Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

38155 odpowiedzi na ten temat

#23461 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 13 maj 2014 - 12:30

Dziewczyna na gospodarkę Fakt dziewczyny z gospodarek (i to nie tylko z tych na wsi)nauczone pracy i czystości przede wszystkim.
Mam znajomą z warszawki co całymi dniami w domu siedzi a tam syf na potęgę co się wyleje to się rozdepcze, na podlodze taki brud że scieżki wydeptane takie jasne są, obiad kupi gotowy w markecie i podgrzeje tylko w mikrofali a mąz zapatrzony w nią jak w obrazek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 18:58
  •  

#23462 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów

Napisany 13 maj 2014 - 12:52

Dziewczyna na gospodarkę przejdzie mu, chyba że chlew w domu mu pasuje...

jeszcze chciałem dodać n/t kawalerów na wsi - kiedyś na Polsacie chyba był reportaż o tym zjawisku i średnio 1/3 z nich znajdowała w końcu żony, jednak 2/3 pozostawało kawalerami bardzo długo lub na zawsze...

od 8 lat bawię się w wynajmy mieszkań w swoim mieście i najbardziej lubię ludzi ze wsi.

z miastowymi miałem tylko problemy - a to chlew taki, że przyklejałem się skarpetami do podłogi i owijałem skarpety chusteczką higieniczną, aby butów od środka nie zasyfić. a to 2 lewe ręce - żarówki typ nie potrafi wymienić i truje mi tyłek...

u wiejskich dziewczyn w mieszkaniach zawsze ogarnięte, jak w pudełeczku - można jeść z podłogi. poczęstują smacznym jedzeniem, a po zdaniu mieszkania - kolejni mieszkańcy rozkładaja tylko swoje rzeczy.

Edytowany przez jaroWM, 13 maj 2014 - 13:04.

#23463 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1454 postów

Napisany 13 maj 2014 - 12:59

Dziewczyna na gospodarkę Mam kuzynkę w mieście która w wieku 17 lat nie umie zrobić jajecznicy w kuchni zupełnie nic- tylko sprzątnie swój pokój z wielką łaską typowa jedynaczka - i weź sobie taką na żonę ..... :o

#23464 Share Minkkaaa

Minkkaaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:pszczelarstwo, dekoratorstwo, książki, rolnictwo, wsk 125, język angielski

Napisany 13 maj 2014 - 13:07

Dziewczyna na gospodarkę Praca na wsi 20-15 lat temu a teraz to jest ogromny skok ekonomiczny. Nie ma co porównywać. Ale w dzisiejszych czasach ludzie uważają że w miescie jest lepiej. Niebiorą tego pod uwagę że nawet czasu im brakuje żeby w mieszkaniu posprzątać :) a mowa żeby ciasto upiec... mmm :D

@ jaro WM - p.s. jestem z miasta ale dbam o porządek! :D nie ma co generalizowac.

Edytowany przez Minkkaaa, 13 maj 2014 - 13:10.

#23465 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 13 maj 2014 - 15:46

Dziewczyna na gospodarkę no szwagierka zawsze mówi że jak będzie miala wolne to ciasto upiecze :) a ja z pola obiad robić i w miedzyczasie ciasto zrobię i nie musze mieć ekstra wolnego czasu ;) ale grunt to dobra organizacja :)

#23466 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1462 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 13 maj 2014 - 16:19

Dziewczyna na gospodarkę

Praca na wsi 20-15 lat temu a teraz to jest ogromny skok ekonomiczny. Nie ma co porównywać. Ale w dzisiejszych czasach ludzie uważają że w miescie jest lepiej. Niebiorą tego pod uwagę że nawet czasu im brakuje żeby w mieszkaniu posprzątać :) a mowa żeby ciasto upiec... mmm :D

@ jaro WM - p.s. jestem z miasta ale dbam o porządek! :D nie ma co generalizowac.

Nie no teoria niesamowita. W mieście ludzie są tak zajęci, że nie mają kiedy sprzątać i piec? Śmiechu warte. To nie jest kwestia czasu tylko chęci.

#23467 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 13 maj 2014 - 16:30

Dziewczyna na gospodarkę Właśnie, jeśli w mieście ktoś pracuje 8h plus dojazdy i nie ma czasu na nic to jak na wsi sie wszystko udaje jak praca często po kilkanaście godzin, ot jakie to nagle niesamowite się robi :) jakiaś czarna dziura w czasie he he

#23468 Share Minkkaaa

Minkkaaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:pszczelarstwo, dekoratorstwo, książki, rolnictwo, wsk 125, język angielski

Napisany 13 maj 2014 - 16:35

Dziewczyna na gospodarkę @ donweter1989 wróć po 8 godzinach (a to minimum bo i więcej czasu się pracuje) pracy non stop i znajdź czas dla rodziny, sprzatnij mieszkanie, a dodatkowo coś ugotuj i wyśpij sie na następny dzień. Może fakt trochę chęci potrzeba, ale jak brakuje czasu to nawet nie masz gdzie wsadzić tej SWOJEJ chęci.

@Daremw zaraz ci powiem jak sie udaje: niewierze że podczas tej kilkunastogodzinnej pracy niewpadniesz na chwile do domu. Owszem są momenty gdy trzeba szybko robic w pospiechu bo np. deszcz się zbliża i siano biegiem zbierać :D ale w większości przypadków kobiety (bo o nich głownie w tym momencie mówimy) mają czas na ogarnięcie domu. Ciasta ci nikt niekaże piec, chyba bardziej wolisz je jeść co nie? :)

Edytowany przez Minkkaaa, 13 maj 2014 - 16:36.

#23469 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów

Napisany 13 maj 2014 - 16:48

Dziewczyna na gospodarkę Nie zgodzę się. Ja wstaję około 4:30 a do domu na dobre zazwyczaj wracam około 21. W dzień max 2 godziny w domu co daje 14,5 h pracy a gospodarstwo raczej nieduże, mimo to czasami wracam i jeszcze coś zrobię do jedzenia, sałatkę lub nawet ciasto. Jak ktoś ma chęci to pracę sobie znajdzie na pewno zwłaszcza na wsi

Nie zgodzę się. Ja wstaję około 4:30 a do domu na dobre zazwyczaj wracam około 21. W dzień max 2 godziny w domu co daje 14,5 h pracy a gospodarstwo raczej nieduże, mimo to czasami wracam i jeszcze coś zrobię do jedzenia, sałatkę lub nawet ciasto. Jak ktoś ma chęci to pracę sobie znajdzie na pewno zwłaszcza na wsi

#23470 Share Minkkaaa

Minkkaaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 maj 2014 - 16:51

Dziewczyna na gospodarkę Czyli jednak sie zgodziłes bo wpadasz na chwile do domu :) i właśnie w tą chwilę można coś zrobić. czyli ta chwila to Twoja czarna dziura. :D Niemówię że brakuje komuś chęci. A facet robiący ciasto to jest coś.

Edytowany przez Minkkaaa, 13 maj 2014 - 16:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23471 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:16

Dziewczyna na gospodarkę Nie chodzi o czarną dziurę ogólnie tylko o jej rozmiar, nie porównuj pracy 8h z 14, a to jest po prostu chwila na zjedzenie bardziej i chwilę odpoczynku niż na robienie kolejnej rzeczy, tutaj hybiłeś o kilometr :)
Co do ciasta to dlaczego dziwne? Lubię a nie ma komu u mnie zrobić więc sobie radzę jak mogę. Obiadek dobry prawdopodobnie zrobię lepszy niż wiele kobiet, ja już teraz wszystkim się zajmuję, uprawa ziemi, hodowla, naprawy maszyn, murarka, wykończeniówka, spawanie, pokrycia dachów, wierzeje itp aż po gotowanie. Człowiek po prostu niezależny i szybko się uczę po prostu. Jeśli czegoś nie robię u siebie sam to znaczy że po prostu nie opłaca mi się kupować narzędzi lub maszyn potrzebnych do wykonania określonej czynności

Edytowany przez daremw, 13 maj 2014 - 17:26.

#23472 Share Minkkaaa

Minkkaaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:24

Dziewczyna na gospodarkę Chybiłaś :) dlatego nasze zdania się różnią bo ty facet a ja babka.

#23473 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:25

Dziewczyna na gospodarkę Bo to jest tak że wiecej roboty, tym większa mobilizacja a za tym wydajność, nie ma nic gorszego niż takie zasiedzenie się w miejscu a do rozleniwienia się krótka droga.

#23474 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:29

Dziewczyna na gospodarkę

Chybiłaś :) dlatego nasze zdania się różnią bo ty facet a ja babka.

Przepraszam, piszę z komórki i nie chce mi sie przeglądać profili, na mobilnym płeć niewidoczna z widoku głównego

#23475 Share Minkkaaa

Minkkaaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:33

Dziewczyna na gospodarkę @ Izolda789 a juz tym bardziej jak coś ci wychodzi tym większego masz power'a :)

#23476 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:41

Dziewczyna na gospodarkę Gorzej jak wszystko wychodzi i zamiast dodadkowego powera zafundujesz sobie wycieńczenie :)

#23477 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:58

Dziewczyna na gospodarkę Tylko się cieszyć jak wszystko wychodzi;)

#23478 Share Minkkaaa

Minkkaaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 maj 2014 - 18:30

Dziewczyna na gospodarkę po pewnym czasie zawsze przyjdzie zmeczenie nie ma mocnych. Bo tak to na polu za stodołą można paść :D Dlatego zawsze trzeba pamietac o tym aby nieprzesadzic. Relaksik B)

#23479 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów

Napisany 13 maj 2014 - 18:30

Dziewczyna na gospodarkę nie wszystko ale jak zbyt wiele rzeczy człowiek umie to na każdą ma zbyt mało czasu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23480 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 13 maj 2014 - 19:02