Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37667 odpowiedzi na ten temat

#4741 Share Migotka

Migotka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Witek2010 :*

rolnictwo

pieczenie

Napisany 31 marzec 2012 - 08:53

Dziewczyna na gospodarkę Drogi panie powyżej ;p jak czytam te waże tekściki , to scyzoryk sam sie otwiera w kieszeni i ciśnienie podnosi, piszecie smiesznie- to fakt, jak to czytam to samopoczucie natychmiast sie poprawia, ale bez przesady -ROLNIK TO NAJWAŻNIEJSZY , najmądrzejszy człowiek w tym szarym, zakręconym kraju. Stereotypy ?? stereotypy to panują chyba w waszych miejscowościach, bo u mnie ja zauważam jeszcze inną tendencję- teraz chłopak wcale nie chce być na gospodarce, jak ma za***iste auto, blondynke z dwoma piłkami nożnymi, spaloną w solarium jak diabli , grono kolegów przed którymi może się popsiac , to mu w zupełności wystarcza..., a jeśli juz w ostateczności którys zdecyduje sie zostac na wsi, to ok czemu nie ?- ale pod warunkiem że mu dasz nowy ciągnik, " bo 120-tką wstyd, jeśli dostanie nowego nh, fendta czy coś podobnego, to ok ? nieprawda ?... no własnie, być może że tylko u mnie jest takie zjawisko , albo to ze mnie taki dinozaurek (...), jeśli chodzi o ten "brud, smród i ubóstwo" - to powinnam Ciebie 'Suzuki 21l" udusic , bo to nie prawda, a ja jako MR potrafi to jeszcze ocenić i prosze mi głupot na temat rolnictwa nie pisac , bo to jedyny zawód do którego będę miec szacunek do końca życia (to jedyna grupa zawodowa na drodze , którą przepuszczam, ) bo z reguły grzecznie nie jeżdże pozdrawiam ;)

i diabli wzieli moje postanowienie o niepisaniu tutaj hah

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 08:14
  •  

#4742 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 31 marzec 2012 - 09:11

Dziewczyna na gospodarkę aż mi się nie chce wierzyć , 2 inne światy , Migotka można wiedzieć z jakich rejonów polski jesteś, może by tam śmignąć na jakąś imprezę czy festyn,
i ja się również ucieszyłem po przeczytaniu twojego postu, miło usłyszeć że są wyjątki ale chyba nie u nas

Edytowany przez suzuki21l, 31 marzec 2012 - 09:24.

#4743 Share Migotka

Migotka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

rolnictwo

pieczenie

Napisany 31 marzec 2012 - 09:26

Dziewczyna na gospodarkę hah możliwe że to własnie róznica województw działa ;p

szkoda , że jakos u mnie brakuje takich zapalonych rolników ;p
żartuję, bo to może zabrzmieć jak jakas reklama czy propozycja haha ;p

ps gdzie mieszkam ? za górami, za lasami, tak prawie na końcu świata ;) Dolny Śląsk

no to widzisz, działa w obie strony - wyjątki może i są , ale daleko, skrzętnie ukryte przed światem ;p
ucieszyłes się ?? hmm lepiej uważaj bo ta radośc może być przedwczesna haha ;) ...

Edytowany przez Migotka, 31 marzec 2012 - 09:23.

#4744 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 31 marzec 2012 - 09:40

Dziewczyna na gospodarkę sąsiednie województwo , często tam jeżdżę kupować maszyny rolnicze, trzeba by się tam zatrzymać na dłużej i rozejrzeć

ale chyba tak jest jak wcześniej ktoś pisał, że te wyjątki siedzą w domu, na nie jednym gospodarstwie byłem , czy po zboże czy po byczki , czy maszyny oglądać do kupienie,i żadnych dziewczyn nie spotkałem, albo na wsiowych imprezach przychodzą pary , ale by było fajnie jak bym przyjechał do jakiegoś gospodarstwa kupować jakiegoś cielaczka i by mnie jakaś urocza panienka oprowadziła,
dobra uciekam z tego kompa bo obowiązki wzywają

Edytowany przez suzuki21l, 31 marzec 2012 - 09:46.

#4745 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2012 - 09:45

Dziewczyna na gospodarkę Widocznie słabo się rozglądałeś :P

#4746 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 09:49

Dziewczyna na gospodarkę może i dobrze się rozglądałem, tylko cóż jak owe nie chcą być zauważone

#4747 Share Migotka

Migotka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

rolnictwo

pieczenie

Napisany 31 marzec 2012 - 09:53

Dziewczyna na gospodarkę haha a może za bardzo przypatrywałes sie maszynom ... ;p

#4748 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2012 - 09:54

Dziewczyna na gospodarkę jak w dzisiejszych czaszch,forme rozrywki stanowi komputer,a szare myszki się wstydzą wychylic ;)

#4749 Share Migotka

Migotka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

rolnictwo

pieczenie

Napisany 31 marzec 2012 - 09:55

Dziewczyna na gospodarkę sami motocyklisci zmowa jakas czy co ? ;p a ja się do końca zycia nie poczekam takiej maszyny, no chyba że kupię sobie z mężem za jakieś 100 lat ;/

Ania - masz całkowita rację, ja nie mam ani jak, ani z kim , ani gdzie wyjśc, nie każdy chodzi na imprezy co tydzień, a z tym komp to fakt, takie ślęczenie przy ekranie stanowi chyba jedną z najczęstszych rozrywek ostatnimi czasy ...

Edytowany przez Migotka, 31 marzec 2012 - 09:57.

#4750 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 09:56

Dziewczyna na gospodarkę o kurczę Migotka masz poczucie humoru, to mnie rozbawiłaś , no nie mogę , brawo, może i tak było

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4751 Share Migotka

Migotka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

rolnictwo

pieczenie

Napisany 31 marzec 2012 - 10:00

Dziewczyna na gospodarkę no widzisz ;pjak moi rodzice cos sprzedaja to często tez przyjezdzaja tacy "ślepi na wszechświat" poza dana maszyną świata nie widza haha

chociaż ostatnio zjawil się u mie taki przypadek, że przyjechał pan z synem, miał kupywac pług, a w końcowym efekcie zaproponował , że kupi pług ale razem z tależówką, albo ze jest tez druga opcja- jesli umówię sie z jego synem, czasami ludzie wiele rzeczy róznie interpretują ... ;)

#4752 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 10:07

Dziewczyna na gospodarkę albo młoda skąpo ubrana rolniczka(lato) wychodzi by zaprezentować sprzęt , a MR każe by przyprowadziła ojca, bo nie może się skupić , i dobrze obejrzeć

#4753 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2012 - 10:08

Dziewczyna na gospodarkę Kup maszyne,żone zyskasz gratis :lol:

#4754 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 31 marzec 2012 - 15:02

Dziewczyna na gospodarkę Umówcie sie u Paweła Korbanka to traficie oboje napewno :D
suzuki21l Twoja sis i jej koleżnka z wioski, znajome z miasta, typowe miastowe, a że kontakt z nimi miałem taki, że no hmm.. są na tyle ogranięte, że zachować sie potrafią żeby dziadkowie jakichś ale nie mieli odnośnie ich kultury (wiadomo starszyna na wsi ;p ). No więc ciekawie było :D 2 laski 170 talia osy, pełne płuca :D , i tyłeczki hih. Kumple eh no kazdy próbował :D

#4755 Share Migotka

Migotka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

rolnictwo

pieczenie

Napisany 31 marzec 2012 - 16:22

Dziewczyna na gospodarkę haha Suzuki21l - to wiesz co mam propozycje, kolejnym razem po zakup maszyn wpadaj do mnie, podstawie Ci jakąś sąsiadkę i dokonamy od razu transakcji ;p;p

#4756 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:28

Dziewczyna na gospodarkę o miodzio, odezwe się po żniwach , będę szukał ciągnika RENAULT bądż FENDT 105-125KM, agregat , i pług obrotowy do tego, no i oczywiście w Dolnośląskim, tylko no wiesz, jak pisałaś, przy oględzinach FENDTA nie wiem czy zdołam odwrócić wzroku

a może inaczej, w ciepły weekend wpadnę tam do was TDMką , na pewno znasz takie osoby co nie mają jak, z kim i gdzie

#4757 Share Migotka

Migotka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

rolnictwo

pieczenie

Napisany 31 marzec 2012 - 18:37

Dziewczyna na gospodarkę no wiesz ale pamietaj że nie ma nic za darmo ... :P

za przeprowadzenie na moim terytorium dwóch transakcji róznego "pokroju" biorę ekstra prowizję ;)

oddasz motor i będziemy kwita, bo od rodziców to do końca życia sie nie doczekam haha ;p
ewentualnie możesz mi przepisac kilka dodatkowych ha :)

*** żartowałam nie jestem żaden materialista-terrorysta, chociaz z tym terrorystą ... może ... :rolleyes:

#4758 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:42

Dziewczyna na gospodarkę o kurczę , i w dodatku jeszcze lecą na ha, no bajka, mojej ukochanej (YAMAHA TDM) nigdy nie oddam,
wiesz co ja od swoich również nigdy bym nie dostał, przyjemności we własnym zakresie, na prawko na zakup ostatniego moto przeznaczyłem końcówkę premi MR ,
uciekam , muszę na śrutować zboża dla byczków, się kończy

#4759 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 19:53

Dziewczyna na gospodarkę O śnieg pada !!

A nawiązując do głównego tematu to dawno tu nie pisałem.. O jakich myszkach wy piszecie?? !
Ja tam u siebie tępie gryzonie czym popadnie - ( bez reklamy preparatu)
Prawda jest taka że zmiany rzeczowo-finansowe, światopoglądowe i kulturowe na wsi wyprzedziły nawet najbardziej śmiałe prognozy i mamy dziś to czego tak przez całe lata zazdrościliśmy swoim sąsiadom z zachodu - Niemcom, Francuzom.. Otóż dogoniliśmy ich super świat wraz całą otoczką- na polach Johny, fendt-y, N-H Classy i in. Ceny gleby podwoiły się lub potroiły, opłacalność spadła do zera, dochód tworzą bezsensowne dopłaty i dotacje, napędzające sztucznie i kreujące coraz wyższe żywności dla odbiorców finalnych. \Gospodarstwa jak małe folwarki, od jednego do drugiego coraz dalej także w sensie towarzyskim, sąsiedzkim( to co kiedyś wyróżniało nas- wsi spokojna wsi wesoła) Dobrobyt i bogactwo miesza się z ciągła pogonią za tym aby było więcej i więcej, tylko gdyby tak się zatrzymać i pomyśleć to po co? Czy mamy więcej jniż jeden żołądek? Czy to jest szczęście, gdy niektórzy w sezonie nie mają czasu usiąść , w spokoju zjeść i odpocząć - tylko w biegu lub w polu W swoim John Deere!
Pokrywa się również z tym że, im bardziej kocha się pieniądze tym dalej do drugiego człowieka. Zobaczcie ilu bogatych niemieckich farmerów szuka drugiej połówki przez biura matrymonialne lub w naszym kraju. Czyżby i nas to osiągnięcie cywilizacyjne doganiało? Upadek relacji międzyludzkich zatacza coraz szersze kręgi i staje się pomalutku smutną normą . Zbliżając ten wywód do tematu forum trzeba zauważyć , że w relacjach na płaszczyźnie damsko-męskiej w wydaniu dajmy na to - sielskim- anielskim również następuje mała degrengolada.
Na wsi wyłaniają się nowe grupy i co gorsza zaczyna być zauważalny rozdźwięk pomiędzy nimi .
1. Bo czy bogatemu farmerowi wypada iśc w kontury i smalić cholewy do panny której rodzice mieszkają na wsi ale nie żyją z pracy na roli albo są Przepraszam za wyrażenie - małorolni?
2. Mam takie doświadczenie ,że z gospodarstw które są rentowne i produkują na rynek jeżeli jest większa liczba dzieci w takiej rodzinie to jest 1 następca ( facet) a jeżeli ma siostry to są kształcone na te dajmy farmaceutki, prawniczki itp i nie w głowie im powielanie schematu ich matki.
3. O prawdzimym szczęściu mogą powiedzieć farmerzy którzy posiadają trzy cyfrową liczbę hektarów i kilka zielonych czterokołowych maszyn w garażu zazwyczaj tacy mają wzięcie, nawet przepraszam ponownie - niewysublimowanych intelektualnie dam o kolorze blond akredytujące się życiorysem miejskim
4. Niestety ale zawód rolnika czy profesja może będzie adakwatniej - zaczyna tracić gdyż nasze damy poprzez internet, prasę i telewizję mają wpojone równouprawnienie i coraz częściej wyzwolenie. Człowiek chce być wolnym, nie mieć ram, a życie na wsi niestety takie ograniczenie nakłada, bo nie można jechać na urlop gdyż są żniwa - No tak ale wtedy jest najlepsza pogoda i można sie opalić ! Albo : Po co tkwic na tej wsi - Tu jest nudno W mieście to są rozrywki! Lub znowu kiedy indziej: Kochanie idę do pracy Będę pracować w gminie lub w Banku Spółdzielczym nie ważne za ile Ważne by się wyrwać z tej dziury. Tu się nic nie dzieje- nawet nikt nie umiera!

Możne na tym poprzestanę narazie Jeżeli kogoś uraziłem - przepraszam. Jeżeli ktoś zarzuci mi szowinizm lub stronniczość -trudno. Będą i tacy co będą mi współczuć - Ty to człowieku musisz mieć bagaż życiowych doświadczeń! bo zazwyczaj tak mam w życiu że Ci którzy dobrze mnie poznają wiedzą co i jak. Mój materialny charakter wypowiedzi jest trochę przerysowany, aczkolwiek słuszny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4760 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2012 - 20:06

Dziewczyna na gospodarkę @Migotko ja to o motorze nie marzę ale chociaż żeby ktoś chciał mnie raz przewieźć, poczuć ponoć wiatr we włosach ... :D

@endzit widzisz ludziom uda się zdobyć więcej niż do tej pory mieli i jak to się mówi 'apetyt rośnie w miarę jedzenia', chcą więcej, więcej, przez to mniej czasu dla bliskich i tak się ludzie oddalają,...chociaż nie zawsze tak musi być
co do myszek zapewne chodziło o takie kuszące swoim spojrzeniem :D

Edytowany przez Profil usunięty, 31 marzec 2012 - 20:09.