Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

38014 odpowiedzi na ten temat

#35381 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:02

Dziewczyna na gospodarkę Tak ino wczasy i jeszcze zagraniczne a Polski naszej pieknej by poznac to juz nie.a tyle jest fajnych urokliwych miejsc.

Mi wystarcza wczasy na polu za stodoła przy sianie topless...
Tez mozna sie opalic,wypoczac,powietrzem świeżym oddychać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 22:12
  •  

#35382 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2064 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:09

Dziewczyna na gospodarkę

Za mało to podbudowujące, pójdą do znajomych i co po powiedzą? Że byli nad Bałtykiem czy w Zakopanem jak tamci byli w Dolomitach :D, ze wstydu by sie pewnie spalili :D.

Edit, ostatnio wśród znajomych z miasta to takie trochę pałowanie się nawzajem kto ma większego, tzn kto był najdalej i najwięcej za to zapłacił :lol:

Edytowany przez grego, 21 luty 2017 - 21:16.

#35383 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:10

Dziewczyna na gospodarkę Grego no ok, skoro nie ciągnie Cie nigdzie z domu za granicę, to spoko, widocznie taki Twój charakter, nie neguje tego wogole, można to zrozumieć że są osoby, które nie chcą i tyle.
Mariusz, ee tam ja egoista, nie uważam, powiem Ci, że mój ojciec nawet jest dumny, że jadę gdzieś że swoją dziewczyną na wczasy, bo sam żałuje teraz ze nie jeździł, albo jeździł tak mało. Powiedział mi kiedyś, że nie myślał że dam radę tak siebie zorganizować pracę w gospodarswtie, żeby mieć czas na wczasy i tak jak pisałem, prowadzę cykl otwarty trzody i tak ustawiam cykl, żeby jechać po sprzedanym rzucie i po największych pracach polowych, ostatnie 3 lata było to po zniwach, ale w tym roku wypadnie mi przed zniwami na Początku lipca albo końcem czerwca. W gospodarswtie nie ma wtedy nic do roboty, a tydzień jak mnie nie będzie nic się stanie. A jak jadę na weekend np w góry, to szykuje pasze na kilka dni i robota ojca polega na wciśnięciu guzika z paszociagu raz dziennie tak jak już tu raz pisałem, czy to dużo pracy dla ojca jak myślisz Mariusz?
A jeszcze co do domów starców, to moja mama ma dwie siostry w Niemczech i obie są zgodne idą na emeryturze do domu starców wraz z mężami, jest to tam jak najbardziej normalne i coraz bardziej staje się modne u nas. To nie jest też tak, (tak mi ciocia z Niemiec opowiadała) że w domu starców jesteś zamknięty w czterech ścianach, dostajesz jedzenie i tyle, nie. Tam też emeryci mogą sobie wyjechać na wczasy gdzie chcą, są organizowane zbiorowe wycieczki, opieka medyczna 24/dobę, to jest potem Twój dom na starość, każdy tam ma swoje ala mieszkanie, czyli dwa pokoje z łazienką, z tą różnicą że nie musi gotować, sprzątac i nic go nie obchodzi, płacisz im za to co miesiąc i tyle. Powiedziała że w domu takich warunków nie będzie miała na starość, a i młodzi jak będa chcieli mieszkać w ich domu to nie będzie im przeszkadzać a jak nie to go sprzedadzą i część kasy dają dzieciom a część sobie zostawią. Takie jest myślenie na zachodzie

Edytowany przez turtojs, 21 luty 2017 - 21:21.

#35384 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 21 luty 2017 - 21:21

Dziewczyna na gospodarkę

Nie  to nie  dużo pracy wcisnąć  guzik  , ale  co by  było gdyby  zabrakło pradu? Gdyby spalił  sie  silnik? zepsuło  sie  sterowanie? gdyby pękła  rura  od poideł i zalało  chlewnie? 

Gdyby  nagle  hodowla  zachorowała? 

Inna  sprawa ze nie  kazdy  ma  tak  dobrze  że  wystarczy wcisnąc  guzik , ja np  musze  bez  wzgledu na porę  roku minimum   co 2  dni  podwozić  siano , slome  , kiszonkę , usówac  obornik itp . To już  by było  za dużo  nawet jesli  nie  było by żadnych nieprzewidzianych  zdarzeń.

Temat  dziewczyna  na  gospodarke  ,  a  tu  dziewczyna  na  wczasy bardziej 

Mówisz ze  Twoja  narzeczona  taka  ambitna itd , pewnie kiedys  dojdzie  do  wysokich szczebli  w jakiejs  korporacji  .

Będąc na  jakims bankiecie  biznesowym  , przy  rozmowie  z  kolegami z  branży  , zapytana  czym  zajmuje  sie  Twój mąż  - z nieukrywaną  dumą  odpowie    HODUJE  ŚWINIE 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#35385 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2064 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:23

Dziewczyna na gospodarkę Cos mi sie wydaje, ze jednak jeszcze nie wszyscy maja gospodarstwa sterowane ze smartfona tak jak nie każdy ma możliwość wyreczenie sie rodzicami jesli nawet nie widzi w tym nic złego. Ale jest pewna opcja, można wszystko sprzedać i za ostatnie pieniadze pojechać na wspaniale czasy z dziewczyna, na pewno sie ucieszy i doceni taki gest :D

#35386 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:28

Dziewczyna na gospodarkę

jak to niby w czerwcu i lipcu nie ma roboty na gospodarstwie???

Turtojs piszesz tak,ze te wczasy to kazdy rolnik musi koniecznie miec,,,,To ja w takim razie proponuje,,Ja pojade na wczasy a ty do mnie na gospodarstwo do roboty i tak najlepiej wiosna,,Bo u mnie to sie obornik widłami na woz nakłada i pozniej widłami po polu rozrzuca..Wiesz przeciez taki o nowoczesny rozrzutnik :D

#35387 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1702 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:36

Dziewczyna na gospodarkę

I tak do maja  będziecie się przekonywać o swoich racjach ? Już pisałam to co jednej osobie wydaje się słuszne ,drugiej niekoniecznie . Tak było ,jest i będzie i niech tak zostanie . 

#35388 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:38

Dziewczyna na gospodarkę

A  co proponujesz  do maja  robić?  u mnie jeszcze śnieg na polu , nawet nawozy siac  za wczesnie  - to popisac  chyba można ?

Nawet o pierdołach 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#35389 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3960 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:41

Dziewczyna na gospodarkę

A za granicą gminy to się liczy ? Bo jak tak , to Ja często wyjeżdżam . :rolleyes:

ZETOR TEAM

#35390 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:42

Dziewczyna na gospodarkę

Mariusz pisz poki jeszcze nikt w temat znaków drogowych zakazu nie wstawia :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35391 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1702 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:42

Dziewczyna na gospodarkę

Poczytać książkę ,zdecydowanie ciekawsze niż przekonywanie kogoś jaki to on nieodpowiedzialny itp.  ;)

#35392 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:44

Dziewczyna na gospodarkę

Nie  dowidze  juz  za bardzo,  a na okulary nie  stać  -  bo  wypad  do zoo mieliśmy  jesienią  :P

Przekonywac kogoś że  sie lepiej  wie-  co on  chce niż on  sam, jest bardziej bezcelowe ...

Edytowany przez mariuszd93, 21 luty 2017 - 21:46.

#35393 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:44

Dziewczyna na gospodarkę

A za granicą gminy to się liczy ? Bo jak tak , to Ja często wyjeżdżam . :rolleyes:

Ja to pieszo do innej gminy mam blisko,raptem kilkanascie metrów :) Wiec codziennie jestem

#35394 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3960 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:46

Dziewczyna na gospodarkę

Czyli nie tak trudno na wyprawę za granicę B) .

ZETOR TEAM

#35395 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:46

Dziewczyna na gospodarkę Mariusz oczywiście może się stać jak piszesz, rura pęknie, braknie prądu, ale to są zdarzenia losowe i można by gdybac, w razie W mam brata, sąsiada itd., ja jak coś się dzieje u sąsiada, choćby krowa się cieli idę bez problemu i pomagam, on znowu jak potrzebuje coś Ciężkiego turem przewies też przyjeżdża, grunt to dobre relacje i życie staje się prostsze.aha apropo mojej dziewczyny to u niej w pracy już każdy wie ze jestem rolnikiem i nikt nie widzi w tym nic dziwnego skoro połowa firmy na wsi mieszka, bo się wybudowala albo wychowała od małego na wsi. Nawet jeden ja zaskoczył i powiedziała mi że jej odpowiedział: to spoko, biznes jak biznes przynajmniej jest sobie sam szefem. Naszczescie myślenie że rolnik to człowiek w gumiakach odchodzi powoli do lamusa. Moja dziewczyna powiedziała że podoba jej praca jako księgowej, ale jakimś dyrektorem nie chciała by być, bo widzi ze to duże obciążenie psychiczne jest, bardziej główna księgowa to by jej się widziało jeszcze.

#35396 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:50

Dziewczyna na gospodarkę

Czyli nie tak trudno na wyprawę za granicę B) .

I jak tanio,,,,Wiec u mnie to opcja wczasów full wypas,,,Komforty jak w hotelu na 6 gwiazdek,bo spanie pod gołym niebem,kapiel w basenie takim z gnojówka,,,a do tego jeszcze relaks przy recznych pracach w polu :P

acha sauna i solarium tez w pakiecie ....

Edytowany przez Ansja, 21 luty 2017 - 21:51.

#35397 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:51

Dziewczyna na gospodarkę

A  co miał jej powiedzieć ten kolega?? skoro tak  ambitna i rozwojowa  - to pewnie jakieś  wyjazdy integracyjne  sie  zdarzą  , szkolenia itp 

Co innego jest pomóc komuś  , a co innego  robić  za niego 

#35398 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2064 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:55

Dziewczyna na gospodarkę Eee zwał jak zwał, ponoc wychodź to na to samo...

#35399 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:57

Dziewczyna na gospodarkę

A co taki miastowy wie o codziennosci rolnika?/ h*ja wie i nawet jak mu powiesz,ze masz traktor Deutz C330 to ambitnie nierozgarniecie bedzie zachwycony i sie nie pozna,ze ktos z niego sie smieje,ze nie ma pok\jecia o rolnictwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35400 Share MasterRoj

MasterRoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:mechanika, elektryka

Napisany 21 luty 2017 - 21:59

Dziewczyna na gospodarkę

a czas spędzony z fajna dziewczyną bezcenny a za pozostałe wygody zapłacisz kartą :)

Ania masz już terminal na kartę czy pozostaje tylko w naturze?

Na tym wiejskim SPA niezły biznes idzie zrobić