Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tunel foliowy

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 16 luty 2015 - 11:10

Tunel foliowy

Mam trochę kantówek z olszyny 7 cm x 7 cm i chcę ich wykorzystać do zrobienia tunelu. Tylko nie wiem jak lepiej je przytwierdzić do ziemi? Czy wkopać, może kupić kotwy i je wbić w ziemię(tylko to już jest spory koszt bo taka kotwa to 26 zł), trzecia opcja to zrobić coś na wzór legarów i do nich przymocować słupki? Czy w ogóle takie kantówki nie będą za cienkie? Poradźcie coś jeśli macie jakieś doświadczenia z tunelami z drewna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tunel foliowy Dzisiaj, 06:45
  •  

#2 Share kiszOn

kiszOn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego, zwłaszcza wykorzystanie zjawiska heterozji

Napisany 16 luty 2015 - 17:30

Tunel foliowy

lepsze są tunele metalowe, można znaleźć w miarę tanie a są wytrzymalsze od drewna

nie zapomnij że tunel też czasami trzeba odkazić i jeśli nie zakonserwujesz dobrze tego drewna to długo nie wytrzyma

mieliśmy drewniany ale był nie praktyczny ( za niski), po ok 6-7 latach już się sypał, dwa lata temu kupiliśmy metalowy i nie wyszło drogo

w starym tunelu przegniło wszystko co miało kontakt z ziemią, więc jeśli będziesz jednak stawiał z drewna to lepiej nie wbijaj w ziemię tylko zainwestuj w kotwy, dłużej wytrzyma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share romanewas

romanewas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 18:35

Tunel foliowy

lepsze są tunele metalowe, można znaleźć w miarę tanie a są wytrzymalsze od drewna

nie zapomnij że tunel też czasami trzeba odkazić i jeśli nie zakonserwujesz dobrze tego drewna to długo nie wytrzyma

mieliśmy drewniany ale był nie praktyczny ( za niski), po ok 6-7 latach już się sypał, dwa lata temu kupiliśmy metalowy i nie wyszło drogo

w starym tunelu przegniło wszystko co miało kontakt z ziemią, więc jeśli będziesz jednak stawiał z drewna to lepiej nie wbijaj w ziemię tylko zainwestuj w kotwy, dłużej wytrzyma

Co rozumiesz przez w miarę tanie tunele metalowe? Chcę zrobić tunele 30m x 10m x 3m wysokie. Jaki koszt konstrukcji metalowej musiał bym liczyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 20:24

Tunel foliowy

Kolega wyżej dobrze Ci podpowiadał...

Taki wymiar tuneli kupisz od 1tys do kilku powiedzmy że 3.