Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy warto zakupic uzywanego belarusa?

98 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:57

Może warto poszukać z lat 90 bo to praktycznie to samo. A kupisz za polowe tej kwoty. Tyle że będzie na stożku. A jak zadbany to pochodzi drugie tyle

. A czy to nowy czy stary to ten typ tak ma że występują drobne usterki które spokojnie można naprawić w własnym zakresie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy warto zakupic uzywanego belarusa? Dzisiaj, 02:07
  •  

#22 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 15 luty 2015 - 15:02

Gdy szukałem dla siebie ciągnik, objechałem okolicznych handlarzy, jak i prywatne ogłoszenia i w tedy zaciekawił mnie MTZ. Zawężyłem poszukiwania do modelu 82 i tu się rozczarowałem ceną jaka była żądana za mocno wymęczone ciągniki z DDR-owskich PGR-ów. Pożyczyłem kasy i kupiłem nowego od gościa z pod Częstochowy. W 2006r podstawowy 820 z rozruchem na 24V kosztował coś koło 67tyś. (zakup bez gwarancji import z Litwy). Po małych poprawkach i ulepszeniach jest głównym ciągnikiem na 30ha i póki co nie zamierzam się z nim rozstawać.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#23 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 15 luty 2015 - 15:38

i tyle powinny kosztować ciągniki a nie jak teraz UE mydli oczy PROWem i innymi pierdołami a wychodzi na to ze płacimy za sprzet rolniczy duzo wiecej niż poprzednie lata bez zadnej dotacji. 

@Piotrek zadaj sobie pytanie czy teraz za swój ciagnik dałbyś 55tys.? Ale tak szczerze

#24 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 15 luty 2015 - 16:34

Nie. Dzisiaj szczerze wyceniałbym swojego ( czytaj: mocno doinwestowany; siłownik 110, lasze od modelu 9xx, fotel pneumat. , wyciszona kabina, zaczep.LPG i wiele drobnych przeróbek podnoszących jakość całego ciągnika), ale cena za nowy 75-80 to realna cena za taki komfort i jakość wykonania. Napiszę jeszcze, tak dzisiaj po prawie 9 latach eksploatacji postawiłbym ponownie na MTZ-ta.  ;)

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#25 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 15 luty 2015 - 16:55

szczerze to chcialbym renaulta ale w tej cenie znajde ciagnik powyzej 20 lat z przebiegiem ok 8-9 tys mtg a czy to przebieg orginalny to druga sprawa, w sumie u mnie w okolicy jest sporo renowek i nawet sobie je chwala  ale koszty  napraw sa niestety dosc duze, za mtz przemawia do mnie tylko mlody rocznik i maly przebieg a chyba polski rolnik nie kombinuje tak znowu z cofaniem przebiegu jak handlarze ktorzy sprowadzaja z zachodu renaulty

#26 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 15 luty 2015 - 17:09

na zakup swojego miałem 30 tyś z tym że na ciągnik 25 tys a reszta na ewentualne naprawy. Po około półtora roku spłacił mi się całkowicie, zarobił na siebie uwzględniając koszty materiałów eksploatacyjnych. Po czterech latach zarobił ponad trzykrotną cenę jaka za niego dałem czyli 25 tyś.  Z 5 tyś na naprawy poszło coś około 500 zł. Reszta została. Gdybym kupił za te pieniądze zachodni miał by 10 lat więcej i 90% szansy że w ciągu pół roku połknie mi najmniej 5 tyś na naprawy. Dodatkowe straty to oczekiwanie na części. Spłacał by mi się jeszcze dziś. Gdybym dziś miał taka samą kwotę kupił bym go jeszcze raz. gdybym miał trochę więcej szukał bym 1025 a zastanawiał bym się nawet nad 1221. Może pronara bo kabina rusa jest spartańska. Gdybym miał dużo więcej nie popatrzył bym na ruskiego. Większa kwota, młodszy zachodni ciągnik, mniejsza szansa na awarię i szybszy zwrot kosztów z zakupu.

KPK Kumurun Team

#27 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 15 luty 2015 - 17:15

czy warto zakupic uzywanego belarusa? Polecam poszukać Pronar zefir 85 mam od 2008 z turem chodzi całkiem niezły jest mało pali dużo zrobi i do 60 tys znajdziesz może po za awaria pompy hydraulki to ok wszystko ma 800mth

#28 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 15 luty 2015 - 17:19

aha a jak jest z tymi pronarami bo to niby to samo co belarus a opinie ma duzo gorsza?

#29 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 15 luty 2015 - 17:23

Czy ja wiem czy gorszą? Przeglądając forum  tematów dotyczących pronara jest mniej niż belarusa.  Trudno powiedzieć osobiście uważam że jeśli odbiega w jakiś sposób od oryginału to raczej z winy montażu w fabryce. Takie mam wrażenie. Osobiście teraz posiadając mtz-ta, znając konstrukcje nie bał bym się pronara.

