Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stefan_1987    0

Witam posiadam stodołę o wymiarach 20x8 i mam zamiar przerobić ją na oborę dla opasów wolnostanowiskową. Nie planuję głębokiej ściółki tylko wywiezienie obornika raz na 1-2 miesiące. Macie może tak poprzerabiane stodoły? Prosiłbym o krótki opis przeróbek oraz w miarę możliwości kilka zdjęć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden we wiosce tak ma i mówił że koryta musiał podnosić bo szybko obornika się nazbierało i byki "klękały do jedzenia" :D  Podobno sporo mniej słomy używa jak przedtem i o wiele wiele mniejsza pracochłonność. Myślę, że jak się wszystko z głową przygotuje to utrzymywanie tak opasów nie jest takie złe.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

podstawa żeby zrobić ze stodoły oborę to trzeba zrobić sufit podwieszany z płyty warstwowej na wysokości wieńca i oczywiście co 5 metrów wywietrzniki w kalenicy dachu zeby w miarę wentylacja była

bo inaczej para wodna załatwia kozłowine i cały dach po 5 latach uzytkowania stodoły jako obory bez sufitu jest do wymiany wszedzie sie woda leje szczególnie od jesieni do wiosny jak jest duża różnica temperatur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

To się robi wywietrznik kalenicowy na calej dlugosci dachu i nawiewy nad murłatem i żadnego sufitu nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Taki wywietrznik zrobisz za ok 3-4 tys przy dlugosci ok 20 metrów wiec nie jest to chyba duży koszt w porównaniu do sufitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Stodołę podziel na dwie równe części i tam gdzie jest środek będzie korytarz paszowy, mówię o tej węższej części stodoły, oblicz powierzchnię kojca po odjeciu wymiarów na korytarz paszowy i zobacz ile zmieści się sztuk i policz czy będzie tak, że wszystkie sztuki z jednego kojca będą mogły jeść jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan_1987    0

Chyba narazie zrobię prowizorkę i zaadaptuję tylko jedną stronice może za rok przerobię całą stodołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Radek65
      Dzień dobry, zastanawiam się jaką oborę dla bydła mięsnego postawić (zamknięta, otwarta). Chciałbym poznać wasze opinie która lepsza jakie są wady jakie zalety. Jeśli to ma jakieś znaczenie obora była by na planie kwadratu 15x15. 
    • Przez niezlygagatek
      Witam, co sądzicie o przerobce opryskiwacza sadowniczego sleza na opryskiwacz polowy. Planuje zakup starej slezy za 2500zl  i odrobienie do niej lanc 15m. Co o tym myślicie? Może ktoś z Was przerabial? Mile widziane wskazówki. Koszt gotowego opryskiwacza myślę ze zamknie się w granicach 4 tysięcy (część materiałów znajdzie się w garażu ). 
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Czy ktoś przerabiał belkę taka jak na zdjęciu do poziomowania siłownikiem?
      Opryskiwacz Biardzki 400 l ,12 m lanca.
      Belka jak widać niestety na sztywno w tej chwili. 

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Siemka, mam taki opryskiwacz, chce przerobić belkę z 10 m na 12.5 żeby pasowało mi pod rozsiewacz i siewnik 2.5m to akurat nie jest trudne tylko głównym pytaniem jest to czy da się tutaj wymienić sekcje na te stało ciśnieniowe, czy trzeba już kupić cały kompletny zawór? Myśle tutaj nad 5 sekcjami. Co mi doradzicie ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj