Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37314 odpowiedzi na ten temat

#8841 Share falconeyes

falconeyes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:38

Dziewczyna na gospodarkę

Kto to słyszał żeby dziewczyny 47kg wyrzucała gnój to powinny robić chłopy przynajmniej 70 kg i trzeba mieć silne ręce sam ostatni raz pamiętam wyrzucałem gnój z kurnika jak miałem 19 lat to rano nieżle bolały plecy a jestem dość wysoki 188cm i trzeba było się schylać i dotego dostałem odcisków bo unas od kiedy pamiętam albo tur albo cyklop a później ładowarka. Później wybiłem duże drzwi i wywalałem ładowarką bo mam przejezdny kurnik. Ile wy macie hektarów że ty dziewczyna musisz tak pracować ? Bo moja dziewczyna nigdy by takich żeczy nie zrobiła chociaż sama jest córką faceta co ma ponad 50 hektarów i ma 2 siostry które znam i na 100% w gospodarstwie mięśni nie muszą używać baa moja mama nigdy takich żeczy nie robiła a pracowała na gospodarstwie od 20 roku życia... Mam dwóch braci z których jeden trzyma krowy nie jest on zbyt silny typowe chuhro ale to jednak męrzczyzna i taką właśnie dojarke kiedyś musiałem mu przenosić bo sam nie dał rady baa musieliśmy to zrobić razem nie wiem jakiego twoja jest typu alle nie moge uwierzyć że ją przepchnełaś...

A co do kwestii mieszkania to kobieta na wsi przynajmniej u mnie w Lubuskim będzie miała na 80% piękniejsze mieszkanie niż w bloku nawet niż w tych kiczowatych domkach jednorodzinnych... U nas wsie są bogatsze i ładniejsza niż wiele wsi i miasteczek na wschodzie mamy raklame w telewizji nawet w tym serialu dla młodzieży rodzinka.pl (Boscy zachycają się wsią w lubuskim) to i dziewczyny chcą zostawać po studiach większość wraca do domu. Mam liczne rodzeństwo 2 braci i siostrę. Siostra po studiach chemii mogła szukać pracy w mieście i zamieszkać w jednym z szarych bloków jednak została w domu i po roku miała prace w gimnazjum oddalonym o jakieś 4km później ożeniła się z rolnikiem (swoim równolatkiem z sąsiedniej wsi) i ma piękny duży dom z ogrodem który sama urządziła (niezbyt ładnie) a dotego pracuje i całkiem dobrze zarabia. Ale jak ktoś mieszka w zabitej dechami dziurze i ma 10 hektarów oraz wszystko robi rekami to nie może się złościć że nie ma dziewczyny. Niestety nie wszędzie są warunki takie jak u nas...

Buhahahaha :D a ja myślałem że to Żeromski opisał "szklane domy"
„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 23:13
  •  

#8842 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:50

Dziewczyna na gospodarkę Kolega zanęca
http://www.sjp.pl/n%EAci%E6

Edytowany przez GoRAL1, 02 kwiecień 2013 - 17:53.

#8843 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2753 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:56

Dziewczyna na gospodarkę jeśli ma ktosw sobie dużo siły ti i ze starego gruchota zrobi cos pieknego .. tak jest ze wszystkim ... wiecie jak to mówią wiele pokolen pracuje zeby jedna wszystko rozwaliło ... co to tego to racja ludzie niektórzy którzy chcą cos mieć nie mają łatwo .. ale przykład mojej gminy bo u nas są dary dla biedniejszych ludzi wiadomo niektórym sie należy ..ale przyjezdzają tez po dary samochodem za 40 tys bo on jest biedny i mu sie nalezy ... najwieksze zło jest to to ze niektorzy zamias wziącs sie do roboty to czekaja na zasiłek i biadola z dnia na dzień .... nie mówie o wszystkich bo nietkórym trzeba pomuc ... a z dziewczynami jest tak tego kwiatu jest pół światu a 3/4 chu..... warte i powiem wam ze cos w tym jest
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#8844 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:25

Dziewczyna na gospodarkę warte nie warte byleby byly tarte

#8845 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:43

Dziewczyna na gospodarkę jak to się mówi ""dobra d*pa nie jest nigdy zła"" szczególnie dla niektórych rolników co żyją w długotrwałej "czystości" ;)

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#8846 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1663 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:44

Dziewczyna na gospodarkę

a z dziewczynami jest tak tego kwiatu jest pół światu a 3/4 chu..... warte i powiem wam ze cos w tym jest

Ile Ty już chleba zjadłeś, że do takich wniosków doszedłeś ? Powiem Ci coś więcej ,kij ma dwa końce i te stwierdzenie że 3/4 ch..a warte, można z powodzenie odnieść również do mężczyzn.

#8847 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1538 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:48

Dziewczyna na gospodarkę a co ty myslisz

#8848 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2753 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:50

Dziewczyna na gospodarkę Mozna tylko dal mężczyzna to tak nawet ponad 3/4 .. kilka razy obracałem sie w gronie tych 3/4 i szału nie było

#8849 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1538 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:52

Dziewczyna na gospodarkę chłopy to czego innego warte nie ch......

Mozna tylko dal mężczyzna to tak nawet ponad 3/4 .. kilka razy obracałem sie w gronie tych 3/4 i szału nie było

to za slabo sie po...nieciłes

#8850 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2753 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:14

Dziewczyna na gospodarkę mam sąsiadke ktora jest naprawde wzorem tych 3/4 jest taka dosłownie podła i zła ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8851 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:14

Dziewczyna na gospodarkę

Pracowałeś kiedyś w mieście? Widocznie nie bo nie masz pojęcia jak wygląda tamtejsze życie, powiedziałbym nawet że nie za bardzo wiesz jak wygląda życie wogóle.Od 8 do 16 pracują ludzie którzy są juz ustawieni najczęściej przez rodziców,mają mieszkania,samochody,itp. Analogicznie jak część następców rolniczych rodzin, którzy mają gotowy warsztat pracy w postaci obory,kurnika,chlewni czy ziemi a ich jedynym zadaniem jest pracować i unowocześniać ten warsztat pracy. Wracając do ludzi mieszkajacych w mieście, rzesza tzw "napływowców" to szaraki które pracują od świtu do zmierzchu
żeby w naszym wspaniałym kraju móc żyć na normalnym poziomie. Dla przykładu podam Ci piątkę moich koleżanek, wszystkie po studiach, które wynajmują razem jedno mieszkanie bez przesadnych luksusów i pracują próbując odłożyć pieniadze żeby przynajmniej POMYŚLEĆ o wzięciu kredytu na mieszkanie. Podobnie ma się sprawa z ludźmi mieszkajacymi na wsi którzy muszą często od podstaw budować własne gospodarstwa lub ponosić ryzyko ich przekształcania. Podsumowując ludzie (jak to nazwałeś) SŁABI zarówno w mieście jak i na wsi są spotykani jedynie w jednym miejscu... pod budką z piwem.

Kim ty wogóle jesteś żeby mnie tak oceniać,zdziwił byś sie i to bardzo,bo akurat wiem bardzo dobrze co to życie,doświadczyło mnie od najmodszych lat.Ku twoim mylnym przekonaniom pracowałem w mieście(nie kieruj sie mym nie zbyt dorodnym wiekiem) i wiem doskonale jak wygląda taka praca,a po drugie gospodarstwo które przejmowałem było na skraju bankructwa,a wieć pracy,ryzykownych decyzji oraz nakładu gotówki nie brakowało.I co dalej uważasz że przejmując gospodarstwo wchodzi sie w gotowy biznes tylko zerkać na konto i nic poza tym?

KPK

#8852 Share falconeyes

falconeyes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:27

Dziewczyna na gospodarkę Przeczytaj mój post i zacytuj mi miejsce w którym oskarżam Cię że dostałeś wszystko na gotowo, a ja przytoczę tu pewien fargment:

Do miasta ZAZWYCZAJ uciekają ludzie słabi,tacy którzy boją sie pracy na gospodarstwie,albo chodziaż tego aby rozpocząć własny biznes..."

nie oceniam Ciebie kolego,tylko Twój tok myślenia.
„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

#8853 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:33

Dziewczyna na gospodarkę Może i dosłownie mi tego nie napisałeś,ale wywnioskowałem z twojego postu że zaliczasz moją osobe do tych którzy otrzymali dostanie życie w spadku po rodzicach,bez najmniejszego nakładu własnych sił.
Również w swoim poście nie na darmo napisałem dużymi literami ,,ZAZWYCZAJ,,czyli nie wszyscy są tacy ale większość.

Edytowany przez PREZES91WLKP, 02 kwiecień 2013 - 19:35.

KPK

#8854 Share falconeyes

falconeyes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:43

Dziewczyna na gospodarkę W mojej wypowiedzi nie ma ukrytych znaczeń, więc nie zamierzałem Cię w ten sposób określać. Z własnego doświadczenia wiem jak wygląda życie w duzym mieście, to nie jest ciepła posadka przed komputerem w urzędzie gminy. Tak jak napisałem odnoszę się jedynie do tego co napisałeś,i polecam zakończyć tę głupia rywalizację miasto-wieś bo jak by nie było razem z miastowymi żyjemy w symbiozie.
Kończmy tę dyskusję-nie do tego służy ten temat. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości zapraszam na priv.
George Orwell

#8855 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:50

Dziewczyna na gospodarkę Musze sie z tobą w tej kwestii zgodzić.To nie temat na tego typu rozmowy więdz szanuje twoje zdanie i również uważam dyskusje za zamkniętą.

KPK

#8856 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 03 kwiecień 2013 - 11:09

Dziewczyna na gospodarkę A na Mazowszu od nowa pada śnieg i co gorzej chyba mam jakieś zakłócenia internetu, bo wolniej działa.

#8857 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2753 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 11:38

Dziewczyna na gospodarkę U mnie piźd... niesamowicie jcb wybiera ziemie pod dom to ustac nie idzie ... a jutro znowu snieg

#8858 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 03 kwiecień 2013 - 11:53

Dziewczyna na gospodarkę http://www.agrofoto....malia-pogodowe/ o pogodzie to tutaj można popisac. chyba, że Niebieskooka szuka faceta na AF i dlatego zamieszcza posty w tym miejscu :D
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#8859 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 03 kwiecień 2013 - 12:01

Dziewczyna na gospodarkę Jakbyś zgadła:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8860 Share maras

maras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 12:18

Dziewczyna na gospodarkę to moze przydałby się jakiś nowy dział typu: milość/przyjażń czy cos takiego:)