KPK Kumurun Team

#30 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 15 luty 2015 - 17:26

czy warto zakupic uzywanego belarusa? Most carrero nie wiem jak się pisze silnik licencja Iveco skrzynia sychronizowana mówię o zefirze 85

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 luty 2015 - 17:30

a nie jest tak że zefir to to samo co YTO 804 lub 904. Takie chińskie carraro ;)

Nie zmienia to faktu że ludzie na nie jakoś nie narzekają (awaryjność).

Co do wyboru MTZ/Belarus - stan się liczy, jak wypracowany i dobity to nie warto ale jak ma się oko to myślę że znajdzie się młodego i nie wypracowanego.

Co do cofania licznika - po co. Jak ktoś ma dość MTZta to wie rok czy dwa że chce go sprzedać, wymienia licznik i daje mu w rurę ;) Nowy licznik startuje od zera.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#32 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 15 luty 2015 - 17:33

a czym sie rozni mtz od belarusa ?

#33 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 15 luty 2015 - 17:35

Niczym. To jak by stara nazwa lub nazwa na inny rynek zbytu. Dziś już nie używana. Został tylko belarus.

KPK Kumurun Team

#34 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 15 luty 2015 - 17:45

czy warto zakupic uzywanego belarusa? Pronar konstrukcja belarusa ale powiem szczerze sam posiadam mtz z 86r a kuzyn kupil pronara juz pare lat temu i porownujac mtza i jego pronara to moge smialo stwierdzic ze aktualnie ten pronar jest w gorszym stanie technicznym od mojego mtz. Nie wynika to z tego ze byl jakos katowny lecz moim zdaniem problem jest w jakosci dzisiejszych materialow i jakosci ich wykonania. Jak juz chcesz to bym polecil Ci juz predzej ktos pisal jakiegos z 90lat za polowę ceny. A za taka kase jak proponujesz to ja uwazam szukac czegos lepszego, a z czesciami nie ma wielkiego problemu mamy 2015r takze jak sklep nie ma na stanie to na drugi dzien to jest nie sa to 90te lata ze trzeba bylo tygodniami czekac. A cena jest wyzsza no ale jakosc tez jest inna niz czesci do mtz bo niektore co kupuje do mojego to jakosc naprawde jest smieszna. Ale to musisz sam zdecydowac...

Edytowany przez Milosz27, 15 luty 2015 - 17:48.

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#35 Share Kamilus5566

Kamilus5566

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 luty 2015 - 13:35

myślałem że miłosz27 masz jakieś wypasione sprzęty że takie tu rady dajesz... a tu w galerii stary 40 letni jeleń i jak Ty to podpisałeś pod jednym z foto łania niewiele młodsza od tego jelenia... 

#36 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 16 luty 2015 - 16:23

myślałem że miłosz27 masz jakieś wypasione sprzęty że takie tu rady dajesz... a tu w galerii stary 40 letni jeleń i jak Ty to podpisałeś pod jednym z foto łania niewiele młodsza od tego jelenia...

Każdy jezdzi tym na co go stac i czym mu sie podoba. A po drugie jelonkowi ladnych pare lat brakuje do 40 o prasie nie wspomne nie upieram sie ze nowe ale w pelni sprawne i wydajne maszyny na nowsze i drozsze mnie narazie niestac. A zeby doradzic i się na tym znac to chyba nie trzeba posiadac zadnych wypasionych sprzetow, troche w tym grzebie to moge chyba wyrazic swoje zdanie. Od tego chyba jest forum? Bo z twojego postu wynika, ze np. mechanik naprawiajac roczne auto musi miec takie same bo inaczej nie moze się znac;)

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#37 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 16 luty 2015 - 21:23

Koledzy nie wiem czy to dobry temat ale potrzebuję porady czy warto byłoby kupić Jumza 6m na gospodarstwo ok. 20 ha do pracy z turem, w orce i uprawie być może też ciągałby prasę. Muszę odciążyć c360 bo powodli nie wyrabia a szkoda go zajeżdżać jak jest niezła okazja za niecałe 15 tys. a w dodatku dopiero 2 lata od remontu sześćdziesiony. Stan jest całkiem dobry więc kusi okazja.

#38 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 17 luty 2015 - 22:05

a czym sie rozni mtz82 od mtz 82ts ? i nieraz juz widzialem ze niektore mtzty maja troche wieksze przednie kola, czy to jest czyjas przerobka czy sa orginalne?

#39 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 17 luty 2015 - 22:30

Mtz 82 ma 80 koni i wolnossący silnik i skrzynię niesynchronizowana 18/4. Mtz 82ts ma turbinę, 90 koni,  przednie koła 360/70R20  montowane oryginalnie i skrzynię synchronizowana 14/4.. 

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów