Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy warto zakupic uzywanego belarusa?

98 odpowiedzi na ten temat

#81 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 21:34

Te zachodnie rzeczywiście jakieś lepsze, ja mam mtz 82 91 rok z Austrii  mam go od 2007 roku teraz ma 2000 mtg  silnik i skrzynia nie ruszane,  biegi z przekręcana rękojeścią ,zaczep pływający, zmiana prędkości wałka w kabinie ,rozruch 24v, siedzenie gramera  , dwóch znajomych miało pronary to już je zajeździli i poszły do ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy warto zakupic uzywanego belarusa? Dzisiaj, 19:41
  •  

#82 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 13 marzec 2015 - 21:45

zgadzam sie z tym w 100 %

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#83 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 13 marzec 2015 - 22:07

No, te do Niemiec i NRD to nawet tyle tych slynnych wyciekow nie maja. Wystarczy obejrzec po ogloszeniach. W kabinach tez lepiej, ciszej i wiecej udogodnien.

#84 Share dosi27

dosi27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 18:08

panowie ja mam mtz 82 z roku 91 który szedł na Szwecje  tak jak kolega pisze  na eksport sa lepsze traktor nie zniszczalny pozdrawiam 

#85 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 20:35

to jak szly te ursusy i mtzty na export??? z innej fabryki? czy jak? ze takie dobre?

#86 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 21:13

czy warto zakupic uzywanego belarusa? Z tych samych fabryk ale były rygorystyczniejsze normy kontroli gotowych wyrobów. Podczas gdy na kraj puszczano wszystko co się tylko dało na export puszczali wymuskane i bardziej starannie składane egzemplarze być może z troche lepszych materiałów.

#87 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 14:58

Dokładnie,Ursusy w wersjach eksportowych to kompletnie inny poziom.

Np:Taka C-360 i jej eksportowy odpowienidik C-362.

W wersji krajowej wnętrze jest całe metalowe,żadnych udogodnień i nic a w C-362 wszystko w tapicerce,plastikach.

C-362 ma wspomaganie i normalne ogrzewanie a nie to z rurą montowaną od silnika do kabiny jak w krajowej wersji.

Nie jestem pewny ale w C-362 chyba była też dużo wydajniejsza hydraulika.

Według mnie Ursus dla zachodnich rolników był w tamtym czasie czymś czym dla nas jest teraz Belarus czy Farmtrack.

Proste i tanie ciągniki.

Jak się przyjży innym zagranicznym ciągnikom z tamtych lat to nasze Ursusy wcale nie wypadają tak tragicznie jak to mówią niektórzy.

Pod warunkiem że nie będzie się ich porównywać z najdroższymi ciągnikami z tamtych czasów.

Edytowany przez Rolnik1111, 25 marzec 2015 - 15:00.

#88 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1760 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 19:11

Mój MTZ to import z Niemiec. Hydraulika (odpukać) na razie nie cieknie, skrzynia wyje, ale TTTM, poza tym chodzi, jak mój sąsiad stwierdził, gdy kupowałem "podejrzanie lekko i dobrze". Silnik robiłem. Hamulce OK. W porównaniu do krajowych jest tak jakby solidniej wykonany i złożony. Gdyby nie lejący wtryskiwacz (kapie z obudowy, trzeba to przejrzeć) to miałbym suchutki i czysty silnik i skrzynię. 

Na plus naszych "małych" Ursusów trzeba zaliczyć bardzo dobrą zwrotność, nienajgorszą hydraulikę z regulacją pozycyjną i siłową. Ograniczenia RWPG dają znać o sobie, ale taki C-362 z importu nawet dziś nie jest najgorszym ciągnikiem do pracy.

Edytowany przez jahooo, 25 marzec 2015 - 19:14.

#89 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 marzec 2015 - 21:54

no tak 362 ma równą podłogę i wygłuszyć nie jest problem no i wspomaganie o ile się nie mylę ma skośne zęby na ataku bo jak jeździ w skr to nie wyje nic ;)

wywaliłem rozruch na 24 V bo mi spaliło 2 rozruszniki cholerstwo teraz mam na 12 v :)

#90 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 20:56

Chce kupic nowego belarusa 920.4 i chcialbym sie spytac czy ktos na formum ma takiego i moze podzielic sie ze mna opinia co do tego ciagnika 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 marzec 2015 - 22:42

dokłądnie były testowane te ciągniki np w ursusie,  bo ursus c330 mój np miał iśc na eksport bo miał już kabinę etc ale został cofnięty przez rozdzielacz bo był skopany i wuja go kupił, więdz jakiś bubel to zostawał w kraju:) a wystarczyło kupić nowy rozdzielacz :) teraz nie ma problemu ale w latach 80-tych.... a już nie chwalicie tak tych eksportów, bo tak jak kolega gada one szły z tej samej fabryki, ja też mam mtz z NRD ale te słynne wycieki??? To oni w tym pronarze mają z deklem że nie potrafią go uszczelnić, ja w stodole rozkręcałem mtz i śladu oleju niema na silniku, leje się z rurek hydrauliki i z siłownika, ale jak założę te ładne grube ruskie nowe ( a nie state wygniecione podkładki) aluminiowe rzecz jasna to będzie suchy jak jd jak dbasz tak masz, większość użytkowników twierdzi że rusek to złom i po porstu nie dba i tyle to wszystko zaś wychodzi, ale jak kupi jd ta za niego 3 razy tyle to zaczyna dbać i JD chodzi, 

Ogólnie to idzie opinia że rusek to złom ( bo prestiż jest wtedy  we wsi jak zajedziesz zachodnim,) nie mówię że nie jak cię stać to bierz zachodni, ale ja to samo zrobię ruskim, i sam się zaskakuje i nie wierzę jak belarus 1025 chodzi w beczce 10 tys litrów dzień w dzień i ma z 6 lat, nie wiem ile ma mtg ale pewnie z 4 tys, i to bydle nie ma przecieków suchutki aż nie da się uwierzyć (podnośnik na monobloku) a że te pronbary nowe tak ciekną to dla mnie śmiech na sali to co jak oni w tym pronarze je składają??? 

Dla mnie złomem są te pseudo ciągniki składaki które mają części z całego świata ;)

#92 Share rafal0

rafal0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo-mechanizacja,

Napisany 04 kwiecień 2015 - 19:53

Porównując MTZ 82 z przed 94r i MTZ 82 po 94r z naklejką pronaru to który polecacie?

#93 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 04 kwiecień 2015 - 20:05

te do 2000 roku byly jeszcze dobre nawet z nalepka pronar.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#94 Share luki518

luki518

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 09:55

koledzy mam chęć kupic bielarusa 1021.3 sprowadzonego z Niemiec rok 2011 z normalną skrzynią 2600 moto godzin czy sie opłaca?

#95 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 22:58

Smieszne pytanie. Za 10 tys sie oplaca, za 70 juz nie. Konkrety czlowieku.

#96 Share maroon88

maroon88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 09:37

Dla mnie złomem są te pseudo ciągniki składaki które mają części z całego świata ;)

A znajdziesz chociaż jakiś ciągnik który nie wsadza części od różnych producentów? Mało który producent wstawia własne silniki więc prawie wszystkie to są składaki

#97 Share luki518

luki518

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 16:47

koledzy chodzi mi o bielarusa 1021.3 z roku 2011 za 52 tyś czy warto coś takiego kupić

#98 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 11 sierpień 2015 - 17:51

A masz jakiś link do ogłoszenia?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#99 Share luki518

luki518

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 18:14