Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy warto zakupic uzywanego belarusa?

98 odpowiedzi na ten temat

#61 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 18:58

czy warto zakupic uzywanego belarusa? Ja to mam wrażenie, że opinie dzielą się na tych którzy mają ruska i na tych którzy nie mają, ale jest opinia że ruski się psują i powtarzają głupoty.A Ursusy czy inne marki to się pewnie nie psują!To tylko maszyna nic nie jest wieczne.

U mnie na przyszły sezon prawdopodobnie też na podwórku stanie Pronar albo Belarus, pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy warto zakupic uzywanego belarusa? Dzisiaj, 13:37
  •  

#62 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:02

czy warto zakupic uzywanego belarusa? Jak ktoś kupuje go jako główny na 50 h ornego to nie ma się co dziwić

#63 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 03 marzec 2015 - 19:27

@ arab1 dlaczego tak twierdzisz?Belarusy i Pronary to dobre maszyny, bez elektroniki i to jest ich zaletą bo są stosunkowo tanie.Co do przecieków w nowych maszynach to zazwyczaj jest tak że taki co go kupi to mówi "nowa maszyna to długo wytrzyma bez napraw" i nie szanują, a w starych Mtz wystarczy powymieniać pare oringów i podkładek i zero przecieków.Co do awaryjności to nie spotkałem się jeszcze z jakimś ruskiem który się często psuje, mało kto wychowala dość tanie części w porównaniu np. do JD, więc znów powtarza się zasada "Jak dbasz tak masz" :)

to masz racje jak dbasz tak masz, ale ja mialem pronara 82sa , niby juz inna hydraulika inny podnosnik,  zgodze sie z zachoda tez sie bedzie lało tylko ile ten zachodni ma przebiegu ? czesto grubo ponad 10 tys MTG to juz moze byc wypracowane. Moj mial 1400 mtg i po dniu pracy trzeba bylo uzupelnic 10 litrow oleju do hydrauliki, silnika. Dodam , ze nie lało sie z niego ciurkiem, skakane bylo w kolo niego jak przy dziewicy,  wiec czesci moze i tanie ale litr oleju srednio kosztuje 10 zl wiec za 100 zl dziennie mi oleju zutylizowal to sobie policz za ile miesiecznie. W koncu przegiela sie pala i poszedl dalej. Mialem dosc do 2 dni wymieniac nowe czesci na kolejne i kolejne. Zycie jest za krotkie zeby sie z tym meczyc.  Tez nim kupilem to myslalem ze luks maszyna, bedzie chodzic jak rakieta ale po 5 latach sytuacja odwrocila sie o 180 * .

Kupuj i zobaczysz jak to bedzie, choc zycze Ci aby trafila Ci sie maszyna bardzo dobra i zadbana. Ja juz swoja opinie mam. Te stare czerwone MTZ bardzo dobre, te ktore zaczal skladac pronar i te nowe belarusy to nazwe po imieniu dziadostwo.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#64 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 03 marzec 2015 - 19:44

Ja kiedys duzo czytalem o MTZ/Belarusach i zauwazylem ze najlepsze opinie o nich maja ci co maja te z exportowe do Niemiec (roczniki 1990-99). Sami mielismy kupic  takiego 82 w malej kabinie za 15-17tys, ale kuzyni odradzili "Gdzie tam ruska" i kupiismy U902. Nie zalujemy.

#65 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:25

to masz racje jak dbasz tak masz, ale ja mialem pronara 82sa , niby juz inna hydraulika inny podnosnik, zgodze sie z zachoda tez sie bedzie lało tylko ile ten zachodni ma przebiegu ? czesto grubo ponad 10 tys MTG to juz moze byc wypracowane. Moj mial 1400 mtg i po dniu pracy trzeba bylo uzupelnic 10 litrow oleju do hydrauliki, silnika. Dodam , ze nie lało sie z niego ciurkiem, skakane bylo w kolo niego jak przy dziewicy, wiec czesci moze i tanie ale litr oleju srednio kosztuje 10 zl wiec za 100 zl dziennie mi oleju zutylizowal to sobie policz za ile miesiecznie. W koncu przegiela sie pala i poszedl dalej. Mialem dosc do 2 dni wymieniac nowe czesci na kolejne i kolejne. Zycie jest za krotkie zeby sie z tym meczyc. Tez nim kupilem to myslalem ze luks maszyna, bedzie chodzic jak rakieta ale po 5 latach sytuacja odwrocila sie o 180 * .
Kupuj i zobaczysz jak to bedzie, choc zycze Ci aby trafila Ci sie maszyna bardzo dobra i zadbana. Ja juz swoja opinie mam. Te stare czerwone MTZ bardzo dobre, te ktore zaczal skladac pronar i te nowe belarusy to nazwe po imieniu dziadostwo.

Mój kuzyn ma Pronara 82SA już ok. 8 lat i jest suchutki, a jedyne co było robione to sprzęgło(jakiś mały koszt).To chyba pechowa sztuka Ci się trafiła lub kuzyn miał szczęście :P

#66 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 03 marzec 2015 - 20:45

moj tez byl suchutki, a jak cos to wymienilo sie uszczelniacz. Kuzyn ma ? a widziales ten ciagnik ? pracowales nim ? Moze byc tak ze tylko tak mowi , a jest inaczej.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#67 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:55

Mowia, ze "jak MTZ suchy to juz oleju nie ma" :lol: . Ale prawda ze jak ktos chce to i Ruska da sie uszczelnic, tylko jak juz z rozdzielacza leci to do wymiany.
Ogolnie to MTZety to takie wymyslne sa. Ruscy to chyba na niezlym kacu musieli byc jak te skrzynie i przednie napedy projektowali.

#68 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 21:00

moj tez byl suchutki, a jak cos to wymienilo sie uszczelniacz. Kuzyn ma ? a widziales ten ciagnik ? pracowales nim ? Moze byc tak ze tylko tak mowi , a jest inaczej.

Tak, wychowałem się na tym ciągniku :) uczyłem się nim jeździć, orać itp. to nie tak że się chwali, że jego rusek to suchutki itp. bo naprawdę znam ten ciągnik ;) poza tym często sobie pomagamy, więc widzę w jakim jest stanie, a on bardzo dba o wszystko ;)

Edytowany przez maciejo360, 03 marzec 2015 - 21:02.

#69 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 21:14

no to git. a Ile ma MTG ?

#70 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 21:39

czy warto zakupic uzywanego belarusa? Coś ok. 2,200 teraz nie wiem dokładnie ;) 70 ha ornej i 60 sztuk bydła, chodzi z turem i ma jeszcze 2 ciągniki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 21:48

widocznie trafil mu sie lepszy. Ja na pewno do tej marki nie wroce.

#72 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 marzec 2015 - 19:19

Coś ok. 2,200 teraz nie wiem dokładnie ;) 70 ha ornej i 60 sztuk bydła, chodzi z turem i ma jeszcze 2 ciągniki ;)

to trochę go mało używa jak na ten areal wychodzi 275 mth na rok
jesli pomoglem kliknij fajne

#73 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 20:02

u mnie robil 1/4 tego i sie posypal :D To maszyna dobra na 10-15 ha lekkiej ziemi.

#74 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 22:19

to trochę go mało używa jak na ten areal wychodzi 275 mth na rok

Nie zawsze było tyle ziemi ;) z roku na rok coraz więcej ;) są jeszcze 2 ciągniki, ten chodzi głównie przy balotach i siewniku, czasem przy pługu jak czas goni to wtedy robi się na 2 bo to nie jest główny ciągnik

Edytowany przez maciejo360, 04 marzec 2015 - 22:20.

#75 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 marzec 2015 - 12:24

Jak ktoś kupuje go jako główny na 50 h ornego to nie ma się co dziwić

no ja mam ponad 50 ha i szarpie mtz 82 :P  i skrzynie mam w rozkładzie, ale silnik po remoncie to chodzi jak mercedes no co tu będziemy gadać, mam go ma już 4500 mtg i się elementy zużywają, otworzyłem pokrywę skrzyni to tylko z 3 tryby podjechane i luzy jak cholera na łożyskach, najgorsze jest to że trzeba kabinę zwalić, ale się go zrobi skrzynie i dyfer przy okazji i remont wyjdzie może z 4 tys max, i mam nowego Bolszewiasa, :P a nie zgodzę się ze u 902 lepszy bo nie jest, u mnie w okolicy nikt nie ma ruska, to nie wychodzą z podziwu jak pruje nim w polu, w transporcie leci 40km/h a ursusy już tego nie pokażą, ( tak jest faktycznie jak oraliśmy z sąsiadem przez miedze) no i pali też chyba mniej ale nie wiem ile dokładnie 

a nie wierzę że ursus się nie psuje wszystko się wyrabia no niestety 30 letni John deere też wymaga remontu ale tam już płacisz $ i najbardziej się śmieje z tych co takie coś kupują :D 

Ja ruska bym zamienił tylko na ursusa 1014 de lux bo ma już mocy trochę więcej i co najważniejsze jedzie trochę szybciej a nie wleczesz się po tej drodze, ale taki to kosztuje 2 razy tyle co ruski ;) 

#76 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 19:31

Dawid masz eksporta z dawnych lat, daj na ten areał pronara z 20XX roku lub belarusa to w taczke bedziesz czeci po nim z pola zbieral.

#77 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 19:55

Ja nie mowie ze 902 jest duzo lepszy. Niektore rzeczy sa w nim lepsze, a niektore gorsze niz w MTZecie. @dawid3p Ty chyba masz wlasnie wersje na Niemcy, a tak jak mowilem te maja najlepsza opinie, bo sa najlepiej wykonane.

#78 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 19:59

No te co szly do rajchu to dobre maszynki. Seweryn ma niemieckiego to daje nim tylko dym. Inna kontrola jakosci i inny material zapewne. To samo eskportowe ursusy, tez byly lepsze, lepiej wyposarzone itp.

#79 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 20:13

Dokladnie Takiego AVTO jak @Seweryna to chetnie widzialbym na podworku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 20:48

Posiadam mtz 82 z 95r od nowości, mam przepracowane prawie 6000 mtg i powiem tak silnik nietykany od nowości (olej 2 razy w roku wymieniany, superol cc) skrzynia biegów robiona w zeszłym roku (nakredka sie zerwała),pompa paliwowa nietykana,pompa hydrauliczna nietykana.W 2014r po kukurydzy ziarnowej agregat talerzowy unia ares 4 metry ( zapotrzebowanie mocy w katalogu 120 km) bez wału.Talerzowałem podwójnie! gleby średnio cieżkie mój wynik spalanie 5,2l ha,czas 30 min ha powtarzam podwójnie!,orka spalanie ok 18l ha. Także jestem z niego bardzo zadowolony,gdybym miał kupować ciągnik kupiłbym go jeszcze raz bez wahania!.Mam pytanie w mtz82 mtg jest tak samo długa jak w ursusach?

Dodaj odpowiedź