Polecane posty

Ropsonok    25

ja osobiście mam żonę i dzieci, poprostu piszę jak jest. ożeniłem się jeszcze na studiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Nie jest jak w mieście że odwalił 8 godzin i wolność, nie ma urlopów czy świąt

 

 

Ale zadajcie sobie jedno proste pytanie.Czy ktos Was zmosil zostac na gospodarce

 

Kazdy sam sobie los pisze gdzie chce byc


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartko944    5

ludzie w jakich w czasach w żyjecie,myślicie ze na wsi to jeździ się taczka a w domu jest stary tv?!!! teraz w każdym domu jest net, na placu minimum 2 samochody i nie pieprz... ze nie ma kontaktu z ludźmi bo sie w mieście bywa w sumie codziennie, i na imprezach i najwiekszych miastach w wawie czy łodzi !!! a jak ktoś ma coś do rolnictwa to ciekawe co byscie żarli w tym mieście jak by nie było rolników !!!:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

a potem się wymaga od dziewczyny żeby się dostosowała do ciebie

 

wstań o 4 podoj krowy, jedz do warszawy, o12 wróć obiad dać krowom, jedź do łodzi i wróć na 5 na dojenie. nie zapomnij w międzyczasie sprawdzić pare razy czy któraś się nie cieli, nakos trawy, zbeluj troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

ludzie w jakich w czasach w żyjecie,myślicie ze na wsi to jeździ się taczka a w domu jest stary tv?!!! teraz w każdym domu jest net, na placu minimum 2 samochody i nie pieprz... ze nie ma kontaktu z ludźmi bo sie w mieście bywa w sumie codziennie, i na imprezach i najwiekszych miastach w wawie czy łodzi !!! a jak ktoś ma coś do rolnictwa to ciekawe co byscie żarli w tym mieście jak by nie było rolników !!! :P :P

wyobraź sobie że mieszkam na wsi i mam tv i nawet internet i też czasem bywam w miescie, jednak to nie to samo co w nim mieszkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

artur125 tzrmam sie i nie puszczam:) jesli bedzie chciała pracowac w miescie jakims to prosze bardzo sa samochody czemu nie:) a wiem ze mnie kocha i tez łatwo nie odpusci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

panowie a ja myśle że brakuje wam pewnej odskoczni chodzicie do szkoły po szkole praca na roli kończycie szkołe cały wolny czas poświęcacie gospodarstwu kiedyś taką odskocznią było wojsko w wp było dużo czasu żeby się zastanowić nad wszystkim wyjść na impreze poznać kogoś poznać życie z innej perspektywy teraz młodzież bawi sie nieco innaczej moim zdaniem gorzej ale pewnie dużo osób sie ze mna nie zgodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem uczepiliście się tych krów jak by tylko to wszyscy robili i nic po za tym. Wróciłem teraz z Krakowa z lodowiska i powiem ze ludzi do zajeb.nia bardzo dużo ładnych dziewczyn jedna jak mnie podcięła to gwiazdy zobaczyłam a jak przepraszała szkoda ze była z facetem jak by była sama to może by się dała na kawę i pizze namówić. Apel z mojej strony do dziewczyn, jeżeli jesteście singielkami a chodzicie na lód to miejcie jakiś znak szczególny bo łatwiej będzie na was lub w was trafić. :D Także wolnego czasu jest teraz mnóstwo bo zima trzeba tylko go jakoś zagospodarować, nie koniecznie kluby czy disco i tylko łubu dubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

ja miałem kilka dziewczyn ale 3 z nich to mi otwarcie powiedziały że nie chcą być z rolnikiem (dwie pochodziły z gospodarek a 3 na początku mówiła że to nie problem ale po jakimś czasie też powiedziała że nie chce ) Wszystkie były by ze mną jak bym zostawił gospodarstwo i poszedł do pracy. :( :( :( tak odstrasza gospodarstwo choć wiele razy powtarzałem że dziś nie trzeba aż tak cieżko pracować jak dawniej to bywało. choć uwiązanie pozostało jak coś sie hoduje. nie można zostawić i pojechać na tydzień gdzieś. Rolnikiem to trzeba sie urodzić nie wiem czy jest inny zawód który by wymagał wiekszego poświecenia. Lekarz czy kolejarz też pracuje w święta ale w tym roku robi a za rok może mieć wolne nie jest tak że zawsze w święta bedzie musiał robić. a my rolnicy będziemy musieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Jak ktoś kogoś będzie kocha, to nawet w ogień za nim pójdzie:)

Edytowano przez rolnik115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

ja miałem kilka dziewczyn ale 3 z nich to mi otwarcie powiedziały że nie chcą być z rolnikiem (dwie pochodziły z gospodarek a 3 na początku mówiła że to nie problem ale po jakimś czasie też powiedziała że nie chce ) Wszystkie były by ze mną jak bym zostawił gospodarstwo i poszedł do pracy. :( :( :( tak odstrasza gospodarstwo choć wiele razy powtarzałem że dziś nie trzeba aż tak cieżko pracować jak dawniej to bywało. choć uwiązanie pozostało jak coś sie hoduje. nie można zostawić i pojechać na tydzień gdzieś. Rolnikiem to trzeba sie urodzić nie wiem czy jest inny zawód który by wymagał wiekszego poświecenia. Lekarz czy kolejarz też pracuje w święta ale w tym roku robi a za rok może mieć wolne nie jest tak że zawsze w święta bedzie musiał robić. a my rolnicy będziemy musieli.

