsi :D

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:58

Dziewczyna na gospodarkę

Dobrze piszecie, wszystko sprowadza się do jednego stwierdzenia: "Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz." Po tych postach, które widnieją powyżej wnioskuję, że skoro ja mam gospodare to moja przyszła żona w ramach szeroko rozumianej Miłości powinna chcieć zamieszkać w gospodarstwie razem ze mną. Celowo piszę w gospodarstwie, nie na wsi, ponieważ osobiście jestem rolnikiem, którego siedlisko jest w mieście-nie wielkim mieście, ale zawsze mieście.

A może należy pójść w inną stronę, skoro miłość opiera się na wzajemnych relacjach, to może "rolnik" powinien zrezygnować ze swojej pasji w imię Miłości?

Właśnie rolnictwo to nie tylko zawód ale i pasja, wiec jeśli ukochana osoba jej nie podziela albo nie akceptuje to nie ma mowy o miłości. W każdym bądz razie tak uważam.

Ja sobie nie wyobrażam innej pracy niz na gospodarstwie i zrezygnowamia z tego wszystkiego z dnia na dzień...

#9258 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 21 kwiecień 2013 - 22:10

Dziewczyna na gospodarkę Tak mówisz a pracowałaś zawodowo już poza rolnictwem?
Wiesz chodzi mi o to że pracując w innej branży nie strasza pogoda. odpękasz swoje godziny, zamkniesz drzwi i do domu i masz wolne. Jest sporo ludzi którzy tak właśnie lubią. O nic się nie martwisz no chyba że o tą pracę.

Ja sam gdybym miał możliwość prowadzenia gospodarstwa to byłbym tam tak szybko jak to możliwe. Aż kurzyłoby się za mną nawet po deszczu.

Ja widzę w tym przyszłość. Ludzie zawsze będą jeść i ktoś musi to produkować. Przy tym dla siebie można jedzonko uchować a i dzieci swoje samemu wychować i mieć z nimi duży kontakt a nie ja to ma miejsce w miastach że rodzice ciągle zaganiani i dziecko jak nie u opiekunki to w przedszkolu i tym sposobem obcy ludzie wychowują Twoje dzieci a tego bym nie chciał.

Edytowany przez lemysz1, 21 kwiecień 2013 - 22:19.

#9259 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 05:28

Dziewczyna na gospodarkę

Właśnie rolnictwo to nie tylko zawód ale i pasja, wiec jeśli ukochana osoba jej nie podziela albo nie akceptuje to nie ma mowy o miłości. W każdym bądz razie tak uważam.

Ja sobie nie wyobrażam innej pracy niz na gospodarstwie i zrezygnowamia z tego wszystkiego z dnia na dzień...

z dnia na dzien ciezko jest zrezygnowac z rolnictwa, ale poprzez "stopniowe oddalanie" od spraw gospodarstwa kazdy moze zrezygnowac

nawiazujac do tego co napisalas w pierwszym zdaniu , ja tez niewyobrazam sobie, jak to niektorzy tu pisza ze zona wcale gospodarki lubic nie musi i nie musi ja interesowac, on sobie bedzie sam robil, a zona w domu
Takie uklady malzenskie pewnie funkcjonuja, ale to nie to , wedlug mnie druga polowka tez powinna miec zaciecie gospodarskie, interesowac sie zyciem gospodarstwa, nikt nie mowi zeby robila jak murzyn, ale zeby choc moznabylo z nia porozmawiac lajtowo na rozne fachowe rolnicze tematy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9260 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 06:45

Dziewczyna na gospodarkę

Tak mówisz a pracowałaś zawodowo już poza rolnictwem?
Wiesz chodzi mi o to że pracując w innej branży nie strasza pogoda. odpękasz swoje godziny, zamkniesz drzwi i do domu i masz wolne. Jest sporo ludzi którzy tak właśnie lubią. O nic się nie martwisz no chyba że o tą pracę.

Ja sam gdybym miał możliwość prowadzenia gospodarstwa to byłbym tam tak szybko jak to możliwe. Aż kurzyłoby się za mną nawet po deszczu.

Ja widzę w tym przyszłość. Ludzie zawsze będą jeść i ktoś musi to produkować. Przy tym dla siebie można jedzonko uchować a i dzieci swoje samemu wychować i mieć z nimi duży kontakt a nie ja to ma miejsce w miastach że rodzice ciągle zaganiani i dziecko jak nie u opiekunki to w przedszkolu i tym sposobem obcy ludzie wychowują Twoje dzieci a tego bym nie chciał.

na wsi tez jestes zaganiany bo ja czasu dla dzieci nie mam//co najwyzej zima