Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasilanie pompy od cyklopa pod górkę.

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wsk233

wsk233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 luty 2015 - 10:14

Witam, czy ktoś z was może wie czy pompa od cyklopa jest w stanie zassać olej ze zbiornika delikatnie pod górkę tj. jakieś 30 cm, i czy potrzebny mi ten zaworek ograniczający max. ciśnienie w układzie jeśli zastosuję rozdzielacze z zaworkiem bezpieczeństwa (te nowe z pomarańczowymi elementami).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zasilanie pompy od cyklopa pod górkę. Dzisiaj, 20:09
  •  

#2 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:03

Zasilanie pompy od cyklopa pod górkę. Bez problemu za iagnie olej nawet z metra tylko odpowiednia srednica weza sacego minimum jakies 30mm , zawor bezpieczenstwa bym zalozyl poniewaz bedzie tanszy niz wymiana rozdzielacza co to ma byc za maszyna i do czego ma sluzyc bo jesli ma napedzac slnik olejowy to zaproponiwal bym jeszcze chlodnice rozdzielacz i pompa by wtedy dluzej sluzyly

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share wsk233

wsk233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 luty 2015 - 15:02

Na razie to do cyklopa bo muszę go przerobić pod ciągnik, ale w przyszłości także z myślą o podcinarce do porzeczek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 15 luty 2015 - 16:51

Zasilanie pompy od cyklopa pod górkę. Czyli na razie moze biegac bez chlodnicy ale jak juz przerobisz ja na podcinarke to wtedy na powrocie do zbiornika chlodnice bo olej nagrzewa sie jak ma tarcie a nawet jesli czesto przepuszcza na zawoze bezpieczenstwa ja ci powiem ze u mnie pompa od 330 zaciaga paliwo z 6 metrow bez zaworka zwro tnego i taka sama mam do oleju z beczki dlatego waz okolo 2 metry