chorzel221

Siewnik do kozłka lekarskiego.

Polecane posty

chorzel221    183

Siemanko, odkąd tylko sięgam pamięcią to zawsze sadzę kozłek sadzarką . Jednak z sadzarką 2 rzędową idzie to bardzo długo. Czy ktoś z was sieje np siewnikiem punktowym albo tarczowym od buraków ? 

Edytowano przez chorzel221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

polecam sadzarkę 4rzędową dziennie 70-80ar sadzimy byle był rosadnik:) tydzień zabawy i mam 3-3,5 ha:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

Tylko u mnie w domu za mało ludzi :D A pracownicy tak sadzą na odpier****  :wacko:  Niby to takie proste a nie raz się po nich nie przyjmowały ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

sadzenie jeszcze nie jest takim sporym problemem bardziej myślę nad większą mechanizacją zbioru i przetwórstwa:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

tak ale sadzenie 2-3 ha przy prędkości żółwia z rozwolnieniem potrafi człowieka zniszczyć :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Masz deszczownie?Sialem juz siewnikiem,nawet mialem zrobione urzadzenie do okrywania agrowlokniną tylko waski pasek ktory okrywał rzad.Mysle ze sianie to niezbyt dobry pomysł.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

W pewnym sensie tak  ale troche są poprzerabiane. Sieje sie nimi wszystko u nas tymianek melise kozłek lubczyk szałwie . Wydajność ok 1hekara na   godzinę. Super sprawa ogólnie tylko jakoś dzisiejszych siewników jest bardzooo słaba (siewnik robiony z nowych ze sklepu pochodzenia bliżej nie znanego ale na bank to nie polski produkt <_< )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

Osobiście nie bawie sie w kozłek :lol: ale jest na to zbyt w moich okolicach ;) jak by nie patrzeć to zagłębie zielarskie największe w kraju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Kolego Genius9872 sianie kozłka to chyba nie najlepszy pomysł. Ja sadzę sadzarką 4 rzędową i jest ok ale bardziej skupiłem się na obróbce po wykopaniu i robię własną linię do krojenia .czyszczenia , płukania kozłka. część tej lini miałem już w tamtym roku i zaoszczędziłem kupe kasy no i własna maszyna do pielenia między krzakami (nie międzyrzędzia) zamiast motyki. praca staje się o wiele lżejsza i przyjemniejsza.


Pawel89pl a skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

Kolego Genius9872 sianie kozłka to chyba nie najlepszy pomysł. Ja sadzę sadzarką 4 rzędową i jest ok ale bardziej skupiłem się na obróbce po wykopaniu i robię własną linię do krojenia .czyszczenia , płukania kozłka. część tej lini miałem już w tamtym roku i zaoszczędziłem kupe kasy no i własna maszyna do pielenia między krzakami (nie międzyrzędzia) zamiast motyki. praca staje się o wiele lżejsza i przyjemniejsza.

Pawel89pl a skąd jesteś?

jak możesz wstaw fotki lini :) u mnie facet w okolicy z bębna od lublinianki zrobił maszynę do szarpania kozłka do tego bęben płuczacy na sucho i 1ha kiepskiego kozłka w 1dzień zrobi:) ścina nać kosiarką bijakową :) 

chce w tym roku kupić taką kosiarkę ale reszta u mnie idzie ręcznie płukanie cyklopem załadunek turem ale dalej idzie wolno suszarnia podłogowa binowska na 2ha kozłka potrzebowaliśmy 5tygodni no ale plon 6,6t:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Oto własna konstrukcja pielnika zastępującego ręczne pielenie


Przesiewacz do kozłka w trakcie produkcji. ma on za zadanie wstępne oczyszczenie kozłka z ziemi. Kozłek trafia do tego bębna bezpośrednio z pod krajalnicy a z bębna na przyczepę i do płukania. płucze na przyczepie a woda z rzeki to bardzo szybki sposób.  

post-85519-0-24690500-1425491721_thumb.jpg

post-85519-0-68137400-1425492125_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

a to nie jest tzn babkodziaka? czy jak by to nie nazwać? u mnie używają do tytoniu maszyn montowanych na pielniku i po 1osobie na rządek każda osoba ma 2rączki i rozrzesza albo zwęza tymi rączkami szerokość roboczą noży:)? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

ta maszyna ma zastosowanie w wielu uprawach uprawianych z rossady ja też tej maszyny używam do tytoniu a jest dwie rączki ale na 1 rządek, nie montowałem tego na pielnik bo nie do końca się to sprawdza szczególnie w kozłku   no i maszyna jest lekka do c 330 spokojnie no i na raz idzie 6 rzędów - na zdjęciu brak 1 sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

Kurde  przydało by mi sie takie coś do wieloraka :D Ciekawe czy przy truskawkach coś by zrobiły te gwiazdki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

wiesz co to jest za***iste jeżeli się nie uszkli szczególnie glina jeżeli regularnie wykonuje się zabieg tzn raz na tydzień nie ma chwastów:) a jak już zapuścisz działkę albo po mega ulewnych deszczach na glinie to już nie ma za bardzo po co wjeżdzać.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

To ja juz w takim razie nie skorzystam ... Mam taką ziemię że jak nawet popada porządnie to za 2 czy 3 dni jest skała . Wielorak nie wchodzi .

Działki nie miałem jeszcze nigdy zapuszczonej ogólnie to chwastów na polu jest bardzo mało tylko mi chodzi o zruszanie gleby roślinie.

Truskawka da sobie rade w susze a np tymianek to juz ciężej znosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

tym pielnikiem w kozłku 1 osoba ko 70 arów dziennie czyli 6 osób to około 4 ha a w tytoniu prawie dwa razy więcej zleży od ilości roślin na 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Genius powiedz czy testowałeś te gwiazdki w kozłku bo mam wątpliwości czy one nie będą uszkadzały korzenia  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

tak testowałem nic nie uszkadza czasami poprzegina ale jak pisałem wcześniej dobre jest to dopóki nie uszkli ci się ziemia.. mamy 90% plantacji na 2-3klasie i po ulewnych deszczach nawet nie chciały wchodzić gwiazdki ale w 4-5klasie do samego końca bardzo ładnie działały:) może t przez miękką gumę?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj