Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37399 odpowiedzi na ten temat

#27761 Share mietek86

mietek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja i majsterkowanie

Napisany 02 listopad 2014 - 10:00

Dziewczyna na gospodarkę

Różnorodność nadaje życiu smak :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 14:14
  •  

#27762 Share ania1868

ania1868

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 09:51

Dziewczyna na gospodarkę

Witam wszystkich. Na to forum i temat trafiłam przy okazji programu "rolnik szuka żony" bo sobie chciałam obejżeć wczorajszy odcinek w internecie.

Przyznaję, że przebrnęłam zaledwie przez kilka stron, bo jest tu ich dzikie mnóstwo ale to już dało pewien obraz. Może nie koniecznie do tematu pasuje moja wypowiedź ale otóż chciałam zwrócić uwagę głównie młodych dziewcząt ( jak będziecie takie stare jak ja już będziecie same mądrzejsze :)   ) na to z kim się wiążą. Z rolnikiem czy z człowiekiem, który pracuje jako rolnik. A to jest różnica. Bo ten pierwszy potrzebuje pracownika, a dopiero drugi człowieka, partnera, żony.

W swoim czasie zamierzałam się wydać za mąż na wieś. Do gospodarza. Innymi słowy spotykałam się z chłopakiem, który po rodzicach miał objąć gospodarstwo i poprowadzić je razem z siostrą i szwagrem. Na początku było bardzo dobrze. Ja przywykłam do pracy na wsi i zakochana początkowo miałam zamknięte oczy na wady i przywary chłopaka. Nie przeszkadzało mi to, że pierwsze co widziałam po wejściu do niego to obora, krowy i inna robota, nie zaproponował najpierw herbaty czy chwili rozmowy, szybko się przebrać i do roboty. Mi to właściwie nie przeszkadzało, sama widziałam, że pracy tam nie brak. Ale im dalej w las tym było gorzej, bo o ile praca mnie nie przerażała to przerażało mnie podejście narzeczonego. Chciał jak najszybciej wziąć ślub i abym mieszkała już u niego. W małym pokoiku, ze wspólną kuchnią, łazienką z rodzicami i siostrą z mężem. A ja zaczynając nowe dorosłe życie chciałam żyć po swojemu, a co mogłabym zrobić po swojemu u dwu zasiedziałych gospodyń? Jemu to nie przeszkadzało. Robił wyrzuty, że się ociągam, a on poszkodowany. . Nie wyrażał zainteresowania mną jako człowiekiem, nie obchodziło go czego ja chcę, widział we mnie tylko dziewczynę nadającą się i umiejącą pracować w gospodarstwie. 

po przeczytaniu zaledwie kilku poczatkowych stron niestety wnioskuję, że mimo zmiany pokolenia charakter wielu pozostaje ten sam. Tak więc dziewczęta pamiętajcie o sobie i zwracajcie uwagę na to jaka moż być wasza przyszłość. Praca na wsi jest dobra ale wyłącznie z dobrym człowiekiem u boku. 

#27763 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 03 listopad 2014 - 11:09

Dziewczyna na gospodarkę Aniu masz rację. Bo bycie kołem u kieratu to żadna przyjemność.

#27764 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 03 listopad 2014 - 17:19

Dziewczyna na gospodarkę

Witam wszystkich. Na to forum i temat trafiłam przy okazji programu "rolnik szuka żony" bo sobie chciałam obejżeć wczorajszy odcinek w internecie.

Przyznaję, że przebrnęłam zaledwie przez kilka stron, bo jest tu ich dzikie mnóstwo ale to już dało pewien obraz. Może nie koniecznie do tematu pasuje moja wypowiedź ale otóż chciałam zwrócić uwagę głównie młodych dziewcząt ( jak będziecie takie stare jak ja już będziecie same mądrzejsze :)   ) na to z kim się wiążą. Z rolnikiem czy z człowiekiem, który pracuje jako rolnik. A to jest różnica. Bo ten pierwszy potrzebuje pracownika, a dopiero drugi człowieka, partnera, żony.

W swoim czasie zamierzałam się wydać za mąż na wieś. Do gospodarza. Innymi słowy spotykałam się z chłopakiem, który po rodzicach miał objąć gospodarstwo i poprowadzić je razem z siostrą i szwagrem. Na początku było bardzo dobrze. Ja przywykłam do pracy na wsi i zakochana początkowo miałam zamknięte oczy na wady i przywary chłopaka. Nie przeszkadzało mi to, że pierwsze co widziałam po wejściu do niego to obora, krowy i inna robota, nie zaproponował najpierw herbaty czy chwili rozmowy, szybko się przebrać i do roboty. Mi to właściwie nie przeszkadzało, sama widziałam, że pracy tam nie brak. Ale im dalej w las tym było gorzej, bo o ile praca mnie nie przerażała to przerażało mnie podejście narzeczonego. Chciał jak najszybciej wziąć ślub i abym mieszkała już u niego. W małym pokoiku, ze wspólną kuchnią, łazienką z rodzicami i siostrą z mężem. A ja zaczynając nowe dorosłe życie chciałam żyć po swojemu, a co mogłabym zrobić po swojemu u dwu zasiedziałych gospodyń? Jemu to nie przeszkadzało. Robił wyrzuty, że się ociągam, a on poszkodowany. . Nie wyrażał zainteresowania mną jako człowiekiem, nie obchodziło go czego ja chcę, widział we mnie tylko dziewczynę nadającą się i umiejącą pracować w gospodarstwie. 

po przeczytaniu zaledwie kilku poczatkowych stron niestety wnioskuję, że mimo zmiany pokolenia charakter wielu pozostaje ten sam. Tak więc dziewczęta pamiętajcie o sobie i zwracajcie uwagę na to jaka moż być wasza przyszłość. Praca na wsi jest dobra ale wyłącznie z dobrym człowiekiem u boku. 

tutaj też kij ma dwa końce, jeśli w gospodarstwie pracuje tyle osób to znaczy że wszyscy mają coś do powiedzenia w gospodarstwie a nie tylko jedna jaśniepani- tak ja to widzę.jak idzie się do męża i oczekuje się pałacu i luksusów (zwłaszcza przy większej rodzinie pracującej w gospodarstwie) to zazwyczaj kończy się to rozczarowaniem, przeczytaj to co napisałaś i tak objektywnie na to popatrz

#27765 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 03 listopad 2014 - 17:36

Dziewczyna na gospodarkę Darek zajedz kiedys na piwo po drodze do Elku zapraszam

#27766 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 17:52

Dziewczyna na gospodarkę

heh jeszcze nalewka nie wypita do końca :) ale którymś razem podlecę i wezmę kierowcę tym razem he he pewnie następnym razem będę jechał o takiej porze że w pracy nie będę przeszkadzał ;)

Edytowany przez daremw, 03 listopad 2014 - 17:54.

#27767 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1372 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 17:52

Dziewczyna na gospodarkę

Aniu, ale czy to ruznica czy rolnik czy pracownik? wazne zeby był dobrym człowiekiem, nie zaleznie co w zyciu robi, a Ty przypinasz łatke rolnikom

Rolnik z powołania :-)

#27768 Share kawakawa

kawakawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 18:10

Dziewczyna na gospodarkę

widzę, że kawlerowie, wciąz pozostają tu kawalerami,więc gdzie tu agro randki?

#27769 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 18:19

Dziewczyna na gospodarkę

tutaj to już chyba większość zajętych się wypowiada :) sam popełniam ten błąd he he

#27770 Share kawakawa

kawakawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 18:23

Dziewczyna na gospodarkę

no masz :D słabo...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27771 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 18:30

Dziewczyna na gospodarkę

ale zapoznałem się tutaj ze swoją drugą lepszą połówką- żeby nie było tak słabo :)

#27772 Share kawakawa

kawakawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 18:45

Dziewczyna na gospodarkę

super,życzę mnóstwo szczęścia! :)

#27773 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 18:47

Dziewczyna na gospodarkę

nie dziękuję :)

#27774 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 18:49

Dziewczyna na gospodarkę Wow:) wrescie :) ze mną żadna nie chce sie spotkac, hihi :P

#27775 Share kawakawa

kawakawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 18:51

Dziewczyna na gospodarkę

karol210 zbyt duża różnica wieku hahaha

#27776 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 18:56

Dziewczyna na gospodarkę kawakawa co powiesz na kawę? :P

#27777 Share kawakawa

kawakawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 18:58

Dziewczyna na gospodarkę

niestety, dolna granica wieku to 33,przy moich 35ciu ;)

#27778 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 19:09

Dziewczyna na gospodarkę 27 lat taki niedorąbany wiek,ani chłopak ani mężczyzna,a kobietom nigdy sie nie dogodzi z drugiej strony :(
Szukam polowki :)

#27779 Share kawakawa

kawakawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 19:12

Dziewczyna na gospodarkę

no widzisz, też szukam, w moim wieku większość w związkach..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27780 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 20:06

Dziewczyna na gospodarkę

niestety, dolna granica wieku to 33,przy moich 35ciu ;)

A górna ? :)