Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37399 odpowiedzi na ten temat

#34261 Share MasterRoj

MasterRoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:mechanika, elektryka

Napisany 05 październik 2016 - 07:36

Dziewczyna na gospodarkę To nie fortel bo z okolicy to się raczej wie kto czym śmierdzi natomiast z zewnątrz po rozmowie idzie poznać kto jaki jest i dopiero potem powiesz czym się zajmujesz no ale jak ktoś od razu wali prosto z mostu to jego zmartwienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 15:56
  •  

#34262 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 05 październik 2016 - 08:02

Dziewczyna na gospodarkę

Widocznie Ania to wulkan dobrej enrgii :) sa jeszcze takie osoby zapewniam ale z takim czlowiekiem kazda prca moze byc lekka  i sprawic radosc :) a jak ktos ma radosny szczery usmiech to wlasnie potrafi zarazic innych tym optymizmem ktorego nam tak czesto brakuje.... Wiekszosc goni za czyms jak sie nie udaje  obniza wlasna samoocene jest mniej optymistyczny i nie widac ani umiechu ani checi do dalszego dzialania. w praktyce wyglada to tak ze wiele osob zniecheconych do pracy innych spraw nie wie jak wyglada  wlsny usmiech... Popieram Ansja , usmiech dodaje skrzydel ;) tak sobie zyc po swojemu i czerpac radosc z najmniejszej rzeczy to juz sztuka :)   

Wiele zmienia w naszym zyciu pogon za majatkiem , udawadnianie sasiadowi czy innym rolnika ze my mozemy wiecej mamy cos lepszego, po co tak zyc, wyscig szczurow juz  nawet na wsi, dlatego zaczyna brakowac szacunku do siebie na wsiach.. zwroccie tez uwage ile osob  na codzien widywanych przez nas nawt przypadkowych ma usmiech na twarzy... nie wiem co z tym swiatem :) 

Usmiechac sie trzeba :) przeciez smiech to zdrowie :)

Odnosnie zwiazku na odleglosc i ukladu  ja tu Ty tam ja bym dziekowal.. Co to za zycie, zaden zwiazek gdy nawet wieczorem nie wraca sie do tego kogos.. wieczory sa dla dwojga... jedna druga piata noc sam, potem laskawie zona przyjedzie lub on ma jechac , no istny uklad jakby studencki sponsoring :) tylko jej na konto nie przelewa za miesiac z gory ...

Co do produkcji na wsi ,tu jest wies dla mnie obornik zaden wstyd nie wiem co ludzia odbija  zwierzeta smierdza, poglowia nie ma to musza powstawac fermy duze hodowle bo skad ta zywnosc wezma do Biedronki :) w koncu mleko bedzie z biedronki :)nie od krowy bo na wies zjada  miastowi i beda budowac domki wokol miejsc gdzie mieszkaja prawdziwi rolnicy hodwocy ktorzy chca pracowac  rozwijac sie i maja taki plan tylko nikt nie pyta planujesz rozwiniecie o kolejne 15oo szt trzody?? bo jesli tak wyznaczymy gdzie indziej dzialki po domki, tylko ciach  wojt itd bierze kase kroi pole i juz kaska ...powinno byc tak ze jesli jest kilku producentow  zwierzat na wsi  zabudowa mieszkaniowa  powinna byc odsuwana i nie rolnik powinien sie  wynosic z budynkami tylko miastowi na takie wieksze osiedla gdzies w ladnych miesjcach...

Slychac bylo w agrobiznesie ze komus rzepak smierdzi wiosna ze siew zboz i hałas przeszkadza ze obornik i gnojowka smierdza, ludzie tu jest wies:) ja bym wszystkich ktorzy dokuczaja rolnika ktorzy maja zwierzeta wysiedlal , do miast tam takie cuda:) tu produkuje sie zywnosc ... czasami jest tak ze zwierzeta  sa jedynym gwarantem oplacalnosci bo doplaty biora wlasciciele a ziemie slabe wiec najlepiej produkcja zwierzat ratowac budzet ... nie przesadzajmy ze powietrze takie zanieczyszczone jak ktos ma delikatny nosek to moze do apteki do pracy isc, tam w czystosci bedzie...

Ktos kiedys mi opowiedzial o drobiarzu z kujaw .. mial gigantyczne kurniki na kilkaset tys drobiu,mimo to  urzad wydal pozwolenie i zabudowali go osiedlem wokol, czy tez jakies bloki to byl, obrzeze miasta...  zaczeli mu dokuczac ze zapach ale kto mial rozum zeby zagospodarowac blisko fermy teren po zabudowe mieszkaniowa?? KASA :) znajomy znajomego mial pole i chcial zarobic , albo urzednik kupil kiedys pole a teraz wyczul kase...  STANETO na tym ze drobiarz na plocie  powiesil zajeb...ty napis :) BYLEM TU PIERWSZY :) nic mu nie moga zrobic spelnia normy i tyle sad umyl rece... da sie da :)

#34263 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisany 05 październik 2016 - 09:08

Dziewczyna na gospodarkę Tomek nie sposób jest budzić się rano i mieć pretensje do całego świata za własne niepowodzenia.Ta radość w życiu jaka sie bierze to jest akceptacja tego co sie już ma i zdobyło sukcesy w swoim życiu.

Wyścig jest wszędzie na wsiach to bardziej widać,bo ludzie się dobrze znają i każdy chce sobie dorównać nie miec poczucia biedniejszego albo mniej posiada.W mieście jedynie bardziej u karierowiczow..

Coraz więcej miastowych chce wypoczywać na wsiach,bo jest pięknie.A odrobina hałasu pracy w polu im przeszkadza, Wybaczcie,że teraz to napisze i przepraszam,że kogoś uraze WIES JEST WSIA.MA SWOJ UROK I KLIMAT ,JAK SIE BRZYDZISZ WSIA TO PO CHOLERE SIE NA NIA PCHASZ

#34264 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2061 postów

Napisany 05 październik 2016 - 09:08

Dziewczyna na gospodarkę

Usmiechac sie trzeba :) przeciez smiech to zdrowie :)

Coś w tym jest...

Mój nauczyciel fizyki widząc nadmiernie uśmiechniętą dziewczynę na lekcji, kwitował to tak:

- Z czego sie pani tak cieszy ?

- z niczego, odpowiada rozbawiona dziewczyna

- to się trzeba leczyć :lol:

#34265 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 05 październik 2016 - 10:14

Dziewczyna na gospodarkę

"... nie przesadzajmy ze powietrze takie zanieczyszczone jak ktos ma delikatny nosek to moze do apteki do pracy isc, tam w czystosci bedzie..."

ja nie wnikam czy ktoś ma delikatny nos czy też nie- ja przedstawiam jedynie stan faktyczny, chociaż niektórym stan zdrowia faktycznie może nie pozwalać przebywać w pobliżu takich miejsc. A pozwolenia są wydawane na fermy i nikt wiele nie patrzy że ktoś mieszka. Z tym czystym powietrzem to już jest bajka, każda woń którą czujemy ma swój skład chemiczny i nie jest to tak że coś od tak pachnie lub śmierdzi. Tylko zauważ, że my jesteśmy przyzwyczajeni do pewnego stopnia do woni a odczuwamy tylko to co powyżej pewnej granicy, osoby na codzień nie mające styczności odczuwają o wiele intensywniej.

#34266 Share AgaStar

AgaStar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów
  • Zainteresowania:przyroda, taniec, gotowanie

Napisany 05 październik 2016 - 11:03

Dziewczyna na gospodarkę

Nie wszędzie są przecież duże gospodarstwa. Jest w Polsce dużo małych gospodarstw i tam tak bardzo brzydko nie pachnie. Szczególnie jak te gospodarstwa są rozrzucone wśród pól. Wujek ma gospodarstwo na wybudowaniu i u Niego nie czuć tak mocno zapachu świnek. Ten brzydki zapach nie jest przypadkiem spowodowany złą wentylacją w budynkach gospodarskich? Jadąc nie raz latem w mieście autobusem lub tramwajem, też dosłownie śmierdzi :wacko: i to nie przez zwierzątka :ph34r: . Każdy człowiek silnie odczuwa nowy zapach, czy to będzie perfum za 500 zł, czy zapach z chlewika. Po kilku minutach przyzwyczajamy się do tej woni i już nam nie przeszkadza  :) .

Jak myślicie, dałabym radę mieszkać na wsi tak jak Ania?

#34267 Share tomekkomar

tomekkomar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:transport, ciężarówki, tuning

Napisany 05 październik 2016 - 11:11

Dziewczyna na gospodarkę

Jak myślicie, dałabym radę mieszkać na wsi tak jak Ania?

Zapraszam do mnie na gospodarstwo, będziesz mogła się sprawdzić :D

#34268 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 05 październik 2016 - 11:12

Dziewczyna na gospodarkę

Mieszkac może tak:) ale zyc jak rolniczka to ciezka sprawa by mogła być... zależy co masz na mysli... bo prace polowe ogrodek pomoc przy zwierzakach i ogarniecie domu , sa rozne mozliwosci.... chyba zalezy z kim bys tam mieszkala i co by robil dokladnie ten Twoj farmer :)

#34269 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisany 05 październik 2016 - 11:37

Dziewczyna na gospodarkę Aga myślę że tomeklodzkie chętnie by zobaczył jak sobie radzisz w tych szpileczkach i mini ....
Że nie wspomnę jeszcze o tych paznokciach sztucznych ha ha

#34270 Share AgaStar

AgaStar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 05 październik 2016 - 11:46

Dziewczyna na gospodarkę

Z praniem, sprzątaniem nieźle sobie radzę :) . Gotowanie jakoś mi nie wychodzi  :( ale się staram  :) . Mój ogródek, to kilka kwiatów w doniczkach. Z pracami polowymi to nie bardzo. Raz kuzyn dał mi spróbować  :) , ale potem żałował, bo miał płot do naprawy  :(. Zwierzątka bardzo lubię :wub:  i się ich nie boję, czy to krówka, byczek albo świnka. 

tomekkomar jeszcze się nie poznaliśmy a Ty już mnie podrywasz na chatę? Jak masz nowy traktor lub płot to się dobrze zastanów ;) .

Szpilki i mini w traktorze, równa się dwa dni napraw :( .

Ania szpilki przydadzą się do sadzenia warzyw. Jakie sztuczne paznokcie? Ja nie noszę tipsów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34271 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisany 05 październik 2016 - 11:54

Dziewczyna na gospodarkę No nie boisz się wcale zwierząt?To kto w ubiegłym roku przed gesiami uciekał?
Kurde sama chodzę w szpilkach dużo na co dzień :( niewypał .

#34272 Share AgaStar

AgaStar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 05 październik 2016 - 11:59

Dziewczyna na gospodarkę

Czy ja coś pisałam, że nie boję się gęsi? Czytaj ze zrozumieniem. 

A ja tam szpilki uwielbiam :wub: . Pupa lepiej się prezentuje  :) .

#34273 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 05 październik 2016 - 12:01

Dziewczyna na gospodarkę

W szpilkach fajnie łydki się wyrabiają  :lol:

#34274 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisany 05 październik 2016 - 12:02

Dziewczyna na gospodarkę Czytam i chłopaków doświadczam,żeby później nie było rozczarowania ha ha .
Bo sie kura na mnie krzywo patrzy i sie jej boję ...):

#34275 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 05 październik 2016 - 12:07

Dziewczyna na gospodarkę

kura to jest mała

weź idź do indyka i się na niego krzywo spójrz  :lol:

jak zacznie gonić to trzeba uciekać bo nieobliczalny potrafi być  :D

#34276 Share KilerKiler

KilerKiler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 październik 2016 - 12:08

Dziewczyna na gospodarkę

Sie wyrazaj do dziewczyn,piekne one a ty jedziesz wsia o wyrabianiu _ksztaltuja.
Popraw sie. .

#34277 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 05 październik 2016 - 12:16

Dziewczyna na gospodarkę

W gumiakach rzadko chodzę, śmierdzieć nie śmierdzę bo hodowli nie prowadzę, do ciągnika wsiadam w koszuli i wychodzę po 12 h orki mało zmęczony, idę z miłą chęcią i humorem do domu .

U mnie tak wieś wygląda więc mnie nie poprawiaj, bo nie masz z czego .

Chociaż po Twojej wypowiedzi można pomyśleć, że myślisz o rolniku tak, że chodzi codziennie brudny, śmierdzący i nie potrafi skleić porządnego zdania, bo mówi gwarą wiejską 

Jeżeli u Ciebie taka kultura to ja nic do niej nie mam, ale u mnie stereotyp śmierdzącego rolnika się skończył . 

#34278 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 05 październik 2016 - 12:26

Dziewczyna na gospodarkę Tak odnośnie "zapachów" to niestety osoba która nie miała wiele styczności tak czy inaczej będzie to i po paru dniach odczuwała zdecydowanie wyraźniej. Podstawowym składnikiem większości tych zapachów na wsi jest amoniak który podrażnia błony śluzowe i nie każda osoba po kilku godzinach odczuje wyraźne osłabienie węchu bo zwyczajnie nie zdąży on wystarczająco podrażnić błon chyba że ktoś by siedział kilka godzin wąchając odchody zwierzęce :) co do słabej wentylacji... W oborze- i tu kłaniają się obory, chlewnie na rusztach poziom amoniaku osiąga dość wysoki poziom stężenia, dobra wentylacja poprawia warunki w oborze (chlewni,kurniku) ale nie w samym naszym wiejskim powietrzu które przyjmuje wszystko czy to duża ferma czy skupisko wiele mniejszych budynków inwentarskich. To podobnie jak z raportami rolno- środowiskowymi, jeśli w pierwszej analizie wychodzi zbyt duże stężenie to wystarczy zrobić drugą analizę (teoretyczną rzecz jasna) która wykaże że te smrodliwe składniki chemiczne są w stanie przenosić się pod wiatr (raporty robią prywatne osoby z uprawnieniami a nasz klient- nasz pan bo zapłaci 20 tys zł a kilkadziesiąt stron bełkotu który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością) mimo że zaprzecza to wszelkim prawom fizyki i wogóle jakimkolwiek prawom natury- a coś takiego już widziałem. Także czystość wiejskiego powietrza pozostawił bym bez dalszego komentowania, zapewne jest ono czystsze niż w mieście ze względu na ilość i częstotliwość poruszania się pojazdów lecz nie nazwał bym go czystym a jedynie czystszym niż w mieście.

#34279 Share miglanc88

miglanc88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:akwarystyka,wędkarstwo ,sporty walki

Napisany 05 październik 2016 - 12:47

Dziewczyna na gospodarkę

No teraz Adrian mnie zaskoczył ja przeważnie do łydek używam  obciążników neoprymowych. ale jeśli wolisz szpilki tooo...???. nie no żart!!!  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Edytowany przez miglanc88, 05 październik 2016 - 12:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34280 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisany 05 październik 2016 - 12:51

Dziewczyna na gospodarkę

Co sie miglanc dziwisz jak u Adriana wies juz nie smierdzi i w garniturze caly dzien paraduje jakby Boze Cialo mail...ha ha   Sie chlopak i w szpilkach uczy chodzic..:)