Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37285 odpowiedzi na ten temat

#7941 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1472 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 luty 2013 - 12:25

Dziewczyna na gospodarkę bo niektórzy lubia sobie życie utrudniać, zamiast upraszczać, aby było więcej czasu dla siebie i dla dziewczyny( jeśli takową posiadają) u mnie praca jest podzielona... i juz o 18 jestem po robocie... i ma czas dla siebie i nie tylko.. ;) wiadomo teraz jest zima i mniej roboty... więc panowie trzeba kożystać z tego, zamiast do garażu to wyrwać się z tego domu gdzieś do kina, na jakąś impreze... ogólnie wyjść do ludzi... nie zachowójcie się jak byście mieli klapki na oczach... że gospodarka to wszystko i nic poza nią nie widzicie... to że to jest waszą pasją, hobby i pracą za razem ( tak jak i u mnie) to mimo to trzeba umieć rozgraniczyć dwie ważne sprawy... gospodarkę i własne życie osobiste... jesli tego nie będziecie potrafili zrobić to marny wasz singielski los... pamiętać trzeba, że gospodarka to nie wszystko...

A zima się kończy i niedługo zacvznie się robota... i co za tym idzie znowu bedziecie narzekać, że żadna was nie chce... a to będzie tylko i wyłącznie wasza wina... więc ogarniać się panowie i do ludzi :D

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 01:06
  •  

#7942 Share dezmond_

dezmond_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 luty 2013 - 12:39

Dziewczyna na gospodarkę Osobiście uważam, żeby znaleźć dziewczyne wystarczy odeprzeć nieśmiałość ja od 3 lat jestem w zwiaku małużeńskim i wcale nie polegałem na podobnych zainteresowaniach ! Moja żona pracuje w domu na komputerze jest informatykiem i kompletnie ją nie interesuje gospodarstwo. Ja nie wtrącam sie do jej pracy ona do mojej i moge prowadzić spokojnie gospodarstwo po swojemu a ona jest zadowolona bo realizuje się w swojej pracy. Ważne jest aby nie szukać na siłe dziewczyny ze wsi co była od mała na gospoarstwie. Jeżeli znajdziemy dziewczyny z innym zainteresowaniami ona nauczy nas czegoś nowego a my ją (jezeli będzie odważna można ją nauczyć naprzykład jeździć ciągnikiem lub kombajnem).

Edytowany przez dezmond_, 18 luty 2013 - 12:40.

,,Zima, lato but gumowy"

#7943 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2013 - 14:48

Dziewczyna na gospodarkę Powiem tak, czasy się zmieniły, a niektórych poglądy zostały takie same, mam namyśli wizję rolnika "zima, lato, but gumowy".
@Heidi88 Tak w ogóle, to rolnik wcale nie hoduję zwierząt, nie mylmy pojęć, oraz ich nie uogólniajmy. :P

#7944 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 18 luty 2013 - 18:21

Dziewczyna na gospodarkę Kobiety wola zaradnych rolnikow niz leni z miasta co tylko gadac potrafia:) Tylko trzeba umiec do nich podejsc i zasiac Bajere na Rolnika hehe to dziala jak masz gadane:)

#7945 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 18 luty 2013 - 18:27

Dziewczyna na gospodarkę Jak kobiety sa wymagajace to jest beeeee. Jak rolnik siedzi przed kompem to tez beeeee.

@Heidi chlop ma byc do tanca i do rozanca tak jak i baba, a nie siedziec caly czas w oborze.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#7946 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2013 - 19:01

Dziewczyna na gospodarkę Właśnie, bo jak już robota zaczyna górować i w dzień i jeszcze w nocy, to się nazywa "obóz pracy".

#7947 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 18 luty 2013 - 19:23

Dziewczyna na gospodarkę Nie to jest połączenie przyjemne z pożytecznym

#7948 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2013 - 19:39

Dziewczyna na gospodarkę Ja miałem na myśli pracę na okrągło w gospodarstwie.

#7949 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 18 luty 2013 - 19:43

Dziewczyna na gospodarkę Chlopak ma znalez czas na prace w polu i czas dla kobiety a gdy czasu niema za duzo to kazda chwila z kobieta wiele znaczy a ona wtedy to zrozumie i bedzie wspierac :) Nauczyc trzeba Kobiete jezdzic Ciagnikiem i wtedy sie szybciej skonczy i bedzie czas na mile spedzenie nocki w sypialni a nie na polu :)

Praca nie ucieknie zboze z pola tez a Kobieta moze zawsze Cie zostawic .

#7950 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2013 - 19:49

Dziewczyna na gospodarkę Ucieknie nie ucieknie, to już nawet nie o to chodzi, ale co niektórzy, to by robili na okrągło, piątek świątek i niedziela, a spać najlepiej by spał przy jedzeniu, bo szkoda czasu na spanie. A potem siedzi je obiad i nosem zupę co chwilę miesza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7951 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 18 luty 2013 - 19:51

Dziewczyna na gospodarkę Dokladnie tak jak mowisz wszystko musi miec swoje miejsce niema co sie przepracowywac:) Zawsze mozna zatrudnic pracownika do pomocy:)

#7952 Share magdalena05

magdalena05

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport

Napisany 18 luty 2013 - 19:55

Dziewczyna na gospodarkę Znam takich co za każdą robotę by się brali,a dla rodziny czasu nie ma. No ale jak dla kogoś pieniądze są najważniejsze to już nic na to nie poradzisz :(

#7953 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2013 - 20:00

Dziewczyna na gospodarkę Praca pracą, ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku, jestem ciekaw jak takiego pracusia poważna choroba złapie, wtedy będzie można zostawić robotę?

