Polecane posty

bibi    2

Niektórzy to już w styczniu posiali ;) Ja jestem zdania, że nie ma co się tak bardzo śpieszyć cały czas - natura też potrzebuje trochę odpoczynku i regeneracji przed wiosną, jedna jaskółka wiosny nie czyni jak to mówią, a u nas ptaków jeszcze za bardzo nie słychać, a niektórzy od miesiąca przeżywają, że już wiosna i czas siać :D 


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Prędzej przedwiośnie w moich stronach coś tam niektórzy działają z sianiem ale tak to cisza i spokój ja posialem tylko sól i kizeryt i 100kg saletry na późno siana pszenice i czekam aż noce będzie ciepłe bo przymrozek albo 1 stopień w nocy nie wpływa jakoś na szalone tempo wegetacji która jest teraz bardzo spowolniona, raczej rośliny bardziej regenerują się po zimie niż maja chęć do wzrostu , na poważnie planuje po 20 marca ruszyć z azotem bo teraz za wiele sensu to nie ma a w dodatku sucho .

 

Chyba że będzie po ponad 5 stopni w nocy to coś można myśleć , teraz jedynie przygotować się do sezonu wiosennego na ostatni guzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas juz 3 dawki sypia.... chyba juz tych ludzi zaczyna pieprzyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Niech sypią będzie dużo taniego zboża, więcej na świni zarobim. Ja tam w kwietniu rusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja moze jutro rozsiewacz wyciagne z garazu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Na rzepaki poszła już dawka wiosenna, na zboża za szybko jeszcze. Akurat na rzepaki mieliśmy szczęście w nocy przymrozek -3 do 8-10 wszystko rozsiane/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Jak czekacie na ciepło to dopiero w połowie kwietnia a susza to życze wam powodzenia ,a nawet dobrze będzie rzepak droższy ,bo na plon nie liczcie jak śpicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@miwigos zaopatrzyles sie juz w deszczownie? bo chyba nie myslisz ze nawoz ci wilgoci dostarczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Wczoraj częśc zboża zasilona azotem. Jutro reszta. Ogolnie to nie mrawo ruszają i dziwią sie że nawoz ktoś sieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak ze wiara sieje na rzepak. a prawie żaden jeszcze nie ruszył. co inne zboża u mnie pszenica ruszyła a pszenżyto stoi jeszcze a u sąsiada na odwrót pszenica stoi a pszenżyto zielone jak nie wiem. wszystko zależy od odmiany. wczoraj poszło 225kg/ha pszenica pszenżyto.koło środy siew łubinu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Ja jeszcze czekam ziemia mokra że pewnie samych kolein bym porobił poza tym zimo w nocy a wegetacja jeszcze nie ruszyła ale w tym tygodniu co się zbliża może się już coś posieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak sucho że ziemia spękana i jak uprawialem to na górkach się kurzyło a jak jutro będe siać to będzie siwy dym :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

przy takiej pogodzie to około środy można by mysleć coś o ruszeniu orek i nawozach , siew jescze nie chyba bo ziemia troche musi sie nagrzeać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Posiałem większość pól gdzie mogłem wjechać. Gneralnie jest sucho. Sypałem saletrę drobna 34% zeby się szybciej rozłożła, i niby git dzisiaj ciepło, do środy ciepło , wegetacja powinna ruszyć, a tu Zonk od czwartku ochłodzenie nocne przymrozki i ogromny wyż nad Europą. Na żaden konkretny deszcz nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Zachód Polski sobota i niedziela temperatura 18 C  ??!! Słońce świeci, chmurek brak, deszcz w lutym w ogóle nie spadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Witam nie boicie sie przymrozków, jescze maja jakies wystapi miejsczmi co wy na to

 


Czy ktoś mi moze powiedzieć lub ktoś miał taki przypadek w jeńczmieniu zimowym ze cały jest zółty,a mam drugi koło niego ten sam rodzaj i jest jakiś zieleńszy tą różnice juz było widać jesienią  Jedynie co to drugi był pare dni puzniej był posiany .Czy morze sie ktoś wypowiedziec na ten temat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nie boicie sie przymrozków, jescze maja jakies wystapi miejsczmi co wy na to

 

Czy ktoś mi moze powiedzieć lub ktoś miał taki przypadek w jeńczmieniu zimowym ze cały jest zółty,a mam drugi koło niego ten sam rodzaj i jest jakiś zieleńszy tą różnice juz było widać jesienią  Jedynie co to drugi był pare dni puzniej był posiany .Czy morze sie ktoś wypowiedziec na ten temat

 

a jaki był przedplon na poszczególnych kawałkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Oba kawałki nie miały przedplonu stanowiska są po skoszonej przez bizon pszenicy ,opryskane było to przed zoraniem 2tyg.Tylko że na jednym i drugim były dane inne nawozy  przed siewem tylko to mi przychodzi do głowy .Ale jak zeszło zboże to było super i po jakimś czasie zaczą żółknąć .Itak mi sie wydaje że brało go od góry liscia czyli jak by go tak od  zimna wzieło bo taki dzień wystapił przy wschodach ,cztery dni było różnicy tylko przy zasiewie między nimi, bardzo ciekawe zjawisko wystąpilo a morze to jakiś grzyb wystapił niemam zbyt doświadczenia wtym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Jutro reszta siania nawozu . Od środy troche chłodniej ale tak juz zboża ruszyly więc czemu.nie sypac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
    • Przez Harnas16
      Cześć. Będę siał pszenicę jarą czy 200 kg saletrzaku i 200 kg polifoski na 1ha,wystarczy?
    • Przez gigit
      Witam, mam problem z policzeniem zawartości npk na litr wody, Moje pytanie jest odnośnie nawozów własnej produkcji, dokładnie chodzi mi o to jak wyliczyć ile będzie potrzeba kh2po4 i k2so4 żeby zrobić nawóz NPK 0-9-10 ? 
      Na nawozach P i K sa jako P2O5 i K2O 
      Czyli z KH2PO4 masa fosforanu to;
      39+2*1+31+4*16= 136
      K2O
      2*39+16=94......94/2*136=34.5
      P2O5
      2*31+5*16=142......142/136*2=52.2
      W tym wypadku NPK to 0-52.2-34.5 
      K2SO4
      K2O=94/174*2=27
      Jak z tego zrobić ww NPK?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj