Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

37352 odpowiedzi na ten temat

#21561 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 05 marzec 2014 - 20:58

Dziewczyna na gospodarkę Powiem wam tak pomimo ze nie mam wariackich ciągników mam dwa ciapka i 10 letniego zetora, przechowalnie postawione, sa tunele ogólnie na mój gust nie jest źle a razem z ojcem obrabiamy tylko 13ha z dzierżawami na pieniądze nie narzekam może nie stać mnie na mf za 300tyś ale na bieżące sprawy jest a i na wesele też już sporo odłożone, powiem wolę żeby mnie pokochała biednego gołod*pca żeby zobaczyła we mnie to coś tą iskrę a nie ze względu na pieniądze bo miłość za pieniądze to obłuda. Co do optymizmu mam potężny tak wielki ze aż mnie czasem zaskakuje lubię marzyć a uważam że jak się wierzy w to coś mocno to to się spełni. Tata ma 54lata i nie widzę u niego żadnego kryzysu wieku średniego zawsze pogodny i zadowolony z życia. Jeszcze jak dziadek żył powtarzał mi wnuku ciesz się z tego co masz a nie smuć się na widok tego czego nie masz. Mali gospodarze łączcie się nie dajmy się. W końcu małe jest piękne nie panie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 00:24
  •  

#21562 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:00

Dziewczyna na gospodarkę Kryzys wieku średniego pojawia się koło czterdziestki. Panie mają wtedy wiele tematów do rozmów. :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#21563 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 420 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:17

Dziewczyna na gospodarkę

Powiem wam tak pomimo ze nie mam wariackich ciągników mam dwa ciapka i 10 letniego zetora, przechowalnie postawione, sa tunele ogólnie na mój gust nie jest źle a razem z ojcem obrabiamy tylko 13ha z dzierżawami na pieniądze nie narzekam może nie stać mnie na mf za 300tyś ale na bieżące sprawy jest a i na wesele też już sporo odłożone, powiem wolę żeby mnie pokochała biednego gołod*pca żeby zobaczyła we mnie to coś tą iskrę a nie ze względu na pieniądze bo miłość za pieniądze to obłuda. Co do optymizmu mam potężny tak wielki ze aż mnie czasem zaskakuje lubię marzyć a uważam że jak się wierzy w to coś mocno to to się spełni. Tata ma 54lata i nie widzę u niego żadnego kryzysu wieku średniego zawsze pogodny i zadowolony z życia. Jeszcze jak dziadek żył powtarzał mi wnuku ciesz się z tego co masz a nie smuć się na widok tego czego nie masz. Mali gospodarze łączcie się nie dajmy się. W końcu małe jest piękne nie panie

To jeszcze masz ojca młodego. U mnie wszystko po 60 tce i kulaj z takimi baloty. Muszę zacząć robić mniejsze kulki bo taką namokniętą 160 to można flaki wypluć

#21564 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 05 marzec 2014 - 21:23

Dziewczyna na gospodarkę Tura w ciagniku nie masz że ojca wykorzystujesz mój to by miał w tam gdzie słońce nie dochodzi jakby miał pchac balota, nawet 30 woreczków cebuli musze widłakiem wrzucić na auto bo nie będzie się męczył wiesz robotę trzeba szanować

#21565 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 23:01

Dziewczyna na gospodarkę Lina pieknie to ujęłaś :D

#21566 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 05 marzec 2014 - 23:31

Dziewczyna na gospodarkę @ szaman1
to i ja jakoś unikam zabaw , dyskotek , klubów ; jakoś nie mogę się odnaleźć w takich miejscach
ale alkoholu też unikam bo prędzej po paru % sobie jeszcze jakąś krzywdę zrobię choć nie wukluczone że było by trochę cieplej się grzebać w warsztacie zimową porą
to u mnie też ojciec jeszcze ma zdrowie (najwięcej do % czyli pić prawie do zgona, hafty a później się zarzeka że to był ostatni raz) niby inwestuje, pojawiają się nowsze traktory którymi i tak może u nas jeździć tylko on ale dalej robota lżejszą nie jest bo roboty ręcznie wykonywane nie są w dalszej mierze mechanizowane (widełki , taczkowozy do obornika , ręczne dojenie , wysypywanie ziarna z przyczep , przebieranie kartofli i cała robota przy kostkach podczas sianokosów i żniw) i radzi bym znalazł sobie jakąś dziewczynę tak jak on tzn że teraz jest komu podoić krowy , ogarnąć dom zająć się całą papierkową robotą w gospodarstwie i oporządzić przy zwierzętach kiedy on pije lub coś robi traktorem w polu a mi takie podejście jak jego do instytucji małżonki trochę nie odpowiada bo to trochę wychodzi na poniżenie kobiety w związku z nierównym podziałem prac i cierpieniem u boku alkoholika

Edytowany przez konteno, 05 marzec 2014 - 23:33.

#21567 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2014 - 09:15

Dziewczyna na gospodarkę

Powiem wam tak pomimo ze nie mam wariackich ciągników mam dwa ciapka i 10 letniego zetora, przechowalnie postawione, sa tunele ogólnie na mój gust nie jest źle a razem z ojcem obrabiamy tylko 13ha z dzierżawami na pieniądze nie narzekam może nie stać mnie na mf za 300tyś ale na bieżące sprawy jest a i na wesele też już sporo odłożone, powiem wolę żeby mnie pokochała biednego gołod*pca żeby zobaczyła we mnie to coś tą iskrę a nie ze względu na pieniądze bo miłość za pieniądze to obłuda. Co do optymizmu mam potężny tak wielki ze aż mnie czasem zaskakuje lubię marzyć a uważam że jak się wierzy w to coś mocno to to się spełni. Tata ma 54lata i nie widzę u niego żadnego kryzysu wieku średniego zawsze pogodny i zadowolony z życia. Jeszcze jak dziadek żył powtarzał mi wnuku ciesz się z tego co masz a nie smuć się na widok tego czego nie masz. Mali gospodarze łączcie się nie dajmy się. W końcu małe jest piękne nie panie

Twój tata ma 54 lata a mój gdy miał 50 to mówiąc potocznie wpadł z mamą i tak pojawiłam się na świecie :D teraz mając 75 lat i co wszystko jest dla ludzi wszystko jest przed wami a życie jedna wielka niewiadoma :D

Róznie jest w zyciu ale nie powiecie mi, że normalna dziewczyna znająca pracę na wsi poleci na ciągniki i sprzęt?? W zyciu takiego błedu ja bym nie popełniła bo dopuki mam dwie sprawne ręce, nogi i myslącą głowę to sama moge się dorobić. Będąc dzieckiem wielokrotnie słyszałam teksty mojej ŚP babci w kierunku mojej mamy: " przyszłaś na gotowe i jeszcze Ci źle", " "co ty wiesz o robocie jak w u twoich rodziców była chałupinka w porównaniu z tą w jaką weszłaś", " twój ojciec to nie był gospodarz bo u nas był ciągnik a u was w konia..." Dlatego nie wszystko wyglada tak kolorowo jak piszecie... jasne są takie co lecą na luksus ale z reguły potem nie wyrabiają psychicznie w nowym domu i potem często małżeństwo sie rozpada.

#21568 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 06 marzec 2014 - 09:26

Dziewczyna na gospodarkę Mój kolega jest podobnym "przypadkiem" w jego rodzinie. Ma dużo starsze rodzeństwo, jego siostrzenica jest tylko rok młodsza od niego. :lol:
Niezłą teściową była ta Twoja babcia. :mellow: Mam nadzieję, że moja mama taka nie będzie jak się kiedyś ożenię, bo w domu będzie wojna.
W takich przypadkach małżeństwo jest wystawiane na wielką próbę. Czy mąż stanie po stronie żony, czy po stronie matki. :wacko:

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#21569 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 06 marzec 2014 - 10:13

Dziewczyna na gospodarkę Ja mam kolege którego najstarsy brat jest od niego o 21 lat starszy. Ojciec mojego drugiego kumpla był młodszy od jego brata ;) Z resztą jak ja się urodziłem to mój ŚP tata miał 42 lata, więc tez już młodzieniaszkiem nie był ;)

Co do rodziców, to chyba nie ma nic gorszego jak, takie traktowanie wybranków swoich dzieci. Takie uśiwadamianie ich, że tak naprawde nic tutaj nie jest Twoje, a Ty masz robić, cicho siedzieć i być wdzięcznym/ wdzięczną, że możesz należeć do takiej rodziny. Traktowanie ich za jakiś gorszy gatunek. Inaczej taka sytuacja wygląda, gdy ktoś pracuje i ma swoje pieniądze, a inaczej własnie na gospodarstwie. Sam z resztą nie posiadam dużego gosp. więc nie mam jakoś ciśnienia, że tu zostanę, ale w sumie niechaiłbym trafić do takiej rodziny gdzie byłbym traktowany jako siła robocza ;) I wydaje mi się, że niektóre dziewczyny też tego mogą się obawiac, jeśli chodzi o przyjście na gospodarstwo.

#21570 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2014 - 17:19

Dziewczyna na gospodarkę @Tworkowiak i to chyba najgorsze po której stronie facet ma stanąć :) najwazniejsze aby z rozumem i obiektywizmem bo często się zdarza że dobra dziewczyna trafia do zrzędliwych teściów aż żal jak na nią wszyscy siadają... ale też dobrzy i ugodowi tesciowie dostaną córeczkę której wiecznie trudno dogodzić która nie rozumie, że ci ludzie całe życie poświęcili cięzkiej pracy... Najwazniejsze to docenić w co się wchodzi i docenić osobę co przychodzi.... ale temat tesciów już istnieje na AF więc na tym odwieczny problem trzeba zakończyć :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21571 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1399 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 17:42

Dziewczyna na gospodarkę @Lina 100 % racji masz ! ! ! a nawet 1000 :) w tym co piszesz.

#21572 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 17:54

Dziewczyna na gospodarkę Dobrze gada,
dać jej wódki! :)
W zasadzie to, na kogo trafimy jest przypadkiem. Ważne żeby kobieta wiedziała, że mężczyzna pierdzi i śmierdzi. :)
Nie pochwalam przy tym tygrysów, które ranią partnerkę pazurami u stóp, a pazurami u rąk mogłyby kopać doły.

Edytowany przez a1fe26c2, 06 marzec 2014 - 17:55.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#21573 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1399 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:00

Dziewczyna na gospodarkę Ale @Lina wódki nie pije :( nie pije ; nie pali; cud dziewczyna :rolleyes: z rzeczy na ;;P'' tylko pomidorówka... :blink:

#21574 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:03

Dziewczyna na gospodarkę Nie ona jedna. :)
I nie ma co żałować, że się nie truje na różne sposoby.
Ja też się tak nie truję.

#21575 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9442 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:10

Dziewczyna na gospodarkę A ja sobie browarka właśnie popijam tak na zakończenie dzisiejszej roboty :)
Lina ma dobre podejście do życia :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#21576 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2014 - 18:14

Dziewczyna na gospodarkę @Szymi40 źle napisałeś bo powinienieś powiedzieć " cud dziewczyny tu są" bo jestem pewna że wszystkie koleżanki tu wypowiadające się mają taki sam tok myslenia co do istniejącej lub przyszłej rodzny :) I będąc na waszym miejscu gdy któraś pisze, ze jest wolna to trzeba ryzykowac i na uszach stawac żeby zapoznać ( i nikt nie mówi że to łatwa sprawa) bo jeżeli kobieta trafia na portal rolniczy i jeszcze w nim zostaje to nie przez przypadek :D widocznie dobrze sie czuje w takich tematach a to już duzo jak na zycie na wsi co nie:)

#21577 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 06 marzec 2014 - 18:19

Dziewczyna na gospodarkę Zero alkocholu post jest było chlać wcześniej do bólu , teraz można sprawdzić siebie swoje postanowienie :unsure:

#21578 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9442 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:21

Dziewczyna na gospodarkę "chlać" na zapas to żadna przyjemność. Wole sobie wypić jedno piwko niż pić do upadłego tylko dlatego ze potem jest post.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#21579 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:31

Dziewczyna na gospodarkę Tak @Linka owszem wszystko sie zgadza.

Ale zapytam tak moze to panow zainteresuje . @Linka pracowala bys na gospodarce co nie przynosi dochodow????? ;)

Edytowany przez banan575, 06 marzec 2014 - 18:32.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21580 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 06 marzec 2014 - 18:33

Dziewczyna na gospodarkę Wolisz jedno piwko wypić do lustra :blink:
Koledzy dlaczego Line chcecie częstować wódką , ona nie pije .
A osoby które piją i nie odmawiają tak chętnie nie częstujecie :D