Slowik1990

Opryskiwacz na 8h Jaki wybrać ?

Polecane posty

Slowik1990    0

Witam

 

Potrzebuje zakupić nowy opryskiwacz na około 8 h 

Z racji małego areału nie chce przeznaczyć na niego więcej jak 2500 zł

Myślę o 400 l i 12 m szerokości. Jakie firmy polecacie ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Moje propozycje 

 

http://allegro.pl/opryskiwacz-biardzki-lider-400-500-600-800-1000l-i5083958741.html

 

http://allegro.pl/opryskiwacz-opryskiwacze-400l-12m-rsm-nowy-gratis-i5075457660.html

 

http://allegro.pl/opryskiwacz-400-litrow-12m-obrrsm-wersja-export-i5060270451.html

 

Są jakieś większe różnice w jakości ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

ja mam biardzki. cena przystępna wykonanie mozę być jak narazie śmiga i dałem za niego też koło 2500 i już chyba 3 sezony za sobą


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stiven1983    0

bierz 500 lub 600l ja mam 400 i uważam że 600 jest bardziej uzasadniona ekonomicznie zawsze to przecież kilka tankowań mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Proponujesz mu 600, a nawet nie wiesz jaki ma ciągnik. Te z solca-zdroju pompy też mają chyba "BIARDZKI", także dużych różnic nie będzie. Przynajmniej kilka lat temu takie montowali. Najlepiej zadzwoń i zapytaj, a potem wybierz tych którzy zaproponują Ci lepszą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slowik1990    0

Posiadam c330 oraz zetora 7045 więc z tym większym nie było by problemu, czy tylko jest sens na taki mały areał ? Myślisz, że można jescze negocjować te ceny ? Końcówki pojedyncze czy potrójne ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

jak masz 8 ha to ja bym wybrał taki aby pryskać c-330 tak jak to jest w moim przypadku a co do końcówek to potrójne to jeśli masz stosować RSM a jeśli nie to bierz zwykłe trochę taniej i nie są wtedy obrotowe więc rzadziej będzie występowało zjawisko że leci na dyszy bo uszczelniacz nie trzyma


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slowik1990    0

Powiedzmy, że nie ma głupich pytań :P Czym różnią się końcówki do RSM od zwykłych ? Mają inną średnicę ? Nie jest to duża dopłata więc chyba dołoże to potrójnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Do RSM czyli będą potrójne obrotowe i bedzie żółta drobno kropelkowa niebieska średnio kropelkowa a czerwona leje prawie jak z konewki o drobnym sitku

  • Like 1

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Ale jeśli nie stosujesz RSM to ja bym brał pojedyncze zawsze to mniej elementów do awarii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slowik1990    0

Faktycznie. Poczytałem trochę na ten temat i myślę, że RSM odpada i nie będę z tego korzystał. Czyli wychodzi na to, że wszystko w tej cenie jest raczej robione na "jedno kopyto" i nie da się określić który sprzęt jest mniej bądź bardziej awaryjny..  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Jeśli chodzi o awaryjność to po jedyńcze napewno będą trwalsze. I trzeba pamiętać żeby wode z pompy na zime wylać


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Mamy opryskiwacz tego typu. Co roku ok 30 zbiorników, mamy go 7 może 8 lat - bezawaryjnie. Tak na prawdę to nie bardzo ma się tam co zepsuć. 

Pompa biardzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No tylko czasami ma checi cieknąć ale da się to zniwelować


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Mój na szczęście jest szczelny. Demarol - więc ten z solca chyba. Jedyne co to uszczelke dekla górnego trzeba było inną założyć, ale to zaraz po zakupie. No i lakier taki sobie, ale to już każda polska maszyna ma z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slowik1990    0

Trochę podzwoniłem i okazuje się, że najlepszą ofertą jest ten:

http://allegro.pl/opryskiwacz-400-litrow-12m-obrrsm-wersja-export-i5060270451.html

Rama wzmacniana (export) pompa nie jest biardzki ale zapewniano mnie, że jest jeszcze lepszej jakości (wiadomo, mówią to co chce usłyszeć) Biardzki ponoć plastikowa ? Tu już nie.

Cena z pojedynczymi końcówkami 2350 ,- co ważne wraz z transportem (każda inna firma krzyczy 200 zł za transport)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

No ja mam od nich, tzn. ich produkcji, ale kupiłem u pośrednika taniej niż na miejscu u producenta. Było to kilka kilometrów od ich siedziby, ale już nie pamiętam miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Mój leciał bo nie było uszczelniaczy, zadzwoniłem przysłali i jest ok


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

ja polecam tad-lena chodzi już drugi sezon i jest całkiem ok a pryskam bardzo dużo..

moim zdaniem lepiej wykonany niż biradzki i lance się inaczej rozkładają (w poziomie) to moim zdaniem zdecydowanie lepsze rozwiązanie..

2 lata temu dałem 2500 z potrójnymi końcówkami.. chodzi z ciapkiem i jest do niego można powiedzieć idealny..

oczywiście chodzi o model 400/12

jedyne do czego się można przyczepić to pompa mogłaby mieć większą wydajność ale ciapka i tak trzeba na 4 kręcić więc jest ok

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Jakość wykonania będzie taka sama. To wszystko jest robione "na jedno kopyto". Więc chyba nie ma większego znaczenia co wybierzesz.

 

A tak z ciekawości dlaczego uważasz że lepiej wykonany niż biardzki? Czym sie różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

sasiad ma  biradzkiego i w moim profile wydają się masywniejsze i ta belka też lepiej wykonana,  w dodatku u sąsiada po 3 roku to już farba odłazi i rdza się daje na moim na razie nic nie widać. W dodatku w tej cenie mam potrójne końcówki.

Mi się wydaje lepszy ale może tylko ja odnoszę takie wrażenie.

Polecam tad lena i bo sam mam i nie narzekam .

a i tak jak wspomniałeś wszystko na jedno kopyto. Za tę cenę nie ma co oczekiwać cudów.. ale na ten areał to jaki nie wybierzesz będzie dobry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam30    1

Mam biradzkiego  z 2008 nie ma co narzekać , w tamtym roku  wymieniłem membrame w pompie a tak wszystko chodzi potrójne koncówki to wygoda , prz przechodzeniu  np ze środka doglebowego na środek owadobójczy np. , ja bardzo sobie chwale zamykanie pojedyncze koncówek bo mozna dopasować kazda szerokosc oprysku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slowik1990    0

To, że go gryzie to też kwestia dbania, mycia po pracy czy też po prostu garażowania.

Pozostanę chyba przy tym z Solca Zdroju raz, że cena niższa około 400 zł (biorąc pod uwagę również transport) a dwa pompa na którą sprzedawca tak się zarzekał, że bardzo dobrej jakości. Może C330 ogarnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj