Skocz do zawartości

Zdjęcie

Horsch Pronto 3 DC czy Lemken Compact Solitair 9

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 09 luty 2015 - 19:02

Witam, posty tego typu były, ale może zapytam jescze raz na świeżo użytkowników, co polecacie ?

Horsch - 170 tys. netto

Lemken - 190 tys. netto

Różnice ? 

- troszeczke inaczej rozstawione talerze, wydaje mi się, że w Horsch-u lepiej 

- w Lemkenie koła szerzej rozstawione w Horsch-u razem

- Lemken większy zbiornik na nasiona (choć to akurat dla mnie osobiście nie ma znaczenia)

- Horsch rozstaw redlic co 15, Lemken co 12,5

- dożywotnia gwarancja Lemkena na popękane podzespoły pracujące w ziemi 

-  w Lemkenie włoka bądź wał trazpezowy za wałem kołowym (dealer twierdzi, że na lżejszych glebach nie zdaje to egzaminu)

- w Lemkenie prędkość wysiewu uzależniona jest od koła za siewnikiem, które daje impulsy elektryczne, w Horsch-u jest taki radar z przodu siewnika który odczytuje prędkość

- podczas załączonych ścieżek technologicznych w Lemkenie ziarno z zatkanych rurek wraca do zbiornika 

- w Horsch-u talerze które idą za kołami ciągnika są opuszczane i likwidują bruzdy 

Co więcej koledzy się wypowiecie i doradzicie ? 

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Horsch Pronto 3 DC czy Lemken Compact Solitair 9 Dzisiaj, 19:01
  •  

#2 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 09 luty 2015 - 19:25

Miałem podobny dylemat ponieważ chodzili za mną dealerzy i namawiali mnie na Horscha i Vaderstada  i po długich namysłach dałem sobie spokój i kupiłem za 100tys. netto siewnik 6m..... bo jak sobie popatrzyłem ile to zachodu z nawrotami, mało tego na uwrociach nie ma mowy o dobrych wschodach rzepaku, chyba że cultusem przejechać przed zasianiem (jeśli ktoś posiada) U mnie miał być do Johna 6930 także 3m wchodziło tylko w gre, a wcześniej siałem na bronie aktywnej 3m i jak masz w miare ciężkie ziemie to uważam za lepsze rozwiązanie i znacznie mniejsze pieniążki.... Dodam że na bronie wydajność będzie ta sama, nie ma problemu z ubijaniem na uwrociach tylko poj. skrzyni na minus (przy siewie rzepaku ta sama wydajność)

#3 Share agromichal

agromichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 luty 2015 - 18:48

Horsch Pronto 3 DC czy Lemken Compact Solitair 9 koledzy mamy horsch pronto 4 dc i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni :) jest to maszyna która pięknie doprawia ziemię i posiada niezwykła dokładności ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Adrenalinaa

Adrenalinaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 12 luty 2015 - 19:16

Panowie również Dołączam sie do pytania ale Mam wybór miedzy:

Horsch Pronto 4DC 230 tys netto

Kuhn Speedliner 4000 230 tys netto

Vaderstad Spirit 4 252 tys netto 

Siewnik bedzie siał rocznie około 250-300 ha gleba 4 a i b same równe pola Ciagnik 200 km .

Poprosze o wasze Opinie  :) z Góry dziekuje 

#5 Share przemekaerox

przemekaerox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 luty 2015 - 10:36

Ważną różnicą jest fakt że w Lemkenie są koła OffSet czyli, że sąsiadujące koła wału oponowego są przesunięte względem siebie. A Kuhna nie bierzesz pod uwagę? Chcesz kupić siewnik z górnej półki więc również spotkałbym się z ich przedstawicielem. Również jestem ciekaw opinii posiadaczy tych siewników, stoję przed wyborem...

Edytowany przez przemekaerox, 20 luty 2015 - 10:41.

#6 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 20 luty 2015 - 12:59

Kuhn narazie zaprzestał produkowanie siewników. Podobno na jesień ma być coś w ofercie.

#7 Share przemekaerox

przemekaerox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 luty 2015 - 13:16

Na wiosne będzie w ofercie,  jestem po spotkaniu z dealerem horscha i kuhna szukam siewnika na bardzo ciężkie ziemię, lemkena nie brałem pod uwagę bo w przypadku 6 metrowego boję się o cenę, która będzie dużo wyższa. 

#8 Share przemekaerox

przemekaerox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 luty 2015 - 20:14

Kuhn narazie zaprzestał produkowanie siewników. Podobno na jesień ma być coś w ofercie.

Targi we Francji trwają i już można poszukać pierwsze informację o nowości KUHNA czekam na opinie Wasze po zapoznaniu się z ulotką oraz filmem.

http://www.kuhn.com/...e/920536_GB.pdf

http://sima.kuhn.com/espro/

Na szybko parę wyróżniających cech, które zauważyłem:

- offsetowe koła 90cm wysokie

- hydraulicznie podnoszony wał przedni

- talerze przykręcane na 6 śrub ( w horsch na 3 )

#9 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 07:18

Chciałbym odświeżyć temat. Poproszę o opinię na temat trzech siewników: Hrsch Pronto, Vaderstadt Spirit, Pottinger Terrasem. Interesują mnie wady, zalety, trwałość, przydatność na mozaikowane ziemie (od piachu po glinę). Który najmniej boi się kamieni?

#10 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 07:59

Horsch Pronto 3 DC czy Lemken Compact Solitair 9 ja mam pronto i jesli miałbym teraz kupować to tylko pronto .prosta i zaj.dokładna maszyna i chyba z nich wszystkich najlżejszy .ktoś pisał o wracaniu ziarna przy ścieżkach w pronto komp. zmniejsza dawkę wtedy .wiadomo nie każdemu musi przypaść do gustu ale nie zmienia to faktu że pronto to ścisła czołówka
acha vader ma chyba redlice co 12,5 nie najlepszy pomysł na mulcz .z kamieniami każdy sobie radzi tak sam kwestia tylko trwałości. mam kamieni dużo i jakoś nic sie nie dzieje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 21 listopad 2015 - 09:05

Horsch Pronto 3 DC czy Lemken Compact Solitair 9 Ja akurat mam Rapida również na mozaikowych glebach.
Teraz gdybym miał kupować siewnik zastanawiał bym się tylko pomiędzy Pronto,a właśnie Rapidem.
Niedaleko mnie gość wymienił starego Rapida na Spirytusa, nie wie czy to kwestia operatora, ale wschody ma bardzo nie równe, dołki się zielenią podczas gdy górki są łyse, gdzie u mnie wszędzie równo wschodzi.
A co do poprzeczniaków to ja nie widzę różnicy w schodach rzepaku, jedynie gdy zawraca się w miejscu już zasianym na lekkiej ziemi to faktycznie w tych miejscach rzepak może mieć problem.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#12 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 09:41

Horsch Pronto 3 DC czy Lemken Compact Solitair 9 myślę ze sasiad slabo doprawia ziemię. a co do uwroci to ja zawracam na nie zasianym no chyba że nie ma innej możliwości. po za tym zawieszanym nie da sie szybciej zawrócić jak ciaganym nk może w ciasnych klinach ale to i tak nie zawsze. a ja mam dużo małych i z klina kawałków.

#13 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 21 listopad 2015 - 10:11

Horsch Pronto 3 DC czy Lemken Compact Solitair 9 Sąsiad doprawia broną aktywną.
Zresztą cholera wie, fakt jest taki, że górki ma w tym roku łysawe. Co do zawracania to się zgodzę.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#14 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 19:27

A Pottinger? Napewno jest tańszy od reszty. Nie znam jeszcze ceny Spirita, ale cena Pronto 4m=cena Terrasem 6m.

Czy przedni wał w Pronto rzeczywiście robi taką dobrą robotę?

#15 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 20:24

Horsch Pronto 3 DC czy Lemken Compact Solitair 9 tu nie chodzi o cenę tylko o jakość i robotę jaką zrobi. po za tym co z tego że kupisz sobie 6m terrasema jak nie będziesz mial go czym ciągnąć. po za tym wał i włóka robotę robią ale też mocy potrzebują

#16 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 21:13

Pociągnąć mam czym. Pytanie czy Pottinger odstaje jakością wykonania i jakością pracy? Bo jeżeli tak, to trzeba sobie dać spokój.

#17 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 21:58

Sąsiad ma spirytusa i siał po gruberze, bez żadnej uprawy i super ma wschody.

Co do Prottingera t kolega chciał kupić 6 m i na szczęście wzioł na próbę, posiał 40 ha i okazało się że tylko w połowie posiał, na 6 m siało 3  tylko w środku, po prostu nie miał siły reszte  wydmuchać pszenicy. Po walkach oddał go i kazał za pszenicę do siewu zapłacić, 18,5 tys, na początku chcieli, potem sie wycofali.

Serwisanci go ustawiali dmuchawę z bida ustawili na 3200 obrotow więcej nie chcieli, kolega powiedział co mają dołożyć o oni zawineli ogon i uciekli.

#18 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 10:50

Horsch Pronto 3 DC czy Lemken Compact Solitair 9 u nas takie 6m siewniki ciągaja ciagnikami od 300 km w zwyż także jak ktoś taki ma to ok. bo inaczej to jest uj nie sianie ani prędkości ani głębiej talezowki nie puścić nie da się bo prędkości zadnej nie będzie

#19 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 11:13

U nas 6 metrów ciągają 230 do 280 i to po 700 ha maja, @30 poległa na górce ale i mokro było,   a ten kolega Case Magnumem 235 po czipie na 280 ale górek praktycznie nie ma, na górkach ponad 300km. Dokładnie tym ciągnikiem  siał  http://olx.pl/oferta...28af42;promoted

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 11:53

Generalnie skłaniam się w ku 4m, ale tak jak wcześniej za 4m Horscha może być 6m Pottingera, także może warto rozważyć. Koń jest prawie 300km. Osadkowski Cebulski już parę w mojej okolicy sprzedał, niby ok, ale zobaczymy jak te siewniki będą wyglądały po 5tys. ha. @Tomek73 możesz napisać w jakich okolicach były problemy z tym siewnikiem? W mojej okolicy jeden z rolników zamienił 4m terrasema na 6m. Na przyszłoroczne siewy będę chciał sprawdzić każdego z nich i wtedy podejmę decyzję.

Dodaj odpowiedź