Polecane posty

Migotka    183

hah możliwe że to własnie róznica województw działa ;p

 

szkoda , że jakos u mnie brakuje takich zapalonych rolników ;p

żartuję, bo to może zabrzmieć jak jakas reklama czy propozycja haha ;p

 

ps gdzie mieszkam ? za górami, za lasami, tak prawie na końcu świata ;) Dolny Śląsk

 

no to widzisz, działa w obie strony - wyjątki może i są , ale daleko, skrzętnie ukryte przed światem ;p

ucieszyłes się ?? hmm lepiej uważaj bo ta radośc może być przedwczesna haha ;) ...

Edytowano przez Migotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

sąsiednie województwo , często tam jeżdżę kupować maszyny rolnicze, trzeba by się tam zatrzymać na dłużej i rozejrzeć

 

ale chyba tak jest jak wcześniej ktoś pisał, że te wyjątki siedzą w domu, na nie jednym gospodarstwie byłem , czy po zboże czy po byczki , czy maszyny oglądać do kupienie,i żadnych dziewczyn nie spotkałem, albo na wsiowych imprezach przychodzą pary , ale by było fajnie jak bym przyjechał do jakiegoś gospodarstwa kupować jakiegoś cielaczka i by mnie jakaś urocza panienka oprowadziła,

dobra uciekam z tego kompa bo obowiązki wzywają

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widocznie słabo się rozglądałeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak w dzisiejszych czaszch,forme rozrywki stanowi komputer,a szare myszki się wstydzą wychylic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka    183

sami motocyklisci zmowa jakas czy co ? ;p a ja się do końca zycia nie poczekam takiej maszyny, no chyba że kupię sobie z mężem za jakieś 100 lat ;/

 

Ania - masz całkowita rację, ja nie mam ani jak, ani z kim , ani gdzie wyjśc, nie każdy chodzi na imprezy co tydzień, a z tym komp to fakt, takie ślęczenie przy ekranie stanowi chyba jedną z najczęstszych rozrywek ostatnimi czasy ...

Edytowano przez Migotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

o kurczę Migotka masz poczucie humoru, to mnie rozbawiłaś , no nie mogę , brawo, może i tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka    183

no widzisz ;pjak moi rodzice cos sprzedaja to często tez przyjezdzaja tacy "ślepi na wszechświat" poza dana maszyną świata nie widza haha

 

chociaż ostatnio zjawil się u mie taki przypadek, że przyjechał pan z synem, miał kupywac pług, a w końcowym efekcie zaproponował , że kupi pług ale razem z tależówką, albo ze jest tez druga opcja- jesli umówię sie z jego synem, czasami ludzie wiele rzeczy róznie interpretują ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

albo młoda skąpo ubrana rolniczka(lato) wychodzi by zaprezentować sprzęt , a MR każe by przyprowadziła ojca, bo nie może się skupić , i dobrze obejrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kup maszyne,żone zyskasz gratis :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Umówcie sie u Paweła Korbanka to traficie oboje napewno :D

suzuki21l Twoja sis i jej koleżnka z wioski, znajome z miasta, typowe miastowe, a że kontakt z nimi miałem taki, że no hmm.. są na tyle ogranięte, że zachować sie potrafią żeby dziadkowie jakichś ale nie mieli odnośnie ich kultury (wiadomo starszyna na wsi ;p ). No więc ciekawie było :D 2 laski 170 talia osy, pełne płuca :D , i tyłeczki hih. Kumple eh no kazdy próbował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka    183

haha Suzuki21l - to wiesz co mam propozycje, kolejnym razem po zakup maszyn wpadaj do mnie, podstawie Ci jakąś sąsiadkę i dokonamy od razu transakcji ;p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

o miodzio, odezwe się po żniwach , będę szukał ciągnika RENAULT bądż FENDT 105-125KM, agregat , i pług obrotowy do tego, no i oczywiście w Dolnośląskim, tylko no wiesz, jak pisałaś, przy oględzinach FENDTA nie wiem czy zdołam odwrócić wzroku

 

a może inaczej, w ciepły weekend wpadnę tam do was TDMką , na pewno znasz takie osoby co nie mają jak, z kim i gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka    183

no wiesz ale pamietaj że nie ma nic za darmo ... :P

 

za przeprowadzenie na moim terytorium dwóch transakcji róznego "pokroju" biorę ekstra prowizję ;)

 

oddasz motor i będziemy kwita, bo od rodziców to do końca życia sie nie doczekam haha ;p

ewentualnie możesz mi przepisac kilka dodatkowych ha :)

 

*** żartowałam nie jestem żaden materialista-terrorysta, chociaz z tym terrorystą ... może ... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

o kurczę , i w dodatku jeszcze lecą na ha, no bajka, mojej ukochanej (YAMAHA TDM) nigdy nie oddam,

wiesz co ja od swoich również nigdy bym nie dostał, przyjemności we własnym zakresie, na prawko na zakup ostatniego moto przeznaczyłem końcówkę premi MR ,

uciekam , muszę na śrutować zboża dla byczków, się kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

O śnieg pada !!

 

A nawiązując do głównego tematu to dawno tu nie pisałem.. O jakich myszkach wy piszecie?? !

Ja tam u siebie tępie gryzonie czym popadnie - ( bez reklamy preparatu)

Prawda jest taka że zmiany rzeczowo-finansowe, światopoglądowe i kulturowe na wsi wyprzedziły nawet najbardziej śmiałe prognozy i mamy dziś to czego tak przez całe lata zazdrościliśmy swoim sąsiadom z zachodu - Niemcom, Francuzom.. Otóż dogoniliśmy ich super świat wraz całą otoczką- na polach Johny, fendt-y, N-H Classy i in. Ceny gleby podwoiły się lub potroiły, opłacalność spadła do zera, dochód tworzą bezsensowne dopłaty i dotacje, napędzające sztucznie i kreujące coraz wyższe żywności dla odbiorców finalnych. \Gospodarstwa jak małe folwarki, od jednego do drugiego coraz dalej także w sensie towarzyskim, sąsiedzkim( to co kiedyś wyróżniało nas- wsi spokojna wsi wesoła) Dobrobyt i bogactwo miesza się z ciągła pogonią za tym aby było więcej i więcej, tylko gdyby tak się zatrzymać i pomyśleć to po co? Czy mamy więcej jniż jeden żołądek? Czy to jest szczęście, gdy niektórzy w sezonie nie mają czasu usiąść , w spokoju zjeść i odpocząć - tylko w biegu lub w polu W swoim John Deere!

Pokrywa się również z tym że, im bardziej kocha się pieniądze tym dalej do drugiego człowieka. Zobaczcie ilu bogatych niemieckich farmerów szuka drugiej połówki przez biura matrymonialne lub w naszym kraju. Czyżby i nas to osiągnięcie cywilizacyjne doganiało? Upadek relacji międzyludzkich zatacza coraz szersze kręgi i staje się pomalutku smutną normą . Zbliżając ten wywód do tematu forum trzeba zauważyć , że w relacjach na płaszczyźnie damsko-męskiej w wydaniu dajmy na to - sielskim- anielskim również następuje mała degrengolada.

Na wsi wyłaniają się nowe grupy i co gorsza zaczyna być zauważalny rozdźwięk pomiędzy nimi .

1. Bo czy bogatemu farmerowi wypada iśc w kontury i smalić cholewy do panny której rodzice mieszkają na wsi ale nie żyją z pracy na roli albo są Przepraszam za wyrażenie - małorolni?

2. Mam takie doświadczenie ,że z gospodarstw które są rentowne i produkują na rynek jeżeli jest większa liczba dzieci w takiej rodzinie to jest 1 następca ( facet) a jeżeli ma siostry to są kształcone na te dajmy farmaceutki, prawniczki itp i nie w głowie im powielanie schematu ich matki.

3. O prawdzimym szczęściu mogą powiedzieć farmerzy którzy posiadają trzy cyfrową liczbę hektarów i kilka zielonych czterokołowych maszyn w garażu zazwyczaj tacy mają wzięcie, nawet przepraszam ponownie - niewysublimowanych intelektualnie dam o kolorze blond akredytujące się życiorysem miejskim

4. Niestety ale zawód rolnika czy profesja może będzie adakwatniej - zaczyna tracić gdyż nasze damy poprzez internet, prasę i telewizję mają wpojone równouprawnienie i coraz częściej wyzwolenie. Człowiek chce być wolnym, nie mieć ram, a życie na wsi niestety takie ograniczenie nakłada, bo nie można jechać na urlop gdyż są żniwa - No tak ale wtedy jest najlepsza pogoda i można sie opalić ! Albo : Po co tkwic na tej wsi - Tu jest nudno W mieście to są rozrywki! Lub znowu kiedy indziej: Kochanie idę do pracy Będę pracować w gminie lub w Banku Spółdzielczym nie ważne za ile Ważne by się wyrwać z tej dziury. Tu się nic nie dzieje- nawet nikt nie umiera!