Wstyd się aż przyznać ale ja nawet w święta nie potrafię usiedzieć w domu muszę coś robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem uczepiliście się tych krów jak by tylko to wszyscy robili i nic po za tym. Wróciłem teraz z Krakowa z lodowiska i powiem ze ludzi do zajeb.nia bardzo dużo ładnych dziewczyn jedna jak mnie podcięła to gwiazdy zobaczyłam a jak przepraszała szkoda ze była z facetem jak by była sama to może by się dała na kawę i pizze namówić. Apel z mojej strony do dziewczyn, jeżeli jesteście singielkami a chodzicie na lód to miejcie jakiś znak szczególny bo łatwiej będzie na was lub w was trafić. :D Także wolnego czasu jest teraz mnóstwo bo zima trzeba tylko go jakoś zagospodarować, nie koniecznie kluby czy disco i tylko łubu dubu.

Plakietkę mają nosić :P " Jestem singielką "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ciekawe czy na portalach randkowych jest ogłoszenie szukam męża o zawodzie rolnik


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8piotrek6    111

ciekawe czy na portalach randkowych jest ogłoszenie szukam męża o zawodzie rolnik

 

aby się dowiedzieć trzeba sprawdzić :P

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Po prostu wystarczy sobie rozgraniczyć jak robię to robię 16 godzin a jak jest piątek wieczór to nie gadajcie że krowy doicie :huh: po prostu niema co narzekać, ludzie w mieście też lekko nie mają trzeba pracować, a my robimy u siebie i zazwyczaj to co lubimy to się ceni :lol: wiadomo jak najlepszy czas wakacji to żniwa a jesienią po nocach się w ciągniku siedzi ale wystarczy kilka nocek w ciągniku zarwać i robotę się nadgoni, ja czasami w gospodarstwie się czuje jak na urlopie bo tak to jest jak człowiek robi to co lubi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8piotrek6    111

Wstyd się aż przyznać ale ja nawet w święta nie potrafię usiedzieć w domu muszę coś robić :)

 

taką chorobę mają przeważnie rolnicy, święta to dla nich chory czas bo jak to tak tylko siedzieć. :)

 

Po prostu wystarczy sobie rozgraniczyć jak robię to robię 16 godzin a jak jest piątek wieczór to nie gadajcie że krowy doicie :huh: po prostu niema co narzekać, ludzie w mieście też lekko nie mają trzeba pracować, a my robimy u siebie i zazwyczaj to co lubimy to się ceni :lol: wiadomo jak najlepszy czas wakacji to żniwa a jesienią po nocach się w ciągniku siedzi ale wystarczy kilka nocek w ciągniku zarwać i robotę się nadgoni, ja czasami w gospodarstwie się czuje jak na urlopie bo tak to jest jak człowiek robi to co lubi :rolleyes:

 

Też się z tym zgadzam bo jak się robi to co lubi to się nie czuje że się robi :)

W mojej okolicy jednak sprawdziłem że dziewczyny ze wsi nie chcą się plątać z gospodarką, a zwłaszcza te które już z nią mają do czynienia, dla mnie jest to chore myślenie i nie potrafię ich zrozumieć. No a dziewczyny z miasta częściej się zdarzają wyrozumiałe i ciekawe wsi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

coś w tym faktycznie jest co mówisz to te cholerne stereotypy że rolnik to dziadok,ktoś gorszy w społeczeństwie :unsure: etc niestety nie my mamy na to wpływ ale media i te głupie trendy co dzisiaj panują min. seriale które robią wodę z mózgu dziewczyną oglądają, a tam chłopaczki są ich ideałami wystarczy włączyć pierwszy serial z brzegu i to zaraz widać :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

faktycznie dziewczyny z miasta są bardziej ciekawe ja kiedyś koleżance tłumaczyłem pół godz czym sie różni siano od słomy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jestem :P Ktoś mnie szukał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

serio sie interesowała póżniej gadka o samochodach i sie okazało że ma lepszy wózek odemnie to żeby poczuć sie lepiej powiedziałem jej o nowym traktorze noi sie zaczeło że rolnicy bogaci że nie powinni pracować że po trzy samochody mają ale tego że czasami trzeba pracować 24h to nikt nie widzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj