Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

35822 odpowiedzi na ten temat

#22601 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:18

Dziewczyna na gospodarkę Tak sobie obserwuje ten temat założony jak by nie było przez faceta i chyba w jakimś konkretnym celu. Osobiście sama nazwa tematu mi nie odpowiada ale niech tam.....
Natomiast mam pytanie do kobiet bo skoro tutaj piszą to maja powód . A mianowicie czy któraś z was została zaproszona przez któregoś z piszących tutaj rolników przynajmniej na kawę ?
Pojawia sie tutaj coraz wiecej dziewczyn i wydaje mi sie że takich o które chodzi piszącym tutaj chłopakom a czy z tego cos wiecej wynika po za nabijaniem postów?
Chłopaki weźcie d*py w troki żeby nie było takich przypadków ze dziewczyna sama rzuca 50 kg worki do rozsiewacza . :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 13:50
  •  

#22602 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:19

Dziewczyna na gospodarkę bez kitu ;) gdzie te chłopy??? ;)

#22603 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:27

Dziewczyna na gospodarkę Jakbym miał bliżej to bym wpadł do pomocy bo osobiście u siebie nie mam za wiele do roboty . Ojciec zamiast kupić za grosze parę gratów do roboty abym mógł lżej i więcej obrabiać oraz pomagać w obejściu to woli nająć paru pijaczków z którymi może wypić po robocie :(
Ech ciężkie jest to życie
dużo cięższe w biedzie niźli w dobrobycie
a propos pytanko nie na temat do admina . czyżby forum i serwer pracowało jeszcze w czasie zimowym ? WAKE UP AF !

Edytowany przez konteno, 11 kwiecień 2014 - 21:30.

#22604 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:28

Dziewczyna na gospodarkę Paradoks.
Sa dziewczyny chętne na gospodarke a nie ma chętnych chłopaków :D

#22605 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:39

Dziewczyna na gospodarkę Wspólnymi siłami , krętymi i rozbieżnymi drogami , powoli dochodzimy do sedna sprawy .

#22606 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:52

Dziewczyna na gospodarkę hehehe ;) a 2000 post nadchodzi :P

#22607 Share Radek_1995

Radek_1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 22:05

Dziewczyna na gospodarkę Oj ja tam nie wiem jak u was ale u mnie na podkarpacku to takiej kobiety ze świecą szukać niestety ale teraz wiekszość dziewczyn ma na sobie masywną dawke szpachli i innych specyfików a prawdziwych pięknych naturalnych kobiet jak na lekarstwo

#22608 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 22:05

Dziewczyna na gospodarkę W takim tempie nadejdzie prędzej niż później, ot taka opera mydlana na forum

#22609 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 11 kwiecień 2014 - 22:19

Dziewczyna na gospodarkę Słuchajcie a skąd wiecie czy jakiś pan jakiejś panny z forum nie zarosił na kawę, czy ktoś wam się przyzna albo nie wiem pochwali się bo nie sądzę. . Rolniczka sam mam lejkowy rozsiewacz 450l zawieszany na ciapku, wiekszego nie będę kupował bo mi nie potrzebny, a sypię z 500kg big baga nawozy nie mieści sie cały to mam taką klamrę na nim i jak widzę pełny to zaciągam takim drutem i jadę w pole sypać. Co do cementu to powiem że jest lepiej, nie chodzi mi o cieżar ale są bardziej poręczne, worek nacina się w poprzek na środku z jednej strony opiera o ranty wlotu betoniarki i jedna ręką wpycha i cement się wsypuje do środka wiec stwierdzam ze jest lepiej B) .

#22610 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 22:30

Dziewczyna na gospodarkę Czy mogłabym prosić którąś z Pań o sprawdzony przepis na paschę wielkanocną ponieważ nigdy jej nie robiłam a w tym roku chciałabym spróbować ją przyrządzić ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22611 Share sulos

sulos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanika,majsterkowanie ,muzyka, dziewczyny;)
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100007267219336

Napisany 11 kwiecień 2014 - 23:20

Dziewczyna na gospodarkę Zetor lublin trzeba sobie usprawniać robotę. Ja też dużo nie mam do wysiewania ,a już kupe lat sieję dużym rozsiewaczem. Wsypuje Biga lub 2 na raz i zasuwam na pole .

#22612 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 12 kwiecień 2014 - 05:44

Dziewczyna na gospodarkę

Paradoks.
Sa dziewczyny chętne na gospodarke a nie ma chętnych chłopaków :D

to eksportuj do mnie kobiety na wieś a ja w twoje strony mógłbym podesłać paru facetów którzy na prawdę chętnie by się zajęli gospodarstwem

#22613 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 12 kwiecień 2014 - 06:14

Dziewczyna na gospodarkę

jaka to przyczepa i na jakiej wysokości jest podłoga ? pewnie wygodniej byłoby usypywać trochę w jakieś 20litrowe wiadro lub o ile to możliwe i nawóz leży na przyczepie to podjeżdżać rozsiewaczem bezpośrednio pod przyczepę
tak pół żartem pół serio to wszyscy na tym forum narzekają na brak dziewczyn chętnych na współpracę na gospodarstwie ,
a jak już takie się pojawiają to co ciekawe biją na głowę w wielu dziedzinach sporą część męskiej części użytkowników forum i nie tylko ,
a o dziwo i co gorsza są niestety samotne w tym co robią :(
Czyżby coś było nie tak ???

przyczepa nie wiem, musiałąbym spojrzec do rejestracji, napewno sanok i napewno na kołach 20-tkach. jak się nie mylę to 47A. Przesypując to by mi się zeszło 3 razy dłużej i napewno nie obyłoby się bez strat w postaci rozsypanego nawozu. nie ma co biadolić. lekko może nie jest, szczególnie z samej ziemi podnieść, ale da się i to najważniejsze. najważniejsze, że nie musze się nikogo o pomoc prosić. ten czas, kiedy musiałąm, to był najgorszy czas w moim życiu. nie zycze nikomu, żeby musiał być zdany na czyjąś łaskę czy niełaskę. wiadomo, że takie gospodarzenie w pojedynkę nie jest na dłuższa metę, ale na razie tak być musi.
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#22614 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1092 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 06:50

Dziewczyna na gospodarkę

u nas za słabe ziemie na sady, ale z dugiej strony łowicza sadowników jest sporo, nawet moja chrzestna jezdzi z jabłkami na bronisze właśnie

dobre rady, jednak trudne do realizacji.wiem, że wychodzi na starośc. moja babcia tez w młodości rwałą robotę, wstawała o 4 i szła w pole jeszcze przed chłopami, to kobieta, o której krążą legendy, silna i pracowita bardzo. a teraz ruszyć się nie może

Od kiedy weszła mechanizacja to już bym chyba 50 kg nie wrzucił na rozsiewcz. A pomyśleć że jeszcze 7 lat temu wsystkie nawozy miałem w 50kg.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#22615 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 12 kwiecień 2014 - 07:03

Dziewczyna na gospodarkę @Rolniczka podłoga w twojej przyczepie jest na wysokości okło 130cm to faktycznie jesteś silna , większość gości na tym forum nie jest w stanie podnieść 50 kg
na taką wysokość , maślaki preferują worki 25 kg i to są chłopy ze wsi , całkowita kompromitacja :D
Kobieta z takim maślakiem bardzo szybko by sie wykończyła , ona by dzwigała on by stał przyglądał sie i podziwiał jak sprawnie dźwiga worki 50 kg .
W dzisiejszych czasach kobiety które pracują w magazynach (logistyk,kaufland) przerzucają po 10 ton towaru dziennie bez problemu , czy kasierki na kasie w markecie
chcą pracować i dzwigają a tu na wsi wszyscy załamują ręce jak trzeba coś podnieść :unsure:

#22616 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 07:44

Dziewczyna na gospodarkę

to eksportuj do mnie kobiety na wieś a ja w twoje strony mógłbym podesłać paru facetów którzy na prawdę chętnie by się zajęli gospodarstwem

Nie u mnie ale na tym forum sa dziewczyny :)
I jak widzę to sa z różnych stron kraju tak że nie widze problemu. Wyjeżdżasz rano i wieczorem mozesz już jeść kolacje z dziewczyna z najdalszego zakątka polski ;) No chyba że jedyna słuszna opcja preferowana przez Ciebie to dziewczyna z sąsiedztwa abyś mógł zaorać miedzę .
Mój znajomego ma żonę ze Szczecina i to chyba z 18 lat młodsza , maja dwójkę dzieci i jakoś daja radę.
A na kawke zawsze można sie umówic a taka po przejechaniu 300km będzie lepiej smakować :D

#22617 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 12 kwiecień 2014 - 08:14

Dziewczyna na gospodarkę Dźwiganie 50 mysle ze w mniejszych gospodarstwach jest wszech obecne, ja wole 50 niz 30 bo jak dokladnie nasypac 200kg???jesli masz zamiar tyle wysiac ??? wiem ze nie apteka ale na jednym polu 5kg wiecej i na kilku kolejnych , potem na ostatnim braknie 50czy wiecej kilo??? na 100kg trzeba 3.3albo 4 worki przerzucać to wole 50kg raz dwa i jest spokoj, potem jest tylko masa foli z tych malych woreczkow....

Dokladnie odleglosc w tych czasach nie gra roli... jak wszysko jest ok to sie jedzie i tyle...
Tylko spojrzmy prawdzie w oczy , wiekszosc osob z forum jest nauczone do swojej okolicy i do gospodarstwa, wie ze w miejscu zamieszkania da rade ma warunki do rozwoju itd, sadze ze wiekszym problemem jest strach przed przeprowadzkami jesli juz cos by sie ukladalo w dobra strone... bo kto by chcial miec do rodinnego domu 250-350km???

#22618 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2522 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 12 kwiecień 2014 - 09:22

Dziewczyna na gospodarkę

Nie u mnie ale na tym forum sa dziewczyny :)
I jak widzę to sa z różnych stron kraju tak że nie widze problemu. Wyjeżdżasz rano i wieczorem mozesz już jeść kolacje z dziewczyna z najdalszego zakątka polski ;) No chyba że jedyna słuszna opcja preferowana przez Ciebie to dziewczyna z sąsiedztwa abyś mógł zaorać miedzę .
Mój znajomego ma żonę ze Szczecina i to chyba z 18 lat młodsza , maja dwójkę dzieci i jakoś daja radę.
A na kawke zawsze można sie umówic a taka po przejechaniu 300km będzie lepiej smakować :D

rozorywanie miedzy nie konieczne, bez tego by się obeszło, może gospodarstwo nie jest gigantyczne ale i z tego da się wyżyć bez wyliczania i martwienia się że do 10 (wypłata) nie wystarczy :) dużo kilometrów przy produkcji mlecznej właśnie jest małym problemem zwłaszcza przy samotnym prowadzeniu gospodarstwa :unsure: chociaż jak bym wiedział że warto to coś bym wykombinował na pewno :D

tylko i na tym forum większość zajęte kobiety <_<

RolniczkazZawad jak jesteś wolna to kiedy można do ciebie na kawkę wpaść? :D
około 3h w jedną stronę he he

Edytowany przez daremw, 12 kwiecień 2014 - 09:34.

#22619 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 12 kwiecień 2014 - 10:03

Dziewczyna na gospodarkę Oj tam parę worków przezucic to nie problem. Ja wlasnie przeliczylem sobie ze jakies 300ton zboża przelopatuje 2 razy i pdzewioze to rączka. Przewale jakies 50 ton sruty rzepakowej i 25t sojowej. Jakies 10 ton innych dodatków:-D kurcze nie jest az tak ciężko:-D daje rade:-D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22620 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 10:26

Dziewczyna na gospodarkę No przelopatowac 50ton lopata a przeniesc 5ton w workach po 50kg to jest wielka roznica.

Niby 50kg w worku , ale to jest jednak ciezar dla kobiety, nawet chlopy wymiekaja przy takim ciezarze.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze