Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

38014 odpowiedzi na ten temat

#35321 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 17 luty 2017 - 12:08

Dziewczyna na gospodarkę Mariusz a jak chlopa brak to kto ma dokonywac malych,drobnych napraw i usterek?
Chodzic i prosić sasiadow aby kazda bzdure drobna przyszedl i naprawił czy moze czekac az calkiem sie sypnie?

Nie no najlepiej to siasc i plakac wówczas,o ja biedna sierotka ...)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 16:36
  •  

#35322 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 17 luty 2017 - 12:13

Dziewczyna na gospodarkę

Bez przesady  , jakos  sobie nie  wyobrazam  żeby nagle  musiała  cos  spawac  , ciąć itp 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#35323 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 17 luty 2017 - 12:20

Dziewczyna na gospodarkę Dlatego,ze ma kto za nia to robic i po to jestes.

Ja w pewnym momencie swojego zycia musialam sie wielu rzeczy nauczyc ,zreszta chcialam,bo nie potrafie ciagle kogos obarczac własnymi sprawami i swoim gospodartwem jezeli inni tez maja wlasne i musza u siebie ogarnac.
Z wlasnej upartosci i zawzietosci wiele potrafie i wcale nie czuje sie z tym gorzej...
Lecz niektorym facetom imponuja nadente dziunie z podkową na ustach,wiecznie z problemami jakie to one nieszczesliwe...Gdzie facet ma biegac wokół nich i byc na kazde ich widzi mi sie ..

#35324 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 17 luty 2017 - 12:30

Dziewczyna na gospodarkę

Szlifierka i wiertarka jeszcze do opanowania Ale nauczyć sie spawać czy ciąć drewno pilarką to już dużo jak na kobietę U nas jest jeden rolnik chłop koło 50tki że problem ma żeby koło ciągnika napompować chociaż ma sprężarke przy ciągniku, koło zakleic to woła sasiada o spawaniu mowy nie ma 

#35325 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 17 luty 2017 - 12:38

Dziewczyna na gospodarkę A w czym tu problem -,+ i elektroda i idzie...a sprężarka tez nie skomplikowane urządzenie...Mamin synek to i nie dorajda na starosc..

Zostac samej nagle na gospodarstwie i co w 3dni wszystko najlepiej od razu sprzedać?
Super rozwiazanie....Gratuluje braku wszechstronnego myslenia..

#35326 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 17 luty 2017 - 12:40

Dziewczyna na gospodarkę

Mam takiego znajomego do mechaniki ,spawania itp to pożal się boże ale czwórkę dzieciaków to raz dwa zmajstrował :lol:

#35327 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 17 luty 2017 - 13:14

Dziewczyna na gospodarkę

Jak bym mieszkał koło ciebie to mógłbym ci pomagac w róznych sprawach związanych z maszynami i naprawami Nie brałbym od ciebie  drogo  tak z  piec buziaków za godzinę pracy

#35328 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 17 luty 2017 - 13:30

Dziewczyna na gospodarkę Hmm nigdy się nie wypowiadalem na temat dziewczyny na gospodarkę i myślę że takich dziewczyn mało co się interesują rolnictwem aczkolwiek coraz więcej się spotyka choćby w i internecie. Moja przyszła żona pochodzi też z gospodarki, tylko z taką różnica że ja to nie interesuje wogole, ale też jej nie przeszkadza że ja mam gospodarstwo i będzie mieszkać u mnie. W planach jest budowa domu niedaleko gospodarki jest to nasze marzenie i myślę że damy radę je spełnić.
Przede wszystkim moja Narzeczona pracuje zawodowo jako księgowa, zresztą odkąd ja poznałem to przeszła że trzy prace aż w końcu jej się udało dostać stanowisko księgowej tak jak zawsze chciała, jest kobietą ambitną i to mi zawsze imponowalo i nie wyobrażam sobie żeby że mną chodzila codziennie do chlewa i siedziała w domu, zresztą ona też mówi że choć zarabiam na gospodarce tyle że mogłaby nie pracowac to i tak nie wytrzymie w domu cały czas, zanudzila by się, a mnie by wkurzalo to jakby by chodzila po chlewni czy jeździła że mną w polu, wolę jak sam pracuje i nikt mi przeszkadza, póki co ojciec mi pomaga jak trzeba, ale mam brata jeszcze jak coś, także daje rade bez problemu. Ogromnie jestem dumny ze moja kobieta chce zarabiać na siebie a ma ambicje większe niż siedzenie w domu i czekanie aż mąż kasę jej da. A zawsze w życiu będzie łatwiej, bo dodatkowa pensja będzie, choćby na opłaty albo jedzenie. Moja mama też pracuje zawodowo od zawsze, a ja z ojcem prowadzimy gospodarkę, teraz już na mnie w sumie wszystko leci, a ojciec na emeryturze, a matka za kilka pójdzie też. Jak rozmawiam z teściowa, która właśnie cały Czas jest w domu i pomaga w gospodarce, to widzę że myślenie ma jakieś bardziej staroswieckie niż moja mama, czy moje ciotki pracujące,moim zdaniem wynika to z prawie niklego kontaktu z kobietami w podobnym wieku i z innym podejściem do życia,chodzi o tzw osoby mieszkające w mieście a pozatym nie wspomnę o tym że jest bardziej zaniedbana i tym samym wygląda starzej trochę jak na swój wiek, dlatego nie widzę kobiety przy pracy fizycznej na gospodarce, bo się zmarnuje. Ja swoją drogą też umiem posprzątać w domu i lubię gotować, dlatego moja kobieta jest też pod wrażeniem, że nie tylko chce kobiety, która mi oporzadzi w domu i podsunie pod nos obiad, tylko ja też jej mogę dużo pomóc i przygotować coś pysznego.

