Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poszukuję elektrozaworu do case 844 od załączania napędu

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MAti21

MAti21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 luty 2015 - 12:17

Witam poszukuję elektrozaworu, cewki od załączania przedniego napędu do case 844,katalogowa pasuje od 856,956,1056 czy ktoś może ma dostęp do takich części lub posiadałby na na sprzedaż to byłbym bardzo wdzięczny za kontakt. Poniżaj załączam zdjęcia jak to u mnie wygląda. 

Załączone miniaturki

• moje.jpg
  • DSC_0004.JPG
  • Bez tytułu.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poszukuję elektrozaworu do case 844 od załączania napędu Dzisiaj, 09:06
  •  

#2 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 luty 2015 - 08:01

A może w firmach z częściami do koparko ładowarek, one też mają załączany przedni napęd elektrycznie.

#3 Share cesar

cesar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 23:49

Cześć, 

mam nadzieję, że udało Ci się kupić ten elektrozawór.
Ja niestety mam problem z włączaniem przedniego napędu. Po włączeniu przełącznika podświetlenie się świeci, ale po ruszeniu gaśnie, napęd nie ciągnie. Pogrzebałem i okazuje się, że mam małego mixa w instalacji. Czy możesz szczegółowo opisać, jak powinno działać włączanie przedniego napędu?  Wiem że jest elektrozawór oraz przełącznik obok filtra (jest zwarty-dobrze? Jeśli tak, to kiedy się rozłącza-pod wpływem ciśnienia). Pod licznikiem widzę jakieś przekaźniki (u mnie porobione jakieś zwory). Wiem także, że naciśnięcie hamulca powinno powodować załączenie napędu. Mam dużo pytań a na razie żadnego punktu zaczepienia.

Czy mógłbyś pomóc?

Z góry dzięki 
Wiktor

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2015 - 03:21

Poszukuję elektrozaworu do case 844 od załączania napędu sprubuj na eBay.uk 4wd selenoid

#5 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 10:14

@MAti21 A nie możesz po prostu zamówić nowego zaworu, koniecznie chcesz jakiegoś starego sztrucla, masz numer katalogowy?

#6 Share JACK36

JACK36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 12:07

Spróbuj zapytac w firmie Tracker w Koninie podobno mają czesci ze spalonych ciągników w dobrym stanie i dają gwarancje rozruchową.

Przedni napęd załącza sie gdy ciśnienie zanika tzn.zawór jest zamkniety, gdy cisnienie sie pojawia rozpycha sprężyny tależowe i tarczki sie nie stykają a tym samym nie przenosi obciążęnia

Najprosciej sprawdzic odkrecając rurke od filtra, która idzie do napedu przy zamknietym zaworze nie bedzie przepychac oleju.

#7 Share cesar

cesar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 07:43

Przedni napęd załącza sie gdy ciśnienie zanika tzn.zawór jest zamkniety, gdy cisnienie sie pojawia rozpycha sprężyny tależowe i tarczki sie nie stykają a tym samym nie przenosi obciążęnia

Najprosciej sprawdzic odkrecając rurke od filtra, która idzie do napedu przy zamknietym zaworze nie bedzie przepychac oleju.

Dziękuje za podpowiedź. Dziś to sprawdzę. Z tego co udało mi się ustalić, mam dołożony napęd z wiązką a na niej 3 przekaźniki. Jeden steruje kontrolką (podaje masę). Napęd na pewno połączone jest to z hamulcem (włącza się napęd po naciśnięciu pedału hamulca). A wiesz może, jak to powinno być podłączone elektrycznie? Nie mogę tego odtworzyć, bo poprzedni właściciel robił już jakieś przepinki. I co właściwie robi ten "przełącznik" umieszczony u góry, obok filtra przy cewce? Super byłby schemat, albo rysunek ideowy:)

Pozdrawiam

Wiktor

#8 Share JACK36

JACK36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 09:41

U mnie nie ma na pewno podłaczonego pod hamulce.mam inny rodzaj elektrozaworu choc to jest956.Mój mozna podłaczyc na krótko i zobaczyc czy działa ,a podłaczany jest pod zwykły przełacznik 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share cesar

cesar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 13:15

Cześć,

pominąłem przełącznik oznaczony jako 2 na zdjęciu powyżej. Cewka jest załączana przez przełącznik i poprzez naciśnięcie hamulca (zaświeca się kontrolka na przełączniku). Okazało się, że cewka miała przerwę na przewodzie przy samym wejściu do obudowy (u mnie to trochę inaczej wygląda, bo nie mam oryginalnego elektrozaworu...). Po naprawie  sprawdziłem i jest ciśnienie i go nie ma (w zależności od tego czy jest włączony przełącznik). Niestety napęd się wciąż nie załącza (była próba "drzewa" :) )  Pozostanie sprawdzenie sprężyn i tarczek.

#10 Share 0980909

0980909

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 18:45

Mati21

elektrozawór, którego szukasz nie jest od włączania przedniego napędu

zawór od przedniego napędu jest przy samym filtrze

jego nr to 1328618C1

a wygląda tak jak na załączonym obrazku

P.S: czy ktoś może powiedzieć, jakie ciśnienie powinna dawać pompka aby rozłączało przedni napęd?

mam na myśli ciśnienie na wyjściu z obudowy filtra

mam instrukcje napraw ale brakuje w niej ostatniej sekcji, gdzie właśnie opisane jest działanie m.in. przedniego napędu

Załączone miniaturki

• zawór.jpg
  • 1.mfd valve.jpg

Edytowany przez 0980909, 14 marzec 2015 - 22:36.

#11 Share cesar

cesar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 13:07

Hej 0980909,

więc ja już nic z tego nie rozumiem, bo skoro do sterowania zaworem przedniego napędu jest pokazany przez Ciebie 

elektrozawór, to czym tak właściwie steruje zawór oraz przełącznik pokazany przez  MAti21? Dodam, że u mnie wiązka od przełącznika napędu pod kierownicą prowadzi do elektrozaworu wskazanego przez MAti21?

pozdrawiam,

Wiktor

P.S.

Czy ma ktoś może schemat elektryczny do 844 XL plus?

Edytowany przez cesar, 15 marzec 2015 - 19:52.

#12 Share 0980909

0980909

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 00:48

to jest jakas opcja, 40km/h, jakis akumulator hydrauliczny, u mnie w ogole tego niema, cewka przy filtrze zalacza i rozlacza naped

#13 Share MAti21

MAti21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 06:41

ale w moim case od filtra oleju idzie metalowa rurka właśnie do tego mechanizmu i dopiero stąd idzie rurka do przystawki napędu , gdy elektrozawór, którego wrzuciłem zdjęcie jest wyłączony to napędu nie ma, ale gdy go otworzę ( w sensie zblokowałem go,aby był otwarty jak mi był napęd potrzebny) i wtedy działał normalnie. Więc na to wychodzi,że jedno od drugiego jest zależne. 

#14 Share cesar

cesar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 15:27

Czy w związku z tym, co napisał MAti21 wie ktoś kiedy ma się załączać zawór wskazany przez niego a kiedy ten przez 098090? I co załączają przełączniki przy tych elektrozaworach?

Edytowany przez cesar, 18 marzec 2015 - 17:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share oskarus

oskarus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 14:17

Poszukuję elektrozaworu do case 844 od załączania napędu WitaM, kupiłem nową cewka 1040zl. Pytanie czy ma znaczenie jak ją podłącze. Tzn. są dwa kafelki, ewentualnie jak źle podatne to spale coś?