Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

35509 odpowiedzi na ten temat

#21561 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2014 - 19:10

Dziewczyna na gospodarkę

Moze i z czasem zrozumiecie panowie i panie ze w dzisiejszych czasach rzadzi kasa. Przykre ale prawdziwe.

Bzdura, otóż powiem Pani, że pieniążki można z łatwością zarobić, jak nie w jednej branży to w drugiej. Problem są "rzeczy" których nie można kupić za kasę. (szacunek, honor, zdrowie, zaufanie, miłość, stracony czas). Z biegiem czasu inteligentny człowiek zmienia podejście do życia, rzeczy materialne odchodzą na drugi plan. Podziwiam starszych ludzi za ich optymizm i chęci do życia pomimo pod*padającego zdrowia. Młodzi ludzie z kolei pędzą przez życie chwytając garściami wszystko co wpadnie im w ręce, nim się obejrzą zobaczą siwy włos na swojej skroni i dopiero zdadzą sobie sprawę, że spędzili połowę życia goniąc za czymś małowartościowym (mamoną).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 06:54
  •  

#21562 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2014 - 19:10

Dziewczyna na gospodarkę @Tworkowiak bo Ty młody pewnie jesteś ;) jak Cię złapie kryzys wieku średniego jak niektórych to innaczej zaczniesz pisać :D :D :D

#21563 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:17

Dziewczyna na gospodarkę LInie zapewne chodzi o to, co jest podsumowane w powiedzeniu - "Jaki Pan, taki kram".
Panie zaś zawsze mogą powiedzieć niechcianemu zalotnikowi "Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby..." Można za krokodyla wstawić coś równie nieosiągalnego teraz, co w czasach Hrabiego Aleksandra Fredry. :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#21564 Share mario16617

mario16617

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja, muzyka, maszyny rolnicze i uprawa, przetwórstwo zbóż, kobiety

Napisany 05 marzec 2014 - 19:17

Dziewczyna na gospodarkę Dokładnie tak jak mówisz tworkowiak. Prędzej czy pozniej znajdzie sie ta właściwa. ALE trzeba zacząć szukać. Jak to banan zawsze powtarza trzeba sie tylko ruszyć. Poszukac. Bo sama raczej nie przyjdzie. Kobieta to nie kometa że spadnie z nieba i odmieni losy "twojego" świata;-)

#21565 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 05 marzec 2014 - 19:25

Dziewczyna na gospodarkę

@Tworkowiak bo Ty młody pewnie jesteś ;) jak Cię złapie kryzys wieku średniego jak niektórych to innaczej zaczniesz pisać :D :D :D

Zależy dla kogo młody. Jak dla Ciebie to jestem prawie rówieśnikiem. Dla rodziców to jeszcze kilka lat i będę starym kawalerem -_- Co do kryzysu wieku średniego to mam nadzieję, że mnie nigdy nie dopadnie. Tacie w zeszłym roku stuknęła 50-tka i jakoś u niego nie widzę objawów kryzysu, a podobno w tym wieku się zaczyna. :P

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#21566 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1315 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:26

Dziewczyna na gospodarkę A mówią ;;śmierć i żona jest od Boga przeznaczona'' :D

#21567 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:47

Dziewczyna na gospodarkę

jakoś u niego nie widzę objawów kryzysu, a podobno w tym wieku się zaczyna. :P

Kryzys sie zaczyna jak panna ma juz swoje lata i nadal jest sama,
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#21568 Share mario16617

mario16617

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja, muzyka, maszyny rolnicze i uprawa, przetwórstwo zbóż, kobiety

Napisany 05 marzec 2014 - 19:54

Dziewczyna na gospodarkę Bananku opróżnij skrzynke bo nie można ci wiadomości wysłać :-P :-)

#21569 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:02

Dziewczyna na gospodarkę Mi tam się po imprezach nie chce chodzić, wole sobie walnąć z 2 piwka i przy sprzęcie pogrzebać. A w warsztacie to chyba nie znajdę :D

#21570 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:06

Dziewczyna na gospodarkę Otwórz warsztat usługowy, to może kiedyś zajrzy jakaś kobieta z zepsutym sprzętem. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21571 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:37

Dziewczyna na gospodarkę O tym nie pomyślałem :D

#21572 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2158 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 05 marzec 2014 - 20:58

Dziewczyna na gospodarkę Powiem wam tak pomimo ze nie mam wariackich ciągników mam dwa ciapka i 10 letniego zetora, przechowalnie postawione, sa tunele ogólnie na mój gust nie jest źle a razem z ojcem obrabiamy tylko 13ha z dzierżawami na pieniądze nie narzekam może nie stać mnie na mf za 300tyś ale na bieżące sprawy jest a i na wesele też już sporo odłożone, powiem wolę żeby mnie pokochała biednego gołod*pca żeby zobaczyła we mnie to coś tą iskrę a nie ze względu na pieniądze bo miłość za pieniądze to obłuda. Co do optymizmu mam potężny tak wielki ze aż mnie czasem zaskakuje lubię marzyć a uważam że jak się wierzy w to coś mocno to to się spełni. Tata ma 54lata i nie widzę u niego żadnego kryzysu wieku średniego zawsze pogodny i zadowolony z życia. Jeszcze jak dziadek żył powtarzał mi wnuku ciesz się z tego co masz a nie smuć się na widok tego czego nie masz. Mali gospodarze łączcie się nie dajmy się. W końcu małe jest piękne nie panie

#21573 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:00

Dziewczyna na gospodarkę Kryzys wieku średniego pojawia się koło czterdziestki. Panie mają wtedy wiele tematów do rozmów. :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#21574 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:17

Dziewczyna na gospodarkę

Powiem wam tak pomimo ze nie mam wariackich ciągników mam dwa ciapka i 10 letniego zetora, przechowalnie postawione, sa tunele ogólnie na mój gust nie jest źle a razem z ojcem obrabiamy tylko 13ha z dzierżawami na pieniądze nie narzekam może nie stać mnie na mf za 300tyś ale na bieżące sprawy jest a i na wesele też już sporo odłożone, powiem wolę żeby mnie pokochała biednego gołod*pca żeby zobaczyła we mnie to coś tą iskrę a nie ze względu na pieniądze bo miłość za pieniądze to obłuda. Co do optymizmu mam potężny tak wielki ze aż mnie czasem zaskakuje lubię marzyć a uważam że jak się wierzy w to coś mocno to to się spełni. Tata ma 54lata i nie widzę u niego żadnego kryzysu wieku średniego zawsze pogodny i zadowolony z życia. Jeszcze jak dziadek żył powtarzał mi wnuku ciesz się z tego co masz a nie smuć się na widok tego czego nie masz. Mali gospodarze łączcie się nie dajmy się. W końcu małe jest piękne nie panie

To jeszcze masz ojca młodego. U mnie wszystko po 60 tce i kulaj z takimi baloty. Muszę zacząć robić mniejsze kulki bo taką namokniętą 160 to można flaki wypluć

#21575 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2158 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 05 marzec 2014 - 21:23

Dziewczyna na gospodarkę Tura w ciagniku nie masz że ojca wykorzystujesz mój to by miał w tam gdzie słońce nie dochodzi jakby miał pchac balota, nawet 30 woreczków cebuli musze widłakiem wrzucić na auto bo nie będzie się męczył wiesz robotę trzeba szanować

#21576 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 23:01

Dziewczyna na gospodarkę Lina pieknie to ujęłaś :D

#21577 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 05 marzec 2014 - 23:31

Dziewczyna na gospodarkę @ szaman1
to i ja jakoś unikam zabaw , dyskotek , klubów ; jakoś nie mogę się odnaleźć w takich miejscach
ale alkoholu też unikam bo prędzej po paru % sobie jeszcze jakąś krzywdę zrobię choć nie wukluczone że było by trochę cieplej się grzebać w warsztacie zimową porą
to u mnie też ojciec jeszcze ma zdrowie (najwięcej do % czyli pić prawie do zgona, hafty a później się zarzeka że to był ostatni raz) niby inwestuje, pojawiają się nowsze traktory którymi i tak może u nas jeździć tylko on ale dalej robota lżejszą nie jest bo roboty ręcznie wykonywane nie są w dalszej mierze mechanizowane (widełki , taczkowozy do obornika , ręczne dojenie , wysypywanie ziarna z przyczep , przebieranie kartofli i cała robota przy kostkach podczas sianokosów i żniw) i radzi bym znalazł sobie jakąś dziewczynę tak jak on tzn że teraz jest komu podoić krowy , ogarnąć dom zająć się całą papierkową robotą w gospodarstwie i oporządzić przy zwierzętach kiedy on pije lub coś robi traktorem w polu a mi takie podejście jak jego do instytucji małżonki trochę nie odpowiada bo to trochę wychodzi na poniżenie kobiety w związku z nierównym podziałem prac i cierpieniem u boku alkoholika

Edytowany przez konteno, 05 marzec 2014 - 23:33.

#21578 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2014 - 09:15

Dziewczyna na gospodarkę

Powiem wam tak pomimo ze nie mam wariackich ciągników mam dwa ciapka i 10 letniego zetora, przechowalnie postawione, sa tunele ogólnie na mój gust nie jest źle a razem z ojcem obrabiamy tylko 13ha z dzierżawami na pieniądze nie narzekam może nie stać mnie na mf za 300tyś ale na bieżące sprawy jest a i na wesele też już sporo odłożone, powiem wolę żeby mnie pokochała biednego gołod*pca żeby zobaczyła we mnie to coś tą iskrę a nie ze względu na pieniądze bo miłość za pieniądze to obłuda. Co do optymizmu mam potężny tak wielki ze aż mnie czasem zaskakuje lubię marzyć a uważam że jak się wierzy w to coś mocno to to się spełni. Tata ma 54lata i nie widzę u niego żadnego kryzysu wieku średniego zawsze pogodny i zadowolony z życia. Jeszcze jak dziadek żył powtarzał mi wnuku ciesz się z tego co masz a nie smuć się na widok tego czego nie masz. Mali gospodarze łączcie się nie dajmy się. W końcu małe jest piękne nie panie

Twój tata ma 54 lata a mój gdy miał 50 to mówiąc potocznie wpadł z mamą i tak pojawiłam się na świecie :D teraz mając 75 lat i co wszystko jest dla ludzi wszystko jest przed wami a życie jedna wielka niewiadoma :D

Róznie jest w zyciu ale nie powiecie mi, że normalna dziewczyna znająca pracę na wsi poleci na ciągniki i sprzęt?? W zyciu takiego błedu ja bym nie popełniła bo dopuki mam dwie sprawne ręce, nogi i myslącą głowę to sama moge się dorobić. Będąc dzieckiem wielokrotnie słyszałam teksty mojej ŚP babci w kierunku mojej mamy: " przyszłaś na gotowe i jeszcze Ci źle", " "co ty wiesz o robocie jak w u twoich rodziców była chałupinka w porównaniu z tą w jaką weszłaś", " twój ojciec to nie był gospodarz bo u nas był ciągnik a u was w konia..." Dlatego nie wszystko wyglada tak kolorowo jak piszecie... jasne są takie co lecą na luksus ale z reguły potem nie wyrabiają psychicznie w nowym domu i potem często małżeństwo sie rozpada.

#21579 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 09:26

Dziewczyna na gospodarkę Mój kolega jest podobnym "przypadkiem" w jego rodzinie. Ma dużo starsze rodzeństwo, jego siostrzenica jest tylko rok młodsza od niego. :lol:
Niezłą teściową była ta Twoja babcia. :mellow: Mam nadzieję, że moja mama taka nie będzie jak się kiedyś ożenię, bo w domu będzie wojna.
W takich przypadkach małżeństwo jest wystawiane na wielką próbę. Czy mąż stanie po stronie żony, czy po stronie matki. :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21580 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 06 marzec 2014 - 10:13

Dziewczyna na gospodarkę Ja mam kolege którego najstarsy brat jest od niego o 21 lat starszy. Ojciec mojego drugiego kumpla był młodszy od jego brata ;) Z resztą jak ja się urodziłem to mój ŚP tata miał 42 lata, więc tez już młodzieniaszkiem nie był ;)

Co do rodziców, to chyba nie ma nic gorszego jak, takie traktowanie wybranków swoich dzieci. Takie uśiwadamianie ich, że tak naprawde nic tutaj nie jest Twoje, a Ty masz robić, cicho siedzieć i być wdzięcznym/ wdzięczną, że możesz należeć do takiej rodziny. Traktowanie ich za jakiś gorszy gatunek. Inaczej taka sytuacja wygląda, gdy ktoś pracuje i ma swoje pieniądze, a inaczej własnie na gospodarstwie. Sam z resztą nie posiadam dużego gosp. więc nie mam jakoś ciśnienia, że tu zostanę, ale w sumie niechaiłbym trafić do takiej rodziny gdzie byłbym traktowany jako siła robocza ;) I wydaje mi się, że niektóre dziewczyny też tego mogą się obawiac, jeśli chodzi o przyjście na gospodarstwo.