#7954 Share magdalena05

magdalena05

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport

Napisany 18 luty 2013 - 20:06

Dziewczyna na gospodarkę Pieniądze rzecz nabyta, raz są raz ich nie ma, a jak ktoś ma żonę i dzieci to powinien wiedzieć co w jego życiu jest najważniejsze.

#7955 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 18 luty 2013 - 20:10

Dziewczyna na gospodarkę Dokladnie tak jak mówisz:):) Rodzina na 1 miejscu a reszta to ja uda:P

#7956 Share natienkaa

natienkaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, fotografia, finanse

Napisany 18 luty 2013 - 20:30

Dziewczyna na gospodarkę Trzeba wszystko jakoś racjonalnie pogodzić, pewnie każdy by chciał mieć jak najwięcej... ale wtedy można stracić naprawdę coś ważnego..

#7957 Share Heidi88

Heidi88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 18 luty 2013 - 20:36

Dziewczyna na gospodarkę Mat nie rozumiem o co chodzi w sformułowaniu że nie można "pracować na okrągło w gospodarstwie", no więc cóż taki hodowca bydła ma zrobić? Pójść do obory i oznajmić krowom, że dziś mają dietę i nie będzie dojenia? Oczywiście, są rzeczy mniej i bardziej pilne, które można fajnie sobie rozplanować na cały tydzień. Ale jest szereg rzeczy, które trzeba zrobić codziennie. Rano opasanie i dojenie od 7:30 do 12 wieczorem od 17:30 do 22 z przerwą na herbatę Niestety być może to wina modelu gospodarstwa hodowla bydła mlecznego i mięsnego ( w tym krowy, byki, cielaki, jałówki, młode byczki - wszystkie te zwierzęta są w różnych pomieszczeniach - tak jakby 3 obory. No i ja Wam przecież nie muszę tłumaczyć jak wygląda opasanie tych wszystkich zwierząt, ile trzeba nawieźć kiszonki, słomy, siana, przygotować pasze dla wszystkich, no i dojenie 17 szt 2 dojarkami konwiowymi, a obornik widły i taczka. (jedynie dojałówek można wjechać traktorem. Czytam Wasze wypowiedzi i naprawdę bym chciała wierzyć, że można inaczej - odpuścić sobie w jakiś dzień ale jak to zrobić. :(

Cały czas romawiamy i dyskutujemy, jak ulepszyć, co poprawić, jakieś nowe rozwiązania ale pewnych rzeczy nie da się przyspieszyć i przeskoczyć. Jest tego dużo on jest sam. Wcześniej miał pracowników ale niestety pijacy i nieodpowiedzialni ludzie, to bardzo mała miejscowość i ciężko znaleźć kogoś zaufanego w okolicy, kto jest porządnym pracowitym mężczyzną nie mającym stałego miejsca zatrudnienia.

W tym roku na pewno zdecyduje się w końcu na tę dojarkę przewodową może to będzie nasze antidotum na wiecej czasu dla siebie :) Ale cóż zainwestował w 2012 r., w pięknego czerwonego nowiutkiego zetora a niszczy i traci zdrowie biegając z tymi kanami ach -_- ja bym zrobiła odwrotnie

#7958 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 18 luty 2013 - 20:39

Dziewczyna na gospodarkę

Właśnie, bo jak już robota zaczyna górować i w dzień i jeszcze w nocy, to się nazywa "obóz pracy".

Jak mawia jeden znajomy:"w dzień za robotnika,w nocy za byka" heheh

ale co niektórzy, to by robili na okrągło, piątek świątek i niedziela,

Znam gości co w Niedziele to potrafią z kopaczką na pole wyruszyć...a trawę ciąć czy zboża pryskać lub ziemie zaorać to normalka u nich.To wynika jednak nie z umiłowania do pracy lecz bardziej z braku jakiejkolwiek organizacji oraz tzw. zacofania społecznego...tacy typowi farmerzy unijni-stara 60,gumowce gdy na dworze +30 .Drudzy natomiast to 16 krów to i po 3,5 godziny potrafią doić na dwie konwie.Sami wiecie o co kaman...co do głównego wątku bo trochę OT to się z wami zgadzam 3-eba wszystko wypośrodkować i na wszystko znaleźć czas...dziś są sprzęty nowsze/starsze ale są i nikt w konia nie robi...Wiadomo jak siano czy żniwa to nie raz się przeciągnie ale to pojedyncze przypadki..

Edytowany przez Cinek8541, 18 luty 2013 - 20:40.

Marcin

#7959 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2013 - 20:51

Dziewczyna na gospodarkę

Mat nie rozumiem o co chodzi w sformułowaniu że nie można "pracować na okrągło w gospodarstwie", no więc cóż taki hodowca bydła ma zrobić? Pójść do obory i oznajmić krowom, że dziś mają dietę i nie będzie dojenia?

Moja droga, mi nie musisz mówić, co hodowca ma zrobić, bo znam tą robotę i pracuję koło zwierząt więcej niż Ty masz latek, akurat teraz mam tylko trzodę, ale miałem kiedyś krowy mleczne i wiem doskonale ile przy nich jest pracy, no ale bez przesady, przy dzisiejszej technice, ładowacze czołowe, no do 22 siedzieć w oborze, no to chyba lekka przesada, albo do 12- tej, no to kiedy wtedy w polu robić, tu nie którzy też mają bydło i niech Ci powiedzą, czy po nocach przy nich robią .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7960 Share natienkaa

natienkaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, fotografia, finanse

Napisany 18 luty 2013 - 20:52

Dziewczyna na gospodarkę Praca w niedziele to już duża przesada, mówię oczywiśćie o rzeczach które mogą poczekać..też trzeba kiedyś odpocząć w końcu:)