Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

35475 odpowiedzi na ten temat

#23341 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:14

Dziewczyna na gospodarkę teraz są inne czasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 08:44
  •  

#23342 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2521 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 06 maj 2014 - 21:15

Dziewczyna na gospodarkę no z tymi rodzicami to już nie przesadzaj :) sąsiad 80 lat ma i też już kilkadziesiąt lat z żoną nie żyje a jedynie z synem (około 50 lat)
moi rodzice też nie są razem od... 15 lat także nie szalej z tymi rodzicami :D

#23343 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:18

Dziewczyna na gospodarkę no moze i przesadziłem ale intercyz nikt nie spisywał

#23344 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:18

Dziewczyna na gospodarkę co niektórzy nie widzieli jak prawdziwe życie wygląda i bujają w chmurach...

#23345 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2521 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:24

Dziewczyna na gospodarkę żebyście wiedzieli jakie by były u mnie cyrki żeby nie odrobina rozsądku, ale to nie jest temat na forum... nie spisywali intercyzy na wsi ale w miastach to już różnie bywało nawet kilkanaście lat temu, po prostu wiejska mentalność była inna, teraz się to trochę wyrównało, po okkolicy sporo zakochanych facetów straciło nawet po kilkaset tysięcy- ale miłość i zaufanie to piękna rzecz :D

#23346 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:33

Dziewczyna na gospodarkę Bo ten świat teraz coraz dziwniejszy się robi i ludzie coraz dziwniejsi. Niejeden by drugiego w szklance wody utopił. Tylko pogoń za kasą i naprawdę trzeba mieć szczęście żeby dobrze trafić na normalną dziewczynę albo normalnego chłopaka. I nie ma się co dziwić że ludzie intercyzy spisują jak można wszystko stracić od tak bo tej drugiej osobie się znudzi...

#23347 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:33

Dziewczyna na gospodarkę u mnie też trafiają się tacy naiwniacy ale sami sobie winni...

#23348 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:36

Dziewczyna na gospodarkę Spytałam grzecznie sąsiada czemu tak mi po życie pojeżdził (nawracał na moim polu jak pryskał swoje) a to na zielonkę dla krów bylo i awantura na całego. Tak się obrazil że mi drogę kamieniami zatarasował.... I weż grzecznie komuś zwróć uwagę....

#23349 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2014 - 21:59

Dziewczyna na gospodarkę A ja jestem za intercyzą. A dlaczego zakladacie że to dziewczyna przyjdzie z niczym obgołoci faceta i pójdzie? Mnie napewno gołej z domu nie wypuszczą i co mam wnieść coś do nowej gospodarki i potem zostawić bo wmówią że to już w niej było... a tak jak będzie wszystko ok to bedzie zwykły świstek a jak zaczną sie problemy to przynajmniej bedzie jasne. Ja bym tego nie porównywała co do braku zaufania co do partnera bo wystarczy ze mili tesciowie namieszają w związku i pozamiatane.

#23350 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9421 postów

Napisany 06 maj 2014 - 22:28

Dziewczyna na gospodarkę To że się podpisze intercyzę nie znaczy że nie ma się zaufania do drugiej osoby. To takie zabezpieczenie w razie czegoś. W dodatki dzięki temu można zarobić.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23351 Share Xawier

Xawier

https://www.facebook.com/Ranczo-Muuu-1377603668939741

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 06 maj 2014 - 22:30

Dziewczyna na gospodarkę A co jeśli jedna osoba przyjdzie do drugiej, będą mieli intercyze i powiedzmy po 15 latach postanowią się rozejść to jedna osoba zostaje z niczym?? Jeśli się WSPÓLNIE dorobili to podzielić na pół i każde w swoją stronę a to co przed ślubem każde miało to zostaje każdego z małżonków

#23352 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 06 maj 2014 - 22:56

Dziewczyna na gospodarkę Intercyza nie jest czymś złym to dokument jakich wiele, a może "uprościć" późniejsze sprawy i wcale nie mam na myśli rozstania. Tak samo jak i to że po czasie można ją znieść to indywidualna sprawa oraz podejście każdej osoby. Dla dwojga kochających się ludzi to tylko kartka papieru, więc czemu nie? A twierdzenie że to brak zaufania jest kiepskim argumentem, jak nie ufasz nie wiąż się bo i 5 intercyz by tego nie zmieniło...

Edytowany przez maniek183, 06 maj 2014 - 22:57.

#23353 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2521 postów

Napisany 07 maj 2014 - 04:17

Dziewczyna na gospodarkę upraszczasz strasznie, bo nie zawsze jesteś w stanie przewidzieć intencje drugiej osoby, bo właśnie ta osoba sama nie wie co się w życiu przydarzy lub lepszym określeniem jest: co jej odbije, u mnie we wsi było takie małżeństwo (2 dzieci) co żyło bardzo zgodnie przez ponad 10 lat, kobieta w pewnej chwili zaczęła mieć "ambicje" zaczęła mówić że ona musi zacząć rządzić pieniędzmi bo on za słabo te gospodarstwo rozwija, w końcu wyszło na to że zostawiła go po roku, kupiła sobie mieszkanie, męża do sądu i wywalczyła spłatę 300 tys z 20 h gospodarstwa. doddam że w gospodarstwie nie pomagała całkowicie, a jej teściowa prawie ciągle siedziała w stanach (od roku już nie) i pieniądze przysyłała i kupywali za to maszyny, no i gdzie sprawiedliwość? oskubała go dwa razy a nakaz sądowy był że ma być to spłacone w ciągu 3 miesięcy. tylko ciekawe że nawet dzieci nie chciały z nią mieszkać tylko garnęły się do ojca i ostatecznie z ojcem zostały. ktośma jeszcze jakieś wątpliwości co do intercyzy.
dodam jeszcze że pracuje teraz ona na produkcji w mleczarni i bajki innym opowiada: o jak ja go kochałam... Pewnie, tak go kochała że aż oskubała

#23354 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 07 maj 2014 - 04:50

Dziewczyna na gospodarkę Intercyza może i jest dobra,ale i tak czego się dorobisz w czasie trwania małżeństwa to pójdzie do podziału

#23355 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2521 postów

Napisany 07 maj 2014 - 05:41

Dziewczyna na gospodarkę No właśnie nie do końca się z tym zgodzę.... po części owszem ale nie do końca

#23356 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 07 maj 2014 - 05:43

Dziewczyna na gospodarkę Nie myślałem o temacie intercyzy ale był przypadek w okolicy faceta który po ślubie sprzedał pole , pieniądze wzięła małżonka i uciekła

Edytowany przez BIZULEK, 07 maj 2014 - 05:44.

#23357 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2521 postów

Napisany 07 maj 2014 - 06:45

Dziewczyna na gospodarkę sąsiad pojechał do stanów kilkanaście lat temu, założył tam firmę, żonę miał tam też ale rozstał się z nią, potem znalazł sobie drugą, wszystko pięknie i po jakimś roku tak bardzo jej uwierzył sprzedał firmę bo stwierdził że może spokojnie żyć z tych pieniędzy które odłożył i dał sporo na rozkręcenie interesu no i przepadło :) miłość to piękna rzecz ale podstawa żeeby ta miłość nie zaślepiła, nie trzeba brać ślubu żeby dać się oskubać :) a teraz jest praktycznie bez grosza przy duszy i chce wrócić do domu rodzinnego (gdzie jest już dwóch obiboków około 50-tki) i żyć razem z braćmi i matką

#23358 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 maj 2014 - 08:49

Dziewczyna na gospodarkę wszystko to przez ambicje, bo kazdy chce miec wiecej. intercyza to temat obszerny i niewyczerpany. tak tu juz napisane było ze ciezko znalezc druga normalna osobe. tez sie wydawało ze jest ok i niby dobrze ale z biegiem czasu coraz to wieksze wymagania tak ze powoli by gospodarki nie wystarczyło na to, dobrze ze slubu nie ma bo wtedy dopiero by mogły byc problemy, słowo intercyza tez kiedys padło a ja mówie czy ty chora jestes a dzis juz bym sie powaznie nad tym zastanowił

#23359 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1439 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 maj 2014 - 10:18

Dziewczyna na gospodarkę ale dla czego Wy widzicie intercyzę tylko z perspektywy rozwodu?? intercyzą można nazwać również rozdzielność majątkową... co jest moje to jest moja a co twoje to twoje ,a i tak żyjemy razem... Intercyza nie jest gotowym wzorem w urzędzie , gdzie już jest spisana i tylko sie podpisuje... intercyza to coś jakby testament za życia.... można ją swobodnie modelować , oczywiście za zgodą drugiej osoby... powiem wam jak jak to widzę... ja to co wnosimy do małżeństwa to jest nasze i w razie czego każde zabiera to co wniosło, a to czego się dorobiliśmy w trakcie trwania małżeństwa zostaje podzielone na dzieci.. intercyzą mozna zabezpieczyć życie małżonka, w razie jak jednemu z nich powinie się noga w jakiś interesach , aby komornik nie zlicytował całego dorobku , lub w wskutek jakiegoś nieszczęśliwego wypadku w skutku którego ulegnie się kalectwu lub nie daj boże śmierci...
jedyna i podstawowa zasada podczas zawierania intercyzy to świadome podjęcie tej decyzji poprzez dwojga osób...
nie którzy mają złe spojrzenie na to , bo myślą że intercyza to jest dokument który ochroni mnie przed okradzeniem przez druga osobe... a w cale tak nie jest i nie musi byc... do tego trzeba podejśc świadomie i do tego muszą chcieć obie strony...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23360 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2521 postów

Napisany 07 maj 2014 - 10:42

Dziewczyna na gospodarkę w sumie intercyza to jest tylko potoczna nazwa, a właściwie umowa majątkowa (czy jakoś tak), na dobrą sprawę masz rację bo to ma tylko regulować stosunki majątkowe i na dobrą sprawę intercyzę faktycznie można dowolnie formuować i nie ma sztywnej reguły jak ona ma w ostatecznie wyglądać. jednak jest najbardziej rozpowszechniona w przypadkach gdy ktoś prewencyjnie chce chronić swój majątek przed utratą na rzecz małżonka, stąd też najbardziej kojarzy się z rozwodami i w sumie się nie dziwię.