Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomocy! W ciągu tygodnia padły mi 3 sztuki. Co to może być?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemoxx90

przemoxx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 13 luty 2015 - 19:12

Witam,

Zaczęło się od krowy, później byczek ośmiomiesięczny teraz znów krowa.

Objawy: bydło przestaje żuć, kładzie się i wstaje, nie przyjmuje pokarmu, nie wydala, kopie tylnymi nogami w rezultacie słabnie z nieprzyjmowania pokarmów i pada. Co robić.

Żywienie kiszonka z qq, sianokiszonka, ospa, słoma, siana, muto.

Co to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomocy! W ciągu tygodnia padły mi 3 sztuki. Co to może być? Dzisiaj, 19:21
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 luty 2015 - 19:16

Może kwasica?? Wet  nie badał kwasowości moczu??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share Kamilursusc385

Kamilursusc385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 13 luty 2015 - 19:17

weteryniarza się wzywa 

#4 Share przemoxx90

przemoxx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 13 luty 2015 - 19:26

weterynarz był za pierwszym razem stwierdził że możliwe że przytkane księgi dał preparat nic nie pomogło, mówił że ją przeczyści że będzie srała pod ścianę. z drugą sztuką to samo myślałem że to cholerny zbieg okoliczności że takie rzeczy. wlewałem drożdże, piwa preparaty i nic. a sam stwierdził że tak jakby żołądek nie pracował tej krowie albo zbyt rzadkie ma ruchy tego żołądka... teraz zadzwoniłem po innego. Z usług tamtego znachora już podziekuje..

#5 Share rolnik19214

rolnik19214

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:28

Pomocy! W ciągu tygodnia padły mi 3 sztuki. Co to może być? A nie masz zepsutej kiszonki albo siana ?

#6 Share przemoxx90

przemoxx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:17

Był weterynarz, stwierdził że raczej to nie wina zepsutej paszy ani żadnej choroby bo krowa ani nie ma gorączki ani biegunki ani nie jest osowiała gdyby było coś zepsutego to stwierdził że objawy byłyby inne (i u większej ilości sztuk minimum 30% w zatruciach złą paszą) a ją boli przy skurczu żwacza bo uciskał i w momencie skurczu kopała... sam był trochę głupi bo nie wie co to może być...ale dał jej zastrzyk rozkurczowy i otępiała się zrobiła przestała kopać i nawet zaczęła żreć wiec musiało ją przestać boleć... Najgorsze jest to że po przeanalizowaniu wszystkiego wzdłuż i w poprzek wysnuliśmy taką tezę czy aby to nie była wina siana w którym była masa patyków:/ tata mówi że jak kosił łąkę to w jednej jej części było podobno trochę samosiejek akacjowych które tata skosił i normalnie sprasował bo stwierdził że jak będzie skarmiał to siano to wybierze wtedy (no ale wiadomo na bank tego dobrze nie zrobił:/) wydaje mi się że takie kawałki mogły takie coś spowodować (weterynarzowi również). Ojciec skarmił z dwie bele tego siana ale już od tygodnia nie daje...Te dwa bale skarmiane były w zeszłym tygodniu i to była jedyna inność w żywieniu naszego bydła odkąd zaczęły się te problemy:/ Czy miał ktoś podobny problem? Żałuję że w przypadku poprzednich sztuk nie pojechałem do rzeźni......

Edytowany przez przemoxx90, 14 luty 2015 - 09:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 14 luty 2015 - 11:05

Pomocy! W ciągu tygodnia padły mi 3 sztuki. Co to może być? beztlenowce. chlopie padline dajesz krowa:-( ciesz się ze cale stado ci nie padło. bo moglo tak być. jad kielbasiany czy clostridium może wykonczyc w krutkim czasie cale stado.

Edytowany przez rolstudent, 14 luty 2015 - 11:09.

#8 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 17 luty 2015 - 00:45

przemoxx sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, akacja a raczej grochodrzew jest rośliną trującą.Może i ładnie pachnie, ale spal te krzaki w okolicy tuz.

#9 Share falco

falco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 17 luty 2015 - 01:13

artur125 ma dużo racji, tylko, że drzewo które w Polsce nazywamy akacją to tak na prawdę nie jest akacją. w Naszym klimacie drzewa te nie występują mimo iż szacuje się na świecie około 1300 gatunków tych pięknych drzew. Robinia, czy też Grochodrzew, to prawidłowa nazwa tej rośliny. Roślina ta jest trująca, ale jej kwiaty są wykorzystywane w lecznictwie, daje również bogaty i zdrowy miód. 

Mogła doprowadzić do zaburzenia widzenia, podniesienia moczopędności, naparów z tej rośliny używa się do pobudzenia trawienia. ale mogła zakłucić mikroflorę w żołądku przeżuwacza. 

Warto by zrobić toskykologię krwi, a tych kilku bel nie podawać bo same drzewka są ciężko strawne dla krów. 

#10 Share LukaszNowak1983

LukaszNowak1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 maj 2015 - 10:25

zle je karmisz i tyle pewnie po najnizszych kosztach 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share d___b

d___b

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 114 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 07:55

No właśnie ale weterynarz powinien pobrać próbkę krwi i zbadać. Ciekawe czy w ogóle sprawdzał czy ma gorączkę itp..
Powinno się takie badania robić bo jakby to była poważna choroba to mogłaby się przenieść na resztę stada.
Chyba, że popatrzył "strzelił" co  może być i dał coś żeby kasę przyjąć za "usługę".

8bdb4a7a95566.jpg