 

Możne na tym poprzestanę narazie Jeżeli kogoś uraziłem - przepraszam. Jeżeli ktoś zarzuci mi szowinizm lub stronniczość -trudno. Będą i tacy co będą mi współczuć - Ty to człowieku musisz mieć bagaż życiowych doświadczeń! bo zazwyczaj tak mam w życiu że Ci którzy dobrze mnie poznają wiedzą co i jak. Mój materialny charakter wypowiedzi jest trochę przerysowany, aczkolwiek słuszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Migotko ja to o motorze nie marzę ale chociaż żeby ktoś chciał mnie raz przewieźć, poczuć ponoć wiatr we włosach ... :D

 

@endzit widzisz ludziom uda się zdobyć więcej niż do tej pory mieli i jak to się mówi 'apetyt rośnie w miarę jedzenia', chcą więcej, więcej, przez to mniej czasu dla bliskich i tak się ludzie oddalają,...chociaż nie zawsze tak musi być

co do myszek zapewne chodziło o takie kuszące swoim spojrzeniem :D

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka    183

Suzuki- nie martw sie na ha nie lecę swoich mi starcza ;p

co do tego dłuższego tekstu - hmm- CYTAT: "" :o o prawdzimym szczęściu mogą powiedzieć farmerzy którzy posiadają trzy cyfrową liczbę hektarów i kilka zielonych czterokołowych maszyn w garażu zazwyczaj tacy mają wzięcie, nawet przepraszam ponownie - niewysublimowanych intelektualnie dam o kolorze blond akredytujące się życiorysem miejskim""

 

O prawdziwym szczęściu tylko przy trzycyfrowej liczbie ?? - u mnie takie gosp. jest , mam same siostry i jakos nie widze tłumu wylewających mi się adoratorów rolników, ale jesli chodzi o te blond panie ( przyrumienione i jeszcze skwierczące po wyjściu z solarium,), to fakt - takie panie zawsze maja wzięcie, bo każdy facet chce móc "pochwalić się swoim nabytkiem" ... ,dlatego te szare mysze nie maja możliwosci wybicia się , bo pomarańczowe "piłki nożne " zawsze będą wybierane jako pierwsze

 

wyjaśnienie *** : w moim słowniku "piłki nożne", oznaczają te napompowane jak wy to nazywacie zderzaki , którymi tak bardzo się zachwycacie :P

ps mam nadzieję że za moje teksty nikt mnie nie zamorduje z premedytacją (bo wolałabym obudzic się żywa) pozdrawiam :rolleyes:

Edytowano przez Migotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@endzit coś pokręciłeś, jak to dogoniliśmy zachód pod względem materialnym? Czy Ty jadąc przez PL widzisz na co drugim polu po 2 albo 4 lexiony, bo ja nie...? Piszesz jak byś miał na prawdę przerąbane, piękno jest powszechne, rodzimy się z tym albo kupujemy więc dla chcącego powiedzmy nic trudnego natomiast ważna jest atrakcyjna osobowość i energia życia, a czytając Twoją wypowiedź wnioskuję że z tymi ostatnimi masz problem brak urlopu i trauma przed każdym wyjazdem nowym JD w pole.

Fakt, jestem z tych co współczują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

koledzy ja tak troche z boku

czytajcie co pisza dziewczyny ,zastanówciesie jak one myśla (nie wymyślajcie skomplikowanych teori) , a ten temat nie bedzie wam potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Dziewczyna jaka by nie była,jak będzie myślała głową a nie ...upą to nie tylko na Classa,John Deera ale i na Vistulę KZB 3B poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Co myślą?... hmmm, tego chyba nikt nie wie, nawet najstarsi górale ;) najlepiej widać co myślą w czynach

 

człowiek może o sobie niewiadomo co myśleć, wiele mówić, ale o tym jaki jest świadczą czyny, i dotyczy to nie tylko kobiet.

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj