Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silos Zbożowy 28t

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Toxic

Toxic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:46

Silos Zbożowy 28t

Od pewnego czasu zaczął mi rdzewieć silos zbożowy przy samym dole. Czyściłem, malowałem ale po jakimś czasie znowu wyszła rdza. Macie moze jakiś pomysł co z tym można zrobić? :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silos Zbożowy 28t Dzisiaj, 00:22
  •  

#2 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 15 luty 2015 - 15:08

Silos Zbożowy 28t A czy silos po montarzu był czymś oblewany? betonem albo jakimś lepikiem?

#3 Share Toxic

Toxic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 luty 2015 - 19:20

Silos Zbożowy 28t

Był betonem u innego właściciela. U mnie nie jest niczym oblany. Czym by było go dobrze oblać?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 15 luty 2015 - 20:29

Silos Zbożowy 28t

Ja mam silosy i po montażu ich niczym nie oblewałem, bo firma która montowała mi zbiorniki mówiła że nie warto niczym oblewać, bo po oblaniu betonem i tak między beton a silos woda wleci i będzie korodować. Właśnie się zastanawiam kto to wymyślił żeby oblewać silos betonem? blacha ocynkowana powinna długo wytrzymać bez takich zabiegów typu oblewanie spodu silosu. Napisz jakie prace wykonałeś żeby zabezpieczyć silos przed dalszą korozją, ja to bym tą korozje wyczyścił i zrobił barankiem do podwozi samochodowych bo malując farbą może być marne zabezpieczenie ale nie jestem zbytnio specem w tych sprawach ale moim zdanie powinno pomóc.

#5 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 22 luty 2015 - 11:27

Silos Zbożowy 28t Norma. Podstawowy błąd to betonowy kołnierz wokół silosu. Nie ma bata, że po pewnym czasie beton nie odstrzeli od blachy. Nawieje tam pyłków, wody naleci i po pewnym czasie wygnije dziura. Dobrze posmarować lepikiem, na to papa termozgrzewalna i po kłopocie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,