Polecane posty

Toxic    0

Od pewnego czasu zaczął mi rdzewieć silos zbożowy przy samym dole. Czyściłem, malowałem ale po jakimś czasie znowu wyszła rdza. Macie moze jakiś pomysł co z tym można zrobić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toxic    0

Był betonem u innego właściciela. U mnie nie jest niczym oblany. Czym by było go dobrze oblać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

Ja mam silosy i po montażu ich niczym nie oblewałem, bo firma która montowała mi zbiorniki mówiła że nie warto niczym oblewać, bo po oblaniu betonem i tak między beton a silos woda wleci i będzie korodować. Właśnie się zastanawiam kto to wymyślił żeby oblewać silos betonem? blacha ocynkowana powinna długo wytrzymać bez takich zabiegów typu oblewanie spodu silosu. Napisz jakie prace wykonałeś żeby zabezpieczyć silos przed dalszą korozją, ja to bym tą korozje wyczyścił i zrobił barankiem do podwozi samochodowych bo malując farbą może być marne zabezpieczenie ale nie jestem zbytnio specem w tych sprawach ale moim zdanie powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Norma. Podstawowy błąd to betonowy kołnierz wokół silosu. Nie ma bata, że po pewnym czasie beton nie odstrzeli od blachy. Nawieje tam pyłków, wody naleci i po pewnym czasie wygnije dziura. Dobrze posmarować lepikiem, na to papa termozgrzewalna i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rafal11195
      Witam wszystkich. Mam u siebie 4 silosy BIN 2x 30 i 2x130 t. Gdy monteży go składaja żadaja noclegu i 2 posiłków, jesli jest to silos 130t to przyjezdza 5-6 osob i musisz im zapewnic nocleg oraz wyżywienie, a koszt złożenia tego silosu wcale nie jest mały. Co o tym sądzicie , jak to jest w innych firmach : Araj, zuptor michał, ??
    • Przez MartineZ
      Witam,
       
      czy ktoś z Was suszył bądź zna kogoś kto próbował suszyć kukurydzę w silosach typu BIN? Konkretnie chodzi o silos typu BIN60. Znam gościa, któremu udało dosuszyć się rzepak stąd taki pomysł. Zdaje sobie sprawę, że to inny kaliber wilgotności ale na razie jestem na etapie zbierania opinii na ten temat. Jeśli chodzi o wyposażenie silosu, to oczywiście w grę wchodzi wentylator 7,5 kW, nagrzewnica, wielopunktowa sonda temperatur, czytnik temp na odpowiednich poziomach i sterownik, który będzie włączał nagrzewnice i wyłączał w zależności od temperatury. 
       
      Wiem, że kukurydzę suszy się wysokotemperaturowo i sposobem opisanym wyżej nie uzyskam tych 100-110 stopni ale może da się niskotemperaturowo...?
       
      Pozdrawiam i chodź do Świąt jeszcze daleko to Wesołych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia życzę już dziś 
    • Przez ramzesss
      Prosił bym o poradę , ponieważ mam w planie budowę silosu na kiszonkę . Silos znajdował by sie wzdłuż miedzy, planowałem odsunąć sie 3 metry i postawić go 40 metrów długi i 8 szeroki ale architekt mówi ze od domu sąsiada musi być 25 metrów odległości a jest z 17 m i moje pytanie dotyczy tego czy sie nie da tego jakoś ominąć prawa ?
    • Przez wl_master
      Witam, mam pytanie do użytkowników silosów płaskodennych BIN lub Polnet, jak macie wybieraki w środku to ile jeszcze zostaje faktycznie w zbiorniku zboża. i druga rzecz jak przestanie się juz obsypywa grawitacyjnie w silosie to czy trzeba w jakiś sposób odkopywac wybierak czy po prostu włączamy mu start i zaczyna pracowac? zastanawiam sie nad silosami z Bina lub Polnetu i chyba przechodzi Polnet ze względu na falistą blachę czy użytkownicy mogą sie wypowiedziec o jakichś minusach lub na co trzeba zwróci uwagę. planowane silosy to 4-6X130 ton z koszem, kubełkiem wialnią
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam
       
      Chciałem podpytać kolegów, czy pakujecie suche ziarno zbóż w rękawy foliowe???
       
      Jak się przechowuje ziarno???
      Jak duze czy małe ilości pakujecie???
      Macie maszyny własne czy usługa??
       
      Zastanawiam się nad takim magazynem, by nie budować silosów. Mój magazyn płaski już nie daje rady i muszę coś wymyśleć.
       
      Z góry dziękuje za uwagi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj