Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37398 odpowiedzi na ten temat

#24561 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2293 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 25 maj 2014 - 14:56

Dziewczyna na gospodarkę Maj brat i sis w studiuje w WSA powiem ja studiowslem na SGGW. Powiem szczerze ze różnice widać w poziomie i to nieźle. Ale to i tak nieważne bo studia maja nauczy kombinowania obycia samodzielnego myslenia.
To czas w ktorym wyrabiamy sobie zdanie na różne tematy. A praktyki to coś z czego czyba najwięcej czerpiemy. Ja jezdzilem po cslej Polsce i nie tylko żeby obserwowac i przrz pracę sie uczyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 15:28
  •  

#24562 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 25 maj 2014 - 15:52

Dziewczyna na gospodarkę no wiesz ja nie mówię że poziom jest tam powalający :D dużo przedmiotów odpuszczają i żeby tylko były, jednak te podstawowe przydatne przedmioty już nie są w ten sposób traktowane czyli np bleboznawstwo, uprawa roślin, hodowla zwierząt i te przedmioty wykładali właśnie z UWM profesorowie także też aż tragicznie nie było i jak ktoś chciał (a często musiał) to się nauczył. w sumie w moim roczniku zaczynało około 210 osób a do końca (inżynier) dotrwało chyba 140 lub coś koło tego także jakiś tam poziom był, nie wiem co prawda jak teraz.
a studia tak jak mówisz nie zawsze mają służyć samej "tępej" nauce a własnie na studiach mamy się nauczyć jak żyć, to one uczą samodzielności, często właśnie kombinowania no i obycia, w szkole średniej nikt tego nie nauczy bo uczniów traktuje się jako gó*niarzy, na studiach już tego nie ma przecież. wtedy najlepiej kreujemy siebie i zaczynamy myśleć

#24563 Share kombajnjohndeere

kombajnjohndeere

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, majsterkowanie

Napisany 25 maj 2014 - 15:55

Dziewczyna na gospodarkę Tak, gleby musiałem umieć rozpoznawać, frakcje też ale kamieni na egzaminie nie miałem, wiem że na ćwiczeniach trzeba było umieć rozpoznawać kamienie ale było ich ok 20 także nie było tak źle ;) My na ogólnej uprawie mamy rozpoznawania chwastów ale już dojrzałych na szczegółowej będziemy mieli rozpoznawania z siewek ;)
Ja studiuje na UTP (Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy) Kiedyś to się nazywało ATR (Akademia Techniczno Rolnicza) w Bydgoszczy :)

#24564 Share MalaMalwi

MalaMalwi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 maj 2014 - 16:10

Dziewczyna na gospodarkę Który rok ? :)

#24565 Share pastereczka

pastereczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 maj 2014 - 16:21

Dziewczyna na gospodarkę Rany o czym wy tutaj piszecie, co za nieziemskie przedmioty

Edytowany przez pastereczka, 25 maj 2014 - 16:23.

#24566 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2014 - 16:32

Dziewczyna na gospodarkę

Tak, gleby musiałem umieć rozpoznawać, frakcje też ale kamieni na egzaminie nie miałem, wiem że na ćwiczeniach trzeba było umieć rozpoznawać kamienie ale było ich ok 20 także nie było tak źle ;) My na ogólnej uprawie mamy rozpoznawania chwastów ale już dojrzałych na szczegółowej będziemy mieli rozpoznawania z siewek ;)
Ja studiuje na UTP (Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy) Kiedyś to się nazywało ATR (Akademia Techniczno Rolnicza) w Bydgoszczy :)

A to może znasz takie wykładowce jak Dydała? Tylka nie pamiętam czego dokładnie uczył....bo mnie anatomii w technikum...

#24567 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 25 maj 2014 - 16:35

Dziewczyna na gospodarkę dokladnie ale na studiach przez te pare lat przerabia sie jakies 40 moze i kilka wiecej przedmiotow z czego z polowy nic sie nie przydaje pozniej bo sa tylko po to ze sa w programie z kolejnej czesci sie zapomina po zdanym egzaminie a tylko z kilku tak naprawde przydaje w zyciu ... no i jest jeszcze tak ze okrajaja godziny z takich potrzebnych przedmiotow jak hodowla , szczegolowa uprawa, czy paszoznawastwo nawet a daja glupoty nieziemskie jak etyka,socjologia , mikro czy informatyka... technika rolnicza jest zabojcza z tymi wzorami,, fizyka tez nie wiem po co na rolniczych studiach jesli matmy nie ma to po co fizyka?? mase niepotrzebnych rzeczy walkuja a potem tylko na 3Z sie czlowiek nastawia z takiego przedmiotu...

#24568 Share pastereczka

pastereczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 maj 2014 - 16:40

Dziewczyna na gospodarkę tomeklodzkie uważaj sobie... ;[ etyka, socjologia i podobne to moje koniki

#24569 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 25 maj 2014 - 16:43

Dziewczyna na gospodarkę dobra ale tu mialo byc o dziewczynach na gospodarke B) a nie studiowaniu :rolleyes:

#24570 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 25 maj 2014 - 17:10

Dziewczyna na gospodarkę Studia - nie moje klimaty więc siedzę cichutko - ja po zawodówce.... :ph34r:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24571 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 25 maj 2014 - 17:14

Dziewczyna na gospodarkę szymi nie przejmuj się, czasami po studiach dużo gorsze matoły są niż inni po podstawówce :D

dokladnie ale na studiach przez te pare lat przerabia sie jakies 40 moze i kilka wiecej przedmiotow...

u mnie około 50 było przez 3,5 roku :) też mnóstwo zbędnych

Edytowany przez daremw, 25 maj 2014 - 17:16.

#24572 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 25 maj 2014 - 17:21

Dziewczyna na gospodarkę A czym się tu przejmować - życia tam nie uczą <> patrz i ucz się na błędach innych ;)

#24573 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2014 - 17:41

Dziewczyna na gospodarkę

dobra ale tu mialo byc o dziewczynach na gospodarke B) a nie studiowaniu :rolleyes:

a czy studia nie mają nic wspólnego z rolnictwem??? c teraz nawet żeby dostać dofinansowanie młodego rolnika trzeba mieć wykształcenie rolnicze, albo ja uzupełnić, więc jakby nie patrząc nadal wszystko w temacie...;p

#24574 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2207 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 25 maj 2014 - 18:06

Dziewczyna na gospodarkę U nas była fajna pani od ziołolecznictwa przynosiła dużo roślin, można było próbować raz miała ze sobą konopie indyjskie ale popalić nie wolno było :D

#24575 Share MalaMalwi

MalaMalwi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 maj 2014 - 18:21

Dziewczyna na gospodarkę Też mam fajne wspomnienie ze studiów związane z konopią :) Mieszaliśmy włókna konopii z polilaktydem w wytłaczarce :) Też nie pozwolili zapalić :P

#24576 Share kombajnjohndeere

kombajnjohndeere

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, majsterkowanie

Napisany 25 maj 2014 - 18:24

Dziewczyna na gospodarkę

Który rok ? :)

Teraz kończę drugi rok czyli 4 semestr :)

A to może znasz takie wykładowce jak Dydała? Tylka nie pamiętam czego dokładnie uczył....bo mnie anatomii w technikum...

Nie kojarzę, ale kto wie może jeszcze będę z nim mieć zajęcia ;)

#24577 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2207 postów

Napisany 25 maj 2014 - 18:38

Dziewczyna na gospodarkę Albo też ekskalacja alkaloidów z roslin z maku i tym podobnych, można by fabryczkę założyć podstawy już są. Raz mielismy fizjologię facet nam mówił o enzymach i innych i raz na ćwiczeniach robiliśmy jakoś się to nazywało oksytacja skrobi czy jakoś, po pół godzinie roboty mnie juz zaczynało świtać co wykładowca robi i ja na głos do niego czemu pan nie mówił że będziemy robić bimber, a on uśmiecha się i mówi tak proszę pana będzie bimberek, to były najlepsze ćwiczenia jakie kiedykolwiek miałem :rolleyes:

#24578 Share MalaMalwi

MalaMalwi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 maj 2014 - 18:47

Dziewczyna na gospodarkę hahahaha Mój wykładowca od chemii cały semestr nam opowiadał o produkcji alkoholu etylowego. i dzielił się doświadczeniami z czego to oni nie robili :) Niestety z jego opowidan zapamiętałam tylko "Kadź zacierna" i "dodajemy drożdże" :) A na egzaminie niespodzianka bo kazał napisać reakcje otrzymywania mydła :)

#24579 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2293 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 25 maj 2014 - 19:45

Dziewczyna na gospodarkę Studia to ciekawy czas. Oj dzialo sie wtedy działo:-D dziś w moim zyciu jest znacznie spokojnie :-D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24580 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2207 postów

Napisany 25 maj 2014 - 19:50

Dziewczyna na gospodarkę Oj było, się działo, się piło i inne rzeczy robiło. Ludzie cieszcie się ze studiów, później już będzie gorzej, zobaczycie za parę lat ze dobrze mówiłem. :D