Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

38014 odpowiedzi na ten temat

#37061 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 07:22

Dziewczyna na gospodarkę

Jeśli  gospodarstwo jest  nastawione, tylko  na  produkcję  roslinną -  da  radę  to  uciągnąć  jeden koń . Tymczasem  drugi "paradny" ,  zajmuje  się  czymś  innym - ciąga  sobie  bryczkę.

A co będzie jak nagle mężowi zachce się zmienić profil produkcji?   :)

Jak mąż, czy żona, bo są i rolniczki,  nie może w każdej liczyć na partnera a tylko w wybranej, to życzę powodzenia.   :)  

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 17:25
  •  

#37062 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 26 kwiecień 2017 - 07:29

Dziewczyna na gospodarkę

No  własnie jak  sie  zechce  zmienic profil produkcji  -  to  lipa  , pisałem  i tym.

No  a jak jedno pracuje  w policji  , a  drugie np  w  handlu -  to też  zawodowo  sie  nie maja  jak  wspierać  . Nie  sądzisz? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#37063 Share MasterRoj

MasterRoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:mechanika, elektryka

Napisany 26 kwiecień 2017 - 07:44

Dziewczyna na gospodarkę Jest rzestrzeń na indiwidualną realizację i wspólną realizację...

Edytowany przez MasterRoj, 26 kwiecień 2017 - 07:46.

#37064 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 26 kwiecień 2017 - 08:52

Dziewczyna na gospodarkę

Znajomy pracował wiele lat za granicą na gospodarstwach, za to kupił sobie 25 ha (po dawnych cenach), poznał dziewczynę i mieszkali rok w jego miejscowości, lecz ona tęskniła za rodziną niby i sprzedał wszystko i kupił dom 400km dalej....i znalazł pracę taką, że na weekandy wracał. Chciała, aby pół domu było na nią, więc przepisał. Po 8 latach rozstali się, ponieważ na boku miała kogoś innego i zostawił jej cały dom, chociaż dla dziecka, żeby miało, choć nie jego i alimenty płaci.

To się nazywa wielkoduszność.........

Zapomniałam dodać najważniejszego!!

INTERCYZA to podstawa...!!!!!!!!!!!

Dojrzali ludzie to rozumieją...

Edytowany przez Ywa, 26 kwiecień 2017 - 09:11.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#37065 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 09:08

Dziewczyna na gospodarkę W gospodarstwie gdzie jet duzo roboty bierze sie pracownika i tyle .
Moja żona zanim nie odchowalismy dzieci nie bywała na oborach i nie wie do dziś gdzie mamy miedze pola .
Teraz idzie coś tam dopilnowac i posprzatac do odbioru mleka itp.
Całą robote odwalalem i odawalam z parobasem , dzieci wiadomo studia - teraz praktycznie rzadko cos pomagają bo sa za daleko

Wszystko jest kwestia organizacj
Ale jeśli ktoś odrazu mówi że goodarstwo to nie .. To nie warto liczyć że to polubi , bo o ile facet to jeszcze zmieni zdanie i polubi ta robote to kobietę raczej trudno tym uszczęśliwić

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#37066 Share MasterRoj

MasterRoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:mechanika, elektryka

Napisany 26 kwiecień 2017 - 09:13

Dziewczyna na gospodarkę Masz następce co przejmie czy robisz do oporu?

#37067 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 09:16

Dziewczyna na gospodarkę Co nazywasz do oporu ?
Mam dużo wolnego czsu i nie bładze po polu ani nie siedze w oborze
To już chyba nie te czasy żeby robić aby robić ?

Edytowany przez marko-kolo, 26 kwiecień 2017 - 09:16.

#37068 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 09:27

Dziewczyna na gospodarkę

No  a jak jedno pracuje  w policji  , a  drugie np  w  handlu -  to też  zawodowo  sie  nie maja  jak  wspierać  . Nie  sądzisz? 

I tu się mylisz,   :) jedno może przymykać oczy na przekręty drugiego       :P    :D

Rolnictwo to taki zawód trochę specyficzny, mało porównywalny z innymi, fakt czasy się zmieniają i nie jest to co było kiedyś, jednak Bozia dała wszystkim rączki do pracy i wszędzie trzeba pracować, bez pracy nie ma kołaczy,   :)  a jeżeli jedna panna z drugą uważają że są stworzone tylko do tego by je ktoś utrzymywał, to niech szukają w mieście głupszych od siebie, w lasach przy drogach jest dosyć drzew do podpierania żeby się nie przewróciły.     :)   

STEPHEN KING

#37069 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 09:31

Dziewczyna na gospodarkę Na pewno życie na dystans że jedno w mieście a drugie na wsia lykend wspólny raczej się nie uda hehe

#37070 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 09:33

Dziewczyna na gospodarkę

Znajomy pracował wiele lat za granicą na gospodarstwach, za to kupił sobie 25 ha (po dawnych cenach), poznał dziewczynę i mieszkali rok w jego miejscowości, lecz ona tęskniła za rodziną niby i sprzedał wszystko i kupił dom 400km dalej....i znalazł pracę taką, że na weekandy wracał. Chciała, aby pół domu było na nią, więc przepisał. Po 8 latach rozstali się, ponieważ na boku miała kogoś innego i zostawił jej cały dom, chociaż dla dziecka, żeby miało, choć nie jego i alimenty płaci.

To się nazywa wielkoduszność.........

Ja mam na to inne określenie,ale nie moje małpy,nie mój cyrk.    :)

STEPHEN KING

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37071 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 26 kwiecień 2017 - 09:34

Dziewczyna na gospodarkę

I bardzo dobrze, że dzieci pchają się do pracy poza domem, nawet za granicę, ponieważ  dopiero do kilku latach zrozumieją, że nie ma jak w domu i zatęsknią.

Nas z domu jest 5cioro, ja jestem najstarsza, każde z nas było/jest ciekawe świata.

Jednakże z sentymentem patrzy na rodzinne miejsce.

Mam nadzieję, że wszyscy będziemy kiedyś może za 10 lat mieszkać niedaleko siebie i w razie czego wspierać się.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#37072 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 09:36

Dziewczyna na gospodarkę

Na pewno życie na dystans że jedno w mieście a drugie na wsia lykend wspólny raczej się nie uda hehe

Takie życie, to tak jakbym kupił sobie mleczarnie, tylko po to żeby się napić mleka.     :)

STEPHEN KING

#37073 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 09:40

Dziewczyna na gospodarkę No ją bym zaryzykował że inni by pili cały tydzień te mleko
W mojej gminie już takie układy przerabiano ...z 5 przykładów dwóch już wacha korzenie od spodu jak zobaczyli nie swoje buty przed drzwiami
Jeden jeszcze walczy a dwóch olalo i ci maja jeszcze szansę na normalne życie

#37074 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 09:45

Dziewczyna na gospodarkę

Tu nawet tego nie miałem akurat na myśli, równie dobrze, kobieta mogłaby powiedzieć że jej męża sąsiadka doi cały tydzień.      :P     :D

STEPHEN KING

#37075 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 09:50

Dziewczyna na gospodarkę Prawda jest taka że kobieta leci na faceta a nie na gospodarkę
I ci co nie maja jaj żeby to przeskoczyc zawsze mogą to tłumaczyć konfliktem itp.

#37076 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 09:55

Dziewczyna na gospodarkę

W czasach gdzie bogiem i jedyną "wartością" jest pieniądz, na pewno.      :) Jak już własnej żonie czy mężowi ufać  z góry nie można, no to koniec świata.      :D

STEPHEN KING

#37077 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1703 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 09:57

Dziewczyna na gospodarkę

W gospodarstwie gdzie jet duzo roboty bierze sie pracownika i tyle .
Moja żona zanim nie odchowalismy dzieci nie bywała na oborach i nie wie do dziś gdzie mamy miedze pola .
Teraz idzie coś tam dopilnowac i posprzatac do odbioru mleka itp.
Całą robote odwalalem i odawalam z parobasem , dzieci wiadomo studia - teraz praktycznie rzadko cos pomagają bo sa za daleko 

No Marek tak określić  człowieka ,co Ci pomaga ,wiadomo za pieniądze  ?No weź sobie tą kasę co mu płacisz i wrzuć do obory i niech Ci obornik wypchnie ,czy wydoi krowy ? Trochę szacunku ,bo jak widzę ,to poza Tobą druga zorientowana osoba w Twojej ''firmie '',reszta to tylko korzysta . 

Druga sprawa . Pomyślałeś ,co wtedy ,jak z jakiego powodu Cię zabraknie ,choćby na tydzień ? Ja pracuje w gosp.  mlecznym i doskonale wiem jaka to praca ,co trzeba wiedzieć nim do krowy podejdziesz ,by nie wydoić czasem tej zasuszonej ,czy leczonej antybiotykiem  ,itp? 

Szacun dla parobasa ,bo to tak naprawdę Twoja prawa ręka ,w tej Twojej zabawie  :)

Edytowany przez Meg5, 26 kwiecień 2017 - 10:03.

#37078 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 11:01

Dziewczyna na gospodarkę

Prawda jest taka że kobieta leci na faceta a nie na gospodarkę

I ci co nie maja jaj żeby to przeskoczyc zawsze mogą to tłumaczyć konfliktem itp.

Powiedz to tym, których niejednego kobieta oskubała, mało tego już założenia wychodziła za mąż żeby to zrobić, :) nie no ale prawda jest taka że leciała na niego, tylko widać jaj nie mieli żeby to przeskoczyć.      :P

STEPHEN KING

#37079 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 26 kwiecień 2017 - 13:17

Dziewczyna na gospodarkę

Rolnictwo to taki zawód trochę specyficzny, mało porównywalny z innymi, fakt czasy się zmieniają i nie jest to co było kiedyś, jednak Bozia dała wszystkim rączki do pracy i wszędzie trzeba pracować, bez pracy nie ma kołaczy,   :)  a jeżeli jedna panna z drugą uważają że są stworzone tylko do tego by je ktoś utrzymywał, to niech szukają w mieście głupszych od siebie, w lasach przy drogach jest dosyć drzew do podpierania żeby się nie przewróciły.     :)   

To ze  panna  jedna  z  druga  nie  chce  pracować  w  rolnictwie  - nie  znaczy jeszcze że chcą  by je  ktoś  utrzymywał  .

Wysyłanie  ich do  przydrożnych  drzew-  też trochę  przesadzone  :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37080 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 26 kwiecień 2017 - 13:35

Dziewczyna na gospodarkę Co mam im powiedziec ? Jak nie maja jaj to ich problem

Meg a od czego jest rodzina ?
Co do szacunku do "prawej ręki" to człowiek który przeschlal swoje życie, stracił rodzinę i nie ma
głowy żeby prowadzić swoje gospodarstwo nie jest prawa ręką ani podporą tylko tym co napisałem i tyle
Mało tego wiadomo co robi z kasa po pracy ...tacy niemniej są dobrymi pracownikami i wykonują polecenia
Narobic się nie na robi bo taczki nie obsługuje ... nie ma takiej potrzeby
Zresztą żeby nie chciał by nie pracował ...ma smykalke do gospodarstwa ale niestety na samodzielność nie było stać z powodu nałogów

Wiesz Meg możesz nazywać zabawa ciężką pracę i jeśli myślisz że mi z niba na kapalo to się mylisz
Ale poprostu trzeba umiec przelamac stareotyp i nie szarpac sie na sile ze wszystkim samemu i nie liczyc na kobiete ze zrobi cos do czego sa stworzeni mezczyzni
Znam oczywiscie takie przypadki gdzie kobieta ogarnie wszystko, tylko jak ona wyglada ?
Mam takie podejscie nie inne ,jak uznam ze nie daje rady to likwiduje chodowle i tyle
Dzieciom zdecydowanie odradzam ten kierunek i jesli beda cos kombiowac w rolnictwie to napewno nie chodowla....rolnictwo sie na tym nie konczy i mozna isc w innym kierunku ..zreszto poto sie pracuje zeby dzieci mialy lzej