#35329 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 17 luty 2017 - 13:43

Dziewczyna na gospodarkę nie kaźdy ma ojca i brata do pomocy.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#35330 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 17 luty 2017 - 13:49

Dziewczyna na gospodarkę

Strzał w dziesiątkę mariusz 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35331 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 17 luty 2017 - 14:10

Dziewczyna na gospodarkę

Ojciec zniedołężnieje i będzie wymagał opieki matka też, brat zawinie kite i pójdzie do dziewczyny mieszkać albo wyjedzie do pracy i inaczej będziesz śpiewał. 

#35332 Share rolniczka30

rolniczka30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:dobra ksiazka,film,kuchnia,polityka,prawo

Napisany 17 luty 2017 - 14:25

Dziewczyna na gospodarkę

mowicie ze dziewczyn nie ma...sa sa tylko moze wymagania macie za wielkie?

#35333 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 17 luty 2017 - 14:40

Dziewczyna na gospodarkę

Najważniejsze to żeby było z nią o czym pogadać jak juz się z tego łóżka wyjdzie a i w łóżku żeby nudą nie wiało.  Ale to się wszystkich dziewczyn tyczy nie tylko dziewczyn dla rolnika na gospodarkę

Edytowany przez Karol445, 17 luty 2017 - 14:41.

#35334 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 17 luty 2017 - 14:43

Dziewczyna na gospodarkę Karol o tym już kiedyś pisalam,żeby właśnie miec tematy do rozmów A reszta stopniowo sie ułoży

#35335 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 17 luty 2017 - 16:33

Dziewczyna na gospodarkę Spoko loko, nawet jakby mi kogoś zabrakło do pomocy, to mam kuzyna najmłodszeho od matki naprzeciw i zawsze wzajemnie sobie pomagamy a to przy zniwach okosze mu pole, a to przy sprzedaży swin jak większą ilość jest to przyjdzie potem znowu ja do niego itd. Mój kolega ma trójkę dzieci, jego żona w domu, ale nie widziałem jej jeszcze w chlewie, pomaga mu pracownik z doskoku jak jest okres siania czy zbioru i też ma brata kilka km od domu co w razie W może przyjevhac. Także jak się chce to można, a nie liczyć na kobietę potem. Co do rozmów pozalozkowych oczywiście zgadzam się, trzeba umieć porozmawiać poważnie ale i pozartowac o pierdolach.
A póki z rodzicami wszystko wporzadku to jeździmy co roku na wakacje za granicą, a w zimę na kilka dni w góry albo jakiś weekend w spa. W tym roku wkoncu się narty odwazylismy wziąść i tak nam się spodobało że za tydzień znów jedziemy, ale na jeden dzień w weekend ;-)

#35336 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 17 luty 2017 - 17:23

Dziewczyna na gospodarkę Tak bajecznie piszesz jakbyś żył w jakims filmie.
Realnosc rolnicza jest taka,że nie mozna sie oglądać wiecznie na czyjąś pomoc i wyreczanie w codzienności.Jezeli podejmuje sie trud tej pracy to juz trzeba sie z tym liczyc,że nie ma ulg i wszystko zaczyna byc uzaleznione od np.pobgody,hodowli,upraw.Zaplanujesz wczasy a co jesli bedzie bardzo deszczowy rok i ciezko bedzie plony zebrac z pol to mimo to wczasy beda wazniejsze?Rolnictwo to nie zabawa i rozrywka podejmuje sie duze tu ryzyko i wiele wlasnych wyrzeczeń kosztem ciezkiej pracy niekiedy bez zysku.

Nie pisz o wyreczaniu sie kobieta.Co zrobisz jak nagle zachorujesz,kto zrobi przy zwierzętach?
Nie przewidzisz pewnych zdarzeń losowych.Masz ambitna dziewczynę,ale czy to juz oznacza,ze ona nic nowego nie powinna zaczac robic?Jezeli skupia sie wylacznie na tej swojej pracy zawodowej i patrzy w tym kierunku a na boki juz nie to nie jest to ambicja.

Osoby ambitne to tskie ktore staraja sie zdobyc wiedze i umiejętności w roznych dziedzinach nauki,zalezy im na wiekszej wszechstronnosci.Nie skupiaja sie tylko na jednym punkcie.

#35337 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 17 luty 2017 - 17:25

Dziewczyna na gospodarkę

Spoko loko, nawet jakby mi kogoś zabrakło do pomocy, to mam kuzyna najmłodszeho od matki naprzeciw i zawsze wzajemnie sobie pomagamy a to przy zniwach okosze mu pole, a to przy sprzedaży swin jak większą ilość jest to przyjdzie potem znowu ja do niego itd. Mój kolega ma trójkę dzieci, jego żona w domu, ale nie widziałem jej jeszcze w chlewie, pomaga mu pracownik z doskoku jak jest okres siania czy zbioru i też ma brata kilka km od domu co w razie W może przyjevhac. Także jak się chce to można, a nie liczyć na kobietę potem. Co do rozmów pozalozkowych oczywiście zgadzam się, trzeba umieć porozmawiać poważnie ale i pozartowac o pierdolach.
A póki z rodzicami wszystko wporzadku to jeździmy co roku na wakacje za granicą, a w zimę na kilka dni w góry albo jakiś weekend w spa. W tym roku wkoncu się narty odwazylismy wziąść i tak nam się spodobało że za tydzień znów jedziemy, ale na jeden dzień w weekend ;-)

po jakimś  czasie  rzeczywistość  skoryguje  tą  bajke  i obudzisz  sie  z ręką  w nocniku  :P

Edytowany przez mariuszd93, 17 luty 2017 - 17:39.

#35338 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 17 luty 2017 - 18:33

Dziewczyna na gospodarkę Wiecie co nie wiem co tu można u mnie nazwać bajką, piszę jaka jest sytuacja u mnie, czasami myślę że zyjecie w czasach Kargula i Pawlaka i oczy zaopatrzone w gospodarkę. Ansja masz rację ambicja to szersze pole działania, moja dziewczyna chce się rozwijać zawodowo i dobrze, nie bronię jej. Sama mi udowodniła u siebie, czyli u teściów że umie traktorem jeździć i podjechać pod maszynę żeby ją zapiac, ale wiem ze w polu oprócz podjezdzania w trakcie zbierania snopkow to nie pracowała i nie będzie pracowac bo i po co, od tego jestem ja, oczywiście mogę zachorować, ale wtedy jak mówię zawsze mogę liczyć na pomoc najbliższych, jak ojciec zachorował a miałem wtedy 18 czy 19 lat, to odrazu obydwaj wujkowie chcieli przyjechać mi pomóc w polu, bo był okres pozniwny a później siewy ale z małą pomocą kuzyna od mamy dałem radę.
Hmm może jeżeli chodzi o bajkę, to może jeszcze macie na myśli wakacje, otóż to też nie bajka tylko realia, jeździmy zawsze po zniwach końcem sierpnia, last minute a dwa razy nawet zaryzykowalismy i zaklepalismy już w kwietniu. Powiem wam że masa młodych ludzi, w tym rolników jedzie na wczasy. Od mojej dziewczyny dalszy kuzyn z ojcem prowadzi gospodarkę 150 loch i 120 ha pola i dwa razy do roku i to za granicą jeździ, wiem bo pokazywał mi zdjęcia na jakiejś imprezie rodzinnej u mojej dziewczyny, w tym czasie jego ojciec się zajmuje wszystkim. Z kolei jak jego ojciec chce gdzieś pojechać to odwrotnie choć pokolenie poprzednie co ma teraz koło 50 lat rzadko gdzieś wyjezdza bo nie przyzwyczajone, natomiast młodzi to normalka.

#35339 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 17 luty 2017 - 18:43

Dziewczyna na gospodarkę Wiesz nie jestem jakas zacofana i przestarzala,ale mlodzi sie lansują a starzy pracuja a zwierzeta na czas wakacji maja gazety do czytania...
Jezeli sie juz podejmuje czegos to bierze sie za to odpowiedzialność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35340 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 17 luty 2017 - 18:59

Dziewczyna na gospodarkę

@Turtojs Narazie masz dobrze bo masz sie kim wspomóc jak chcesz wyjechać czy coś i to dobrze że kogoś masz jednak większość rolników jest samych na gospodarstwie i nie ma takich warunków jak ty  (ja nie mam sie kim wspomóc rodzice juz niedołężni po szpitalach a sąsiadów nie mam takich co by pomogli wręcz przeciwnie) wiec ciesz się póki masz tak dobrze